Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia™ M2 Aqua- Водоустойчивият наследник на Sony Xperia™ M2
#51

Здравейте Smile При мен също пристигна софтуерния ъпдейт 18.3.1.C.1.13 за М2 aqua,но не знам как да го инсталирам и искам да ви помоля за помощ.. Пише,че е 120,4 МБ,но дали това е целия ъпдейт или ще трябва още свободно място ?
Цитирай
Аксесоари
#52

Има два варианта за актуализация.
Първият е, ако имаш известие на телефона за актуализацията, защото не казваш къде си я получил.
Ако е на телефона, както и ако имаш опция за сваляне и инсталиране от там, това е един вариант.
Следващият вариант е, след инсталиране на програмата Pc Companion на компютъра, стартираш я и свързваш телефона към компютъра.
Програмата ще разпознае устройството ти и следва да те информира за текущия ъпдейт.
Следвай стъпките, към които ще те подканва програмата и ще актуализираш без проблеми.
Това е в общи линии.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#53

Това е което ми излиза


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#54

Именно, имаш опция да го изтеглиш и инсталираш директно през телефона, както и през компютъра.
Потвърждаваш свалянето му през телефона, след това стартираш инсталацията на вече сваления пакет.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#55

(2015-03-02, 13:28:24)ivanvasilevv написа:  Здравейте Smile При мен също пристигна софтуерния ъпдейт 18.3.1.C.1.13 за М2 aqua,но не знам как да го инсталирам и искам да ви помоля за помощ.. Пише,че е 120,4 МБ,но дали това е целия ъпдейт или ще трябва още свободно 
влизаш на този адрес http://support.sonymobile.com/bg/xperiam...companion/ и после изтегляне на PC Companion след това го инсталираш после пускаш телефона към компа и следваш стъпките мисля че ще се оправиш..Успех Smile

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#56

Здравейте в момента съм с 18.3.1.C.1.13 руутнат, гледам в 4pda има кернел с CWM, за 4.4.4 версия на фирмуера 18.3.1.C.0.21.Ще се омаже ли ОС ако кача този кернел с CWM
Цитирай
#57

Няма как да го сложиш този кернел, освен ако не ти е отключен буутлоадъра.
Цитирай
#58

Не е отключен буутлоадъра, суперсу иска да се обнови, но не става по нормалния начин и остана варянта през CWM.За съжаление няма къстъм ромове, които да ме мотивират да отключа буутлоадъра.
Качих ifont donate, но фонта не се променя - изписва някаква грешка 7, има ли някакъв тънък момент при смяна на фонта при експериа телефоните.
Цитирай
#59

Можеш да си сложиш рикавъри и без смяна на кернела. А за шрифта нямам идея, никога не съм сменял моя. Но след като смениш шрифта от приложението трябва и да рестартираш телефона.
Цитирай
#60

Изписва въпросната грешка, след това да ресторна стария фонт и това е.Как да сложа само рикавърито, малко нуубски въпрос, но преди това бях със самсунг и май имаше повече инфо или сега съм по мързелив да търся решение.Та по въпроса с рикавърито то е задно с кернела, как да избера да се инсталира само cwm, гледах някаква инструкция в 4pda, как се инсталират и кернела с cwm през фастбуут.Отново се извинявам за нуубските въпроси, но не видях само cwm за м2.
Цитирай
#61

Случка от днес с нашите водоустойчив апарат. Днес реших да го измия на чешмата. Миене ... колко ... 10 секунди на лека струя вода. Говорителя му пресипна почна да прекъсва, гъгне ... отписах го по едно време. Подсуших го и 20 мин звука не се оправяше. Гаранция има - ама на мокрен телефон?!?! Сложих говорителя пред една духалка за 5-6 мин. Изпръхна и се оправи. Определено го мокря за пръв и последен път. Просто споделям да си знаете и вие.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#62

Хахаха, първо гаранцията им важи на водоустойчивите телефони и ако след намокряне има повреда ги заменят с нови. Второ - нормално е да заглъхне за 30-на минути, тъй като отдолу нали има една мембрана, която се запушва от водата и след като изсъхне се оправя.

(2015-03-06, 15:33:52)saw888 написа:  Изписва въпросната грешка, след това да ресторна стария фонт и това е.Как да сложа само рикавърито, малко нуубски въпрос, но преди това бях със самсунг и май имаше повече инфо или сега съм по мързелив да търся решение.Та по въпроса с рикавърито то е задно с кернела, как да избера да се инсталира само cwm, гледах някаква инструкция в 4pda, как се инсталират и кернела с cwm през фастбуут.Отново се извинявам за нуубските въпроси, но не видях само cwm за м2.

http://www.android.gs/install-cwm-recove...ia-m2-lte/ Ето рикавъри за М2.
Цитирай
#63
Tongue 

Смешно ти е ама тоя случка ми вдигна кръвното повече от сутрешното кафе.  Big Grin

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#64

Прав си, сега ми е смешно наистина, но и аз първия път като намокрим моя и ми направи така и ми се изправиха косите, но сега ми е смешно. Big Grin
Цитирай
#65

Само аз ли имам такова усещане или след ъпдейта телефона прави по-хубави снимки.!

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#66

Да,след ъпдейта снимките са една идея по-добри.
Цитирай
#67

Колеги, след ъпдейта осезаемо на моя намаля силата на звънене. Някой де е забелязал подобен проблем при него.
Цитирай
#68

При мен всичко е нормално, единствено дето забелязах е че батерията издържа повече.Когато слушаш музика или гледаш клипчета при тях има ли разлика във звука преди и след ъпдейта?Освен да опиташ хард ресет, за друго не се досещам, възможно е и някоя програма да прави този проблем.
Цитирай
#69

(2015-03-10, 19:03:08)saw888 написа:  При мен всичко е нормално, единствено дето забелязах е че батерията издържа повече.Когато слушаш музика или гледаш клипчета при тях има ли разлика във звука преди и след ъпдейта?Освен да опиташ хард ресет, за друго не се досещам, възможно е и някоя програма да прави този проблем.

Да.При клиповете и музиката е същото, силата на звука при разговор не е променена,само при будилника не мога да определя дали има разлика , защото все сънен го чувам  Big Grin .Може и на сервиз да се наложи да го карам.
Цитирай
#70

Преди сервиза опитай с хард ресет или флаш на последния ром 18.3.1.C.1.13 през флаш туул
П.п. като каза будилник - това е най мразеното приложение от мен хаххаха.
Цитирай
#71

Aко телефона не е root-ван става ли през flashtool.
Цитирай
#72

(2015-03-20, 21:49:24)tsonev написа:  Aко телефона не е root-ван става ли през flashtool.

Да.
Цитирай
#73

Здравейте колеги ще помоля за съвет относно Sony Xperia M2 Aque, изпуснах го от около половин метър и дисплея се разтече. Занесох го в един сервиз за телефони за ремонт. Смениха дисплея и тъч-скрина,но забелязах че има луфт между тъча и корпуса на тела от около 1-мм от едната страна. Дисплея при лек натиск в горните два ъгъла поддаваше,попитах в сервиза това дали е нормално отговориха "ДА" при нагряване на корпуса за да се отлепи тъча и след изтиване е нормално да се появи този луфт.Забелязах ,че малко под часовника леко в дясно се появиха 4-броя бяли точки във формата на квадрат.Попитах и за тях казаха ми че като съм го изпуснал съм прецакал видео-картата и сега тя светела под дисплея, при опит за провеждане на разговор се оказа,че микрофона не работи и ми направи впечатление, че тъч-скрина няма специфичната дупчица за микрофона, попитах да не са сбъркали нещо със модела тъч-скрин, почнаха пак да ми обясняват че при изпускането съм прецакал стъкления микрофон. Оставих телефона да сменят микрофона.
Моля дайте съвет като отида да си го взема и положението е същото с дисплея и луфта с корпуса и проблема с микрофона как да ги оборя че не са прави.Омръзна ми от разправи и всеки да се опитва да те прави на глупак. Bu
Цитирай
#74

(2015-03-22, 20:28:35)lm21 написа:  Здравейте колеги ще помоля за съвет относно Sony Xperia M2 Aque, изпуснах го от около половин метър и дисплея се разтече. Занесох го в един сервиз за телефони за ремонт. Смениха дисплея и тъч-скрина,но забелязах че има луфт между тъча и корпуса на тела от около 1-мм от едната страна. Дисплея при лек натиск в горните два ъгъла поддаваше,попитах в сервиза това дали е нормално отговориха "ДА" при нагряване на корпуса за да се отлепи тъча и след изтиване е нормално да се появи този луфт.Забелязах ,че малко под часовника леко в дясно се появиха 4-броя бяли точки във формата на квадрат.Попитах и за тях казаха ми че като съм го изпуснал съм прецакал видео-картата и сега тя светела под дисплея, при опит за провеждане на разговор се оказа,че микрофона не работи и ми направи впечатление, че тъч-скрина няма специфичната дупчица за микрофона, попитах да не са сбъркали нещо със модела тъч-скрин, почнаха пак да ми обясняват че при изпускането съм прецакал стъкления микрофон. Оставих телефона да сменят микрофона.
Моля дайте съвет като отида да си го взема и положението е същото с дисплея и луфта с корпуса и проблема с микрофона как да ги оборя че не са прави.Омръзна ми от разправи и всеки да се опитва да те прави на глупак. Bu

Посещаваш този адрес:
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&g...ment_id=19

Там е описано всичко, но аз ще ти обясня, защото съм в тази служба от години! КЗП (комисия за защита на потребителя) се занимава точно с тези неща! Описваш проблема, от там назначавам проверка по случая, която проверка ще се състои дори и да се откажеш от искането си, стига да си написал жалбата! Разпределям я по района в който живееш! За целта, трябва да притежаваш касова бележка или официален документ за това, че си заплатил съответният ремонт!
Убеден съм, по твоето описание, че казуса ще бъде решен в твоя полза!
Цитирай
#75

Кажете собствениците на този телефон -могат ли да се местят приложения на външна карта памет!?Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)