Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia M2

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да сваляте официални фърмуери и компилирането им в ftf файл за флашване
  • да руутнете телефона - все още не работи за Xperia M2
  • да инсталирате Recovery - все още не работи за Xperia M2
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Ръководството е обновено с инструкция как да свалите официален фърмуер чрез Flashtool и компилирането му в ftf файл, който да бъде ползван за флашване с Flashtool.
Цитирай
#3

Здравейте !

Имам един проблем с Flashtool , свързан е с флашване на фирмуър за телефона !
Значи с Sony Xperia M2 съм . Проблема се получи когато опитах да си флашна 18.3.1.C.1.17 CE1.
Значи видях на телефона че е излязал 1.17 , обаче същия ден се прибирах от село и си забравих оригиналното зарядно и USB кабел и пробвах флашването с друг кабел от друго устройство . Flashtool-a не беше най-новата версия . След като изтеглих 1.17 Фирмуър за сони-то започнах флашването обаче стигна до флашването на modem.sin и след това ми изписа

  ERROR -
  ERROR - Error flashing. Aborted
  INFO  - Device connected in flash mode
  INFO  - Device disconnected
  INFO  - Device connected in flash mode
  INFO  - Device disconnected

     
Мислех че се дължи на това че кабела не е оригинален . Проверих отново дали съм инсталирал драйверите на флаштуул и всичко беше  ОК. Изтрих старата версия на програмата и качих най-новата . Повторих опита и отново изписа същия проблем след това за всеки случай флашнах от Emma фирмуър и всичко си беше наред с флашването !

Въпроса ми е как мога да го оправя и на какво се дължи това ?

Благодаря предварително !

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#4

Е защо с флаш тул си правил това. След като си видял ъпдейта на телефона, трябваше да го направиш с ПС Компанион.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#5

Ами правя го с Флаштуул защо когато ми е руутнат телефона не мога да инсталирам ъпдейт от телефона или ПС Компанион !

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#6

Всъщност от телефона може и да не можеш актуализираш, но през компютъра не би трябвало да е проблем.
След актуализацията обаче, се губи руут достъпа и следва да се направи отново при желание, ако има наличен начин за съответната версия на операционната система.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Щом от ЕММА е качвал фърмуер, значи че BL му е отключен. Това прави автоматично ползването на PCC невъзможно.

Според мен поблема не е бил във флаштуул, а в ftf файла. Свали си някой друг и пробвай пак.
Цитирай
#8

Здравейте,
Искам да попитам дали е възможно да се отключи bootloader-a на апарат Xperia M2 закупен от Mtel? Флашвах какви ли не версии, но за всяка в сервизното меню ми шише "Bootloader unlock allowed: no" и не мога да продължа, нито с flashtool, нито с официалния метод на Sony.
Виждам във форума има и хора с отключени bl, някой от тях да е мтелски? И ако има някакъв начин, бихте ли споделили.
Цитирай
#9

Здравей, не можеш да отключиш буутлоудъра на Xperia M2, ако статусът в сервизното меню е:
Bootloader unlock allowed: No
При наличие на приготвен фърмуерен ъпдейт за твоят модел(*.ftf архив) можеш да ползваш Flashtool.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#10

Това е ясно.
Въпросът е как да го накарам да пише Yes. В сайта на Sony пише, че трябва да съм на версия 18.3.C.0.37. Флашнах я, но пак без успех.
Цитирай
#11

Няма как да направиш статус Yes, само защото флашваш друг фърмуер.
Сподели моля, къде точно си прочел тази информация за конкретната компилация и зависимост към възможност за отключване на буутлоудър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Както вече казах - в сайта на Sony, на адрес http://developer.sonymobile.com/unlockbo...ot-loader/ избирате модела и пише (зависимост от модела различна версия), за M2:

Цитат:Important note! In order to unlock your Xperia M2 you need to be on software version 18.3.C.0.37. Also beware that booting this device the first time after unlocking the boot loader may take a long time.
Please note! It will only be possible to unlock the boot loader for certain releases.
You can check if it is possible to unlock the boot loader of your device in the service menu by following the steps below:
In your device, open the dialler and enter *#*#7378423#*#* to access the service menu.
Tap Service info > Configuration > Rooting Status. If Bootloader unlock allowed says Yes, then you can continue with the next step. If it says No, or if the status is missing, your device cannot be unlocked.

От цитираното оставам с впечатлението, че трябва да е на точно определен firmware, за да може да се отключи.
Та, явно при мен телефона е заключен от мтел и за това питам дали има начин да се байпасне.
Цитирай
#13

Колега, мисля бяхме достатъчно ясни в отговорите си към теб,  като ти потвърдихме, че при отрицателен статус,  отключване не е възможно.
Цитат:
*#*#7378423#*#* to access the service menu.
Tap Service info > Configuration > Rooting Status. If Bootloader unlock allowed says Yes, then you can continue with the next step. If it says No, or if the status is missing, your device cannot be unlocked

Под конкретния номер на компилацията и последващата възможност за отключване, разбирай това,  че при устройствата, който ИМАТ възможност за отключване на буутлоудъра, то е необходимо да се пристъпи към съответните стъпки, само ако са именно с този номер на компилацията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

За което благодаря!
Явно аз не съм го разбрал правилно. Тъй като си мислех, че статуса се проемня от yes - no с определените компилации, разбирам че не е така.
Звъннах и на мтел *88, които ме пренасочиха на "гореща смарт линия" 1881. Там ми обясняваха как трябва да платя 50лв, за да ми пратят unlock код. Но това не е ли за SIM lock-а. Той не би трябвало да има общо в случая, нали?
Цитирай
#15

Тук с отключването към възможност за работа с други оператори /SIM lock/ в друг от разделите преди доста време се коментираше подобна ситуация, като така и не се потвърди, че последващата възможност за промяна на статуса е възможна.
Ясно е, че в случая става въпрос за заключена сим карта към даден оператор (обикновено това е мтелския),  но тогава имаше коментари за това,  че донякъде имаше отношение и към възможна промяна на статуса към отключване на буутлоудър от Не към Да, след евентуално отключване на картата за действие и с други оператори.
Остана непотвърдена обаче тази информация, която ако някой който е закупил в крайна сметка код за отключване на Сим-а, би могъл да потвърди или отхвърли.
В друга тема от този раздел, потребител сподели, че след ремонт на телефона,  който е съпроводен със смяна на основата платка, стауса вече е променен от Невъзможно отключване, към възможно.
Мнението на колегата:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1202389
Това обаче може да е така,  защото платката,  която бива сменена, може да не е от устройство, ма което да е въздействано все още от оператора, за ограничение в тази посока.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#16

Днес на обяд братовчед ми си взе бяла M2 Aqua от Мтел. Още при първото пускането на телефона в магазина, със стоковата компилация (.39) проверих сервизното меню и статуса беше "YES". След всеки един от 4рите OTA ъпдейта до последния .175 проверявах и статуса не се смени. Остана си YES, дори и в момента, след ъпдейта до 5.1.1. Говорих както с мтелци, така и със Sony. Поне по техните думи, това си е доста "на късмет" работа. Зависи от партидата и датата на производство на телефона. Ако е след 12ти декември 2014та, има по-голям шанс за положителен статус. Но ако е отрицателен, нито Сони България, нито Мтел имали информация дали може да се сменя и как.
Цитирай
#17

Добър вечер на всички ! Днес си закупих телефон от олх от некоректен продавач. Няма да се оплаквам сега ... Smile Та въпросния телефон е заключен към ментел. с комбинацията от 73782423 видях " x network 0 " и че на буут лоудъра ми пише NO ... кофти ... Smile) Искам да използвам телефона по някакъв начин ?!? възможно ли е с този руут или флаш (още не съм компетентен но ако има начин бързо ще изчета всичко което сте писали) да използвам глобулска карта на него ?
В ментел ми дадоха код за активация но ми обясниха че телефона е заключен със защита от сони и нямат какво да направят .. метнаха ли ме по тъча ?
Цитирай
#18

Специализиран сервиз на Sony със специален кабел и сървър като си платиш ще го отключат щом network е 0. Друг начин няма да знаеш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

@represent

(2013-09-30, 21:25:50)boiko73 написа:  Имам таблет SONY XPERIA Z, който за съжаление е hard-lock / брояча е на нула/ и е кодиран да се ползва само с МТел. Все още ли може да се оправи само през сървъра на Сони или вече има и друг начин. Извинявам се ако въпроса е задаван, но в сервиза на Сони ме препратиха към официалния сервиз на Сони Ериксон, с който няма никаква връзка - имам мейл и телефон, на който никой не отговаря. Дали можете да ми помогнете в такъв случай.


(2013-10-01, 00:58:21)dailysmart написа:  Здравейте,

За съжаление все още няма алтернативно решение за hard-lock при Sony. Това означава че на този етап устройствата в това състояние могат да се разкодират само през сервизния сървър на Sony.

Що се отнася до Мтел, до колкото ми е известно е имало наскоро някакво преструктуриране, така че в момента сервизната дейност се изпълнява от външна фирма. Все пак ако за този таблет се полага разкодиране съобразно договорните условия за това, би следвало от Мтел да окажат нужното съдействие, така че настоявайте за това.

Поздрави,
dailysmart

Сервиза е Булграм!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)