Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на MIUI GLOBAL Stable за MI3
#1

Първо с две думи какво е Global? Всички официални версии които не са за Китай като: Сингапурска, Малайзийска, Тайванска, Филипнска, Хонг-Конгска, Индийска и каквито други излязат след версия 18.0 се обединяват в една наречена - Global(За моемнта: KXDMIBF, предполагам като излезе v6 ще се промени). Ъпдейтите и Рекавъри РОМ-овете на всичките щебъдат абсолютно еднакви. Единствената рзлиак е във Fastboot Ромовете. И по скоро в userdata партишъна. Там са програмите за различните региони, но това са тези програми които могат да бъдат деинсталирани без проблем. С две думи няма разлика. Сравних Сингапурския с Малайзийския, единствената разлика е в MI Readme - упътването за телефона, всичко друго е абсолютно еднакво. Освен липсата на всякакви китайски програми имаше пълен арсенал от Google приложения, повечето от които деинсталирах защото или нямат поддръжка в БГ (Google Movies, Books, Music) или не използвам. Освен тях имаше още две програмки , еднот обеше някакъв офис другото не го помня но и тях махнах. Вградените калвиатури са Google Pidgin , Google Keyboard и Swift Keyboard. Другите подрбности си ги знаете от темата за сингапурския, няма китайски надписи ниакде, изчистен и върви добре.

Инсталирне(ще загубите цялата си информация), типичен fastboot писан в другтие гайдове:

* Трябва да имате сложени на компютъра fastboot драйвери ако нямате може от тук да си сложите: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2588979

1. Теглите примерно сингапурската версия ето линк:
китайски: http://bigota.d.miui.com/KXDMIBF22.0/can...c161ac.tgz
копие в мега: https://mega.co.nz/#!YhQiwJoY!m9fdatkeXJ...Lpw82UuXlc
2. Разархирирате веднъж и се появява нов архив
3. Разархивирате новият архив и би трябвало да имате една папка с познатите .bat i .sh файлове
4. Гледайте тая папка да е в някое основно устройство като C: или D: а не на десктопа за да нямате ядове
5. Вкарайте телефона във fastboot. Спирате го и го пускате с volume down + power
6. Стартирате от flash_all.bat
7. След като приключи (2-3 минути) тела ще се рестартира и може да го извадите и изчакайте да зареди.


- По тозо начин вече не се налага, да правите магариите с двата партишъна, които и преди не се налгаше ама държахте да си създавате главоболия и да си осирате телефоните и половината тема отиде в обеснения за систем1 и систем2
- Препоръчвам да не възстановявате бекъпи, просто за всеки случай. Или поне за всеки случай възастановете си програмите но не възстановявайте "settings". Между другото Backup програмта е преместена в настройките: Settings-> Backup & Reset->Local Backups


И така вече имаме официален Глобален-Стабилен Ром за тела ни.


ROOT за Global KXDMIBF23.0

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Правя я важна тема. Това с backup-ите обаче няма просто как да стане. Приложенията са ми важни на мен, както и на много други хора. Така, че няма начин поне за мен - да не си ги възстановя. Имал си проблеми с някое приложение или от съображение за сигурност пишеш така? Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Да, но поне за всеки случай възстановете сам опрограмите а не settings :thumbup:

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#4

Много благодаря за темата! Искам само да питам къде го намери тоя арсенал от гугъл приложения, защо при мен няма нищо. Нито playstore, нито нищо. Единствено имам едно google settings, но то крашва като се опиташ да го пуснеш, защото май няма google play services. Незнам аз ли сбърках нещо, направих пълен wipe и преди и след инсталацията с fastboot-a. Ти от fastboot-a, който си дал ли си го инстална или от някъде другаде ?
Цитирай
#5

от които съм го дал, нещо не си направил акто хората значи.

flash_all.bat ли ползва?
Никаде не съм писал за никакви wipe-ове, .bat файла си ги прави сам.
Има си плей сървисис.

Пробвай пак и следвай стъпките плътно. Ако не съм писал да се прави нещо значи или не трябва или е ненужно.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#6

Току що излезе малък ъпдейт до KXDMIBF23.0

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#7

Ами не точно. Пуснах flash_all.bat, обаче ми даде грешката от прикачената снимка.

Викам си ще си го флашна по познатия начин с miflash. Нали в разархивирания файл има един бат и един скрипт файл, които се казват flash_all_except_data_storage. Та пускам аз MiFlash да флашва, обаче тя пък ми дава грешка, че не намира flash_all_except_storage. Та преименувах flash_all_except_data_storage на flash_all_except_storage и се флашна. Това вероятно значи, че съм го флашнал с другия бат файл. Дали да не преименувам flash_all.bat на flash_all_except_storage за да го хване miflash-a и да го флашне с него?

П.С. Какво стана, тия стейбъли почнаха да ги пускат по-често от девелопърските? Има ли fastboot за KXDMIBF23.0?
Цитирай
#8

Според мен нямаш фастбуут драйвери или нещо с усб-то. инсталирай от темата с китайския стейбъл адб драйверите и пробвай да смениш и USB-то на компа и кабела.

За 23 не съм видял пще фастбуут ма може и да не излезе щото е малък с някъв секюрити фикс за миклоуд само. Ама както казах при тебе проблема според мен е в драйверите или не добре изтеглен файл. Ето MD5 - bb5ec161ac510867e82d5aac24f41041


Ако може някой друг да потвърди. Първият линк аз съм го ползвал и работи, вторият на мега аз го качих и би трябвало да е ок, но не съм го смъквал обратно. Ако някой го е пробвал да каже дал работи.

Току що го смъкнах от от Мега и файла си е добре. Прегледай си драйверите и портовете

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#9

Eeми аз това синьото изобщо не го бях инсталирал. Инсталнах го и стана, всичко е ток сега. Има си всички гугълски неща. Само оня китаец да се накуми да пусне root-a и всичко заспива. Уж много работят а какви са тея дълги отпуски Tooth
Много благодаря ! :bow:
Цитирай
#10

BeTaTesTeR написа:Eeми аз това синьото изобщо не го бях инсталирал. Инсталнах го и стана, всичко е ток сега. Има си всички гугълски неща. Само оня китаец да се накуми да пусне root-a и всичко заспива. Уж много работят а какви са тея дълги отпуски Tooth
Много благодаря ! :bow:


За протокола, кое синьо?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#11

ADB програмката, която я пише в темата за китайския стейбъл, ей тая:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2588979
Цитирай
#12

ем ти без драйвъри никъв фастбуут немое сложиш. Добавям ги в стъпките, явно има нужда.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#13

ROOT за Global KXDMIBF23.0 -> Не съм го тествал, защото не ползвам Global !

Слагате си го на ваша отговорност!!! - най много да преинсталнете, ако не сработи! Smile Tooth
Цитирай
#14

Много благодаря :bow: Аз си го качих, всичко си работи перфектно Dance
Цитирай
#15

BeTaTesTeR написа:Много благодаря :bow: Аз си го качих, всичко си работи перфектно Dance

Значи някой модератор да го стикне, в темата горе линка, в първия пост! Smile
Цитирай
#16

Някой качил ли е новото KXDMIBF23.0 . Да каже как е ,че ми е чисто нов тела . Понеделник дойде с 18.0 , вторник му качих 22.0 , днес има 23.0 .Баси работата , всеки ден ли ще обновявам :capitulation:
P.S.

Защо widget-ите за време (HD Widget )не ме локализират като се места от град на град . Старият ми телефон / с 2.3.6 / ме локализираше където и да отида без GPS.
Сега този не ще.В Сайта на google ми пише - Местоположението не е налице .В settings - Location - Access to my location -ми е пуснато , дори на Mode ми е на -High accuracy .
Зада ми промени местоположението в widget-a трябва да пусна google карти и да ме локализира.
А и защо подяволите каквото и да права , в сайта на google (търсачката) винаги пише че -Местоположението не е налице.

Мерси предварително.
Цитирай
#17

прочете ли темите отнасящи се за този телефон ?
Цитирай
#18

redsys написа:прочете ли темите отнасящи се за този телефон ?
а
Ако това се отнася за мен - почти всичко
Цитирай
#19

Линка за root-a е заминал.
Цитирай
#20

chitalov написа:Линка за root-a е заминал.

ето ти
Цитирай
#21

Едно проблемче- след инсталация на 23.0- LED -а за нотификации от ФБ не свети при положение че е включен от настройките.В другите случаи-пропуснато обаждане,зарежзане и др. си свети.От какво може да е?

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#22

Здравейте,още ли KXDMIBF 23.0 е последната официална. Че нещо през ъпдейта нищо не става. Преди изписваше че съм с последната версия, а сега нищо. А и ако някой знае кога ще излиза нещо официално , нека напише кога . Благодаря
Цитирай
#23

никой нищо не знае и няма как да знае, така че чакаш си кат всички други и междувремено с ползваш тела.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#24

Ето излезе KXDMIBH32.0 . Ако някой го е качил да каже как е .

Galaxy NOTE II / MI3
Цитирай
#25

Сега ъпдейтнах само че китайската версия най важното е че е 4.4.4
Eто промените и линк за сваляна на
Xiaomi Mi 3 C/W Global Multilanguage Stable ROM KXDMIBH32.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)