Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI HONOR 6 /THE FASTEST/ - Инфо, ревю, съдействие при проблеми.
#1

Инфо: http://www.gsmarena.com/huawei_honor_6-6461.php

Ревю: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2800079

Покупка: http://www.aliexpress.com/store/product/...57099.html
/продавача е проверен и изключително коректен/

[Изображение: huawei-honor-6-3.jpg]

Performance benchmark:
[Изображение: attachment.php?attachmentid=2839912&d=1404814713][Изображение: attachment.php?attachmentid=2839913&d=1404814713]

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Много добре, само че модела не е за Българя.
Още май не са почнали производството на WCDMA варианта....

(Прави ми впечатление вече на няколко места, че доста пишешти колеги не обръщат внимание на тази основна подробност - ще вземе да изгори някой......)

Edit: Между другото, гледам интерфейсът е доста модифициран Андроид сякаш... Направо си бие на iOS или MIUI..

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#3

Цитат:3G: WCDMA(UMTS) 850/900/1900/2100MHz

Гледам, че си го има и този вариант Wink
Цитирай
#4

Има ли някой притежател на този телефон да даде информация Гледам че го продават и в WCDMA версия Нямам никаква представа за тези телефони
Цитирай
#5

А как става покупката от сайта по-горе ? По-скоро ме интересува как става доставката дотук , колко излиза горе-долу и как става работата с митницата ? Плаща ли се мито ?

Освен това как се поддържа гаранцията на телефон, закупен от Китай?

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#6

minmaxterix написа:Edit: Между другото, гледам интерфейсът е доста модифициран Андроид сякаш... Направо си бие на iOS или MIUI..
Интерфейсът се нарича Emotion UI 2.3
Цитирай
#7

От вчера разглеждам в нета за този телефон и на първо четене съм впечатлен. Намерих да го продават тук: http://www.huaweimobileshop.com/huawei-h...-inch.html

Някой пазарувал ли е през този сайт и има ли някакви впечатления?

Xiaomi Poco F3 (MIUI 13.0.11; Android 12)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#8

Не съм пазарувал, но съм чел коментати от българи, които са доволни.

пп - очаква се Септември да излезе подобрена версия на Honor 6, с по-бърз процесор и 4GB RAM.

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#9

Аз бях чел само за 4гб и nfc и 32гб памет за двусимовия хонор 6.Не и за по-добър процесор...
Но знам ли сериозно съм решил да го взема ,ама ще изчакам септември да видя какъв звезден кораб ще е подобрената версия.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#10

Миналата седмица си поръчах телефона. Чакам да го изпратят, защото е на pre-order и като го получа живот и здраве ще си напиша впечатленията от него Smile

Xiaomi Poco F3 (MIUI 13.0.11; Android 12)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#11

Здравейте,

днес получих телефона и като го поразгледам малко ще напиша мнение. Първите ми впечетления са много положителни. Усещането е на премиум телефон и работи доста плавно.

Поздрави!
Цитирай
#12

Ще се радваме да споделите впечатления, както откъде го закупихте и кой модел точно Smile

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#13

Купен е от pandawill.com, а моделът е h60-l02 (с две сим карти, черен на цвят). Още събирам впечетления и като съм готов ще пиша по-подробно за всичко, което ми е направило впечетление.

Поздрави!
Цитирай
#14

;ddb;Колега и аз си го поръчах и го чакам за другата седмица.Искам да те попитам има ли значение на кой сим слот ще сложиш сим картата за мобилния нет.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай
#15

Привет,
само на слот 1 можеш да ползваш интернет. Всъщност слот 2 е ограничен само до 2g и можеш да му пуснеш мобилна дата, но реално е неизползваем.

Поздрави!
Цитирай
#16

Телефонът има ли Google Play?
Цитирай
#17

И да няма не е никакъв проблем. :thumbup:

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#18

По подразбиране не идва с плей стор, но има ап стор на huawei, от който можеш да си инсталираш гугъл апликациите и всичко работи без проблеми. Единствено, че не можеш да добавиш 2ри гмайл акаунт, за това ако има нужда се прави през гугъл+.

Поздрави!
Цитирай
#19

ddb написа:Привет,
само на слот 1 можеш да ползваш интернет. Всъщност слот 2 е ограничен само до 2g и можеш да му пуснеш мобилна дата, но реално е неизползваем.

Поздрави!
Благодаря колега за бързия отговор :cheers:

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай
#20

Как се избира от коя карта да набираш? На самсунга ми се избира като сваля Notification Bar и пише сим 1 и сим 2 и там избирам, при Huawei как е?
Цитирай
#21

Привет!

Два начина - през dialer или контакти:

1. Dialer - избираш контакта и натискайки върху него ти изписва номера в поленцето за писане и трябва да натиснеш един от двата бутона, според това коя карта искаш да използваш
2. Контакти - избираш контакта и ти дава детайлите, където има зелена слушалка бутон и натискайки го излиза pop-up, който ти дава възможността да избереш една от двете карти

Поздрави!
Цитирай
#22

HUAWEI Honor 6 - кратко ревю

Телефонът е поръчан от pandawill.com и отне около 7-8 дена да пристигне в България. Цената е $379.99 + $4 доставка + %20 ДДС и митнически такси.

Едно доста подробно ревю тук:
http://www.gizmochina.com/2014/06/24/hua...processor/
и teardown:
http://huaweinews.com/2014/07/honor-6-teardown/
тема в XDA (unlock+root):
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2800079

И едно кратко от мен:

1. Начало

- Характеристики:

Model: H06-L02
SoC: Kirin 920 Octa-core 4xA7(1.3GHz)+4xA15(1.7GHz)
GPU: ARM Mali T628MP4 (според антуту t624)
ROM: 16GB, support external 64GB microSD card
Display: 5 inch, 1920×1080pixel, JDI (ROG support - 1280x720)
Camera: Sony BSI IMAX214 13MP, F2.0 + 5MP front
SIM: Dual SIM/Dual Active (2 radio modules)
OS: Android KitKat 4.4.2 / Emotion UI 2.3
Network: Sim1: WCDMA, GSM, FDD-LTE; Sim2: GSM
WiFi: Dual band 2.4Ghz/5Ghz, 802.11 a/b/g/n
FM: yes
Dimentions: 139.6×69.7×7.5mm
Weight: 130gr
Battery: 3000(min)/3100(typ)mah
Price: @pandawil.com $379.99

Едно от най-интересните устройства тази година, пряк конкурент на повечето топ производители, като основно предимство е поддръжката на два радио модула и LTE cat.6, което за съжаление все още не е много актуално за България, поддръжка на външна памет и DTS. Също така екранът е с отлични характеристики и поддържа нативно 2 резолюции - 1080p & 720p, достатъчно ярък и контрастен, с опция за контрол на цветовата температура.

2. Дизайн

5" компактен размер на устройството, лесен за работа с една ръка. Бутоните за включване и звук са удобно разположени от дясната страна на апарата, също така от дясната страна се намира капачето, което скрива слотовете за двете сим карти и memory картата. От лявата страна няма нищо. На долната страна се намира micro usb портът за зареждане и микрофонът, а от горната страна има 3.5мм вход за слушалки, втори микрофон за подтискане на шума и инфрачервен порт. Дисплейът е с горила глас 3 покритие, а задния капак е пластмаса, която за съжаление лесно се надрасква, за това е необходим допълнителен протектор или калъф (на някои места твърдят, че е горила глас, но всъщност е пластмаса). Има и светлинен индикатор в горната лява част на телефона, в близост до слушалката. От задната страна се намира и аудио колонката, която вади сравнително приличен звук, като не може да има сравнение с апаратите с предни говорители, защото поставен на гръб, звукът почти изцяло се запушва и има шанс да пропуснете обаждане или аларма.
Също така няма лого на Huawei, само на гърба има надпис Honor. Камерата е dual led, но за разлика от други апарати, са едноцветни. Камерата е сензор на Сони, използван и в 1+1, но не поддържа 4к видео. Има и поддръжка на жестове, но липсва tap2wake. Бутоните са софтуерни - on-screen, тип нексус.

3. Софтуер

Софтуерът, с който идва телефона е Андроид КитКат 4.4.2 и върху него е силно модифицирания Emotion UI 2.3 (скоро се чака ъпдейт до 3.0), който доста наподобява изгледа на iPhone. Като цяло функционалността е доста разширена спрямо чистия андроид, като Huawei са взаимствали доста неща от iOS,MIUI,Sense и други софтуерни разработки, но за съжаление имат още какво да доработват. Личното ми мнение е, че подобно на самсунг, е пълно с доста функционалности, но логиката и консистентността, както и липсата на подреденост и оптимизация се усещат доста при ежедневна работа с устройството. Разбира се, може да се сложи допълнителен luncher, с който да промените начина на работа, но решението е частично.
От друга страна можете да сменяте теми, както е при MIUI, но за съжаление изборът е ограничен. Има възможност за power safe режим, в който подобно на htc & samsung, получавате прост чернобял екран с няколко икони (телефон,смс-и, и др.), като може да добавяте/махате апликации.
Нотификационното меню и quick settings се свалят съответно в левия и десния край на екрана, подобно на cyanogenmod.

Също така има добавени:
- power manager(с 3 режима на работа - performance, optimized, power saving)
- permission manager (до каква информация се допускат инсталираните ви апликации)
- startup manager (могат да се добавят апликации, които да се стартират при рестартиране на телефона)
- protected apps (да защитавате определени апликаци, да не бъдат спирани при deep sleep на телефона)
- rog technology (сваля резолюцията от 1080P до 720p и за по-добра производителност за сметка на по-малка плътност на екрана)
- networked apps (указва кои апликации могат да ползват интернет - мобилен и/или wifi)
- do not disturb (mute-ва обаждания, смс-и и нотификации, като може да се задава интервал от време, в който да е активен, както и при повторно обаждане в рамките на 3 минути се позволява обаждането, има и whitelist)
- notification manager (за контрол на нотификациите на вашите апликации)
- gloves mode (за по-сензитивен екран, работа с ръкавици)
- phone manager (подобнo на MIUI, обединява опции за: storage cleaner, phone accelerator, power saving, harassment filter(blacklisting), virus scanner, permission, notification & startup manager)

Телефонът идва с доста китайски bloatware, който може да забраните или деинсталирате. Също така липсват GAPPS, които могат да бъдат инсталирани по два начина:
1. Да използвате huawei app store, от който може да си свалите необходимите google апликации (play store,contactsync,etc), без да се налага да отключвате/руутвате устройството
2. Да отключите буутлоудъра и руутнете устройството, и качите custom recovery, през което може да инсталирате gapps.zip
Има една особеност, че ако ползвате повече от един gmail акаунт, не може да бъде добавен през settings->accounts, но може да бъде добавен през google+ апликацията.
Както споменах по-горе бутоните за управление са софтуерни, като от настройките може да бъде добавена опция за скриване на бутоните (и показване с приплъзване нагоре), както и опция за допълнителни float бутони (suspend button).

Доста от стандартните андроид приложения са доработени - dialer, галерия, календар, email, music player, смс (има опция за попъп съобщения)

Допълнително включени апликации: driving mode, screen cast, app manager, flash light, fm radio, magnifier, mirror, notes, smart controller (дистанционно управление през IR), system updater и други.

Допълнително успях да подкарам xposed framework+gravitybox, но за съжаление много малка част от разширената функционалност, която дават, сработва.

Има и няколко custom рома, вкл. и MIUI, което за съжаление не е дуалсим версия (явно портната от едносимовия вариант), но засега избрах да използвам официалния билд (rooted).

4. Производителност

Синтетични тестове:
@Antutu v5.0 beta 1
При стандартен режим - 1080p - 41423
При олекотен режим(rog) - 720p - 44394
(вижте прикачените снимки)

Като цяло не се усеща забавяне в работата на устройството, използваната рам е от порядъка на 850-1200 мб при ежедневна работа (без игри). Относно телефонията - чува се кристално ясно и работата с двете карти е удобна, макар, че ми се искаше малко по-интуитивно да бъде направено (напр. да запомня кой номер с коя карта се избира или да му се сетва дефаултна такава).
Камерата е средна работа, не разбирам много, но съм ползвал one m8 и неговата камера като качество е по-добра, за съжаление, но пък аз не ползвам телефона за камера принципно. Тъй като имам телефона от скоро, не ми е оставало време да се позанимавам по-активно с нея. Като цяло софтуерът на камерата е доста изчистен, има HDR, различни режими, beauty mode, object tracking, опции за контрол на ISO, white balance, video stabilizer. Има поддръжка на шорткъти, като един от дефаултните е при нагласяне на телефона в ландскейп и натискане на volume бутона, автоматично се пуска камерата и снима първата снимка веднага, което е полезно, ако искате да снимате нещо на секундата. Предната камера е стандартна, както при повечето модели и не забелязвам някаква съществена разлика с останалите 5мп модели. Нещо, което не ми харесва е, че при пускане на камерата се бууства брайтнеса и при излизане остава буустнат и трябва да се изключи/включи ауто бутона за да се оправи.
Сензитивността на екрана е добра, като има опция за glove mode. Тествах също така и IR порта и работи без проблеми, могат да се настройват различни устройства - телевизори, климатици и тн.
Звукът е на средно ниво, когато се ползва спийкъра на телефона. Когато се ползват слушалки, всичко е наред, звукът е доста плътен и богат, нямам оплаквания. Усеща се и малка разлика при включен/изключен DTS, малко катo beatsaudio на HTC.
Имах и проблем с 64гб сд карта (sandisk ultra 30mb/s class 10), като е много вероятно да е бил проблем с картата - телефонът ми се рестартира няколко пъти, докато слушах музика от картата, но като цяло подмяната на 64 с 32гб същия модел и нямах повече проблеми, говори може би за проблем с картата или софтуерен. До колкото видях, има колеги подкарали 128гб карти без проблеми.

5. Батерия

Все още не мога да кажа кой знае колко за батерията, тъй като доста активно ползвам телефона. Според други колеги, които имат телефона, на активен екран изкарва по 5-6 часа, а при моето потребление на постоянно включен wifi+mobile, ровене в интернет и много говорене + други дейности, за момента издържа по 2 дена. Предполагам, че във времето ще се подобрят нещата, тъй като е необходимо време за разработване на батерията. Единственото нещо, което забелязвам като кофти момент е, че се зарежда доста бавно и идентификационния led светва в зелено над 90%, което е малко объркващо.
В момента съм с официален билд b118, който в XDA твърдят, че доста хаби енергия за разлика от предната версия, но както казах за сега не мога да дам адекватно мнение, тъй като съм ползвал телефона много малко все още.

6. Плюсове/Минуси

Плюсове:
- Чудесен дисплей с опция за промяна на резолюцията (може би единственото устройство на пазара)
- Предостатъчно памет - 3гб
- 16гб вътрешна памет+опция за допълнителна (microsd)
- Оптимален дизайн за 5" телефон
- 3100 mah батерия
- високопроизводителен SoC - kirin 920
- чудесна телефония - може би най-доброто устройство, което съм ползвал до момента в този аспект (по-добро от HTC, Samsung, LG)
- работа с две сим карти (активни)
- 3db gsm антена (почти двойно на типичните антени, слагани по останалите устройства) - двойно по-мощна антена, доста по-добър сигнал на приемане

Минуси:
- Звук от спийкъра - лесно може да бъде заглушен, поставен по гръб - на мен лично няколко пъти ми се случва вече да пропусна обаждане
- Бавно зареждане на телефона
- Неконсистентен софтуер
- светлинен (led) индикатор - не може да се настройва, какви цветове да използва и светва зелено при 90% заряд на батерията
- цената - според мен не трябва да струва повече от $300
- вероятна бъдеща липса на съпорт

Неопределено:
- Камерата - 13мп: + или -, макар и да ползва същия сензор както 1+1, за мен лично сравнявайки го с HTC One M8 - HTC вади по-добри снимки, макар и 4мп, но това е мое субективно мнение.
- 64gb карта с памет - все още не съм наясно, къде е проблемът, за това го слагам в тази секция

6. Заключение

В заключение мога да кажа, че телефонът, сравнен с останалите флагмани, не отстъпва изобщо в никой аспект, освен може би звука.

- Бих ли си го купил отново? - може би да, може би не. Устройството е твърде ново за да мога да направя окончателна оценка.
- Какво бих променил? - най-вече мястото на говорителя, което за мен е най-големият минус в случая, защото пропускам обаждания. Също така ако имаше AOSP версия може би щеше да бъде чудесен вариант за nexus заместител.
- Бих ли препоръчал устройството на друг? - Ако търсите двусимов вариант на достъпна цена и топ производителност, и сте склонни да приемете минусите, изброени по-горе - твърдо, да.

За себе си - може би твърде много очаквах от устройството, но като цяло, ако пуснат cm11 или някакъв AOSP ром ще съм много щастлив. За момента все още обмислям вариант, дали да задържа устройството или да го пусна за продажба/размяна с друго, тъй като доста разговори провеждам и пропуснатите такива водят до допълнителни главоболия.

Това е, което се сещам за момента, ако някой има въпроси, нека ми пише и ще се опитам да му отговоря максимално бързо и адекватно!

Поздрави!
Цитирай
#23

Привет, поздравления за подробното ревю!

ddb написа:Единственото нещо, което забелязвам като кофти момент е, че се зарежда доста бавно и идентификационния led светва в зелено над 90%, което е малко объркващо.
Зарядното на Honor серията е 1A, затова се зарежда бавно - батерията е огромна и телефона също има консумация, аз лично ползвам зарядно 2A от Nexus 7 и времето за заряд е осезаемо по-кратко. Диода също е така при Honor-ите - светва в зелено при 90% заряд.
Може ли малко снимки от камерата в пълна резолюция - харесал съм апарата и ако камерата ме устройва може би ще се метна?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#24

Привет!

Зарядното, което дойде в комплекта, е 2 ампера, не 1, така, че не е от това. Просто или още не се е разработила батерията или просто ще си се зарежда бавно Smile Което всъщност не е такъв голям проблем, защото по-бавното зареждане гарантира по-добра работа на самата батерия. До колкото си спомням от четеното до тук, мисля, че huawei ползват някаква нова технология за по-голяма плътност при батерията, така, че може и от това да е, ще видим де в последствие.

Утре ще снимам нещо на открито и ще кача снимки.

Поздрави!
Цитирай
#25

Също така екранът е с отлични характеристики и поддържа нативно 2 резолюции - 1080p & 720p, достатъчно ярък и контрастен, с опция за контрол на цветовата температура.

Kolega Huawei Ascend P7 poddarja li tozi rejim za smqna na rezoluciqta ( izvinqvam se che pisha s tiq bukvi )

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)