Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel OneTouch Idol 2/2s/2 mini/2s mini - Въпроси, проблеми и преброяване!

Idol 2 ми излезе 300 лева миналата година, какви са тези 600 за тройката? Няма ли в пъти по-добри телефони за 600?
Цитирай
Аксесоари

Разбира се, че има. Meizu например.

 
Цитирай

Здравейте! Може ли някой да ме посъветва какво да правя с Alcatel OneTouch Idol 2 мокрен (стабилно)! На зарядното мига диода и рестартира логото. За няколко секунди влизам в рековъри моде и ми изписва това ..... Има ли шанс според Вас телефона?


Прикачени файлове
.jpg 20150727_220007.jpg Размер: 64.6 KB  Сваляния: 54
Цитирай

Сервиз и после за боклука... Или направо за боклука.
Цитирай

@nellsan ,дай wipe data factory reset после слез надолу за уес и според мен така трябва да тръгне
Цитирай

Имам Alcatel Idol 2 MINI, но почна да зарежда много бавно за около 3 часа. а преди си зареждаше за 2 часа ,пробвал съм друго зарядно но пак е същото. Като е изключен пак за 3 часа зарежда.
Цитирай

Вчера закарах телефона на ремонт за изгорял пиксел
Цитирай

Здравейте ! Имам Idol 2 , едносимов . Имам следният проблем , телефона не може да разпознае сим картата . Опитах с друга карта , не се получава . Рестартирах го многократно и нищо .
Цитирай

За 3 дни телефа ми беше готов със сменен екран

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Alcatel One Touch Idol 2 от Теленор Smile

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай

Здравейте, аз има alcatel idol 2 6037K. Купих си го директно от Телексим май месец и август месец ми се спука touch screen-a (дисплея си е ОК, но с телефона реално не може да се работи). Подмених го в сервиз за 200лв и ми го върнаха август. След един месец видях, че touch screen стъклото отново има драскотина (без да съм го изпускала!) и телефона отново не функционира.
Виждам, че има доста хора с проблемен тъч, но не видях в крайна сметка може ли да се смени само тъча или трябва да се смени тъч с дисплей, както повечето твърдят? Защото и в ebay и в aliexpress продават отделно тъчове за по 12$ и се чудя дали да си купя.
Някой сменял ли е само тъч стъклото?
Цитирай

Не вярвам да стане брат тъча и стъклото са заедни прилепени

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

на много места в нета пишат че е OGS - иначе казано едно цяло е дисплея със тъча...
https://www.youtube.com/watch?v=IU6KLYH6go0
тук се вижда че е едно цяло...
Цитирай

Да, така излиза според клипа, но интересно тогава защо продават отделно тъч и отделно дисплей по сайтове като ebay или ali.
На някой трябват ли му части? Smile
Цитирай

Здравейте от около година и половина имам Alcatel One Touch Idol 2 Mini. Преди известно време падащото меню на телефона започна да пада само без да мога да натисна каквото и да е по екрана. След ресет телефона се оправи и така до вчера. След поставяне в режим полет се опитах да пусна смс и установих, че голяма част от буквите в клавиатурата не могат да бъдат натиснати. Все едно буквите ги нама в клавиатурата. Отново направих ресет, дори 2 пъти, но никакъв резултат. Опитах също от SwiftKey клавиатура да мина на дефолтната от Андроид, но не помага. Някой има ли представа как може да се действа без да се стига до сервиз ? 

Предварително благодаря за отговорите
Цитирай

Пробвай с префлаш на стоковият роом ако не стане давай го на ремонт и ако не го оправят ще ти дадът нов

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

А тези участъци от екрана работят ли изобщо?

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

(2016-01-06, 23:12:26)Iv@||0V! написа:  А тези участъци от екрана работят ли изобщо?

Мисля, че не. Активирах опцията да се появяват точки при допир с екрана и на тези места се появяват по две, като там където е е-то или или ес-а остава празно...Всичко друго на дисплея работи и не мога да си обясня как стана така изведнъж тези участъци да не са чувствителни на допир.
(2016-01-06, 19:50:37)Gosho223 написа:  Пробвай с префлаш на стоковият роом ако не стане давай го на ремонт и ако не го оправят ще ти дадът нов

Как мога да го направя, търсих exe файл за моята версия на телефона 6016X но не откривам и всъщност чета различни неща за префлаша. От версията на телефона ли зависи или от тази на андроида ? А може би и от двете ?
Цитирай

(2016-01-07, 15:58:15)gbb написа:  
Как мога да го направя, търсих exe файл за моята версия на телефона 6016X но не откривам и всъщност чета различни неща за префлаша. От версията на телефона ли зависи или от тази на андроида ? А може би и от двете ?

Доколкото разбирам нямаш къстъм рикавъри,така че инсталирай Mobile Upgrade от сайта на Алкател,раздел поддръжка и следвай указанията.Телефона ти след това ще бъде като от магазина.Имай в предвид,че всичко инсталирано на него ще бъде изгубено и съществуващите в момента акаунти ще бъдат изтрити.Картата памет ще остане незасегната.Ако и след тази манипулация проблемите си останат-сервиз.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай

(2016-01-07, 18:05:36)Gravedigger написа:  Доколкото разбирам нямаш къстъм рикавъри,така че инсталирай Mobile Upgrade от сайта на Алкател,раздел поддръжка и следвай указанията.Телефона ти след това ще бъде като от магазина.Имай в предвид,че всичко инсталирано на него ще бъде изгубено и съществуващите в момента акаунти ще бъдат изтрити.Картата памет ще остане незасегната.Ако и след тази манипулация проблемите си останат-сервиз.

Благодаря за поясненията. Нов проблем : изтеглих Mobile Upgrade от сайта на Алкател, всичко тръгва добре, връзката между телефона и компютъра се осъществява но Upgrade-а не започва (прикачената снимка показва до къде стига). Имате ли представа дали би мого да тръгне? В магазина, от който купих телефона ми казаха, че е извън гаранция и не могат да го оправят, общо взето май не им се занимава. Сериозно се замислям какво да правя. Не мога да пиша елементарни неща, съответно да използвам интернет и т.н...
   
Цитирай

Имаш ли инсталирани всички драйвъри за телефона на компа?Можеш да провериш в диспечер на устройставата дали коппа ти разпознава телефона.Трябва да ти изписва при изключен и свързан с компютъра телефон освен "андроид устройство" и в менюто на ком потровете трябва да го има като свързан.Аз с моя не можах да се преборя,че нещо много го бях омазал,беше и руутнат,така че не беше вече в гаранция и го пратих на мой познат в Сф на сервиз.В понеделник се връща при мен готов като нов,с гаранция.Така че ако не успееш да го подкараш както трябва, поне не го убивай повече,а потърси някой сервиз да ти го префлашнат и ти да си спокоен.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай

Сестра ми си пукна дисплея горе до предната камера и и отказаха доло боните назад/хоум и другия .. И малка част над тях т.е не може да ползва спейс и другите на него ред.Искам да попитам за някаква програма с която може да ги ползва смисъл като притурка на екрана да са примерно?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

Задействах КЗП заради 3 пъти ходене по ремонти за едно и също дефектирал тъч работещ, но бъгващ цъка си навсякъде когато задържа пръст или пиша на телефона всеки път когато го закарам на ремонт идва с едно и също преинсталиран софт, къде мога да проверя дали софта е преинсталиран или просто е форматиран тела? Защото закарам ли тела на ремонт за един ден е престигнал при тях и на същия ден 1 час макс вече е в офиса

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Здравейте, изпадна ми едно такова телефонче и от нищото се появи някаква ръка на екрана - https://s15.postimg.io/moxjty6cb/image.png
Като натисна на нея излиза това - s13.postimg.org/6sxtm7kcn/image.png
Направих Wipe/factory reset, но пак стои. Някаква идея?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)