Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M2 (D230x)
#51

Извинявам се за моята некомпетентност но нито зная как да рестартирам рутера(няма никакви копчета) нито как да изтрия мрежата от телефона,то после не знам как да я намеря. Защо таблета веднага намери мрежата а тела не?
Цитирай
Аксесоари
#52

Рутера се рестартира като му прекъснеш захранването, все отнякъде се захранва, щом няма копчета, макар че се съмнявам поне отзад да няма. В настройки - Wi-Fi връзка кликаш върху твоята мрежа и даваш забрави. Изключваш, включваш Wi-Fi-то за по-лесно (да не ти обяснявам как се рефрешва). Когато отново се появи твоята мрежа кликаш пак върху нея и ще ти поиска парола. Въвеждаш я отново и стискаш палци да се върже. Ако не стане значи нещо не въвеждаш правилно паролата. Следи за главни букви, цифри и т.н. Преди години имах проблем при връзка с WEP кодиране, но това беше мнооого преди андроид. Искаше ми WPA кодиране - това са защити на мрежата.
Цитирай
#53

"Проблема" се реши Smile Оказа се че съм въвеждал паролата на кирилица вместо на латиница :rofl: както предположи pan4ove4e.Благодаря на отзовалите се!
Цитирай
#54

Ако си имал ограничение по брой IP адреси и си влизал в мрежата с други устройства, трябва да рестартираш рутера иначе няма да стане, поради препълване на броя адреси.
PS. Май малко късно се включих с мнение

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#55

Здравейте, когато разговарям се чува много тихо и не се разбира нищо, а всичко е увеличено. Иначе когато звъни и т.н. се чува перфектно. Някой има ли представа защо се получава така ?
Цитирай
#56

Пробвай по време на разговор да увеличиш звука, досега никой не се е оплакал от слаб звук в слушалката. По скоро проблемите бяха с микрофона. В настройки/настройки на обажданията сложи отметка на подсилване на гласа на говорещия. В настройки/настройки на обажданията/еквилайзер си избери тип на звука - нормално, гладко или ярко. В настройки/звук сложи отметка на Clear Phase. Това е което се сещам.
Цитирай
#57

Пробвала съм, увеличено е докрай и пак същото. Отметките също са сложени.
Цитирай
#58

Имам проблем.при включен wifi и мобилни данни данните са с приоритет,когато ги изключа wifi се включва автоматично.нали трябва да е обратното.някой има ли подобен проблем.не съм пипал никакви настройки
Цитирай
#59

Ами моят съвет е да си направиш бекъп и да си преинсталираш през SEUS телефона. Би трябвало да се оправи. Ако не стане, мятай го обратно при оператора.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#60

radoslav_n написа:Ами моят съвет е да си направиш бекъп и да си преинсталираш през SEUS телефона. Би трябвало да се оправи. Ако не стане, мятай го обратно при оператора.
Как през SEUS
Цитирай
#61

Ами ако само му направя hard reset
Цитирай
#62

Стана с ресета
Цитирай
#63

Здравейте колеги!
От няколко дена жената се радва на новата машинка :thumbup:
Успоредно с нея го разглеждам и аз...
Първи впечатления:
Изключително хлъзгав,с голям риск за изпускане.Реших проблема-силиконов прозрачен гръб и вече залепва за ръката.Красивите му форми ни най-малко не се загрозиха Dance
Батерия-много добре се прадставя за среден клас смартфон.
Камера-доста посредствена според мен,изненадващо за Сони.При автоматични настройки вади зашеметяващи снимки през деня:
[Изображение: 773554.jpg]
и отвратителни снимки през нощта.Сравнявайки го със самсуняка на сина(XCover2 - 5Mpx) ми идва да го ударя в земята това Сони...
Дисплей,сравнително адекватен за модела си и класа си...доколкото знам,няма Bravia Mobile Engine...той е наличен само за хай-енд моделите...
Услуги,предлагани от Сони-не съм доволен изобщо.Сравнен със другия споменат модел е няколко крачки назад...
UI-красив и очарователен.
В следващите дни ще допълвам впечатления...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#64

chopakov не съм съгласен с теб за снимките през нощта Smile На ръчни настройки телефона снимка Перфектно. За батерията също при мен с нормално използване на интернет и приложения както и разговори телефона държи 3 дни +.

SONY XPERIA™  | Make.believe
Цитирай
#65

PPetrow написа:chopakov не съм съгласен с теб за снимките през нощта Smile На ръчни настройки телефона снимка Перфектно. За батерията също при мен с нормално използване на интернет и приложения както и разговори телефона държи 3 дни +.
Очаквах повече от Сони,когато става въпрос за камера.Имах SEK750,след това и Vivaz и изискванията ми към сони относно камера са много високи.Както ти казах,в автоматичен режим,сравнена със XCover2 М2-ката е жалка(при това самсуняка е 5 мегапикселов...)
А батерията-да,много е добра.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#66

Има ли вариант за усилване на звука софтуерно който излиза през изхода на слушалките?
Цитирай
#67

Кажете някой онлайн магазин където продават едносимовата LTE версия на добра цена Smile[
Цитирай
#68

Въпрос - Защо ми е нужно да местя приложения на сд карата, след като дори и там инсталирани не четат кеш от сд картата? Самите приложения сами по себе си не са чак толкова големи, проблема е в кеша на игрите.
Както стана ясно новия КитКат вече има възможност за местене на приложения на картата памет. Местя ги, вадя картата и О, чудо - не ги намира. Проблема ми обаче си стои - нямам място на вътрешната памет. Няколко игри с по 1,2-1,3 ГБ кеш всяка и ..... Местя им кеша на картата памет и като стартирам играта тя почва да тегли нов. Какво да правя? Гледах, пулих се и видях някви партишъни да се правят, ама те пак са за приложения, а не за кеш. Бях си инсталирал Folder Mount, ама след ъпдейта нямам руут.
Имам ли изобщо файда от MOVE APP TO SD CARD на тоя КитКат? Тия мушмули от Сони толкова ли не разбраха кво аджеба се иска на тоя свят?!?! ПОВЕЧЕ МЯСТОООО! Вместо да ми местят приложения от по 20-30 МБ, можеха да направят така, че да се монтира направо картата памет като основна памет и всичко щеше да е ОК, както мноооого други.
Цитирай
#69

Или поне да ти предоставят избор, коя памет да използваш за основна, след системната.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#70

ВАЖНО! TowelRoot не бачка на М2 KitKat За тези като мен, които са си руутнали без да отключват буутлоудера да се знае, че засега няма вариант без Unlock. Ще чакаме решение и ще играем по едничка голяма игричка...и няколко малки :capitulation:
Цитирай
#71

Здравейте искам да попитам как се свалят филми на телефона. Всеки път когато тръгна да свалям Bittorrenta spira !?
Цитирай
#72

bumbau11 написа:Кажете някой онлайн магазин където продават едносимовата LTE версия на добра цена Smile[

Моят е закупен от www.get.bg - 2 месеца и нещо вече съм с него и съм доволен, никакви грижи нямам с апарата Smile

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#73

neardark написа:Захранващ бутон + копчето за усилване. Едновременно
Благодарение на тоя пост си пуснах телефона :cheers: :cheers:
Цитирай
#74

Здравейте,имам телефончето от месец,доволен съм от него,въпреки че си има и своите косури,като камерата и това че приложенията не могат да се местят на картата памет! Но въпроса ми е друг,всички известия се чуват много силно с исключение на Viber,дори не разбирам че някой е писал супер тих е,теглих приложения които уж усилват допълнително звука всичко гърми и трещи тоя Viber пак не се чува.....ще съм благодарен ако някой има решение на проблема!
Цитирай
#75

lomskiq написа:Здравейте,имам телефончето от месец,доволен съм от него,въпреки че си има и своите косури,като камерата и това че приложенията не могат да се местят на картата памет! Но въпроса ми е друг,всички известия се чуват много силно с исключение на Viber,дори не разбирам че някой е писал супер тих е,теглих приложения които уж усилват допълнително звука всичко гърми и трещи тоя Viber пак не се чува.....ще съм благодарен ако някой има решение на проблема!
При 4.4.2 камерата е оправена и могат да се местят приложенията на картата с памет, а пък на Viber нямам никакъв проблем....Но аз по често говоря по FB messenger и там нямам пробелми. Дано съм помогнал!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)