Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel OneTouch Idol 2/2s/2 mini/2s mini - Въпроси, проблеми и преброяване!

Използвай програмата на Alcatel.
Цитирай
Аксесоари

Това съобщение ми излиза сравнително често напоследък. После има опции да се изтрият събитията в календара, но нищо не се получава. 


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Изчистете евентите (събитията), но предполагам това е временно решение.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

(2015-05-25, 21:19:14)Iv@||0V! написа:  Изчистете евентите (събитията), но предполагам това е временно решение.

Всеки път ги чистя и те пак се синхронизират. 
Цитирай

Добре, пробвайте така - Настройки > Акаунти > Google и вижте дали под името на акаунта Ви има Sync is ON.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

(2015-05-25, 21:54:54)Iv@||0V! написа:  Добре, пробвайте така - Настройки > Акаунти > Google и вижте дали под името на акаунта Ви има Sync is ON.

Всички синхронизирания бяха включени, изключих всички. Проблема с календара се появява понякога, ще видим дали ще се появи отново някой ден. В отметките имаше синхронизация с календар, отметнах я. Всичко би трябвало да е наред. Благодаря. 
Цитирай

Здравейте колеги,днес моя айдъл претърпя злополука ;-) Може ли да ми дадете насока от къде да си поръчам дисплей,или да ми препоръчате някой сервиз да ми го сменят.Ако имате информация колко струва подмяната на дисплея моля ви споделете
Цитирай

@sabrito , дисплейя + тъча са 150 лева, като сложиш и ремонта от сервиза който ти ще ти го оправи 30-40 лева, общата цена е около 180/190 лева.

LCD дисплей + тъч скрийн за Alcatel One Touch Idol 2 OT 6037 черен

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

да си сменя ли алкатела с timmy e86?
Цитирай

@Gosho223, споменатият от вас телефон, има единствено 5'5" 720p дисплей и Android 4.4. Ако мислите, че си заслужава да дадете 200+ лева, добре, но не мисля, че ще откриеш разлика освен с по-добро качество на картината и пластмасов корпус. Личното ми мнение е, че не си заслужава. Ако искате Android 4.4 можете да флашнете и на Idol 2.

П.С. Сега видях, че този Timmy е с Bluethoot 2.0, докато Idol-a е с 4.0, a и е по-тежък с 48 грама.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Питам защото имам 2 timmy е86 у нас за това и питам дали си струва Smile
Цитирай

Новия айдъл три струва ли си?
Цитирай

здравейте.имам две питания.
първото ..когато набирам номер,фона ми е черен и на силна светлина не се вижда много добре..има ли начин или програмка от маркета за смяна на фона с бял..
второто е ..имам и айдъл 1 ,който може да му се поставят гифчета и клипове като фон а ,а на моя идол 2 не може..знае ли някой как или програмка.. ; )

нокиа 3310 и още някъде около 200 GSM модела и марки.Alcatel One touch Idol 6030X  и 6037
oukitel k10000-най якия телефон
Цитирай

С малко помощ и аз вече съм с китката , и съм с бг ,само някой неща ми са преведени ето и линк https://www.youtube.com/watch?v=he-69JPx9hs
Цитирай

(2015-06-18, 21:35:08)people_change написа:  Новия айдъл три струва ли си?

Струва си но не и този с малкият екран ако ще взимаш Idol 3 вземи с 5.5 инчовия екран Smile
Цитирай

Него има ли го вече в България? Гледам, че мобилните оператори са пуснали 4.7 инчовия.
Цитирай

Все още не се знае дали ще го има за Европа но нищо не ти коства да си го поръчам от чужбина по евтино ще ти легне ;-)

Едит айдъл 3 идва с близалката а не с киткат за човека по горе го казвам
Цитирай

Ам, @Gosho223, как така го няма в Европа, при положение, че Alcatel e френска марка..?

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Не са ли китайски?
Цитирай

TLC - да, Alcatel - не.

В Технополис вече го има Idol 3 5.5 инча за 599 лв.

http://www.technopolis.bg/bg/Phablets/Ph...K/p/576352

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Алкател, отдавна не произвежда мобилни телефони. Тези които ние купуваме са си чисти Китайски сапунерки (на TCT-TCL), които са си платили да използват бранда на Алкател. Нищо повече. Няма нищо Френско в Idol серията!
Цитирай

И аз така знам че е за това и се учудих като Иванов каза че е френски

Вижда ми се малко скъпичък ако си го поръчам от сайта на алкател ще ми излезе с доставката за 470 лв
Цитирай

Да споделя нещо интересно. Имам Alcatel IDOL 2 Mini. Двусимов.  Закупен от технополис. Трябваше да иде за ремонт, защото му прекъсваше буксата за слушалки, рестартираше се, забиваше и беше отчупена пластмасата в долния ъгъл, без да е падал. Занесох го, след 20-тина дена ми се обадиха да ида да си го взема. 
Телефона беше изцяло подменен с изключение само на задния капак(залепил съм си разни скиорски лепенки и явно са решили, че са много ценни Big Grin ). С нов IMEI, всичко както си му е реда. Свалям шапка на сервиза на Алкател. Другото, което ме втрещи беше, че предният процесор беше Медиатек, сега е с Куалком Снапдрагон 8212. И най-интересното открих вчера.  Оказа се, че мога да пусна 3G и на 2-та карта. Сега мога да си превключвам 3G и на 2-те карти. Минавам през менютто за мобилни мрежи и слагам на 2-та само WCDMA Only и 1-та минава автоматично в 2G. Обратното също. 
Въпроса е дали сега телефона ми е с 2 радиомодула или? Направи ми впечатление, че когато говоря по едната карта и ми звъннат на другата в слушалката чувам бипкане, че ми звънят......ако е вярно, тоя телефон става златен за мен. Big Grin Big Grin
Цитирай

Изключително доволна съм от телефона, имам го от м. октомври 2014. До преди това бях негативно настроена към марката. Smile
Цитирай

Здравейте! Имам проблем с моя Idol 2. Всичко си беше наред докато синът ми на 2 години не реши да влезе с него в басеина Smile отворих го, при което съм спукала стъклото, оставих го в ориз 2 дни и пробвах да го пусна, но не тръгна. От Пловдив съм. На бул. Руски имаме много сервизи, преминах през почти всички, но никой не искаше да пробва да го прави, казаха че най-вероятно е изгорял и да го хвърлям. Оставих го още няколко дни и реших да го включа да се зарежда, понеже още отначало индикатора за зареждане святкаше като го включа. Сега изписва на екрана Alcatel One Touch Idol 2 постянно, премигва и отново, не зарежда повече, на компютъра не мога да го видя и ми цъка ЮСБито все едно постоянно го вадя. Моля за съвет!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)