Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флашване на къстъм РОМ + ново радио, лесно като 2+2=4 :)
#1

Ако вече сте root-нали телефона си, вероятно Ви идват на ум и еретични мисли от рода - кой къстъм РОМ да ползвам и как да го инсталирам на root-натото ми вече Android тамагоче ... Cool
(Ако се още не сте root-нали телефона си, вижте инфото тук: root и UNroot, лесно като 2+2=4 Smile)

Цитат:(ВАЖНО:
добра идея е преди да флашвате нов РОМ да си направите допълнителен ext3 дял (partition) на сдкартата - препоръчвам Ви размер поне 512 МБ, няма нужда да правите swap дял. По този начин новия Ви РОМ автоматично ще инсталира програмите Ви на този дял, няма да Ви се препълва паметта на телефона. РОМ-а трябва да поддържа app2sd (app2sd+). Повечето къстъм ромове поддържат тази опция.
Всичко това става много лесно и автоматизирано като си свалите програмата Rom Manager от маркета (програмата изисква root).
Важно е да направите пълен бакъп на сдкартата си, защото след тоси процес тя ще бъде преформатирана.)

1. Свалете си РОМ по избор от тук
Коментари за отделните ромове можете да намерите на много места в мрежата, както и разбира се в темата тук.
2. Свалете си последната версия на радио модула за телефон Ви от тук
3. копирайте и двата файла на сдкартата Ви. В този пример аз ще копирам файловете директно на картата - няма да ги поставям в отделни папки.
4. Влезте в HBOOT меню, това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона.
5. Изчакайте около 5 сек докато трае “SD Checking” процеса, ако в този момент натискате бутоните за навигация имайте в предвид, че те не работят.
6. Влезте в RECOVERY менюто - това става с 1 натискане на бутона за намаляване и след това натискане на бутона за включване за избор
7. Вече сте в ClockworkMod Recovery меню (този Recovery имидж е инсталиран от програмата UNrevoked по време на root-ването на телефона Ви.
8. Форматиране и изчистване на телефона от стария РОМ"
8.1 с оптичния джоустик на телефона (хардуерните бутони от долу, средния кръгъл бутон) се предвижете една позиция надолу до подменю wipe data/factory reset. Натиснете оптичния джоустик за потвърждение и след това в подменюто отново потвърдете избора си.
8.2 влезте в меню wipe cache partition и потвърдете избора си
8.3 влезте в меню advanced / Wipe Dalvik Cache и потвърдете отново.
9. Върнете се обратно с бутона back на телефона Ви до основното ClockworkMod Recovery меню
10. изберете install zip from sdcard и след това choose zip from sdcard
11. с оптичния джоустик изберете ПЪРВО zip файла от сдкартата Ви с новия ROM
12. след успешното флашване на РОМ-а може да флашнете и zip файла с радиото, което сте избрали, следвайте инструкциите от т. 10 и 11
(Аз лично бих Ви препоръчал първо да флашнете РОМ-а, след това да рестартирате телефона, да го заредите и след това следвайки тези инструкции да флашнете и радиото. Не е проблем да ги флашнете и наведнъж Smile )
ВАЖНО: Флашването на радио е еднократен процес и не е необходимо да го правите всеки път при смяна на ром.

Готово вече можете да рестартирате телефона си и да се насладите на новия Ви РОМ.

P.S. Аз лично Ви препоръчвам да си свалите няколко различни РОМ-а, да ги инсталирате и изтествате и да оставите този, който най-много Ви радва Smile

Добра идея е да споделите впечатленията си за всеки РОМ във форума тук, за да е от полза опита Ви и за останалите потребители Smile

P.S.2 Ако си мислите, че почти всички яки хакове вече сте ги инсталирали на телефона си трябва да Ви оборя ...
не сте Smile
ето едно предложение, с което лесно и бързо може да си смените splash1 екрана + много други ценни неща: S-OFF (необходим е root)

Цитат:Видео инструкции за пълен nandroid backup на HTC Desire, препоръчителен преди флашване на нова версия на къстъм ROM.

Цитат:Видео инструкции на целия процес на инсталиране на Android 2.3 Gingerbread на HTC Desire, с къстъм ROM Oxygen 2.0 RC1 от AdamG

Какво да направим ако флашването на ново радио през recovery е неуспешно и имаме S-OFF
ringlas написа:Тъй като ми се наложи да флашна най-новото радио, а през Recovery това вече не е възможно при няколко различни случая:
- Вашият hboot е с недостатъчна големина за Cache паметта.
- Вашето Recovery е твърде ново, за да успее да флашне .zip файла и ви дава съобщение "the script update method is outdated" или подобно.
- Други неведоми случаи, за които не предполагам.

За тази цел, с помощта на съфорумеца reaper22 и малко ровичкане в xda, стана ясно, че трябва .img файла от архива да се вземе и да се инсталира през fastboot. Прилагам и мини ръководство за случая -

Цитат:
РЪКОВДСТВО ЗА FLASH НА НОВО РАДИО!

1. Изтегляме последното радио - към днешна дата - 5.17.05.23, от този списък в xda
2. Изтегляме adb-tools.zip и го разархивираме.
3. От .zip-a на радиото взимаме radio.img файла и го поставяме в папката на adb-tools.
4. Проверявате дали имате инсталирани драйвери за вашето HTC на компютъра. Ако нямате - то инсталирате HTC Sync от официалния сайт. При инсталацията ще ви сложи същинските драйвери плюс htc sync. След като приключи инсталацията отивате в Control Panel -> Add/Remove programs (Windows XP), Programs and Features (Win 7, Vista) и махате САМО htc sync.
5.
Цитат:Този етап е необходим само за хакери с Windows:
Трябва да инсталирате предварително HBOOT драйвер, който свалихте на предната стъпка от тук: unrEVOked modified USB driver
1. Разархивирайте unrEVOked modified USB driver в някоя директория на компютъра Ви.
2. Изключете телефона
3. Влезте в HBOOT меню, това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона.
4. Изчакайте 5-10 сек докато трае “SD Checking” процеса, ако в този момент натискате бутоните за навигация имайте в предвид, че те не работят.
5. Изберете от HBOOT менюто HBOOT USB, това става като натиснете бутона за намаляване 4 пъти и след това веднъж бутона за включване (с него се потвърждава избора)
5.1 ВАЖНО: Ако в HBOOT менюто нямате подменю HBOOT USB не се протесняайте - такова подменю често липсва в по-новите версии на HBOOT лоудера - просто следвайте внимателно инструкциите по-долу:
6. Включете телефона към Win компютъра Ви с USB кабела и изчакайте да видите надпис на телефона: HBOOT USB PLUG
7. На компютъра Ви влезте в: Start / десен бутон върху Computer / изберете Properties / след това Device Manager
8. В Other devices би трябвало да откриете телефона си като: Android 1.0 device.
9. Десен бутон върху Android 1.0 и изберете Update Driver Software
10. Изберете Browse my computer for driver software
11. Изберете Browse и след това отидете в папката Android USB Driver (където разархивирахте драйвера от стъпка 1
12. Драйвера би трябвало да се инсталира без проблеми
13. Проверете дали се е инсталирал: Android Bootloader Interface би трябвало да се появи като подменю на Android Phone

6. Свържете телефона с компютъра и влезте в bootloader менюто (това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона).
7. Влезте в command prompt-а (Start -> Run -> cmd).
8. Влезте в папката, в която сте разархивирали adb-tools от предишните стъпки.
9. Напишете fastboot flash radio radio.img и рестартирайте телефона.

Ако всичко е било точно, би трябвало успешно да сте сложили най-новото радио! В случай, че не искате да ползвате ADB-tools, можете да повторите ритуала, но вместо това използвате - Android Flasher, който можете да намерите тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

резервирано за препоръки и описания към конкретни къстъм РОМ версии.

Някои РОМ версии НЕ изискват да изчиствате данните от телефона Ви (инструкциите от т.8) при префлашване с нова версия на същия РОМ. Такъв РОМ е например OpenDesire.
Ако инсталирате подобен РОМ мигрирайки от друг РОМ задължително трябва да изчистите телефона си (инструкциите от т.8) преди инсталация на новия РОМ.
Цитирай
#3

Току що сложих нов ром и ново радио благодарение на Любо описаното е точно и всичко става много лесно успех и на другите колеги Smile
Цитирай
#4

Тази и другата тема защо не я лепнете горе вместо вече остарялата за хбуут 0.75 и 0.80?

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#5

platis написа:Тази и другата тема защо не я лепнете горе вместо вече остарялата за хбуут 0.75 и 0.80?

Добра идея, поправихме си грешката Wink

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#6

В момента съм с рутнат телефон и нов ром при проверка ми се появява ъпдейт 25мб дали ще загубя рут Big Grin ако го кача?
Цитирай
#7

да, ще го загубиш. Това е последния ъпдейт от септември (2.10.405.2), дето оправя Gmail, руската клавиатура и още някакви глупости Smile
Цитирай
#8

Флашнах си телефона с около 5 различни рома за 2 дни ... и в крайна сметка се спрях на един, обаче в опити да му оправя app2sd възможностите успях да го омажа доста сериозно и после пак трябваше да го фласшвам ... взе му се акъла на телефона тия дни.
Та последния опит беше с някакъв вграден tools който сам форматира картата за да може да стане app2sd работата ... обаче така яко я омаза че се наложи преформатиране ...
Та има ли някой който го е подкарал това app2sd ... или пък как да проверя дали работи, че като инсталирам нещо и си ми дава че заема от internal memory-то.
Телефона е руутнат ... преформатиран (няколко пъти Smile ) и имам ext3 partition на SD картата ... какво още ми трябва за да заработи тая работа и да се инсталират на партишъна на картата всички приложения ?
Цитирай
#9

лесно можеш да провериш дали app2sd+ работи - ако не ползваш Linux си свали едно Linux Live CD и го пусни да зареди, след това включи телефона към компира - Linuxa ще монтира и двата ти дяла - провери си на ext3 партишъна какво е инсталирано и има ли нещо инсталирано от програмите ти въобще
Цитирай
#10

Така вече съм с ром на Leedroid имам следното питане има някои програмки Rom manager,super user,cif manager,clear default и adfree не мога да разбера за какво точно служат и как се работи с тях Big Grin И ако може да ми препоръчате други ромове поне толкова добри като на Lee и дали има разлики при флаш на друг ром Big Grin
Цитирай
#11

Много много благодарско на Любо,за двете теми,наистина е обяснено по перфектния начин,и аз имам едно питане,абе добре направих всичко както е описано,ама като стигнах до края как да изляза от тва рековари меню и да вкл. тела ,голямо чудене беше,кой е вълшебния бутон?И наистина е добре, някой да по обясни номера с картата по подробно кат за индианци,защото и аз съм с проблема на колегата по горе ,дава че ми се инсталват програмките в тела,нещо неправим както трябва с въпросната програмка( ROM Manager).И отново едно голямо благодаря на Любо и на всички от форума дето на траят с тъпите ни въпроси,.

Galaxy Note 10+
Цитирай
#12

tonito0803 написа:Много много благодарско на Любо,за двете теми,наистина е обяснено по перфектния начин,и аз имам едно питане,абе добре направих всичко както е описано,ама като стигнах до края как да изляза от тва рековари меню и да вкл. тела ,голямо чудене беше,кой е вълшебния бутон?И наистина е добре, някой да по обясни номера с картата по подробно кат за индианци,защото и аз съм с проблема на колегата по горе ,дава че ми се инсталват програмките в тела,нещо неправим както трябва с въпросната програмка( ROM Manager).И отново едно голямо благодаря на Любо и на всички от форума дето на траят с тъпите ни въпроси,.

Здравей, направих видео инструкции на целия процес на nandroid backup и на процеса на инсталиране на нов РОМ.
Предполагам вече си излезнал някак си от рекавъри менюто ... Cool

Първата тема е ъпдейтната с въпросното видело, пускам го и тук: Wink

Цитат:Видео инструкции за пълен nandroid backup на HTC Desire, препоръчителен преди флашване на нова версия на къстъм ROM.

Цитат:Видео инструкции на целия процес на инсталиране на Android 2.3 Gingerbread на HTC Desire, с къстъм ROM Oxygen 2.0 RC1 от AdamG
Цитирай
#13

Любо, отдавна бях казал, че ще си рутна телефона, но имах държавни изпити и не ми се занимаваше общо взето. След като всичко мина миналата седмица си взех една 16ГБ карта клас 4 и целия процес се оказа естествено елементарен и безопасен, но предполагам при всеки първия път малко или много го е шубе.

Имам само един въпрос - при флаш само на ново радио пак ли трябва да се прави фактори ресет и чистене на кеша? Тея контакти няма да имам нерви да ги подреждам и свързвам още веднъж.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#14

Само за радио, няма нужда от фактори ресет.
И кои контакти какво да им подреждаш?
Като си направиш бакъп, или когато ги синхронизираш с гугъл акаунта си, не трябва да правиш кой знае какво.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#15

супер, поздравявам те! :-)
не, не е необходимо да правиш hardware reset само за ъпгреЙд на радиото. Радиото е отделно от ос-а.
Коя версия си решил да качваш и защо?
Цитирай
#16

По принцип питам. Аз с ОТА ъпдейта 2.29 видях, че имам най-новото радио за момента.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#17

в някои случаи с новите радиа се хаби повече батерията ...
Цитирай
#18

Взех си и нов компютър и телефона ми караше по 4 дни с разговори и музика във фитнеса Big Grin Сега ще видя колко ток ще хаби новия РОМ с дата2ехт, но като гледам през нощта не е паднала батерията и с 1%.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#19

Колеги, как се прави допълнителен ext3 дял (partition) на сдкартата?

И може ли да ми препоръчате ROM, който поддържа app2sd?
Цитирай
#20

1000 благодарности на Любо и евала на всички пичове дето обясняват тук като за новаци в андроида. Имам желанието от 2 седмици и до вчера наваксвах с информацията ... та относно моите впечатления... Процесите по флашването и роот-ването минаха без никаква засечка при мен. Послушах каквото пишеше по темите и си сложих няколко ром-а да пробвам... Първо флашнах Ginger Villain 0.7 Camcorder working (12-01), но доста от програмките не бачкаха нормално и имах проблеми с роот аксес-а което макар че не пречеше дразнеше... После пробвах LeeDrOiD V2.3d, но той твърде приличаше на роотнатия официален ром и беше доста тежък... пък и просто ме привлече Gingerbread интерфейса и сложих Oxygen v2.0-RC6 - уникален ром ! всичко си работи, много изчистен и удобен интерфейс със всичките му малки глезотийки като стрелката която ти помага да си местиш маркера за писане и начина по който се гаси екрана! Това е от мен...

HTC Desire Redux v1.2 + 8 gb microSD class 6
Цитирай
#21

AngelEyes написа:Колеги, как се прави допълнителен ext3 дял (partition) на сдкартата?

И може ли да ми препоръчате ROM, който поддържа app2sd?
Да наистина уместен въпрос и аз искам да Ви попитам същото.
Цитирай
#22

punish написа:
AngelEyes написа:Колеги, как се прави допълнителен ext3 дял (partition) на сдкартата?

И може ли да ми препоръчате ROM, който поддържа app2sd?
Да наистина уместен въпрос и аз искам да Ви попитам същото.
Аз се оправих.
От Маркет-а си свали програмата ROM Manager. Тя ще го направи сама това създаване на партишъна.
После си сложих този ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741663 , версия 2.10 и като че ли добре работи, за сега.
Цитирай
#23

Здравейте отново, качих си Oxygen 2.0 RC6 от AdamG но когато си местя програмките на сд-то отново една част ми остава на паметта на телефона. Искам да попитам защо когато си инсталирах Oxygen 2.0 RC6 от AdamG нямах нито една от програмите си дори и титаниума. Когато я инсталнах искаше на ново да инсталирам всяка една програма. Кажете ми аз ли бъркам някъде? Моля някой да ми препоръча ром чрез който да мога да си премествам програмките на сд-то без да заема някаква памет на телефона.
Цитирай
#24

Телефона ми е руутнат, купих си нова карта 8гб клас6 и сега искам да му сложа нов ром на новата карта, но не знам от къде да започна - първо да си направя нов ext3 дял на новата карта и тогава ли да слагам новия ром или първо да си инсталирам новия ром и след това да правя нов partition.Сигурно задавам доста глупави въпроси но все още съм нов и се надявам да помогнете.
Цитирай
#25

Първо нов(и) дял(ове), после новия РОМ Wink

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)