Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно MIUI V6
#1

Значи!

На 16 Август 2014г. ще бъде представена официално на събитие!
На 15 Август 2014г. ще бъдат обявени избраните бета-тестери за V6, като самата се предполага, че ще бъде освободена, като DEV ROM може би месец след това, за всички.

За момента е обявено или поне се подразбира от поста, че устройствата, за които ще се пусне са:

XIAOMI Mi3
XIAOMI Mi4
XIAOMI RedMi 1/S
XIAOMI RedMi Note

...а от това което чета в QQ канала за бета е, че към средата на Октомври ще има за цялата серия RedMi и може би Mi2/S - като за последното е спорна! Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на s01o за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще е много жалко/тъпо от страна на Xiaomi, ако точно MI2/S остане без MIUI V6, a RedMi-серията, която е с по-слаб хардуер, да получи.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#3

Ако е само за ядрото 4.4 и нагоре почти сигурно няма да става за MI 2S и мисля, че това е нормално.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#4

texasvalden написа:Ако е само за ядрото 4.4 и нагоре почти сигурно няма да става за MI 2S и мисля, че това е нормално.
Не ми се струва нормално за телефон излязал Април 2013 - само преди една година и Xiaomi да го зарежат ама...!
Цитирай
#5

ruil4o написа:
texasvalden написа:Ако е само за ядрото 4.4 и нагоре почти сигурно няма да става за MI 2S и мисля, че това е нормално.
Не ми се струва нормално за телефон излязал Април 2013 - само преди една година и Xiaomi да го зарежат ама...!

Ноември 2012-та! Smile

http://android.bulfon.com/pics/XIAOMI/Mi2/

[Изображение: IMG_20121119_171309.jpg]
Цитирай
#6

s01o написа:
ruil4o написа:
texasvalden написа:Ако е само за ядрото 4.4 и нагоре почти сигурно няма да става за MI 2S и мисля, че това е нормално.
Не ми се струва нормално за телефон излязал Април 2013 - само преди една година и Xiaomi да го зарежат ама...!

Ноември 2012-та! Smile

Това не е 2s

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#7

zorvalth написа:
s01o написа:
ruil4o написа:Не ми се струва нормално за телефон излязал Април 2013 - само преди една година и Xiaomi да го зарежат ама...!

Ноември 2012-та! Smile

Това не е 2s

Знам! Но разлика реално м/у 2-те няма освен в CPU което при единия в на 1.5 а при другия 1.7 и камерата при 32GB-товия Mi2S

Така че не виждам спор тук защо ще излиза или няма да излиза V6, заради това че единия е 2012 а другия 2013г.
Цитирай
#8

s01o написа:
ruil4o написа:
texasvalden написа:Ако е само за ядрото 4.4 и нагоре почти сигурно няма да става за MI 2S и мисля, че това е нормално.
Не ми се струва нормално за телефон излязал Април 2013 - само преди една година и Xiaomi да го зарежат ама...!

Ноември 2012-та! Smile
Да, това не е 2S. Април 2013 го видях в gsmarena.
Но и от тогава да е, година и 10 месеца пак ми се струва малко време за такъв телефон, с такива характеристики.
Цитирай
#9

ruil4o написа:
s01o написа:
ruil4o написа:Не ми се струва нормално за телефон излязал Април 2013 - само преди една година и Xiaomi да го зарежат ама...!

Ноември 2012-та! Smile
Да, това не е 2S. Април 2013 го видях в gsmarena.
Но и от тогава да е, година и 10 месеца пак ми се струва малко време за такъв телефон, с такива характеристики.


Се тая, според мен ще пуснат и дори да не пуснат пак не е кой знае какъв проблем. Все пак ценовия клас на тези телефони е доста по нисък от другите флагмени нормано е поддръжката им да е по къса. Да не говорим че примерно софта на С5 го няма за С4 дори, Софта за Г3 го няма за Г2. Така че това е нормлано навсякаде и дори излиза че Ксиаоми поддржат по добре тлееонтие си. Ще пусант новият софт за Ми3 и Ми4 едновремено, скъпите марки не го правят това.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#10

Да, на мен не ми пречи, че не съм с най-новия софт. Телефона си фърка и бачка чудесно и може да изкара още няклоко години така.
Но нали Xiaomi копират и се конкурират с Apple!? Ето тук имам един iPhone 4, на който Apple чак тази година ще му спират поддръжката. Това са 4 години поддръжка! Wink
Цитирай
#11

И според мен не е нормално на mi2s да му спрат поддръжката. До сега три са флагманите на Xiaomi - mi2s, mi3 и mi4. Разбирам хардуера да му е остарял, освен това mi2s още се продава и то на стабилна цена 290 $.
Цитирай
#12

последните 3 нексуса излязоха ноември надали ще има промяна, да не говорим че после 2 месеца няма наличности, особено с 4ката ама там цената беше ниска, на 5 си беше висока. Така че нищо няма да ти се налга да избираш, споко.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#13

Offtopic Със сигурност ще има неофициална поддръжка за 2S няма да останете без V6. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#14

Стига сте се дърляли за тоя MI2S, кажете по-добре какво ново ще има в тоя V6, какво повече ще предложи, разни снимки клипчета глезотийки та да има на какво да точим лиги Crazy
Цитирай
#15

BeTaTesTeR написа:Стига сте се дърляли за тоя MI2S, кажете по-добре какво ново ще има в тоя V6, какво повече ще предложи, разни снимки клипчета глезотийки та да има на какво да точим лиги Crazy
Няма как да ти кажем след като не е излязла/изтекла никаква информация.Така е според мен по добре отколкото да изтече всичко предварително и къде ще е елемента на изненадата на 16 ,ако всичко вече се знае.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#16

http://www.gizchina.com/2014/08/11/xiaom...v6-update/
Цитирай
#17

Супер новината от днес.

Xiaomi Mi 3 W/C version and Mi 4 W/C version will start to get MIUI 6 update this Friday! You can update via OTA or download from the forum.

Please note that you will get the update only if you're using the latest developer version (4.8.22), older developer version or stable version will not get the update. You can update to the latest version using Updater on your device, or download the ROM here
Цитирай
#18

Ще поизчакам няколко седмици защото неминуемо ще има бъгчета.

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#19

Едно интересно клипче ,което ще ви покаже няколко трика относно MIUI V6:
How to change recent button to menu
How to view notifications
How to root on MIUI 6
How to turn on flashlight from lockscreen
How to change recent app icon view to card view
How to set data usage limit
How to save battery
How to set push notification for your apps
[video]http://www.youtube.com/watch?feature=pla...hXzXNR1lhM[/video]

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#20

Има ли вече флашнали v6 от днес ?
Аз се каня,но тъй като fastboot-a ще се сваля години,ще задам леко малоумен въпрос .
Как правилно да флашна 4.8.29?
Във европейския форум пише ,че трябва първо от 4.8.22 и после OTA
Аз съм със KXDMIBF 23.0 и за да сложа DEV ром (4.8.22)трябва да следвам тези стъпки нали ?
Големия въпрос е :wipe all data от рекаварито изтрива ли ми паметта на телефона (снимки,музика и др)?
Цитирай
#21

Сега чета темата за 4.8.29 и като гледам има много недоволни.

ПС:Същия рев беше и прехода от V4 към V5 ,като гледам повечето не знаят изобщо за какво са си купили тази марка телефон.Елементарни въпроси ,''как да направя скрииншот'' ,''как да си сложа джи аппс'' и най тъпото при изцяло сменена система да мрънкат ,че не работят други теми ,а пише в първи пост точно за това. :facepalm:
Вярно доста драстични промени са направили от xiaomi ,някои от които и на мен не ми харесват и определено не са към по добро ,но каквото ни дадът това ще се ползва. Tooth


Читалов свали рома ,сложи го в главната директория и през ъпдейтъра го инсталирай:
[Изображение: 221258waddnnmducj074j7.jpg.thumb.jpg]

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#22

Цитат:Големия въпрос е :wipe all data от рекаварито изтрива ли ми паметта на телефона (снимки,музика и др)?
На големия въпрос отговора е малък и неприятен: Да. Всичко ще се изтрие.
Цитирай
#23

Хубуу де,нали се прави бекъп,какво значение има Smile

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#24

То бекъп на снимки и музика и без това е безсмислено да се прави. Затова си има компютри- да си ги прехвърлиш там- и по- бързо и по-лесно и най-вече по-сигурно.
Въпроса е в бекъпа на приложенията и настройките им, ако правиш ъпдейт от дев ром към по-нова версия на същия вид ром, няма проблем, но да сменяш версиите на различните ромове и да се надяваш, че бекъпа ще ти работи коректно и с новия ром... аз лично не вярвам и не рискувам.
Цитирай
#25

Щях да пиша на дълго и широко какво ми харесва и какво има за изпипване но ще бъда кратък. Много му е рано още за всекидневен ROM!
Ама тва ми хареса !
[Изображение: d21317918db17dbe.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)