Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M2 (D230x)
#76

Със facebook,olx известия,wahtsapp известия няма проблем ,много са силни,но Viber не се чува,колегата ми се зариби и той си взе телефончето и при него е същата работа.За ъпдейт чакам още,телефончето е от Мтел и едвали ще го пуснат скоро.
Цитирай
Аксесоари
#77

Имам следния проблем. Слагам телефона за зареждане и спира на 33%, като само индикатора за зареждане спира иначе телефона се зарежда през това време. След рестарт се оправя, но се случва на 3-4 пъти и е дразнещо. Има ли и други с подобен бъг? За постовете по-напред аз нямам проблем с бутона назад и играя Фифа14 и още игри без лаг.

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#78

Още мнооого, ама мнооого мъничко ще го изтърпя тоя прословут КитКат! До края на седмицата няма ли руут - сатър!
Прословутото оправяне на камерата на притъмнена обстановка прави цветове всякакви, но не и реални - тъъъмно синьо, лилаво, оранжевякаво.
Приложения нямат позволение да записват на СД картата - е тва е вече ебахти и тъпотията на тия Гугъл - четох някъде за някакви допълнителни позволения приложенията да записват в картата памет. Примерно редактирам си някоя снимка с Perfecrly Clear и ми изказва мнение по въпроса, а аз много, ама много мразя софтуери с мнения!
Нека Ви стане ясно Гугъл, Сони, Киткати, и сякви шляпковци, че телефона е моя собственост и АЗ давам разрешения!!!
Друга тъпотия, понеже обичам да ми е чистичко и подредено - в менюто с приложения съм си направил папки и съм си групирал всичко. Всичко ми е събрано и подредено на една страничка, да ама след рестарт всичко инсталирано от мен е вън от папките, навред без ред! Бесен! Нали уж като изключва записва сд картата и преди да стартира - пак чете нещо там, защо всичко е бардак?
Големи слова, ама много дразни, когато ти се праят тъпи измислици на умни!
Чакам с нетърпение порт на Cyanogen Mod! Дано измислят нещо лесничко за флашване и тогава отключвам буутлоудъра и бай-бай мизерен сток.
П.п всъщност ме всички инсталирани от мен приложения са в бардака, някои си седят в папките. Независимо дали са инсталирани на картата или в телефона - пълен хаос!
Цитирай
#79

Реших да си взема нещо по различно и ето взех си Sony M2 и ето и голямата грешка, която съм направил
, такъв страшно смотан телефон не съм срещал досега и не бих си взел Sony занапред.
Всравнение с моят Alcatel IDOL MINI ето какво предлага M2.
Започваме с най-големият проблем другите може би са забележки:
1.При разговор отдругата страна ме чуват супер тихо и пръщящо при вкл.високоговорител и т.н. и КИТКАТА не му оправя проблема.
2.Screen-а му е много зле TFT всравнение с IPS-ът.
3.Говорителя му е още по-зле.
4.Неможе му местиш приложенията при 4.3, но и без това не ползвам този метод.
5.Камерата е ужасна наистина ужасна, при 4.4 малко по-добре оправят се черните петънца при zoom на снимката.
6.И завършваме с това, че е супер голям и тежък спрямо неговите конкуренти в този клас.

По-скоро да му буилднат един CM, че да се надяваме да се оправят тези проблеми.

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#80

marrto написа:Реших да си взема нещо по различно и ето взех си Sony M2 и ето и голямата грешка, която съм направил
, такъв страшно смотан телефон не съм срещал досега и не бих си взел Sony занапред.
Всравнение с моят Alcatel IDOL MINI ето какво предлага M2.
Започваме с най-големият проблем другите може би са забележки:
1.При разговор отдругата страна ме чуват супер тихо и пръщящо при вкл.високоговорител и т.н. и КИТКАТА не му оправя проблема.
2.Screen-а му е много зле TFT всравнение с IPS-ът.
3.Говорителя му е още по-зле.
4.Неможе му местиш приложенията при 4.3, но и без това не ползвам този метод.
5.Камерата е ужасна наистина ужасна, при 4.4 малко по-добре оправят се черните петънца при zoom на снимката.
6.И завършваме с това, че е супер голям и тежък спрямо неговите конкуренти в този клас.

По-скоро да му буилднат един CM, че да се надяваме да се оправят тези проблеми.
1. Това с разговорите при мен го няма. Трябва да обърнеш внимание на този въпрос, може да е от твоята бройка.
2. Скрийнът е зле, но не много зле, аз лично идвам от ниските класове телефони и този даже ми е много добре за мен. Определено не трябваше да се прави компромис с резолюцията от Сони!
3. Говорителят и мен не ме кефи, но не слушам музика от него. Ползвам блутуут колонки и проблемът е решен.
4. Това мисля в 4.4 вече може да се прави.
5. Идвам от Сони Типо, камерата за мен е приемлива, не добра, а приемлива. През деня в морската градина направих няколко добри снимчици и ми харесват.
6. Абсолютно невярно твърдение. Основни конкуренти са му S3 Neo и HTC 610. M2-ката е с 1 милиметър по висока и по-широка от Неото и с 4 милиметра ПО-МАЛКА на височина от 610-ката. М2-ката е с 15 грама по-тежка от Самсунга и с 5 грама по-тежка от HTC-то. Човешката ръка не усеща разликата в тези размери, проблемът най-вероятно идва от това, че не са ти удобни ръбестите телефони.
7. За телефон струващ около 200-250 лв. с преподписване на план и за 450 лв. от някой маркет за техника не можем да очакваме да се представя като телефон от висок клас.

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#81

PPetrow написа:chopakov не съм съгласен с теб за снимките през нощта Smile На ръчни настройки телефона снимка Перфектно. За батерията също при мен с нормално използване на интернет и приложения както и разговори телефона държи 3 дни +.

привет! телефонът ми е на 3 седмици, абсолютен аматьор съм, до сега не съм имала смарт телефон, нямам база за сравнение и съм доволна до някъде! но имам огромен проблем с камерата- вечерно време, когато няма слънце или дневна светлина, прави ужасни, наистина ужасни снимки, все едно в мъгла, почти не се различават лицата на хората, само някакви силуети, гъста мъгла! ако може да ми обясните по простичко какво точно да направя, за да може поне в заведения да направя някоя що годе прилична снимка, ще съм много благодарна!
Цитирай
#82

Виж темата със снимките, в едно мое мнение съм дал скрийншот на какви настройки съм правил снимките на тъмно. Трябва да зададеш ръчен режим.
Цитирай
#83

Здравейте, имам телефона от 2 месеца и батерията не издържа пълен ден. Някакви съвети?
Цитирай
#84

Провери си стартираните приложения. Има нещо, което я точи. При мен държи само с разговори (нормално) два дни и половина. С постоянно включен интернет мобилен -два дни. Опитай и да ресетнеш

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#85

Проверявам ги редовно, спирам тези които не ползвам. Рестартирал съм го и няма подобрения.. Sad
Цитирай
#86

Здравейте хора, имам нужда от помощ. Цяла нощ ровя из форуми и не мога да открия решение. Исках да си сложа парола за заклучване телефона и реших тя да е ЕГН. При първото заключване паролата е грешна, а да объркаш 2 пъти ЕГН-то си на едно и също място без да разбереш. :wall: :wall: Разбрах, че няма решение освен recovery. Какво да правя? Lock Lock Lock Lock Lock
Цитирай
#87

За съжаление само чрез ресет може.
Цитирай
#88

Здравейте колеги от скоро съм притежател на sony М2 имам следния проблем сутрин като го изключа от зарядно дисплея
не дава никакви признаци на живот само светва и до там вече посетих магазина от който го закупих но от там искаха телефона за да го пратят в сервиз а телефона е на два дена исках да ми го заменят но ме отрязаха.Телефона се оправя след изваждане на сим картата след което се рестартира автоматично но на следващото зареждане пак така и не знам какво да направя не ми се дава в сервиз защото като ги знам до месец тела няма да го видя а трябва да замина след 10 дена за чужбина.Моля някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да помага. до тук два пъти съм го връщал до фабрични настройки, пробвах да направя хард ресет ама нещо не ми се получава не мога да вляза в рековари менюто.
Телефончето е купено от м-тел модела е D2303 s 4.3 JB.

SONY M2
Цитирай
#89

Опитай с комбинацията power+volume up.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#90

Благодаря колега но не се получава само вибрира и до там

SONY M2
Цитирай
#91

Може да пробваш да го флашнеш с друг официален rom (ftf за друг регион), чрез Flashtool. Ако не се оправи, ще трябва да го дадеш на сервиз.
Цитирай
#92

благодаря за съветите но от 1 час съм вече с офицялния 4.4.2 и за сега тела няма проблеми ако пак се появят ще го давам в сервиз :bow:

SONY M2
Цитирай
#93

Вчера ъпдейтнах до 4.4.2, с мтелска М2-ка съм. Харсва ми интерфейса и бързината на телефона, доста бърз респонс на тъча и инсталиране и ъпдейтване на приложения забелязвам. Обаче има познат проблем. Не разпознава сим картата след ъпдейта. Може ли да се направи нещо или спасението е единствено да се отиде до офис на оператора? Няма да имам възможност да отида до такъв следващите 5 дни. Confusedtupid:

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#94

за съжаление само това е решението

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#95

radoslav_n написа:за съжаление само това е решението
Кофти, за втори път за 1 месец. Благодаря!

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#96

Е, поне ще имаш карта, която ще ти позволява да ползваш 4G като излезе.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#97

radoslav_n написа:Е, поне ще имаш карта, която ще ти позволява да ползваш 4G като излезе.
Дано, че да има някаква полза от 20-те лв. където ми взеха... интересното е, че Сим картата работеше във всички други телефони, но не и в моя...
И какво е естеството на проблема? Какво го поражда?

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#98

LTE, зависи от сим картите ?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#99

Някой има ли проблем с my Xperia след ъпдейта до 4.4?

При мен непрекъснато излиза прозорче "my Xperia спря да работи"?!?! :unknw:
Цитирай

Нямам такъв проблем

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)