Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на български език (в 6ти пост)
#26

Колеги здравейте, искам да споделя как успях да си кача БГ-меню без рут. Първо пробвах начина на колегата bobytsekov, но нещо не се получи. Моят начин е почити съшия, но по-лесен. С два клика в командния прозорец без да се пише нищо в него. Цялото меню и стоковите програми стават на БГ, дори и някои които съм инсталирал допълнително. Цялата работа става с Locale More Pro ( има я в Плей сторе-то, но аз съм я сложил в архива ) и adb в което има и run.bat-файл.

ВАЖНО Трябва да имате инсталирани на компютъра драйвери за телефона.

1. Сваляте архива от тук:
[+]Spoiler

2. Инсталирате на телефона Locale More Pro.

3. Включвате телефона с USB-кабел към компютъра и активирате USB debugging на телефона.

4. Отваряте папка adb и стартирате run.bat-файла.

5. Ще се отвори command window ( cmd.exe ) и ще ви подкани да натиснете произволен клавиш, за да продължите ( Press any key to continue.....). Съответно вие потвърждавате, след което ще излезе
отново това съобщение, отново натискате произволен клавиш и прозореца се затваря.

6. Отваряте Locale More Pro на телефона и избирате Български.

7. Откачате телефона от кабела и го рестартирате за всеки случай, и сте готови.

Дано да съм бил полезен. Успех


after android 4.2 the permission change configuration has chanded bi google
Цитирай
Аксесоари
#27

Само не разбрах, защо си копирал този пост, каква ти е точно идеята?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#28

Този трик вероятно има ефект само за по стари версии , имам таблет Vodafone Tab Prime 6 с андроид 5.0 лолопоп 2 дни полудях какво ли не опитах не мога и не мога да му сложа Български .
Моля ви помагайте как да го оправя.

htc-wildfire , Prestigio PAP 3540duo , ACER iconia , LG F60 , Lenovo P-70, Vodafone Tab Prime 6 Huawei P9Lite 
Цитирай
#29

Програми като More Locale 2 или Locale More Pro само активират българския. Преди това все пак някой трябва да го е превел и сложил в рома, но по някаква причина не го е направил достъпен от Настройки. Така че, ако в твоя таблет не съществува български превод, макар и скрит, няма как да стане чудото.
Цитирай
#30

Тествах всичко написано по горе и то по няколко пъти нестава дали защото е по нова версия или по друга причина незнам.

като клавиатура го имам а като интерфейс не

htc-wildfire , Prestigio PAP 3540duo , ACER iconia , LG F60 , Lenovo P-70, Vodafone Tab Prime 6 Huawei P9Lite 
Цитирай
#31

majarov-bg, пробвай следния начин:
1. Директно от Маркета си инсталирай Locale More Pro( точно тази да е ).
2. Пускаш програмата и избираш БГ, ще се отвори прозорец с предупреждение, че не може да се смени езика и ще те подкани да свалиш ADB ( самата програма ще ти предложи линка).
3. Отваряш линка от тела и сваляш ADB на него и затваряш Locale More.
4. Закачаш тела на компа ( трябва да имаш качени драйвърите за тела ), сваляш ADB на компа и го разхивираш.
5. Стартираш run.bat-файла.
6. Ще се отвори command window ( cmd.exe ) и ще те подкани да натиснеш произволен клавиш, за да  продължиш ( Press any key to continue.....). Съответно продължаваш, след което ще излезе отново това съобщение, отново натискаш произволен клавиш и прозореца се затваря.
7. Отваряш Locale More Pro на телефона и избирате Български.

Това е, би трябвало да стане. Успех

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#32

Това го правих 3 пъти и не се получи .

htc-wildfire , Prestigio PAP 3540duo , ACER iconia , LG F60 , Lenovo P-70, Vodafone Tab Prime 6 Huawei P9Lite 
Цитирай
#33

Дай скрийншот на command window.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#34

Лаптопа ми е с win 10 на Български така че дай на Български английския не ми е силен Чешки или Български.

htc-wildfire , Prestigio PAP 3540duo , ACER iconia , LG F60 , Lenovo P-70, Vodafone Tab Prime 6 Huawei P9Lite 
Цитирай
#35

Command window е мястото, където пишеш командите, cmd... На български може би е команден прозорец Wink
Цитирай
#36

При мен се получи на HTC ONE M9 . Много е важно на компютъра да се инсталират драйверите на телефона и всичко е наред! Благодаря за помощта!

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
Цитирай
#37

здравейте колеги точно това търсех но нещо обърках рутнах телефона инсталирах СУ и сега не ми се включва системата не направих и бекъп, сега незнам какво да правя моля за помощ, излиза само логото и до там.. телефона е HTC M8
Цитирай
#38

колеги проблема е решен от сумати търсения един сток рум оправи нещата
Цитирай
#39

И при мен не се получи. Промени се само клавиатурата, а менюто си остана английско.
Телефона е Galaxy S3-LTE с Андроид 4.1.2
Цитирай
#40

Прочети това. Написано е няколко мнения над твоето.

(2016-04-12, 12:09:19)bobytsekov написа:  Програми като More Locale 2 или Locale More Pro само активират българския. Преди това все пак някой трябва да го е превел и сложил в рома, но по някаква причина не го е направил достъпен от Настройки.

Обобщено - тези методи активират превода, не го правят.
Wink
Цитирай
#41

хиляди благодарности , стана на LG V20. след рестарт се връща на англ. ама с 2 стъпки го оправям. пак благодаря на автора на темата
Цитирай
#42

Здравейте аз съм от три години с iPhone XS Max но не мога да си сваля бъларско меню някой знае ли как и от къде  да вляза за да имам българско меню
Цитирай
#43

Попаднал си в грешния форум Wink
Иначе така нареченото българско меню при айфоните е нещо, което зависи само от Apple. Решили са, че не си струва усилието и това си е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)