Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel OneTouch Idol 2/2s/2 mini/2s mini - Въпроси, проблеми и преброяване!
#26

Оne touch Idol 2 -Mtel
Цитирай
Аксесоари
#27

идол 2. 4 22 една сим. сив. Глобул

xperia x8
Цитирай
#28

Big Grin
Цитирай
#29

Мобилния интернет не се пуска,а получих съобщение от оператора че пакета за мобилен имтернет е активиран.На боб съм .. Някакви идеи защо се получава така?
Цитирай
#30

Idol 2 - 4.2.2 - бял от Глобул

Alcatel One Touch Idol 2 Android 4.2.2
Цитирай
#31

Хора менкам XSP бял за Idol 2 няма значение от цвета щото сестра ми се е запънала за това телефонч. Леко съм надрал задния капак, но имам и нов - пълен комплект + гаранция почти 2 години - година и 10 месеца + Flip Case от Ebay + S-line силиконов калъф + протектор на екрана и всичко оригинално по телефона. Както хардуерно така и софтуерно телефона е супер 8/10 отсенка, мога да ви сложа който искате ром, но най - добре е да сте стокови. (мога да ви рутна да ви сложа рекавъри, но гаранцията ще отпадне - мога да направя каквото искате с телефона), ако имате интерес на ЛС и снимки ще дам.
Цитирай
#32

Хора, имам един проблем с мини-то ми. Всеки ден поне по 1 път се рестартира самостоятелно. Примерно ровя си в интернет или фейсбук, екрана замръзва и се рестартира. Телефона е 2-симовата версия. Преди като го ползвах само с 1 сим нямаше този проблем. От как му качих и другата карта почна да го прави. И това е всеки ден. За сега не съм му правил мастер ресет, ама ме съмнява да е това. Някакви идеи?

Едит. Телефона се рестартира в един и същи час 15.40. Някакви идеи? Никъде не съм давал или цъкал такава опция.
Цитирай
#33

Иди във оператора да ти видят другата карта, а пък ако не ти се ползва dual sim да си разменим SP-то за твоя айдъл?
[box]Хора менкам XSP бял за Idol 2 няма значение от цвета щото сестра ми се е запънала за това телефонч. Леко съм надрал задния капак, но имам и нов - пълен комплект + гаранция почти 2 години - година и 10 месеца + Flip Case от Ebay + S-line силиконов калъф + протектор на екрана и всичко оригинално по телефона. Както хардуерно така и софтуерно телефона е супер 8/10 отсенка, мога да ви сложа който искате ром, но най - добре е да сте стокови. (мога да ви рутна да ви сложа рекавъри, но гаранцията ще отпадне - мога да направя каквото искате с телефона), ако имате интерес на ЛС и снимки ще дам.[/box]
Цитирай
#34

Idol 2 mini dual sim 4.3
Ще има ли 4.4 за 2мини-то

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#35

IloveXperia написа:Хора менкам XSP бял за Idol 2 няма значение от цвета щото сестра ми се е запънала за това телефонч. Леко съм надрал задния капак, но имам и нов - пълен комплект + гаранция почти 2 години - година и 10 месеца + Flip Case от Ebay + S-line силиконов калъф + протектор на екрана и всичко оригинално по телефона. Както хардуерно така и софтуерно телефона е супер 8/10 отсенка, мога да ви сложа който искате ром, но най - добре е да сте стокови. (мога да ви рутна да ви сложа рекавъри, но гаранцията ще отпадне - мога да направя каквото искате с телефона), ако имате интерес на ЛС и снимки ще дам.
КАКВО Е XSP...?

нокиа 3310 и още някъде около 200 GSM модела и марки.Alcatel One touch Idol 6030X  и 6037
oukitel k10000-най якия телефон
Цитирай
#36

Sony Xperia SP
Цитирай
#37

Здравейте. Имам alcatel idol mini 2 6016D имам проблем не мога да прехвърлям приложения от паметта на телефона до вътрешно хранилище
Цитирай
#38

Някой знае ли как да местя приложения на вътрешната карта или направо там да ги инсталирам( ако въобще има начин)? Искам да си инсталирам една игрица 1,5ГБ, но телефона по начало има само 1,8ГБ памет, и не ми достига памет. Задал съм от настройките външната карта да е по подразбиране, но нищо не се промени.

SAMSUNG GALAXY I5500 LG OPTIMUS 2x Alcatel Onetouch Idol 2 mini Lenovo a6000 Huawei Ascend G7
Цитирай
#39

Единствено с рут се получава аз на Xperia SP съм премеатил 20 игри на картата...Имам и 8 вградена. Ако искаш да менкаме?
Цитирай
#40

Не не, телефончето е пушка. Направих фектъри ресет и почнаха да се теглят големите файлове (кеша) на външната карта. Записах asphalt 8. Играта зарежда до главното меню, но цъкна ли нещо от там веднага крашва и ме изхвърля от играта веднъж минах туториала, но всички останали пъти ме изхвърля. Възможно ли е да е от това че е на външната карта играта?
Иначе недей така на всеки пост да питаш за размяна. Хората ще помислят, че има някакъв проблем с xperia-та ти. Wink

SAMSUNG GALAXY I5500 LG OPTIMUS 2x Alcatel Onetouch Idol 2 mini Lenovo a6000 Huawei Ascend G7
Цитирай
#41

Надали някой, ще се навие да се размерни xperia-та за Idol 2. Sony-то е по-слабо с 2 ядра е ..
Едва ли е от това, че е на външната карта. Аз също я бях инсталирал ама не ми хареса, нямах проблеми
Цитирай
#42

Idol 2 за жената Smile До сега беше с Нокиа без фенерче ... и пада голямо мазане с пръстите и пулене Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#43

Още един брой Алкател One Touch Idol 2, кафяв от Глобул Smile За мен е пръв смартфон, добро телефонче, особено за цената си, цена/качество няма конкуренция. А няма как да дам 1000-1500 лв за айфон, галакси или друго, не че ги нямам, но си е грехота такива пари за телефон в 21 век.

Естествено идват и първите въпроси/проблеми:

1. Мобилните данни се спират сами от време на време - проблем ли е или е някаква настройка?

2. Имам проблем с указателя - вкарвам име в указателя, след което не ми го изкарва на определената буква. Като го "сърчна" с търсачката го намирам че е записан, но по азбучен ред го няма. Това се случва да кажем 1 от 10 номера вкарани, дали пък няма някакъв лимит на вкараните имена с определена буква?

3. Камерата ми се струва много кофти като за 8 мп, направих сравнение с други телефони с 8 мп, и определено моят телефон вади най-кофти снимки и като резолюция и като качество, особено вечерно време е нещо страшно.

Пак казвам, доволен съм от телефона, за тези пари предлага чудесни характеристики Wink

A, още нещо - съобщения от вайбър и уотсап не винаги пристигат когато са пратени, а примерно ако вляза в приложението тогава ми ги показва, без значение преди колко точно време са пратени - от телефона или самите приложения е?
Цитирай
#44

@d8v
2. Влизаш в контакти натискаш сензора с чертичките, за да излезнат опциите - контакти за показване - избираш всички контакти.

3. Да, наистина камерата за 8мп е доста кофти спрямо други телефони. Като цяло това може би е най кофти недостатък, но за тези пари толкова. Телефончето си е доста добро. Smile

С вайбъра не съм имал такива проблеми до сега Huh ..може би нещо временно.Инсталирай го на ново може пък да се получи. Smile
Цитирай
#45

Когато играя на някоя игра, загрява и то доста. Ако играя продължително,това загряване може ли да доведе но някакви проблеми ?
Цитирай
#46

Идея дали в Теле*ор предлагат двусимова версия на idol 2 - независимо мини или големия брат

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#47

Idol 2 от Теленор вече на 3 месеца.Супер телефонче.Единственото нещо което искам да попитам е дали има начин да му сложа cyanogenmod?
Цитирай
#48

Alcatel Onetouch Idol2 -Mtel
Имам телефона от 2 дни и засега открих 3 проблема може да са само при мен, но ето ги.Първо алармата ми се стори много тиха затова след като я навих влязох в настройките за звука и изчаках тя да се пусне.В момента в който алармата звънна звукът за алармата в настройките се промени на най-ниския възможен без да съм пипнал нищо просто алармата звънна и скалата за звука на алармата отиде на минималната стойност.Така втория проблем е свързан с brightnessa.В настройките на дисплея има опция automatic brightness и до нея чек бокс.Та този чек бокс е заключен и немога да изключа опцията дисплея е прекалено светъл и забелязах че харчи около 20 % от батерията което не е малко.И третия ми проблем пак е свързан с дисплея.Опцията sleep е заключена както в предния проблем.Направено е телефона да заспива след 30 сек неактивност и чек бокса неможе да се пипа...Това са проблемите с моя телефон ако някои има решение за който и да е от тях ще съм благодарен да ми помогне Smile
Цитирай
#49

palyushev написа:Alcatel Onetouch Idol2 -Mtel
Имам телефона от 2 дни и засега открих 3 проблема може да са само при мен, но ето ги.Първо алармата ми се стори много тиха затова след като я навих влязох в настройките за звука и изчаках тя да се пусне.В момента в който алармата звънна звукът за алармата в настройките се промени на най-ниския възможен без да съм пипнал нищо просто алармата звънна и скалата за звука на алармата отиде на минималната стойност.Така втория проблем е свързан с brightnessa.В настройките на дисплея има опция automatic brightness и до нея чек бокс.Та този чек бокс е заключен и немога да изключа опцията дисплея е прекалено светъл и забелязах че харчи около 20 % от батерията което не е малко.И третия ми проблем пак е свързан с дисплея.Опцията sleep е заключена както в предния проблем.Направено е телефона да заспива след 30 сек неактивност и чек бокса неможе да се пипа...Това са проблемите с моя телефон ако някои има решение за който и да е от тях ще съм благодарен да ми помогне Smile


1. Изчака ли алармата да спре, тя се усилва постепенно докато на първата минута стига максимума. Другото, което не си споменал е дали си махнал отметката на кресчендо мелодия.
2 и 3 - направи фактори ресет и пак кажи дали проблемите стоят.
Цитирай
#50

Ако си в режим "Пестене на батерия" няма как чековете за заключване на телефона и за яркостта да ти бъдат активни. Виж това преди да правиш фактори ресет. А алармата наистина се усилва постепенно, и то много бавно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)