Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel OneTouch Idol 2/2s/2 mini/2s mini - Въпроси, проблеми и преброяване!
#51

palyushev написа:Alcatel Onetouch Idol2 -Mtel
Имам телефона от 2 дни и засега открих 3 проблема може да са само при мен, но ето ги.Първо алармата ми се стори много тиха затова след като я навих влязох в настройките за звука и изчаках тя да се пусне.В момента в който алармата звънна звукът за алармата в настройките се промени на най-ниския възможен без да съм пипнал нищо просто алармата звънна и скалата за звука на алармата отиде на минималната стойност.Така втория проблем е свързан с brightnessa.В настройките на дисплея има опция automatic brightness и до нея чек бокс.Та този чек бокс е заключен и немога да изключа опцията дисплея е прекалено светъл и забелязах че харчи около 20 % от батерията което не е малко.И третия ми проблем пак е свързан с дисплея.Опцията sleep е заключена както в предния проблем.Направено е телефона да заспива след 30 сек неактивност и чек бокса неможе да се пипа...Това са проблемите с моя телефон ако някои има решение за който и да е от тях ще съм благодарен да ми помогне Smile

Режима на пестене, доколкото знам, си е активиран още при закупуване на устройството, когато го изключиш можеш да променяш нивото на контраста, при инсталирането на новия ъпдейт дори забелязах, че вече директно от падащото меню можеш да избираш между четири степени.
Проблема с тихата аларма е засегнат в много от мненията за телефона, аз използвам външно приложение, timely, работи отлично.
Фактори ресет не е необходим, с нищо няма да ти помогне в случая.
Цитирай
Аксесоари
#52

С Alcatel OneTouch Idol 2 mini съм.Днес като си почиствах дисплея и натиснах малко по силно и видях,че по средата на екрана излезна цветно петно и изчезна.При вас случвало ли се е такова нещо?
Цитирай
#53

mario0o написа:С Alcatel OneTouch Idol 2 mini съм.Днес като си почиствах дисплея и натиснах малко по силно и видях,че по средата на екрана излезна цветно петно и изчезна.При вас случвало ли се е такова нещо?

Това донякъде е нормално при всички телефони или устройства с екран, но за да преценим трябва да ни дадеш снимка. Зависи колко силно са натиснати. Иначе поне аз не съм забелязал такава аномалия, понеже самия екран си е доста чуствителен и не ми се налага да го натискам силно, а почистването винаги го правя на заключен телефон (черен фон) за да видя колко е мръсно и къде да го изчистя.
Цитирай
#54

Здравейте

Имам един въпрос, на който не можах да си отговоря от инструкциите, които имам.
Върху самият телефон, над екрана и почти най-вдясно има едно прозорче - по принцип се забелязва ако се вгледа човек внимателно. Забелязвал съм, че за секунда просветва леко, когато превключвам примерно от режим на пестене в нормален режим.
Може ли някой да каже, каква всъщност е функцията на това прозорче?
Цитирай
#55

klu написа:Здравейте

Имам един въпрос, на който не можах да си отговоря от инструкциите, които имам.
Върху самият телефон, над екрана и почти най-вдясно има едно прозорче - по принцип се забелязва ако се вгледа човек внимателно. Забелязвал съм, че за секунда просветва леко, когато превключвам примерно от режим на пестене в нормален режим.
Може ли някой да каже, каква всъщност е функцията на това прозорче?

Сензор за осветеност и сензор за близост когато приказваш.
Цитирай
#56

Като си почиствах дисплея и в горната част по краищата на екрана забелязах,че има нещо като мазни петна.При изчистен дисплей не се виждат.Появяват се,като се зацапа екрана или като се запоти. С каквото и да ги барша пак се появяват.По средата на дисплея също се появява и някаква точка и тя е по същият начин като другите петна.Проблема май е само по повърхноста на дисплея,защото като се светни екрана и не се виждат.Какво може да е според вас?
Цитирай
#57

[highlight=red]zdraveite, imam telefon4eto ot okolo mesec, dovolen sam ot rabotata s nego, mnogo dobre se darji, predi 20 setina dena mi poiska da se nadgrajda uj za po dobra rabota i sled ka to pusnah apdeita i toi priklu4i zapo4na da mi se gubi 3G obhvata mnogo 4esto, po4ti vinagi kogato opitam da polzvam internet, ina4e kogato ne polzvam mrejata si stoi. Ne e ot interneta za6toto slagam i drugi karti v nego i tova se slu4va otnovo. Nqkoi imal li e takav problem? mnogo me drazni tova, vse pak e 4isto nov telefon. Opitah da mu varna parvona4alnite nastroiki, istrih absolutno vsi4ko, i pak sa6tata rabota. Kak da mahna tova nadgrajdane na androida 4.2.2 ? :unknw: :unknw: :unknw: alcatel idol 2[/highlight]
Цитирай
#58

Може ли да се направи така, че дропбокса да е видим в галерията(idol 2), понеже аз не намирам начин.
Цитирай
#59

някой може ли да ми каже защо нямам нет от оператора след като мобилните данни са ми включени благодаря предварително
Цитирай
#60

+ 1 бр. голям шоколадов idol 2

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#61

pokata написа:някой може ли да ми каже защо нямам нет от оператора след като мобилните данни са ми включени благодаря предварително
Рестартирай телефона.
Цитирай
#62

+1 бр. тъмно сив от Мтел.
Много се двоумях м/у Idol 2 и S3 neo, не съжалявам изобщо, че се спрях на алкатела.
Само едно нещо ме дразни и не знам дали съм карък или е масово- капака ми е леко издут в областта около надписа на гърба, не съм сигурен кой чарк се намира точно там (надявам се не е батерията) При вас забелязва ли се такова нещо?

Като казвам издут имам в предвид съвсем леко издуване, почти не се забелязва, аз го забелязах на 3тата седмица.

HUAWEI P20 lite
Цитирай
#63

Хора може ли да се смени анимацията при смяната на екраните в менюто без да се сваля друг louncher, ако може от къде?

HUAWEI P20 lite
Цитирай
#64

[highlight=red]iskam da ppitam otkade moga da si kupq (idol 2 s)
i kakva e cenata mu gore dolu,,,,, 6tot ni6to nemoa da otkriq v neta
[/highlight]

[note=Модератор]4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници".[/note]
Цитирай
#65

Някой ако може да обясни, защо загрява телефона? Днес го забравих на включена камера, после буквално целия телефон тлееше, може би около час е седял с включена камера.
Цитирай
#66

bstorm написа:+1 бр. тъмно сив от Мтел.
Много се двоумях м/у Idol 2 и S3 neo, не съжалявам изобщо, че се спрях на алкатела.
Само едно нещо ме дразни и не знам дали съм карък или е масово- капака ми е леко издут в областта около надписа на гърба, не съм сигурен кой чарк се намира точно там (надявам се не е батерията) При вас забелязва ли се такова нещо?

Като казвам издут имам в предвид съвсем леко издуване, почти не се забелязва, аз го забелязах на 3тата седмица.
Колега недей да съжеляваш не си струва с3 нео е доста назад сравнение с алкатела имал съм с3 нео екрана е боза при намалена яркост е мн зле .... При идол 2 го няма тва при намалена яркост е все едно си пуснал яркоста на с3 то на половина и да на всички ни така малко е надут така е формата на телефона ... Единственото нещо което не харесвам е подръжката Smile сега имам и хпериа м2 но и тя неможе да се сравни с идола
Цитирай
#67

barni написа:Някой ако може да обясни, защо загрява телефона? Днес го забравих на включена камера, после буквално целия телефон тлееше, може би около час е седял с включена камера.
Загряването си е нормално, все пак си има четириядрен проц който бачка. като е пусната камерата телефона не заспива и проца бачка постоянно. Ако е бил и върху някое одяло или нещо подобно съвсем.......

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#68

Alcatel Idol 2 - 4.2.2 grey : Telenor Закупен на 20.12.2014 ... Чувам отсрещния тихо , изчетох по темата всичко... увеличих на макс по време на разговор , изтеглих програмата от маркета , отворих МТК-аудио настройките... има цифри... трябва да се променят ли?



mishoka787 написа:
bstorm написа:+1 бр. тъмно сив от Мтел.
Много се двоумях м/у Idol 2 и S3 neo, не съжалявам изобщо, че се спрях на алкатела.
Само едно нещо ме дразни и не знам дали съм карък или е масово- капака ми е леко издут в областта около надписа на гърба, не съм сигурен кой чарк се намира точно там (надявам се не е батерията) При вас забелязва ли се такова нещо?

Като казвам издут имам в предвид съвсем леко издуване, почти не се забелязва, аз го забелязах на 3тата седмица.
Колега недей да съжеляваш не си струва с3 нео е доста назад сравнение с алкатела имал съм с3 нео екрана е боза при намалена яркост е мн зле .... При идол 2 го няма тва при намалена яркост е все едно си пуснал яркоста на с3 то на половина и да на всички ни така малко е надут така е формата на телефона ... Единственото нещо което не харесвам е подръжката Smile сега имам и хпериа м2 но и тя неможе да се сравни с идола

И аз много се колебаех между двата и искрено се надявам да съм направил по-малката беля с покупката на айдъла... а дали Леново А 606 не беше най-добрият вариант...?



[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Samsung Galaxy S2 Plus , Alcatel One Touch Idol 2 , Samsung Galaxy J5(6)
Цитирай
#69

На някой да му прави впечатление, че изображенията на иконите в стора се зареждат много бавно в сравнение с мобилния нет, а би трябвало да е обратното....

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#70

One touch Idol 2 - grey - Telenor - single sim

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#71

Здравейте!
Idol 2 mini 1016x - след актуализацията, която ми бе предложена в началото на месеца в менюто с бързите настройки ми се появи бутон "HiFi". Някой знае ли какво се управлява с него?
Цитирай
#72

Венков написа:Здравейте!
Idol 2 mini 1016x - след актуализацията, която ми бе предложена в началото на месеца в менюто с бързите настройки ми се появи бутон "HiFi". Някой знае ли какво се управлява с него?

Подобрява звука когато телефона е на слушалки
Цитирай
#73

Здравейте, някой има ли проблем с Idol 2 с NFC. Не мога да я активирам дори и след заводски рестарт пак не се вкючва. Rolleyes
Цитирай
#74

Alcatel One Touche Idol 2 Telenor BG black +chocolate android 4.2.2

HTC Wildfire S
Цитирай
#75

Idol 2 mini S - предлага ли се у нас?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)