Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Имате/Нямате ли жълто петно на дисплея? Моля включете се!

(2014-08-01, 09:05:51)Iron Maiden написа:  Нямам жълто петно.
Игри средна работа

Production date: 02/12/2013
Release date: 09/12/2013
Provider/Provider name: (6GE) GERMANY
Закупен на 18/04/2014 г ДЕМОНСТРАЦИОНЕН с 2г гаранция

Отекох и аз, мина гаранцията и вече е със жълто петно и то само от дълги разговори. Отдавна спрях да играя. Калпава работа са тези корейци, за пореден път ме разочароват.

LG G2-16GB White
Цитирай
Аксесоари

Нямам за радост. До колкото знам, жълтото петно се появява при прегряване на телефона, а съответно наказанието е за дисплея (който е невинен). Може би, това е единственият недостатък на този телефон. Не позволявайте да ви прегрява телефона и няма да имате проблем. Виждал съм снимки на дисплеи с жълто петно и е ужасно дражнещо, даже критично дразнещо, аз не бих го изтърпял.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Днес гледах два демонстрационни.
Първият бе с издраскано стъкло на камерата и захабен гръб. Не забелязах петно или нещо по дисплея...
Вторият-с лепенки на копчетата и една лента-фолио на рамката и май имаше друг цвят отстрани - как изглежда лайсната на подменените дисплеи?
Батерията по принцип влиза ли в гаранцията?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Камерата се лъска с препарат. Потърси темата-Самфирено стъкло, ама друг път, или нещо подобно.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2015-11-25, 06:27:10)koprio написа:  При три еднакви проблема не трябва ли да ти го подменят?
Не зная. От Ментел го пратиха в Мост и пак дойде с нов дисплей. А и с какво да го сменят, като всичките са дефектни..
След последния ремонт спрях да тормозя телефона, но пък за какво ми е тогава, дето ще го пазя и ще го охлаждам и няма да смея да отворя повече от едно приложение? Просто се разделих с него по живо по здраво (както и с всичките си контакти, но това е друга тема Big Grin )
Цитирай

Ползвам моя от година и половина.Никакви ядове.Направо го топя с Marvel Contest of Champions.Страшно съм доволен.LG G2 White 32GB

LG G2 32G WHITE, HTC Desire 500, ACER Iconia A1-840
Цитирай

(2016-09-25, 13:56:54)Kyosev1979 написа:  Ползвам моя от година и половина.Никакви ядове.Направо го топя с Marvel Contest of Champions.Страшно съм доволен.LG G2 White 32GB

Явно си е до късмет. Аз вече навърших 2 години с моя телефон и също нямам проблеми, нито с дисплея, нито с батерията. И сега си държи толкова, колкото когато беше нова. Smile

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Production date: 2015/07/21
Provider/Provider name: (6HU) HUNGARY.
Нямам жълто петно.
Цитирай

Нямам жълто петно.
Игри - само CoC

Production date: 22/10/2014
Release date: 23/10/2014
Provider/Provider name: (6HU) HUNGARY
Закупен на 22/11/2014г от Mtel с 2г гаранция.
Цитирай

Веднъж писах в темата, че ми се появи жълто петно след повече от 1 година и половина ползване горе вдясно в статус бара около часовника.
Пратих го в сервиза преди да изтече гаранцията, смениха дисплея и след по-малко от 4 месеца има 2 успоредни жълти петна /ленти/ от двете страни на телефона. Със стария оригинален дисплей май беше по-добре Smile Телефонът го ползва жена ми и вече свикна на тези жълти петна...


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Аз моя за това го продадох. Излезе му петното седем дена преди да му свърши гаранцията, което си беше късмет. Оправиха го и веднага го продадох точно заради това, че няма гаранция дали ще излезе или не.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Моето жълто петно се появи 6 месеца, след като го купих, но реших да сменям дисплея, защото като се рабута и почват други проблеми. Петънцето не е мръднало от тогава - малко жълто в горния ляв ъгъл на дисплея.

LeEco Le S3 X626 4G Phablet
Цитирай

Както писах няколко пъти по-назад, така и сега на жена  ми G2 то е отново с петно на четвъртия си дисплей. Гаранцията изтече, но престоя три пъти в сервиз я удължава с десетина дни, така че на практика е в гаранция. Занесохме го в техното и го приеха с уточнението, че не искаме да му сменят дисплея за четвърти път, а си искаме парите.
Реда бил да се прати в сервиза, където да констатират, дали дефекта не е по вина на ползвателя. Ако не е пращали запитване към ЛГ дали одобряват връщане на устройството и възстановяване на сумата. Едва след отговор от ЛГ техното ще ми се обади да ми съобщи резултата...
След като съм се сблъсквал директно на няколко пъти с педалията ЛГ БГ, сега очаквам отново проблеми. Твърдо съм решил да се боря до дупка този път (както впрочем и предните  когато им върнах два телевизора, но това е друга тема) и дано само да не стигам до съд, че ЛГ БГ са като комунист на разпит - мълчат и не признават за проблеми и дефекти, макар цял свят да говори за тях.
Та в най добрия случай ще си получим парите обратно. Не искам да мисля за най лошия, че ме хващат лудите...
За жалост на моя Lenovo също с IPS панел на ЛГ, отново, за трети път му се появи същото жълто петно, но съм извън гаранция и заминах под леда Sad .
За себе си окончателно взех решението никога вече нищо от ЛГ или с техни компоненти!
И искрено се надявам да е вярно това, което ми каза една от консултантките, когато попитах защо нямат телефони на ЛГ, а тя отговори, че отделът за мобилни комуникации е обявил фалит и повече няма да се внасят в Бг телефони ЛГ. Като го чух, честно си казвам, мед ми покапа по сърцето, че така ги мразя тия мазни псевдо жълтури...
Та така де.
Цитирай

(2017-01-06, 00:44:55)detronik написа:  Както писах няколко пъти по-назад, така и сега на жена  ми G2 то е отново с петно на четвъртия си дисплей. Гаранцията изтече, но престоя три пъти в сервиз я удължава с десетина дни, така че на практика е в гаранция. Занесохме го в техното и го приеха с уточнението, че не искаме да му сменят дисплея за четвърти път, а си искаме парите.
Реда бил да се прати в сервиза, където да констатират, дали дефекта не е по вина на ползвателя. Ако не е пращали запитване към ЛГ дали одобряват връщане на устройството и възстановяване на сумата. Едва след отговор от ЛГ техното ще ми се обади да ми съобщи резултата...
След като съм се сблъсквал директно на няколко пъти с п***лията ЛГ БГ, сега очаквам отново проблеми. Твърдо съм решил да се боря до дупка този път (както впрочем и предните  когато им върнах два телевизора, но това е друга тема) и дано само да не стигам до съд, че ЛГ БГ са като комунист на разпит - мълчат и не признават за проблеми и дефекти, макар цял свят да говори за тях.
Та в най добрия случай ще си получим парите обратно. Не искам да мисля за най лошия, че ме хващат лудите...
За жалост на моя Lenovo също с IPS панел на ЛГ, отново, за трети път му се появи същото жълто петно, но съм извън гаранция и заминах под леда Sad .
За себе си окончателно взех решението никога вече нищо от ЛГ или с техни компоненти!
И искрено се надявам да е вярно това, което ми каза една от консултантките, когато попитах защо нямат телефони на ЛГ, а тя отговори, че отделът за мобилни комуникации е обявил фалит и повече няма да се внасят в Бг телефони ЛГ. Като го чух, честно си казвам, мед ми покапа по сърцето, че така ги мразя тия мазни псевдо жълтури...
Та така де.

Всичко е до късмет. Някога имах LG Renoir с 8MP камера. Бях си го купил кеш за 514лв. След година му се прецака тъч-а и трябваше смяна на целия тъч. Одраха ме 50 лв. тогава, и не ми приеха гаранцията, защото по телефона имаше следи от употреба. То, ако беше стоял в кутията, нямаше да има следи от употреба разбира се. Smile  Платих си и го оправиха и веднага го продадох на една девойка за 250лв. Това ми е 2-ро LG , но да чукна на дърво вече 2 години и 4 месеца, нямам никакъв проблем с дисплей или каквото и да е. А батерията държи, както го бях купил.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

гаранцията ми изтече отдавна и нямам и не съм имал никакви петна,телефона се ползва в последно време основно за игри (синът ми му взима тока) Big Grin

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Production date: 22/10/2014
Release date: 23/10/2014
Provider/Provider name: (6HU) HUNGARY
Вече има жълто петно , горе в ляво на дисплея - тънка жълта линия едва забележима.Телефона вече е извън гаранционен!

Samsung Galaxy Ace S 5830 Root >> Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100>> Samsung Galaxy S II Plus I9105 P >>LG G2 D802-16 GB
Цитирай

Да кажа как се развиха нещата. От техно магазина си свършиха работата както трябва и ни върнаха парите. Това е. Без никакви проблеми след две години ни възстановиха пълния размер на сумата за която закупихме злополучното LG G2. Вярно, жена ми плака за този телефон, но пък е удовлетворена, че няма да го ползва с жълтъците по екрана. Извода за нас е: много хубав телефон, който са оплескали заради жълтурската си политика, другарите корейци. Жалко.
На всички, които го притежават и нямат жълтъци на екрана, пожелавам със здраве да си го ползват и да не им се появяват.
От нас толкова по тази тема.
Успех!
Цитирай

Закупен 09.2015 от МтеУ - жълто петно за трети път, и то сигурно расте вече от половин година, стигна до средата на екрана, и ще го нося отново, колкото и да ми е писнало. НИТО една игра не съм изиграл - само хром, вайбър, саундклауд, понякога мапс, и разовори.
Цитирай

Provider/Provider name: (6HU) HUNGARY
От май 2014 до сега няма никакви петна. Работи перфе. А не е като да не го използвам...и игри цъкам всекидневно Smile
Цитирай

Ползвах телефона 3 г и половина, закупен е от Виваком.Мострен телефон беше и нямах никакви проблеми толкова години.Заради намаляващия капацитет на батерията и само 16 ГБ място се наложи да го дам на жената.Само за седмица тя се справи успешно и вече и на моя телефон има жълто петно.

HTC Wildfire S - > Huawei Ascend P1->LG G2 -> Samsung S7->Huawei P smart pro
Цитирай

Какво точно го е направила че да стане така?
Цитирай

Eдва ли някой може да каже какво е правила в момента на появяване на петното.Обаче за разлика от мен ползва телефона за продължителни разговори, много часове прекарва във фейсбук, вкл и да играе там игри и също с часове може да играе на пикс уорлд.Ненужните приложения не ги затваря и предполагам за няколко часа нонстоп ползване телефона е загрял и се е получило това петно - при мен е черта.

HTC Wildfire S - > Huawei Ascend P1->LG G2 -> Samsung S7->Huawei P smart pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)