Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията на Alcatel One Touch Idol 2.
#1

Здравейте!
Имам въпросния телефон от около седмица, не ми беше създавал никакви проблеми, но ... Днес батерията ми падна напълно (до 1% и телефона угасна). Директно го включих в зарядното и го оставих така за около 3 часа. Когато го включих батерията беше на 96% и не искаше да се качва повече. Оставих го така за извастно време, но отново си стоеше на 96%. След това се ядосах и му пуснах един Фактори Ресет (Незнам дали е било глупаво, но го направих).
След като всичко беше готово батерията отново на 96%... Програмите за калибриране искат да се зареди до 100%...
Ако някой ми даде съвет ще му бъда благодарен!
Цитирай
Аксесоари
#2

Прилича на моя проблем - при мен на Idol 6030X, стигаше едва до 90% на 4,1 V.
https://www.androidbg.com/forum/topic635...l-p34.html - post 826
При мен при изключен телефон показваше 100%, но като го включех 90%.
Помислих, че е разкалибриран датчика, но не...
Занесох го в МТел и ми го смениха с нов апарата...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#3

Здравей androida112 Smile Положението при мен е абсолютно същото, само че при мен се зарежда до 99%. При мен се получи така след като го оставих да падне до 8% и го сложих в зарядното. Опитах какво ли не, но до момента никакъв резултат. От къде ти е купуван телефона? Моят е от Глобул, занесох го там и веднага ме насочиха към сервиза. Не го дадох по няколко причини, едната от които е че усещам че тези скапани китайски боклуци ще въртят и други номера и ще изчакам да се скапе нацяло, малко да поостарее и да се доскапе батерията и тогава ще им го върна да си го трошат от главите и направо нов. Предполагам, че се е омазал софтуерно, защото батерията си кара достатъчно дълго и няма проблем. Ако иде до сервиз ще му зачистят софтуера и при следващото падане на заряда предполагам под 10% пак ще даде грешка. Другото което може да го оправи е новата версия на Android, която се очаква към септември месец да излезе...
Цитирай
#4

bguser написа:Здравей androida112 Smile Положението при мен е абсолютно същото, само че при мен се зарежда до 99%. При мен се получи така след като го оставих да падне до 8% и го сложих в зарядното. Опитах какво ли не, но до момента никакъв резултат. От къде ти е купуван телефона? Моят е от Глобул, занесох го там и веднага ме насочиха към сервиза. Не го дадох по няколко причини, едната от които е че усещам че тези скапани китайски боклуци ще въртят и други номера и ще изчакам да се скапе нацяло, малко да поостарее и да се доскапе батерията и тогава ще им го върна да си го трошат от главите и направо нов. Предполагам, че се е омазал софтуерно, защото батерията си кара достатъчно дълго и няма проблем. Ако иде до сервиз ще му зачистят софтуера и при следващото падане на заряда предполагам под 10% пак ще даде грешка. Другото което може да го оправи е новата версия на Android, която се очаква към септември месец да излезе...

И аз съм го купувал от Глобул... Ще пробвам един начин за калибриране, но няма да го руутвам и да пусна wipe през рековери, защото ако и така не стане ще съм прецакан... Дори си мислех да направя същото като теб, защото батерията държи достатъчно дълго. Smile
Цитирай
#5

Мисля, че като му връщаш заводските настройки сам си прави wipe... Пусни го да се зареди на изключен цяла нощ, на сутринта моя показва 100%. Провери с *#*#4636#*#* колко mV ти показва. Ако е насран статус след няколко показвания на 100% на изключено ще се коригира сам, не съм сигурен, но реших и така да опитам. Проблема с тези 99% е масов и го има при всички модели телефони, но не открих без root как се коригира. Предполагам, че ти виждаш 96%, защото като стигне 99% и не се изключи започва рязко да се разрежда и когато си го погледнал вече е стигнал 96%. Моя максимално съм го виждал на 4350mV, погледни твоя какви показания дава на максимално като е зареден.
Цитирай
#6

bguser написа:Мисля, че като му връщаш заводските настройки сам си прави wipe... Пусни го да се зареди на изключен цяла нощ, на сутринта моя показва 100%. Провери с *#*#4636#*#* колко mV ти показва. Ако е насран статус след няколко показвания на 100% на изключено ще се коригира сам, не съм сигурен, но реших и така да опитам. Проблема с тези 99% е масов и го има при всички модели телефони, но не открих без root как се коригира. Предполагам, че ти виждаш 96%, защото като стигне 99% и не се изключи започва рязко да се разрежда и когато си го погледнал вече е стигнал 96%. Моя максимално съм го виждал на 4350mV, погледни твоя какви показания дава на максимално като е зареден.
Бях го оставил цяла вечер и беше сутринта на 100% :huh2:
След 4 часа от зареждане беше към 4200mV на 99%. Това добре ли е?
Цитирай
#7

Да вече си стига 100% дори и да не е стоял цяла вечер.
Цитирай
#8

androida112 написа:Да вече си стига 100% дори и да не е стоял цяла вечер.

Зареждаш го на включен така ли? Колко mV ти качва максимално заряда?
Цитирай
#9

bguser написа:
androida112 написа:Да вече си стига 100% дори и да не е стоял цяла вечер.

Зареждаш го на включен така ли? Колко mV ти качва максимално заряда?

Да, не съм гледал колко mV е на макс но мисля че са към 4350 някъде или 4400....
Цитирай
#10

androida112 написа:
bguser написа:
androida112 написа:Да вече си стига 100% дори и да не е стоял цяла вечер.

Зареждаш го на включен така ли? Колко mV ти качва максимално заряда?

Да, не съм гледал колко mV е на макс но мисля че са към 4350 някъде или 4400....

Моя при 4350 mV не успя да покаже 100%...
Цитирай
#11

Здравейте,
Имам следния проблем и се надявам някой да успее да ми помогне.Имам телефона от 2 месеца и половина почти.Всички си е наред и съм супер доволен от телефона.Единствено едно нещо ме притеснява много от вчера и не мисля,че е малак проблем.А той е следния:
След като включва да се зарежда,телефона по абсолютно никакъв начин не реагира - НЕ зарежда.Батерията падна и след като се изключи започна да се зарежда.Зареди се напълно на 100 % за нормалното време за което се зареждаше.Включих го всичко си е ок но като включа зарядно към телефона пак не зарежда.Като е изключен само телефона зарежда.
Някой има ли представа от какво може да е това,и има ли някакъв начин да се оправи или бихте ме посъветвали да го пратя в сервиз ? И ако се стигне до сервиз след като е вградена батерията какво биха направили от там ?



Иначе телефона е супер и съм много доволен.
Цитирай
#12

Инсталираш android tuner pro и си решаваш проблема. При мен се беше появил същия проблем. С това си реших мъките. Другият начин е с хард ресет
Цитирай
#13

Здравейте колеги, да не пускам нова тема защото става дума за батериите, ще пиша тука. От 2 дена съм с този телефон и искам да питам дали зареждахте телефоните както старите, където трябваше да се зарежда 12 часа 3 пъти когато падне батерията на 0.

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай
#14

Не го оставяй никога да пада до 0% , ако трябва го изключи на 1% .

Когато и колкото искаш можеш да го зареждаш, без последствия за устройството.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

Здравейте, колеги!
От две седмици имам телефона, но днес прочетох темите за него и разбрах че батерията му не е литиево-йонна както го пише в арената, а е литиево-полимерна (каквато съм виждал единствено в квадракоптери Huh ) доколкото прочетох тези батерии имат доста недостатъци и едно голямо предимство- размерът. Въпроса ми е как е по добре за устройството да се зарежда- винаги след като падне под 15%, или да се дозарежда ежедневно. В книжката нищо не пише. На предишния ми телефон- айфон4 беше подробно описано как е най-добре да се поддържа и след почти 3 години и половина ползване, батерията не е мръднала. Искрено се надявам след време да може да кажа същото и за този телефон след време, че не обичам да сменям Smile
Цитирай
#16

bundev написа:Здравейте, колеги!
От две седмици имам телефона, но днес прочетох темите за него и разбрах че батерията му не е литиево-йонна както го пише в арената, а е литиево-полимерна (каквато съм виждал единствено в квадракоптери Huh ) доколкото прочетох тези батерии имат доста недостатъци и едно голямо предимство- размерът. Въпроса ми е как е по добре за устройството да се зарежда- винаги след като падне под 15%, или да се дозарежда ежедневно. В книжката нищо не пише. На предишния ми телефон- айфон4 беше подробно описано как е най-добре да се поддържа и след почти 3 години и половина ползване, батерията не е мръднала. Искрено се надявам след време да може да кажа същото и за този телефон след време, че не обичам да сменям Smile


Батерията си е литиево-йонна. В нета има препоръчително описание как се зарежда този тип батерия.

Някой открил ли е защо батерията пада заряда след като стигне 100%. При мен като се зареди на 100% при 4400mv започва да пада до 96% на 4200mv. Само в няколко от случаите не се разрежда, но не мога да и открия цаката.
Цитирай
#17

Здравейте пичове,имам сериозен проблем.Преди 3 седмици си купих горе споменатия телефон,но днеска стана нещо много странно.Тръгнах да го цъкам по едно време и гледам не светва.Натискам отстрани копчето за отключване никаква реакция,само и единствено черен екран все едно е паднала батерията,а тя беше на 73% което е просто нереално.Прибрах се вкъщи и като реших да го включа със зарядното устройство ми светна горе синята лампичка,която мига при падане на батерията,но няма изблици на зареждане (все същия черен екран,все едно е умрял) като махна зарядното лампичката гасне.
ПС: Моля помагайте и давайте съвети. Благодаря
Цитирай
#18

Nerealen112 написа:Здравейте пичове,имам сериозен проблем.Преди 3 седмици си купих горе споменатия телефон,но днеска стана нещо много странно.Тръгнах да го цъкам по едно време и гледам не светва.Натискам отсрани копчето за отключване никаква реакция,само и едиснвено черен екран все едно е паднала батерията,а тя беше на 73% което е просто нереално.Прибрах се вкъщи и като реших да го включа със зарядното устройство ми светна горе синята лапичка,която мига при падане на батерията,но няма изблици на зареждане (все същия черен екран,все едно е умрял) като махна зарядното лапичката гасне.
ПС: Моля помагайте и давайте съвети. Благодаря
Съжалявам за спама и отклонението от темата, но някой знае ли дали има възможност и как цвета на индикатора да стане син или друг цвят, на мен индикацията за пропуснат разговор/съобщение/намаляваща батерия винаги ми е в бял цвят?
Цитирай
#19

people_change написа:Съжалявам за спама и отклонението от темата, но някой знае ли дали има възможност и как цвета на индикатора да стане син или друг цвят, на мен индикацията за пропуснат разговор/съобщение/намаляваща батерия винаги ми е в бял цвят?

Не може да се промени! Confusedtupid:
Цитирай
#20

Nerealen112 написа:Здравейте пичове,имам сериозен проблем.Преди 3 седмици си купих горе споменатия телефон,но днеска стана нещо много странно.Тръгнах да го цъкам по едно време и гледам не светва.Натискам отстрани копчето за отключване никаква реакция,само и единствено черен екран все едно е паднала батерията,а тя беше на 73% което е просто нереално.Прибрах се вкъщи и като реших да го включа със зарядното устройство ми светна горе синята лампичка,която мига при падане на батерията,но няма изблици на зареждане (все същия черен екран,все едно е умрял) като махна зарядното лампичката гасне.
ПС: Моля помагайте и давайте съвети. Благодаря

Екрана се е изключил изцяло или просто дава черен цвят?
В случая няма значение, варианта е сервиз само. Проблема може да идва от две места: проблем с прегряване или проблем с лентовия кабел.
Цитирай
#21

SystemError написа:
Nerealen112 написа:Здравейте пичове,имам сериозен проблем.Преди 3 седмици си купих горе споменатия телефон,но днеска стана нещо много странно.Тръгнах да го цъкам по едно време и гледам не светва.Натискам отстрани копчето за отключване никаква реакция,само и единствено черен екран все едно е паднала батерията,а тя беше на 73% което е просто нереално.Прибрах се вкъщи и като реших да го включа със зарядното устройство ми светна горе синята лампичка,която мига при падане на батерията,но няма изблици на зареждане (все същия черен екран,все едно е умрял) като махна зарядното лампичката гасне.
ПС: Моля помагайте и давайте съвети. Благодаря

Екрана се е изключил изцяло или просто дава черен цвят?
В случая няма значение, варианта е сервиз само. Проблема може да идва от две места: проблем с прегряване или проблем с лентовия кабел.
Интересно,но като го оставих 12 часа на зарядно и реших да ги включа взе,че тръгна.Едва ли е прегрял след като не съм го използвал въобще от момента в който спря.Да екрана нацяло беше изключен сякаш беше "умрял" особено след като послендо батерията му беше на 75%.Възможно ли е процентите да лъжат понеже не е калибрирана батерията или е нещо друго? Smile
Цитирай
#22

Nerealen112 написа:
SystemError написа:
Nerealen112 написа:Здравейте пичове,имам сериозен проблем.Преди 3 седмици си купих горе споменатия телефон,но днеска стана нещо много странно.Тръгнах да го цъкам по едно време и гледам не светва.Натискам отстрани копчето за отключване никаква реакция,само и единствено черен екран все едно е паднала батерията,а тя беше на 73% което е просто нереално.Прибрах се вкъщи и като реших да го включа със зарядното устройство ми светна горе синята лампичка,която мига при падане на батерията,но няма изблици на зареждане (все същия черен екран,все едно е умрял) като махна зарядното лампичката гасне.
ПС: Моля помагайте и давайте съвети. Благодаря

Екрана се е изключил изцяло или просто дава черен цвят?
В случая няма значение, варианта е сервиз само. Проблема може да идва от две места: проблем с прегряване или проблем с лентовия кабел.
Интересно,но като го оставих 12 часа на зарядно и реших да ги включа взе,че тръгна.Едва ли е прегрял след като не съм го използвал въобще от момента в който спря.Да екрана нацяло беше изключен сякаш беше "умрял" особено след като послендо батерията му беше на 75%.Възможно ли е процентите да лъжат понеже не е калибрирана батерията или е нещо друго? Smile

Ами зависи колко често ти прави проблема или дали е само веднъж.
Зависи дали си си сложил ъпдейта, който имахме наскоро, ако да направи фактори ресет и съм почти 100% убеден, че проблема ще изчезне. Напълно възможно е проблема да е софтуерен, но е строго индивидуално, масово проблема се оказва хардуера, а не софтуера, но в случая говорим за китайски телефони може би проблемите идват и от софтуера.
Цитирай
#23

SystemError написа:
Nerealen112 написа:
SystemError написа:Екрана се е изключил изцяло или просто дава черен цвят?
В случая няма значение, варианта е сервиз само. Проблема може да идва от две места: проблем с прегряване или проблем с лентовия кабел.
Интересно,но като го оставих 12 часа на зарядно и реших да ги включа взе,че тръгна.Едва ли е прегрял след като не съм го използвал въобще от момента в който спря.Да екрана нацяло беше изключен сякаш беше "умрял" особено след като послендо батерията му беше на 75%.Възможно ли е процентите да лъжат понеже не е калибрирана батерията или е нещо друго? Smile

Ами зависи колко често ти прави проблема или дали е само веднъж.
Зависи дали си си сложил ъпдейта, който имахме наскоро, ако да направи фактори ресет и съм почти 100% убеден, че проблема ще изчезне. Напълно възможно е проблема да е софтуерен, но е строго индивидуално, масово проблема се оказва хардуера, а не софтуера, но в случая говорим за китайски телефони може би проблемите идват и от софтуера.
За първи път ми го прави този проблем,а телефонът е на 3 седмици.За сега да чукам на дърво няма такива изблици,но както ти казваш може и да е хардуерен не знам,китайска му работа Smile
Цитирай
#24

(2014-11-22, 01:30:26)bundev написа:  Здравейте, колеги!
От две седмици имам телефона, но днес прочетох темите за него и разбрах че батерията му не е литиево-йонна както го пише в арената, а е литиево-полимерна (каквато съм виждал единствено в квадракоптери  Huh  ) доколкото прочетох тези батерии имат доста недостатъци и едно голямо предимство- размерът. Въпроса ми е как е по добре за устройството да се зарежда- винаги след като падне под 15%, или да се дозарежда ежедневно. В книжката нищо не пише. На предишния ми телефон- айфон4 беше подробно описано как е най-добре да се поддържа и след почти 3 години и половина ползване, батерията не е мръднала. Искрено се надявам след време да може да кажа същото и за този телефон след време, че не обичам да сменям  Smile

Здравейте! Имам idol 6030x  от няколко месеца, но наскоро нещо стана около  3-4 седмици след катп unroot-нах, след като го включих ми изписа че батерията е на 37% ,но не искаше да се зарежда, след като падна на 15 започна да мига че зарядното се включва и изключва, при което реших да hard reset-на, сега като опитам да го включа или ми излизализа само boot animation-а след което се чува notification-а че няма батерия и веднага извибрирва и се изключва или се включва до lock screen,ако се е разредила батерията и  пак ми излиза съобщението че кабелът за зареждане се изключва и ми мига така докато не падне на 0% ... Когато е изключен синята а лампичка че се зарежда свети, но анимацийката със батерията не излиза на екрана..когатп го включва, изгасва докатп не се изключи ...Дадох го на ремот в виваком понеже е все още в гаранция , но ми го върнаха с оправданието че една от точките на лепелепенкалепенката върху батерията липсвала, понеже бил намокрян някога си. ИИИ, и си измиха ръцете без да го оправят.. МОЛЯ помогнете Sad или да чакам февруари-април да си копувам S7


Прикачени файлове Миниатюри
   

Таблети: Google Nexus 7 , Lenovo IdeaTab A3000
Телефони: Samsung Galaxy Pocket S5300 , Alcate One Touch Idol 6030X
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)