Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M2 (D230x)
#26

jikata_m написа:Как може да си копирам контактите в Г-меила?
Правиш си синхронозация на контактите и готово

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
Аксесоари
#27

jikata_m написа:Здравейте искам да попитам,как може да се провеждат Видео разговори? Обхвата ми постоянно е с H,H+
Как може да си копирам контактите в Г-меила?


Ако в момента са ти в телефона... Влизаш в Конкакти - Меню - Import/Export и избираш експорт на sd картата.
После пак там даваш Import и избираш от sd картата. Ще те пита дали искаш в телефона или google акаунта. Ти избираш google и ще се импортират в gmail.
Цитирай
#28

Аз имам въпрос относно игри, а именно тези, които са уж съвместими, а като ги инсталираш и тъч скрийна не реагира. Говоря за официални, не само кракнати. Много ми се играеше Bladeslinger, но бъбрек, добре че първо пробвам преди да купя. Пробвах Bombshells, още какви бяха там някво яко РПГ фри версия, че ги забравих, но това не е важно - важното е, че не тръгва тъча. Въпросът е защо, все пак е нов телефон, трябва да ги подкарва.

Въпрос 2: аз вече системно си го задавам навсякъде където попадна, че явно в темите никой не чете - GALAXY ON FIRE HD?!?! Защо не върви, изхвърля, пробвах всякви възможни версии и релийзи - тц! Играл съм я с мнооого по-обрани смартфони, едва ли е недостиг на рам.
Цитирай
#29

Някой успя ли да се справи с провеждане на тел. разговор със слушалките? Аз нещо на успявам Sad
Цитирай
#30

racho написа:Някой успя ли да се справи с провеждане на тел. разговор със слушалките? Аз нещо на успявам Sad

Аз постоянно си дрънкам през слушалки, както си слушам музика при позвъняване приемам и говоря. Само че си взех хубави, че тия в комплекта... на нищо не мязат, не ми влизат изобщо в ушите и падат, за музика пък да не говорим. Взех си MH-EX300AP, които са за Xperia Z, но напълно съвместими и с що годе добро качество на звука за музика говоря, иначе като хендсфри е префе.
Цитирай
#31

pan4ove4e написа:
racho написа:Някой успя ли да се справи с провеждане на тел. разговор със слушалките? Аз нещо на успявам Sad

Аз постоянно си дрънкам през слушалки, както си слушам музика при позвъняване приемам и говоря. Само че си взех хубави, че тия в комплекта... на нищо не мязат, не ми влизат изобщо в ушите и падат, за музика пък да не говорим. Взех си MH-EX300AP, които са за Xperia Z, но напълно съвместими и с що годе добро качество на звука за музика говоря, иначе като хендсфри е префе.

Пробвах и с други слушалки от друг смартфон Сони, но едно и също.Мога да слушам радио и музика, но тел. нъцки! като ги извадя и изписва:
"Слушалките с микрофон не се поддържат. Използвайте други слушалки или посетете страницата за поддръжка на Sony Mobile за повече информация."
Цитирай
#32

racho написа:Някой успя ли да се справи с провеждане на тел. разговор със слушалките? Аз нещо на успявам Sad

Проблема е решен. 2 чисто нови слушалки - дефектни. Третата вече тръгна :whistle:
Цитирай
#33

Имам такъв телефон. Искам да попитам някой от притежателите, когато снимат в тъмно помещение екрана вижда ли се на снежинки ? Също така Понякога като вляза в МЕНЮ и след това натисна бутоза за връщане назад (стрелкичката) тя не функционира. Не бачка. Със средния бутон излизам от Меню но този за връщане не работи. Как мога да реша този проблем ? Оставих го в магазина откъде го купих, но тея от сервиза казали, че не намирали проблем. Забравих да кажа, че като го рестна се оправя това нещо и примерно след 2 дни може да го направи. След 3 дни, след час ...

SONY XPERIA™  | Make.believe
Цитирай
#34

Да, и при мен е на снежинки в превю, но после излиза хубаво.
Със стрелката за връщане и при мен се появява понякога този проблем (но рядко), но след като бутоните са софтуерни, а не хардуерни, от сервиза едва ли ще направят нещо. Аз натискам "НОМЕ" и след това отварям последните приложения и го изчиствам, за да не хаби батерия.
ПП: Единствено ме дразни, че на някои игри като, като се влезе не работи тъча. Това съм го забелязал на един таблет, когато му вържа мишка - с натискане по екрана работи, а с мишката - не.
Цитирай
#35

Това с бутона е някакъв бъг на софта. И при мен го има отвреме на време като се опитвам да изляза от менюто за набиране на номера Dialer

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#36

radoslav_n написа:Това с бутона е някакъв бъг на софта. И при мен го има отвреме на време като се опитвам да изляза от менюто за набиране на номера Dialer

+1, понякога и от менюто с приложенията. Живее се не е чак като да е свършил света Smile
Цитирай
#37

Като се ъпдейтне дали ще изчезнат тези проблеми ? Забележете, че като направи тоз бъг с бутоза за НАЗАД от Меню.. Бутоните за усилване и намаляне на звука отстрани и те не бачкат. Поне при мен е така...

SONY XPERIA™  | Make.believe
Цитирай
#38

Оказа се, че и при мен е така с бутоните за усилване и намаляне. Но не ми пречи

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#39

http://pics.data.bg/categories/1/общи/b1...7-21-39-17

Какво е Mediaserver ? гълта ми над 50% от батерията от няколко дни. Когато натисна на него не ми дава информация какви приложения използва.

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#40

Това е споделянето на медия чрез wi-fi по dlna технология или друга подобна. Разгледай в меню, настройки, свързване на XPERIA

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#41

Mediaserver в най-общия случай работи за да сканира наличие на нова медия на телефона (музика, картинки, клипове). Ако често триеш кеша, то медиасървъра много ще работи за да построи нов кеш.
Цитирай
#42

Сега разбрах, защо mediaserver ми взе за 2 дена 50% от батерията. Преди 3 дена дадох заводски настройки на телефона. Преди 20 часа+, заредих телефона, днес както се вижда от снимките е на 79% на около 3-4 часа пуснат Wi-Fi + мобилен, около 30 мин разговори и пуснат фейсбук, както и малко игрички. Което ми се струва, че в момента батерията издържа повече. Погледнете снимките. В стамина мод 15 дни на 79% батерия и дава живот. в сравнение с преди - 3 дни и 10 часа на 100% аз осезаемо го чувствам, че издържа повече, никога не е оставала до сега с 80% на 21 часа работа Big Grin

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%...9-15-21-57

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%...9-15-22-15

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#43

Такаааам, поредната тъпня: не можеш да си намалиш силата на звука на известията, без да намалиш и силата на звънене. Аз лично го намирам за досадно, щото съм си поусилил силата на звънене, поради простата причина, че понякога работя в доста шумна среда и представете си получавам поредния рекламен имейл от китайски търговски сайт към 4-5 часа сутринта докато спя сладко сладко - последва поредната закана за изключване на звука всяка нощ, но уви това до следващия път. Пробвах приложения, но и те не вършат работа - едновременно със силата на известията се мести и силата на звънене, и силата на звука на системните известия.
Има ли приложение, което да управлява поне звука на инсталираните приложения, щото те сами по себе си нямат такава опция?
Цитирай
#44

Ами вариант е да не задаваш тон на известията

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#45

Здравеите. Коя програма използват за правене на Xperia теми? Благодаря предварително

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#46

Най-накрая, дочакахме! Актуализация на Walkman - вече с възможност за разглеждане на папки! Няма вече досадно организиране чрез плейлисти - просто си слагаш песни в папка и ги пускаш всички. Tooth
Цитирай
#47

Вече мога да си го ползвам,до сега беше мъчна работа
Цитирай
#48

Някой знае ли защо Sony-то не може да влезе с моята парола в WI-FI мрежата а таблета ми го открива на мига.От днес съм на Виваком а не мога да си ползвам телефона.
Цитирай
#49

Какво ли не правих,влизах в настройки но нищо не става.Когато въведа паролата ми изписва Проблем при удостоверяването. HELP!!!
Цитирай
#50

Пробвай да рестартираш рутера, като изтриеш и мрежата от телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)