Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флашване на къстъм РОМ + ново радио, лесно като 2+2=4 :)
#51

Колеги ще бъда благодарен за малко разяснение. Форматирах си картата с Gparted -Live с един партишън на ext4 от 1гб.
Има ли нужда да се променя този партишън за РОМ ,който е Data2ext. И след инсталацията на РОМ-а как трябва да ми изглежда паметта в телефона. Предварително благодаря Smile :bow:

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
Аксесоари
#52

След като си разделил картата на 2 дяла, а именно първи FAT32 втори EXT4, като и двата си ги задал да са основни(primary), няма какво друго да правиш по картата.
След като инсталираш ROM с поддръжка на Data2ext, в паметта на телефона трябва да виждаш нещо подобно на това:

[Изображение: picture.php?albumid=2526&pictureid=9090]

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#53

mooncalf написа:След като си разделил картата на 2 дяла, а именно първи FAT32 втори EXT4, като и двата си ги задал да са основни(primary), няма какво друго да правиш по картата.
След като инсталираш ROM с поддръжка на Data2ext, в паметта на телефона трябва да виждаш нещо подобно на това:

[Изображение: picture.php?albumid=2526&pictureid=9090]
Предварително благодаря,ще кажа за резултата след 2 дни.Но благодаря за бързия отговор Smile

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#54

"1. Свалете си РОМ по избор от тук
Коментари за отделните ромове можете да намерите на много места в мрежата, както и разбира се в темата тук.
2. Свалете си последната версия на радио модула за телефон Ви от тук
3. копирайте и двата файла на сдкартата Ви. В този пример аз ще копирам файловете директно на картата - няма да ги поставям в отделни папки.
4. Влезте в HBOOT меню, това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона.
5. Изчакайте около 5 сек докато трае “SD Checking” процеса, ако в този момент натискате бутоните за навигация имайте в предвид, че те не работят.
6. Влезте в RECOVERY менюто - това става с 1 натискане на бутона за намаляване и след това натискане на бутона за включване за избор
7. Вече сте в ClockworkMod Recovery меню (този Recovery имидж е инсталиран от програмата UNrevoked по време на root-ването на телефона Ви.
8. Форматиране и изчистване на телефона от стария РОМ"
8.1 с оптичния джоустик на телефона (хардуерните бутони от долу, средния кръгъл бутон) се предвижете една позиция надолу до подменю wipe data/factory reset. Натиснете оптичния джоустик за потвърждение и след това в подменюто отново потвърдете избора си.
8.2 влезте в меню wipe cache partition и потвърдете избора си
8.3 влезте в меню advanced / Wipe Dalvik Cache и потвърдете отново.
9. Върнете се обратно с бутона back на телефона Ви до основното ClockworkMod Recovery меню
10. изберете install zip from sdcard и след това choose zip from sdcard
11. с оптичния джоустик изберете ПЪРВО zip файла от сдкартата Ви с новия ROM
12. след успешното флашване на РОМ-а може да флашнете и zip файла с радиото, което сте избрали, следвайте инструкциите от т. 10 и 11
(Аз лично бих Ви препоръчал първо да флашнете РОМ-а, след това да рестартирате телефона, да го заредите и след това следвайки тези инструкции да флашнете и радиото. Не е проблем да ги флашнете и наведнъж )"

Всичко това го правя и се получава, само на " т.8.3 влезте в меню advanced / Wipe Dalvik Cache и потвърдете отново" не ми дава да потвърдя със YES и след това РОМа ми дава, чене може да се инсталира. От два дена се мъча с различни РОМове и все същата история, не става и не става...При инсталацията накрая ми изписва E:error in/sdcard/RCMIxHD-v3.5_DeSensenized_A2SD++.zip (Status 7) Insallation aborted...

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#55

Предполагам, че recovery-то ми нещо не е наред. Има ли начин да се флашне и да стане да се изтрие след това advanced / Wipe Dalvik Cache, а и от там и РОМа?

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#56

Милиони благодарности на mooncalf. Човека ми помогна да си оправя Desire то. Номер 1 е. Много съм му благодарен, жив и здрав да е!!! Rock

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#57

Много много благодаря за положените усилия :power: за абсолютно всичко ..... :thumbup: :cheers: споделено с нас Smile Имам един малко юзърски въпрос .. Confusedtupid: Rolleyes много ми липсва "смарт дайл-а" от предните версий ... сега съм с [ROM-AOSP GRI40] Oxygen v2.0.3 (Gingerbread, totally clean and hack free) Първия ми ром след руут-а много си цъфтя, обаче това доста ме тормози .... някъкви идеи ..??? Много силно се надявам да има от къде да се пусне .......

                                                              ______..::Samsung Galaxy Note 4::.._______
                          ♫ With JVC HAFX1X Xtreme Xplosives [Sounds Xtremly Perfekt] ♫        EX - HTC Desire     
Цитирай
#58

инсталирай си това:

https://www.androidbg.com/forum/topic848...l-pro.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#59

Мерси много :cheers:

                                                              ______..::Samsung Galaxy Note 4::.._______
                          ♫ With JVC HAFX1X Xtreme Xplosives [Sounds Xtremly Perfekt] ♫        EX - HTC Desire     
Цитирай
#60

Здравейте,
някой би ли обяснил как се инсталира InsertCoin 2.0.1 DAT2EXT.
Ще кажа аз какво мисля за да може ако няма много грешки само да ме поправите:
1- Тегля си от тук http://www.astronyu.com/downloads/browse...e_HD_Base/ първите 2 а те са :
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.md5
2- качвам на картата в някоя папка и двата файла
3- тегля новия карнел който е даден 27.03 UPDATE - new kernel от тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690
4- качвам и него на картата
5- рестартирам телефона в recovery
6- чистя телефона от стария ром както при другите
6- инсталирам InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
7- инсталирам новия карнел който свалих
8- включвам телефона и чакам да си зареди
9- радвам се на новия rom
Надявам се да нямам много грешки?
Поздрави!

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай
#61

gecatax написа:Здравейте,
някой би ли обяснил как се инсталира InsertCoin 2.0.1 DAT2EXT.
Ще кажа аз какво мисля за да може ако няма много грешки само да ме поправите:
1- Тегля си от тук http://www.astronyu.com/downloads/browse...e_HD_Base/ първите 2 а те са :
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.md5
2- качвам на картата в някоя папка и двата файла
3- тегля новия карнел който е даден 27.03 UPDATE - new kernel от тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690
4- качвам и него на картата
5- рестартирам телефона в recovery
6- чистя телефона от стария ром както при другите
6- инсталирам InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
7- инсталирам новия карнел който свалих
8- включвам телефона и чакам да си зареди
9- радвам се на новия rom
Надявам се да нямам много грешки?
Поздрави!
Не слагаш РОМ-а в някоя папка а директно на картата. Нито един от zip файловете не трябва да е в папки.Задължително си направи едно копие на информацията от картата Smile Всичко се случва.
Важно е картата да ти е предварително разделена на правилните partition-и. Препоръчвам ти да направиш пълен wipe. (Dalvik cash и всичко останало)
Можеш да сложиш това
SDCARD Align (FAT and EXT):
http://www.baadnwz.eu/2011/02/align-...-partiton.html

Но ще ти изтрие информацията на картата затова си направи back up. Функцията му е да забърза трансфера на данни към картата.
В общи линии това е Smile Ако имаш въпроси питай :cheers:

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#62

Pharaone написа:
gecatax написа:Здравейте,
някой би ли обяснил как се инсталира InsertCoin 2.0.1 DAT2EXT.
Ще кажа аз какво мисля за да може ако няма много грешки само да ме поправите:
1- Тегля си от тук http://www.astronyu.com/downloads/browse...e_HD_Base/ първите 2 а те са :
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.md5
2- качвам на картата в някоя папка и двата файла
3- тегля новия карнел който е даден 27.03 UPDATE - new kernel от тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690
4- качвам и него на картата
5- рестартирам телефона в recovery
6- чистя телефона от стария ром както при другите
6- инсталирам InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
7- инсталирам новия карнел който свалих
8- включвам телефона и чакам да си зареди
9- радвам се на новия rom
Надявам се да нямам много грешки?
Поздрави!
Не слагаш РОМ-а в някоя папка а директно на картата. Нито един от zip файловете не трябва да е в папки.Задължително си направи едно копие на информацията от картата Smile Всичко се случва.
Важно е картата да ти е предварително разделена на правилните partition-и. Препоръчвам ти да направиш пълен wipe. (Dalvik cash и всичко останало)
Можеш да сложиш това
SDCARD Align (FAT and EXT):
http://www.baadnwz.eu/2011/02/align-...-partiton.html

Но ще ти изтрие информацията на картата затова си направи back up. Функцията му е да забърза трансфера на данни към картата.
В общи линии това е Smile Ако имаш въпроси питай :cheers:
Какви трябва да са partition-и.Примерно един fat основен + 1024mb ext3 + 512mb ext3 + 100mb swap
така добре ли са?
Програмката за забързване на трансфера трябва да я сложа задължително, защото все още съм с тази от комплекта която е class 2 което не ми харесва но това е засега.
Поздрави!

П.П. Разделих картата с памет ето така:
дял 1 - fat 32 + дял 2 - ext4 1000mb + дял 3 - ext4 500mb + дял 4 - swap 100mb

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай
#63

gecatax написа:
Pharaone написа:
gecatax написа:Здравейте,
някой би ли обяснил как се инсталира InsertCoin 2.0.1 DAT2EXT.
Ще кажа аз какво мисля за да може ако няма много грешки само да ме поправите:
1- Тегля си от тук http://www.astronyu.com/downloads/browse...e_HD_Base/ първите 2 а те са :
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.md5
2- качвам на картата в някоя папка и двата файла
3- тегля новия карнел който е даден 27.03 UPDATE - new kernel от тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690
4- качвам и него на картата
5- рестартирам телефона в recovery
6- чистя телефона от стария ром както при другите
6- инсталирам InsertCoin2.0.1_DATA2EXT.zip
7- инсталирам новия карнел който свалих
8- включвам телефона и чакам да си зареди
9- радвам се на новия rom
Надявам се да нямам много грешки?
Поздрави!
Не слагаш РОМ-а в някоя папка а директно на картата. Нито един от zip файловете не трябва да е в папки.Задължително си направи едно копие на информацията от картата Smile Всичко се случва.
Важно е картата да ти е предварително разделена на правилните partition-и. Препоръчвам ти да направиш пълен wipe. (Dalvik cash и всичко останало)
Можеш да сложиш това
SDCARD Align (FAT and EXT):
http://www.baadnwz.eu/2011/02/align-...-partiton.html

Но ще ти изтрие информацията на картата затова си направи back up. Функцията му е да забърза трансфера на данни към картата.
В общи линии това е Smile Ако имаш въпроси питай :cheers:
Какви трябва да са partition-и.Примерно един fat основен + 1024mb ext3 + 512mb ext3 + 100mb swap
така добре ли са?
Програмката за забързване на трансфера трябва да я сложа задължително, защото все още съм с тази от комплекта която е class 2 което не ми харесва но това е засега.
Поздрави!

П.П. Разделих картата с памет ето така:
дял 1 - fat 32 + дял 2 - ext4 1000mb + дял 3 - ext4 500mb + дял 4 - swap 100mb
Ами конкретно за Datа2Ext тези партишани няма да са ти нужни. Трябва ти само един основен дял ехт4 межу 1 и 1,5Gb и един FAT32. Останалото ще ти стой като неизполвано място и затова ако искаш ги махни за да имаш повече място на картата. Alignment-a ще ти свърши някаква работа ,но не очаквай чудеса, Class2 е много ниска скорост за трансфер. Ако имаш 25лв. мога да ти дам линк за една 8гб клас 6 и идва с мини USB стик. Много удобна. Но освен ако няма да си сложиш цялата дискография и 4 филма няма смисъл от голяма карта Smile
Поздрави !

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#64

Pharaone написа:
gecatax написа:
Pharaone написа:Не слагаш РОМ-а в някоя папка а директно на картата. Нито един от zip файловете не трябва да е в папки.Задължително си направи едно копие на информацията от картата Smile Всичко се случва.
Важно е картата да ти е предварително разделена на правилните partition-и. Препоръчвам ти да направиш пълен wipe. (Dalvik cash и всичко останало)
Можеш да сложиш това
SDCARD Align (FAT and EXT):
http://www.baadnwz.eu/2011/02/align-...-partiton.html

Но ще ти изтрие информацията на картата затова си направи back up. Функцията му е да забърза трансфера на данни към картата.
В общи линии това е Smile Ако имаш въпроси питай :cheers:
Какви трябва да са partition-и.Примерно един fat основен + 1024mb ext3 + 512mb ext3 + 100mb swap
така добре ли са?
Програмката за забързване на трансфера трябва да я сложа задължително, защото все още съм с тази от комплекта която е class 2 което не ми харесва но това е засега.
Поздрави!

П.П. Разделих картата с памет ето така:
дял 1 - fat 32 + дял 2 - ext4 1000mb + дял 3 - ext4 500mb + дял 4 - swap 100mb
Ами конкретно за Datа2Ext тези партишани няма да са ти нужни. Трябва ти само един основен дял ехт4 межу 1 и 1,5Gb и един FAT32. Останалото ще ти стой като неизполвано място и затова ако искаш ги махни за да имаш повече място на картата. Alignment-a ще ти свърши някаква работа ,но не очаквай чудеса, Class2 е много ниска скорост за трансфер. Ако имаш 25лв. мога да ти дам линк за една 8гб клас 6 и идва с мини USB стик. Много удобна. Но освен ако няма да си сложиш цялата дискография и 4 филма няма смисъл от голяма карта Smile
Поздрави !
На fat32 + ext4 неиска да се инсталира, а така става.Ще ги прежаля засега.Чакам да ми докарат една 32ГБ клас 10 карта с памет, тогава вече ще я мисля за дялове и т.н. сега не ми се занимава пак да променям и да слагам рома наново.
Засега си правя по 2600+ точки, но имам проблем с новия Kernel като го сложа или телефона нетръгва или тръгва и стига до двете очи и до там.Чакал съм 20 мин. и няма подобрение сега съм с Kernel 2.6.32.32-insercoin-110308
Поздрави!

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай
#65

Здравейте. Нормално ли е след смяна на ром да ми се губят всички програми от сдкартата? Не съм много на ясно с нещата това флашване ми е първо и съм с андроид от скоро, та се питам ,а и вас , дали няма някакъв начин да си запазвам програмки преди смяна на ром нещо като бекъпа ?

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#66

Има да и така правим всички. Ако имаш root използвай MyBackup Root (има я в Маркета). Ако нямаш root -> MyBackup Pro.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#67

Благодаря

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#68

След като сложа РОМ на Desire всички програми ли ще ми се инсталират на картата.
Тази памет от телефона ще се ползва ли изобщо?
Какво се случва ако извадим картата и пуснем телефона или просто го вкарам в УСБ?
За какво са тези партишъни и ако реша да си сменям картата с по голяма както става ?

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#69

fissikela написа:След като сложа РОМ на Desire всички програми ли ще ми се инсталират на картата.
Тази памет от телефона ще се ползва ли изобщо?
Какво се случва ако извадим картата и пуснем телефона или просто го вкарам в УСБ?
За какво са тези партишъни и ако реша да си сменям картата с по голяма както става ?
Ако го включиш в USB няма да имаш проблеми, защото windows не разпознава ext и swap дялове а само FAT32 който трябва да ти е основен и първи на картата.Ако сменяш картата просто я делиш на същите дялове и си пренасяш информацията от едната на другата.
Поздрави!

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай
#70

Всичко стана както трябва само дето немога да флашна радиото.Когато избера радио 12.35д.60.140.... зип файла през рековарито ми пише,че инсталациата абортира ,но после качих радио зип файла на картата /който трябваше защото май сгреших с първия зип/въобще не го намирам през рековърито в картата за да го чойсна.Някой може ли да ми каже какво да направя защото нещо обхвата взе да ми се губи и wi fi обхвата също чезне а преди флаша немаше проблеми.А ако има по лесен вариант и то за начинаещи още по добре.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай
#71

Всичко стана за секунди. Благодаря много! Сложих CyanogenMod 7. Доста е различно и има толкова много настройки, че ще отнеме време да ги обходя всичките. Имам само няколко въпроса. За да почнат да се инсталират порграмите на картата, свалих една програма s2e, защото преди това не беше станало. След рибуут се нагласиха нещата. Сложил съм отметки на всичките функции, не знам дали трябва да е така. Хората, които са със същия ром така ли са направили?
Видях също така, че на някои шотове показва батерията в проценти, а не само с картинка. Някаква идея тази опция къде се намира?

Samsung Galaxy Note 4 Stock
Цитирай
#72

на път съм да си роотна тела. ама не знам кои ром да използвам единственото изискване е да е с хтц сенсе 3.0 и андроид 2.3

хтц десире 2.2
Цитирай
#73

Ротнах си телефона , и мисля за нов РОМ.
Как да си направя бакъп на инсталираните вече програми така че после да ги сложа върху новия РОМ?
Трябва ли да правя някъкви работи по картата?
Цитирай
#74

Теглиш си my backup pro и си ги бекъпваш, след като сложип ром-а пак си слагаш тази програмка и правиш restore Wink

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
#75

Инсталирай си MyBackup Root или MyBackup Pro. (http://proximo.homeip.net/Android_APK/)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)