Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MediaTek MT6595 базираният Meizu MX-4 с впечатляващ AnTuTu резултат
#1

Тъкмо попаднах на тази новина - Meizu MX4, базиран на новия чипсет на MediaTek MT6595 изкарва рекордните 52 811 точки в AnTuTu при резултати в настоящите флагмани от порядъка на 35 000 - 40 000! :power: Разбира се, има голяма вероятност и да става дума за задна вратичка в програмата, чийт или някоя друга особеност, но при всички положения тайванците са се постарали да направят страхотен SoC. Eто линк към новината: http://www.gsmarena.com/meizu_mx4_blazes...s-9423.php
:cheers:
П.С. Само предварително да помоля да не се впрягаме в излишни спорове, че да не ядосаме модераторите Lol

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
Аксесоари
#2

Прочети последният коментар:

xD its a 5.0 Beta Big Grin in 5.0 beta 2 Galaxy S5(S801) got 43-44k 1+1 got 41-42k and even my G2 got 39k Big Grin so there are no surprise Big Grin u can contact Antutu support center and get ur own Beta version, but its permitted to share so...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#3

Не мисля,че има телефон за момента който ще може да изкара такъв резултат още повече със MediaTek.Иначе по специално за Meizu ще разберем след 10-тина дни колко и какви устрайства ще представят.Лично аз съм въодушевен от някой слухове,но ще изчакаме малко и ще видим.

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#4

fanscape написа:Не мисля,че има телефон за момента който ще може да изкара такъв резултат още повече със MediaTek.Иначе по специално за Meizu ще разберем след 10-тина дни колко и какви устрайства ще представят.Лично аз съм въодушевен от някой слухове,но ще изчакаме малко и ще видим.

Е прочети коментарa който съм цитирал, той си обенява всичко, ако не го разбираш ключа е в думата "Beta" която се вижда на screenshota-a

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#5

Дори и да падне под 45k, даже и под 42k резултата в официалната версия пак ще е над нивото на текущите флагмани, което от своя страна е сериозна заявка за МТК в борбата за пазар и при високите класове и ще принуди големите да свалят цените и надявам се, да им помоге да убедят все повече сериозни производители на смартфони да вграждат MTK чипсети в моделите си. Иначе ето малко повече инфо за този SoC: http://www.mediatek.com/en/products/mobi...ne/mt6595/

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#6

И дори това няма да е флагмана на Meizu,но както казах има доста слухове затова се надявам МТК версията да е със по достъпни цени.Но Meizu правят доста добра заявка за нещо много добро предвид факта,че и пазарната им политика се промени значително през последната година.

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#7

fanscape написа:И дори това няма да е флагмана на Meizu,но както казах има доста слухове затова се надявам МТК версията да е със по достъпни цени.Но Meizu правят доста добра заявка за нещо много добро предвид факта,че и пазарната им политика се промени значително през последната година.
Ами май няма да е много евтин,но да не спекулираме с това.......Иначе телефона изглежда доста впечатляващо:

http://c.youku.com/meizu4

5.4-inch full HD screen,Mediatek MT6595 SoC, 3GB of RAM, a 20.7 mega pixel rear camera supporting super slow motion and a dual LED flash as well as the new Android 4.4.2 based Flyme 4,battery capacity will be a 3,350mAh не звучи зле за Standart Edition-a.... Smile
Цитирай
#8

Баси, все си мислих, че ще се спре с тези бенчмаркове, от поне година насам въобще няма нужда от тях, т.к. процесорите са достатъчно мощни за целите на потребителите. И т.к. вече разлика между флагманите по мощ няма, а само по размер/дизайн/камера/софтуер... не виждам смисъл да се гледа дали единия бил с 801, другият с 805, трети с MTK и т.н...

Някои говорят все едно са с i7 на РСто и то най-добрият, все едно сменят CPU'тата постоянно...
Цитирай
#9

^ +1
И на мен са ми супер странни тия мерения на п*шки относно процесорите на телефоните.

С наличния софтуер няма абсолютно никаква възможност да се стигнат границите дори на миналогодишните флангмани.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#10

Телефонът иизглежда добре.

[Изображение: gsmarena_002.jpg]


[box]- 5.36" IPS, 1152x1920, 1100:1 contrast, 500cd/m2 brightness and 85% NTSC color gamut

- Gorilla Glass 3

- MediaTek MT6595 octa-core CPU with four Cortex-A17 cores @ 2.2GHz and four Cortex-A7 cores @ 1.7GHz cores (big.LITTLE)

- PowerVR G6200

- 2GB of LPDDR3 RAM

- 16/32/64GB

- 20.7MP Sony Exmor RS sensor with dual-LED dual-tone flash for better low-light images. The lens itself is also protected by Gorilla Glass 3

- 3,100mAh Sony battery unit

- Meizu's MX4 shell is made of aluminum-magnesium alloy and weighs 147g. It's quite thing too, at 8.9mm

- Android 4.4.4 KitKat alongside Meizu's Flyme OS 4.0 overlay
[/box]

Очаква се доставките в Китай да започнат на 20.09 , като 16 гъби ще струва €225. Ако цената действително е таква, мисля, че телефонът е уникално предложение, като се имат предвид характеристиките.

[Изображение: gsmarena_003.jpg]

http://www.gsmarena.com/meizu_mx4_goes_o...s-9521.php

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#11

На места пише 2гб рам, на други 3 ?
Цитирай
#12

tonkata07 написа:
fanscape написа:И дори това няма да е флагмана на Meizu,но както казах има доста слухове затова се надявам МТК версията да е със по достъпни цени.Но Meizu правят доста добра заявка за нещо много добро предвид факта,че и пазарната им политика се промени значително през последната година.
Ами май няма да е много евтин,но да не спекулираме с това.......Иначе телефона изглежда доста впечатляващо:

http://c.youku.com/meizu4

5.4-inch full HD screen,Mediatek MT6595 SoC, 3GB of RAM, a 20.7 mega pixel rear camera supporting super slow motion and a dual LED flash as well as the new Android 4.4.2 based Flyme 4,battery capacity will be a 3,350mAh не звучи зле за Standart Edition-a.... Smile


Колега батерията е 3100mAh а RAM e 2GB,а цените във Китай ще бъдат €225(16gb),€250(32gb) и €295(64gb).

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#13

Има смешно тънки рамки - https://www.youtube.com/watch?v=7bUDrtPiio0

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#14

А по сайтовете като минидиийл и пандата ще е поне 600-650лв най евтиния в такъв случай.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#15

100 евро надценка ли да му сложат? Струва ми се, че няма да е толкова скъп. Толкова ли слагат и на другите китайски телефони, в тези сайтове?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#16

по скоро към 150 лева си го представям. поне такава е тенденцията с останлите марки.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#17

Хм, щеше да е хубаво да може да се вземе този телефон на 450-500 кинта... Иначе има някакви слухове,ч е ще го пускат глобално, но цената няма да е като в Китай.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#18

Сега гледам цените
MX3 в техният сайт е 245 доалра / 365 лв - в минидеал е 300 доалра = 450 лева грубо 24%
MX4 в техният сайт е 295 доалра / 465 лв - +24% = 365 долара/ 576 лв .

Имайки предвидче в началото ще се намира по трудно процентите според мен ще са повече и моята прогноза си остава 600-650 лева.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#19

Еми, да се надяваме после да паднат. Китайците яко настъпват с доста добри телефони. Този и Mi4 са отлични предложения. Супер параметри в премиум шасита с малки рамки :cheers: .

Само трябва да оправят две неща - да подсигурят глобална достъпност и гаранционна поддръжка и да спрат с това обсебване по Епъл визията на софтуера си. И при Meizu, и Xiaomi, дизайнът на UI си е чисто подражаване на iOS. Така чинно са следвали линията на дизайна, че на някои приложения пък (примерно календара), визията им е направо неразличима от тази на Епъл. Не че това не може да се реши частично, с някой лаунчър и други приложения да речем. Но аз лично никак не харесвам как изглежда iOS и ме дразни това.

Ето още едно превю

[video]www.youtube.com/watch?v=5n4A2y9fOkw[/video]

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#20

Много интересна резолюция на екрана 1152х1920, мисля последния масов телефон с подобно съотношение на страните беше LG Optimus G, а преди него първия Ноут. Корпуса също е много интересен с тази алуминиево магнезиева сплав, през 2008 си взех ръчен часовник от Англия с корпус от подобна сплав и до ден днешен няма драскотина по него, въпреки, че сменях каишката. Новия чип на Медиатек е и първия с LTE модем интегриран в SoC-a на компанията, първия при който ще видим Кортекс А17 ядрата и на какво са способни. Видеото PowerVR G6200 е половината на това в Iphone 5s и като гледам резултатите се справя доста добре, почти колкото Кирин 920 на Хуавей и изостава малко повече от Адрено 330. До Коледа този чип ще се предлага в модели на всички китайски марки и цената според мен бързо ще се нормализира. Камерата на Сони в този ценови клас също е приятна изненада, въобще отличен телефон на добра цена, даже бих казал, че ме впечатли повече от Xiaomi Mi4 Smile

п.п Часовника се оказа от титаниева слав, моя грешка Confusedtupid:

Huawei Mate 20
Цитирай
#21

^ И Nexus 4 е 15:9 формат. Не е зле. Докато ползвах Optimus G, винаги ми се струваше с по - голям екран от всички останали със същия диагонал. И това е нормално, понеже площта, реално е повече, нищо че диагоналът е същия.

А17 се води от средния клас на ARM архитектурите и би трябвало да е супер ефективен. За съжаление PowerVR G6200 също е в средата и не трябва да се очаква нещо кой знае какво от него. За сравнение - 77 GFLOPS срещу 130 на Adreno 330. Може да се съпостави с Adreno 320, което реално не е никак зле. Пък и оптимизацията ще играе по - важна роля. Да не забравяме обаче, че ще се бори с висока резолюция.

Относно сплавта - във всички "алуминиеви" телефони се ползва тази сплав. Чист алуминий е доста неподходящ за шасито, понеже е доста мек, за целта. Магнезият, хем е доста лек, хем добавя твърдост.

Така на пръв поглед, и аз съм много впечатлен от този телефон.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#22

Miezu MX3 също е така 1080 x 1800 Smile

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#23

http://www.mobilebulgaria.com/news/32115...1%82%D0%B0

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#24

mita6ki9 написа:http://www.mobilebulgaria.com/news/32115...1%82%D0%B0

Интересна новина, явно китайците вече търсят пазари и извън родината си. Колкото повече конкуренция и по-голям избор за потребителя, толкова по-добре. :thumbup:

Huawei Mate 20
Цитирай
#25

Русия,Украйна,Израел,Франция и от няколко дена Чехия това са страните в които се предлага официално Meizu,ще дам само за пример цената във Чехия за 16гб е €285 предлгасе от O2 оператора,във Франция обаче се предлага свободно на цена от €449 за 16гб.Каква ще е цената във България ще видим за в бъдеще(евентуално).

п.п. Цените са за MX3

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)