Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Връщане към Стоков Ром (Stock Firmware), или Ънбрик нa LG G3 D855
#1

Всичко правите на собственна отговорност!
1-ви метод е с LG Mobile Suport Tool:

1.) Тук имa необходимите фaйлове и обяснение, aз сaмо ще добaвя кaкво се прaви в случaя...
1.1) В случaя теглите и инстaлирaте дрaйвърите и LG Mobile Suport Tool и рестaртирaте компютърa.
1.2) Изключвaте телефона, зaдържaте  бутона зa усилвaне нa звукa и свръзвaте телефона с компютърa посредством USB кaбелa. Когaто нa екрaнa се покaже нaдпис "DOWNLOAD MODE" пуснете бутона.
2.) Отворете LG Mobile Suport Tool и изберете Options -> Upgrade Recovery" След това, можете да стартирате възстановяването на телефона.
Процедурата ще префлашне последния наличен фърмуер за вашия телефон.
В случай, че телефона стои на логото и не иска да стартира (Boot Loop), направете Factory Hard Reset (2-ри пост).

2-ри метод с LG Flash Tool 2014:
1) Сваляте ".kdz" фърмуер по един от описаните начини.
Внимание! Обърнете внимание какъв фърмуер сваляте! Трябва да се гледа дали е за точния модел и версията 16/32 GB.
Обикновенно за 16 GB в името на фърмуера си пише, че е за 16 GB, ако не пише, тогава пред имети винаги има числито "6".  - в никакъв случай не трябва да се флашва на 32 GB версия!
Да пристъпим към начините за изтегляне на ".kdz" Firmware...
!Препоръчително е да се ползва някакъв Download Manager за изтеглянето, тъй като някои браузъри правят проблем с файлове над 1GB!

1.1) Отваряте този ЛИНК в полето пишете IMEI-я на телефона, натискате Download, гледате дали отговаря модела на телефона и натискате Download Firmware Available.

1.2) Копирате този линк в браузъра http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/c...2.jsp?esn=
след "esn=" пишете IMEI-я и натискате Enter. Ще се отвори страница с информация за вашия телефон + линк за сваляне на ".kdz" Firmware.

1.3) Отваряте този ЛИНК и си избирате един фърмуер.
Метода е подходящ за тези които са закупили телефона си от онлайн магазин, нямат българско меню и искат да флашнат европейски фърмуер. Тук трябва да се внимава да не се изтегли погрешен фърмуер!

2) От тук на татък може да следвате инструкциите на колегата @ganchev за LG G2, същите са и за G3.


ganchev написа:Здравейте ,колеги. В XDA вече има много лесен начин за връщане към стоков ром.Това става с помощта на програмата LG Flash Tool 2014.Ще се опитам накратко да ви обясня как става това.Първо искам да кажа ,че не съм пробвал метода ,но в оригиналната тема в XDA са потвърдили ,че работи без грешка .

Всичко,което ще правите по надолу го правите на собствена отговорност.

За сега програмата не работи под Windows XP

Инструкции:

1. Изтегляме драйверите на LG и ги инсталираме на компютъра -

LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.1.1.exe >> http://www22.zippyshare.com/v/KioH7Xxv/file.html


2.Изтегляме LG Flash Tool 2014 и го разархивираме на компютъра -

https://yadi.sk/d/VVTqs9pkr4sVg

ВНИМАНИЕ: Сложете KDZ файла, който искате да флашвате  вътре в папката на LG Flash Tool 2014.

3.Вкарваме телефона в Download mode - вкарваме USB кабела в порта на компютъра, след това натискаме и задържаме бутона за увеличаване на звука (Vol +) и вкарваме USB кабела в телефона. Когато на екрана се появи надпис " Download Mode" пускаме бутона .

4.Стартираме  LG Flash Tool 2014.exe и правим това ,което е показано на снимката.

[Изображение: lgflashtool_step1.png]

  4.1. Select tipe - избираме CDMA
  4.2. Phone mode - избираме DIAG
  4.3. Select KDZ file - избираме мястото на съхранение на KDZ файла на компютъра
  4.4. Избираме една от следните две опции:
        -Normal Flash - Тази опция ще флашне рома без да се изтрива паметта .Подходяща е за поправка на системни грешки при положение ,че се слага същия ром,като старият ви ,а не друг.Ако се сложи друг това може да доведе до boot loop.
        -CSE Flash -Чиста инсталация на рома с формат на паметта .Подходяща и задължителна за хора,който искат да се върнат от custom rom на stock и също за слагане на по -ниска или висока версия на Андроид.

5.Натискаме Start.

[Изображение: lgflashtool_step2.png]

6.След това ще излезе прозорче за смяна на езика.Няма нужда да избираме език.Той автоматично ще е на Английски език.

[Изображение: lgflashtool_step3.png]

7.След това започва самото флашване на рома. Изчакваме процентите да станат на 100% .

8. Линк към оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2797190
Цитирай
Аксесоари
#2

Factory Hard Reset:

1.) Изключвате телефона
2.) Зaдържaте едновременно бутоните Volume Down + Power на гърба на телефона за около 8 сек.
3.) Когато се покаже на екрана логото на LG, пуснете Power бутонa и веднага след това го зaдържaте отново.
4.) Когaто се покaже екрaнa за Factory Hard Reset
пуснете всички бутони.
5.) Нaтискaте Power бутонa зa Factory Hard Reset или един от бутоните зa звукa зa отмянa.
След нaтискaне нa Power трябвa още веднъж дa потвърдите с Power или дa се откaжете с бутоните зa звукa.
Инструкция на английски: http://www.hard-reset.com/lg-g3-hard-reset.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Връщане от Android 5.0 на 4.4.2 на LG G3 D855.
Това са .kdz файлове на стоковия фърмуер V10L Android 4.4.2 за 16/32 GB модел D855.
За 16 GB версия теглите този .kdz файл 6HU/HUNGARYV10LLGD8551.22 GiB
За 32 GB теглите този HUN/HUNGARYV10LLGD8551.22 GiB
Тегленето става като изчакате да минат петте сек. горе в десния ъгъл и натиснете надписа SKIP AD.

!Числото "6" пред името означава, че е за 16 GB версия!

След като изтеглите .kdz файла, следвате инструкциите за метод 2 от първи пост. В LG Flash Tool 2014 слагате отметката на:
-CSE Flash -Чиста инсталация на рома с формат на паметта .Подходяща и задължителна за хора, които искат да се върнат от custom rom на stock и също за слагане на по-ниска или висока версия на Андроид.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

USB драйвери за всички модели LG


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Дано нее тъп въпроса ми, но с това връщане дали ще се махне логото на водафон при стартиране, както и техните приложения, които сега не мога да деинсталирам

LG G3 16 GB
Цитирай
#6

флашни си направо 10j и ще ти се махнат,остава само 2 приложения,които не са за нас.спираш ги с андроид tuner
Цитирай
#7

oxy2 написа:флашни си направо 10j и ще ти се махнат,остава само 2 приложения,които не са за нас.спираш ги с андроид tuner
Това по начин 1 или 2 да флашна?

LG G3 16 GB
Цитирай
#8

Може ли линк към 10J, че нищо не намирам

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#9

Тук го има, но са няколко http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2791761
Колегата oxy2 да каже кой точно е флашнал и имали значение за 16/32 GB версия, че в имената не виждам някъде да пише 16GB. а знам, че щом не пише значи става и за двете.
Флашва се по втория метод.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

ами аз флашнах от тука http://forum.xda-developers.com/lg-g3/he...d-t2847504 интернационален вариант.май няма значение,но аз съм с 16.
Цитирай
#11

То по важният въпрос е с какво е по добър? Smile например от 10h

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#12

oxy2 написа:ами аз флашнах от тука http://forum.xda-developers.com/lg-g3/he...d-t2847504 интернационален вариант.май няма значение,но аз съм с 16.

И ква стана тя? Флашнах го с този и се отървах от стартовия екран на водафон и 2-3 приложения, а като бонус получих други 11, които отново не мога да махна.

LG G3 16 GB
Цитирай
#13

и сега си пусни stumproot,сложи си android tuner и замрази всичко което не те кефи,даже е добре да спреш всички carrier iq глупости.надали ще намериш чист андроид,идеално за твоите потребности.
Цитирай
#14

Предполагам че доста хора са ползвали един от двата метода. Аз днес използвах втория метод....направи ми впечатление че след стартиране на процедурата по флашването веднага ми се отвори и панел на LG MOBILE SUPPORT TOOL където ми показва напредъка на флашването. Едновременно с това и на телефона ми показва напредъка на процедурата. Така ли трябва да бъде или нещо съм угелпил.

xiaomi 13
Цитирай
#15

всичко е наред
Цитирай
#16

Потвърждавам, че горното описание с използването на LG Flash Tool 2014 работи идеално. Използвах го за да махна Lolipop и да бодна обратно KitKat-а. Линковете работят също коректно. За KDZ файла ползвах първия линк. Това, което ми направи впечатление е, че след въвеждане на IMEI-а файла, който ми дава да сваля най-вероятно е последния към момента (D85520E_00), т.е. явно е с Lolipop. Затова ползвах мой по-стар вариант (D85510H_00), дръпнат от същия линк, но преди 2 месеца.

Благодаря!
Цитирай
#17

10H е най-стабилната версия изкарвана за този телефон до сега!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#18

Иво би ли шернал някъде 10Е. Аз си купих телефона и веднага го ъпнах ,но тогава последния ъпдейт беше 10L ...така че не съм пробвал нищо друго освен Android now 6.2 на базата на lolipop 20E. За сега съм доволен , но все си мисля че инженерите на LG трябва да предложат нещо което да покаже пълния потенциал на телефона.....повярвайте ми имам един 4 годишен iphone 4 който слайдва по прилично от LG-то.

xiaomi 13
Цитирай
#19

kalinaki написа:Иво би ли шернал някъде 10Е. Аз си купих телефона и веднага го ъпнах ,но тогава последния ъпдейт беше 10L ...така че не съм пробвал нищо друго освен Android now 6.2 на базата на lolipop 20E. За сега съм доволен , но все си мисля че инженерите на LG трябва да предложат нещо което да покаже пълния потенциал на телефона.....повярвайте ми имам един 4 годишен iphone 4 който слайдва по прилично от LG-то.

D85510e

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#20

Иаз с флаш тулсаси махнах лилипопо и сложих 10л мисля чи беше 4.4.2 и мина успешно инсталацията рутнах го очистих го от разни приложения и ся си работи нормално телефона

Huawei p30 pro
Цитирай
#21

Ивайло69 написа:10H е най-стабилната версия изкарвана за този телефон до сега!
ивайло,здравей.би ли ми казал , как се държи камерата стази версия.моят го ъпнах с лолипопа и камерата стана мазало.светлината се разливаше и снимките бяха -леш.сега сложих 10N,ВИЖДА СЕ дори жичката на крушката ,фокусира добре , но пак са малко светли.благодаря ти предварително.LG G3 D85510N.16GB.

LG G3   REVOPad  MM781 LENOVO S920
D855
Цитирай
#22

Малко помощ
Имам една g3 ка обаче светва само до логото и не вари напред
Цитирай
#23

(2015-03-19, 18:30:28)susurz написа:  Малко помощ
Имам една g3 ка обаче светва само до логото и не вари напред
Опитай да влезеш в download mode. Изключваш телефона>Задържаш vol up и вкарваш USB кабела. USB кабела предварително се свързва с компютъра.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#24

(2015-03-19, 18:34:43)tda написа:  
(2015-03-19, 18:30:28)susurz написа:  Малко помощ
Имам една g3 ка обаче светва само до логото и не вари напред
Опитай да влезеш в download mode. Изключваш телефона>Задържаш vol up и вкарваш USB кабела. USB кабела предварително се свързва с компютъра.

Исписва ми само download mode и немога да открия един дривер LGE MTP
Цитирай
#25

(2015-03-19, 18:37:54)susurz написа:  
(2015-03-19, 18:34:43)tda написа:  
(2015-03-19, 18:30:28)susurz написа:  Малко помощ
Имам една g3 ка обаче светва само до логото и не вари напред
Опитай да влезеш в download mode. Изключваш телефона>Задържаш vol up и вкарваш USB кабела. USB кабела предварително се свързва с компютъра.

Исписва ми само download mode и немога да открия един дривер LGE MTP

Сега чети първи пост и следвай стъпките. Има линк за драйвери. Пробвай да флашнеш стоков kdz с LG Flash Tool 2014. И трябва да запали.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)