Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MediaTek MT6595 базираният Meizu MX-4 с впечатляващ AnTuTu резултат
#26

Знаех, че китайците ще навлезят, но някак си просто не вярвах. Радвам се, че се разпространяват, защото знам, че могат да правят качествени продукти. Въпреки, че телефона ми не е от най-производителните и аз вече спрях да гледам тези бенчове не защото не са реални или не са верни, а просто вече гледам както повечето дизайн и лично харесване, как стои в ръката, компактност и т.н. Наистина се радвам за новите марки, които навлизат в нашия и другите пазари. Сега ми се струва нереално да изместят най-популярните телефони , но ето не вярвах, не вярвах и дойдоха в бг леново, така че няма да се учудя, ако това стане. Китайците ни завладяха. Вмомента не се сещам за електроника, на която да не пише, че е мейд ин чайна, въпреки, че е борн ин Кореа например. Подкрепям ги напълно, защото имат и буклуци, но телефоните им над 120+ долара съм им ги признал. Никой не е перфектен дори и сегашните топ марки и да се надяваме да дойдат телефончета на една добра цена за типичния българин

Enduro
Цитирай
Аксесоари
#27

Вижте сега, и аз не гледам бенчмаркове много-много като гледам един телефон, защото така или иначе днешните процесори са предостатъчно мощни. А и целта на един бенчмарк по принцип е да покаже развититето на процесорите с всеки следващ технологичен етап както при повишаване на производителността в текущото поколение софтуер, така и в способността му да работи с по-нови поколения софтуер. А и новината, че MediaTek са направили достатъчно технологично потентен чипсет, който да конкурира големите имена във висшата лига си е най-малкото любопитна. А дали е достатъчна причина да се продаде добре Meizu MX4 ще си проличи така или иначе...

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#28

За сега изглежда интереса към телефона е доста голям в Китай, ако информацията е коректна Smile

http://www.gizmochina.com/2014/09/04/3-m...meizu-mx4/

Huawei Mate 20
Цитирай
#29

По интересно ще бъде като излезе Meizu MX4 Pro.И ако това което се върти в нета за него е вярно 3-4гига рам и Samsung Exynos 5430 4по 2,6гх+4по 2,1гх задна камера 20,7,предна 13мг и не съм сигурен но е с новия дисплей на Шарп мисля да си направя ъпгрейд.Ето статията със снимка.
http://www.gsmarena.com/meizu_mx4_pro_sp...s-9581.php

Sony Xperia Z5-Xiaomi Redmi 5-LeeCo Le Max2 
Цитирай
#30

С тая квадратната пропорция незна точно колко ще е удобно, имайки предвид "успеха" на ЛГ Ву... А и софтуера им с тоя един външен бутон и празна лента в почти всички програми също стои мнгоо странно..

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#31

zorvalth написа:С тая квадратната пропорция незна точно колко ще е удобно, имайки предвид "успеха" на ЛГ Ву... А и софтуера им с тоя един външен бутон и празна лента в почти всички програми също стои мнгоо странно..

Резолюцията 2560x1536 е със съотношение на страните от 15:9, каквото е и в Нексус 4, LG Optimus G, Meizu MX-4. LG Vu e със съотношение на страните 4:3 (16:12) както в iPad и си е наистина квадрат Smile Според арената са събрали 7.7 милиона поръчки за MX-4 което е сериозен резултат.

http://www.gsmarena.com/international_pr...s-9635.php

Huawei Mate 20
Цитирай
#32

Сериозно число. Да идва по - бързо в БГ, че определено ще е интересен телефон. Само да не се изложат с цената.

[video]www.youtube.com/watch?v=EOpGhFG_rc0[/video]

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#33

Achtung написа:
zorvalth написа:С тая квадратната пропорция незна точно колко ще е удобно, имайки предвид "успеха" на ЛГ Ву... А и софтуера им с тоя един външен бутон и празна лента в почти всички програми също стои мнгоо странно..

Резолюцията 2560x1536 е със съотношение на страните от 15:9, каквото е и в Нексус 4, LG Optimus G, Meizu MX-4. LG Vu e със съотношение на страните 4:3 (16:12) както в iPad и си е наистина квадрат Smile Според арената са събрали 7.7 милиона поръчки за MX-4 което е сериозен резултат.

http://www.gsmarena.com/international_pr...s-9635.php

Моя грешка, бях прочел резолюция 2000/1500 . Да така е ок наистина. Иначе миналат седмица като гледах 2-3 клипчета много неестествен ми се струва подхода с комбинацията от еидн бутон+софтуерни бутони. Като цена в китайсктие сайтове нормалният модел се подвизава около 360 долара, което ако тука някой изобщо го предложи официално според мен се равнява на към 800-1000 лева. За про версията предпоалгам поне 20-30% нагоре...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#34

[video]www.youtube.com/watch?v=J6smiEhKNRY[/video]


Някой с нова информация, относно излизането му на БГ пазар?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#35

От страницата на Meizu във фейсбук


Hello World!

Flyme 4.0 will support 25 languages and counting!

Chinese
Traditional Chinese
English
Russian
Italian
Spanish
German
French
Portuguese
Hebrew
Greek
Hungarian
Czech
Slovak
Polish
Estonian
Latvian
Lithuanian
Romanian
Croatian
Bulgarian
Serbian
Slovenian
Ukrainian
Macedonian

#meizu #mx4 #flyme4

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#36

Официалното инфо на което бях попадна е "до края на годината"
fanscape гледам че имаш няколко от устройства от въпросната марка,сподели как е звука със слушалки чета че слагали брутални аудио чипове .
Цитирай
#37

http://www.dirac.se/en/news-events/lates...hones.aspx

@chitalov надявам се това да удовлетворява интереса ти за аудио чипа.Аз лично използвам Sony MDR1RNC със настройките на Audio Technica ATHES7 и съм повече от доволен.

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#38

Някой с наблюдение над телефона,че се чудя да го поръчвам към края на месеца, ОС дали ще се държи стаболно , май само това притеснение остана - някъде четох , че вайбър не можело да се инсталира и разни други дребни проблемчета , та ако някой следи по-откъсо коментарите за този тел ще се радвам да сподели впечатления .
Цитирай
#39

http://www.phonearena.com/reviews/Meizu-...iew_id3809
Ето го и пълното ревю от PhoneArena. Явно слабия момент в MT6595 е GPU-to - 4-ядрен PowerVR G6200 чип, който не може да се мери с Adreno 330 в Snapdragon 801 и в крайна сметка изостава от Sony Z3 и LG G3. Иначе откъм всекидневна работа явно се справя повече от добре.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#40

Да така е PowerVR G6200 е по слаб от Adreno 330 но пък и цената на Sony Z3 и LG G3 сравнена с тази на Meizu MX4 поне 200 долара което не е никак малко.А като работа няма да отстъпи на нито един от двата модела.

Sony Xperia Z5-Xiaomi Redmi 5-LeeCo Le Max2 
Цитирай
#41

Три от нещата, които ме впечатлиха най-много са дисплеят, камерата и звука от спийкъра. Що се отнася до Вайбъра, нека успокоя колегата, че работи с телефона.

Offtopic Ако някой му е пристигнал телефона и има нужда от темперирано стъкло за протектор може да ми драсне едно ЛС да се разберем, на мен ми остана един Amazing H+ 9H на Nillkin, че си бях поръчал 2 за по-голяма сигурност.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#42

Ха, супер, някой вече го има. Би ли споделил бутоните за навигация имат ли опция да се прибират. Примерно има ли вариант в Chorme да ми е fullscreen? 3-ката примерно софтуера бая ревяха от него във европейскяит форум и имаше и някакви пачове точно за нав бар-а но не разбрах какво точно правепе този пач.

http://meizufans.eu/forum/thread-mod-fly...tbar-patch

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#43

функцията intelligently hide smartbar, в менюто settings / accessibility

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#44

fernando написа:функцията intelligently hide smartbar, в менюто settings / accessibility

и примерно в хром скрива ли го, може ли да пробваш?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#45

fernando написа:Три от нещата, които ме впечатлиха най-много са дисплеят, камерата и звука от спийкъра. Що се отнася до Вайбъра, нека успокоя колегата, че работи с телефона.

Offtopic Ако някой му е пристигнал телефона и има нужда от темперирано стъкло за протектор може да ми драсне едно ЛС да се разберем, на мен ми остана един Amazing H+ 9H на Nillkin, че си бях поръчал 2 за по-голяма сигурност.
Колега може ли да споделиш от каде си го поръча.Благодаря.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай
#46

Скрива го. А после като искаш да връщаш даваш от кръглия сензорен бутон нагоре.

Взех го от алиекспрес, колега, от един китаец, който ми го прати по DHL от Германия. Платих $409.99 за 32 гб. Gray модела. Не съм плащал ДДС и мито, но това беше преордър цена.
Ползвах го 1 седмица и го продадох на един колега, който не беше виждал такова чудо, а аз чакам вече да пускат преордъра на про модела с повечето рам, сензора за,отпечатъци който ще работи като при айфона, и ексинос процесора. Пък ще видим дали няма да ни изненадат с убунту или YunOs.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#47

Аз много се чудя кой да си взема Meizu mx4 pro или Galaxy note 4 с ексинос са и двата,но на ноута е 64 битов.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай
#48

zorvalth написа:
fernando написа:функцията intelligently hide smartbar, в менюто settings / accessibility

и примерно в хром скрива ли го, може ли да пробваш?

Такава опция има за всички телефони със софтуерни бутони.

Тук бях записал един клип от Нексъса, ама нещо с много ниски кадри в секунда го направи... както и да е, разбира се за какво става на въпрос. А това е най - простия вариант. Има програми с огромно количество от опции и може да се настрои както си помислиш.

https://www.youtube.com/watch?v=-ozr7Qcc...5lXu3-9wqA

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#49

Meizu трябва да има и официален внос в България, но аз не знам кога точно, а и ако са им цените като при Леново .... айде нема нужда.
Иначе видях снимка в нета на про модела, стори ми се че се загрозява малко изчистения дизайн от хардуерния бутон със скенера за отпечатъци.

Другото има хора, които се оплакват, че им се е пукнало горила 3 стъклото на камерата, знам за 3 такива случая от официалния форум. Моята бройка нямаше такъв проблем.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#50

Дано наистина да дойде в БГ, че е много добър телефон. Само да не стане, както казваш, като с Леново, че...

Про-то и на мен не ми хареса. Поне от снимките.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)