Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и мнения от и за камерата на телефона

Две снимки от мен от почивните дни Smile

https://carousel.dropbox.com/photos/cc/XCHwP9tYLuDVc4o
Цитирай
Аксесоари

На какви настройки снимате ? То знам, че е персонално, но не ми харесват нещо снимките в смисъл нямат контраст (това на автоматичния режим) иначе на ръчния долу-горе се получава. Проблема е, че ръчния режим иска настройка и ако искам да щракна нещо веднага обикновено не се получава - или липсва цвят или стават тъмни снимките. А на автоматичния режим няма контраст или поне така си мисля. Какви настройки могат да се 'пипнат' за да прави телефона по-хубави снимки ? Примерно ISO дали да се държи на авто или някаква стойност да избера ? Струва ми се, че телефона (камерата) може повече а аз не знам как да го настроя Huh
Цитирай

Все си мисля, че този телефон снима много лошо.
тук съм качил няколко снимки. Снимките са правени
винаги на ауто (като изчаквам да се адаптирам към светлината) и въобще
не ми харесват. Едва ли не всяка снимка трябва да се редактира. Има ли светлина,
слънце наблизо и разваля всичко. Когато не е толкова светло и няма ярко слънце, като че
ли снима по-добре. Не знам гледам назад в темата снимките има и хубави (както и аз имам такива)
има и доста зле. Пробвал съм и други софтуери.. няма кой знае каква разлика.

Съвет ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Да,пробвай в ръчен режим.
Цитирай

Няма голяма разлика, да не казвам никаква -пробвал съм не веднъж.
Пробвам на ръчен (включен/изключен hdr) малко игра с балан бяло, но
в крайна сметка често това са резултатите.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Photo 

Професионален бенчмарк на всички камери  http://www.dxomark.com/Mobiles/Sony-Xper...Lumia-1020

[Изображение: chart.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)