Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia™ M2 Aqua- Водоустойчивият наследник на Sony Xperia™ M2
#26

Колега Lumia, мисля че ще бъде много полезна информацията за руут на aqua.Постоянно зяпах в xda за рутнане, но по едно време се отказах.
Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-02-01, 13:11:58)Lumia написа:  Дали ще има ъпдейт до Android 5.0? 
Относно руутването - правите на ваша отговорност. Ще споделя как успях да го руутна за 5 мин.
От Sony M2 D2303 флашвам с FlashTool kernel 18.3.B.0.31 CWM 6.0.4.6. НЕ ВКЛЮЧВАМ ВЕДНАГА ТЕЛЕФОНА. 
Стартирам телефона като помпя бутона за увеличаване на звука. Влиза в къстъм рековъри. От там инсталация на SuperSU 2.40.zip. След това изключвам телефона от опцията в рековърито. Пускам FlashTool и флашвам САМО кернела на М2 aqua. Стартирате нормално телефона. 
Няма да намерите описан този начин в XDA. Това е лично моя идея реализация. Ако има желаещи ще напиша подробна тема за начина на руутвана на D2403

За мен това е един от отличен избор за телефон от среден клас и съотношение цена-качество.

Има желаещи, ще бъде доста от полза Smile
Цитирай
#28

(2015-02-01, 13:11:58)Lumia написа:  Дали ще има ъпдейт до Android 5.0? 
Относно руутването - правите на ваша отговорност. Ще споделя как успях да го руутна за 5 мин.
От Sony M2 D2303 флашвам с FlashTool kernel 18.3.B.0.31 CWM 6.0.4.6. НЕ ВКЛЮЧВАМ ВЕДНАГА ТЕЛЕФОНА. 
Стартирам телефона като помпя бутона за увеличаване на звука. Влиза в къстъм рековъри. От там инсталация на SuperSU 2.40.zip. След това изключвам телефона от опцията в рековърито. Пускам FlashTool и флашвам САМО кернела на М2 aqua. Стартирате нормално телефона. 
Няма да намерите описан този начин в XDA. Това е лично моя идея реализация. Ако има желаещи ще напиша подробна тема за начина на руутвана на D2403

За мен това е един от отличен избор за телефон от среден клас и съотношение цена-качество.

Колега, много хубаво си се досетил как да руутнеш, ама да уточниш за незапознатите, че кернел няма как да се флашне на телефон със заключен Bootloader. Smile или ти си намерил начин, което означава революция в Андроид програмирането и сега ще го споделиш с нас.
Цитирай
#29

Bootloader ми е отключен и долавям сарказма! Не правя никакви уточнения, а нахвърлих как го руутнах.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#30

Ами може да направиш тогава една тема, в която да е описан начина за руут. Като гледам по - горе има желаещи за такава тема.

ПП. Много ме кефи подписа ти от 4 Устройства с Андроид и накрая името ти.... Лумия Big Grin
Цитирай
#31

Има вече кернел 0.21. с CWM рековъри за 4.4.4 Андроид. Руутването е вече лесно. Просто за информация споделям.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#32

Къде си го видял този кернел във 4pda.ru -xda или другъде?
Цитирай
#33

Имаме ъпдейт на Аква

[Изображение: 0e922bc2e07e82db.png]

[Изображение: 69f8b351121a3df6.jpg]



След едночасово писане руутнах фирмуер 1.13. Хайде [b]GH0STFACE има революция в Андроид програмирането!!! Няма и 12 часа от излезнал фирм и вече руутнах.[/b]


[b][Изображение: a34598efda56f685.png]
[/b]


[b][Изображение: 233cc159d01be3a5.png]
[/b]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#34

Аз още нямам такова известие!

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#35

И аз все още нямам известие за системен ъпдейт, walkman-а се обнови до 8.5.А.2.8.Колега Lumia опиши как си руутнал сони-то след ъпдейта.
Цитирай
#36

(2015-02-11, 14:22:26)Lumia написа:  Имаме ъпдейт на Аква

[Изображение: 0e922bc2e07e82db.png]

[Изображение: 69f8b351121a3df6.jpg]



След едночасово писане руутнах фирмуер 1.13. Хайде [b]GH0STFACE има революция в Андроид програмирането!!! Няма и 12 часа от излезнал фирм и вече руутнах.[/b]


[b][Изображение: a34598efda56f685.png]
[/b]


[b][Изображение: 233cc159d01be3a5.png]
[/b]

Към кой мобилен оператор си?
Цитирай
#37

Няма значение на кой оператор е, а от къде е купен телефона.
Цитирай
#38

(2015-02-12, 11:10:03)pavlinstoyanov написа:  Няма значение на кой оператор е, а от къде е купен телефона.

Ами не е така. Ето какво ми твърдят от Мтел :  http://forum.mtel.bg/t5/Sony/update-Sony...119/page/2
Цитирай
#39

Както вече казах няма значение на кой оператор си, а от къде е купен телефона. Ако телефона е купен от виваком например, а ти си с карта на мтел ще получиш ъпдейта от виваком
Цитирай
#40

(2015-02-12, 12:41:51)pavlinstoyanov написа:  Както вече казах няма значение на кой оператор си, а от къде е купен телефона. Ако телефона е купен от виваком например, а ти си с карта на мтел ще получиш ъпдейта от виваком

Искаш да кажеш, че е важно с кой фърмуеър си, а не откъде е купен телефона. Щото моят е купуван от Теленор, а не съм чул те да имат ъпдейт до 4.4.4 все още, а моят ъпдейт ( флашнах СЕ 4 веднага след като го купих) излезе преди месеци. 

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#41

Всъщност е важно какъв е къстъмизейшън / номера насъответния фърмуер, по който се свежда информацията за наличен ъпдейт / актуализация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#42

Пристигна ми и един малък ъпдейт

[Изображение: d9cabe039cd9f746.png]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#43

Хахахха, какво правиш ти колега, всички ъпдейти идват първо при теб.Тъкмо започнах да се чувствам дискриминиран от сони ъпдейт центъра и получих известие за ъпдейт 18.3.1.C.1.13, само да се прибера и го мятам.    
Цитирай
#44

И каква разлика има след ъпдейта?

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#45

От към батерия е по добре определено.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#46

Досега не бях забелязал но когато използваш едно приложение повече от друго то се премества по напред в менюто!

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#47

Това е така, защото ти така си го настроил. Като влезеш в менюто и плъзнеш пръст надясно ти позволява да си изберешш начин на подредба на иконите, в случая ти си избрал най - използвани.
Цитирай
#48

За 10-15 минути руутнах aqua-та с тези инструкции от 4pda.ru
Цитирай
#49

Здравейте, наскоро си закупих Xperia M2 Aqua и моля за съвет. Българската клавиатура НЕ е машинопис и изпитвам затруднения при писането с нея. Как мога да я поправя? Благодаря предварително! Smile
Цитирай
#50

achelia2000, погледни дали тези теми няма да са ти полезни.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69871

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70985

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)