Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2024-02-09, 09:24:09)Smakl написа:  Имам една пратка под долар, значи да не я чакам... имайки предвид че нямам и кутия!

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Дано имате късмет.
И аз очаквам евтини пратки вече сума време, няма и следа.
А ми трябват
Специфични неща са..
Като гледам и аз ще ги отпиша май..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! Искам да си поръчам Поко х6 от Али със склад в Испания и ви моля за отговор
според публикуваните снимки,дали дължа ддс и мито в България.        
Цитирай

Пише че ват е включен, няма да дължиш... Скоро си взех по същия начин! От испански склад и т.н.

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

С кой доставчик ви пристигна и плащахте ли мито?
Цитирай

Докараха ми го до стълбите... Някакво подразделение на пощите доколкото разбрах и нищо не съм плащал!

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
Цитирай

(2024-01-20, 15:27:54)ianpav_4444 написа:  Като гледам отговорите сигурно ще ме заболи ду@ето . Аз например поръчвам наново и пиша в пояснения да не изпраща . Това е мое лично мнение и никой не ангажирам с него . Така за мене е най честно . Всеки си сам си избира .

И аз така постъпих веднъж.

Samsung Galaxy S II
Huawei Mate 9
Poco X3 Pro 256Gb
Цитирай

Последните 2 пъти, като поръчвах някакви дреболии, ми ги изпратиха в офис на изипей, някакви си express one. Чиста работа - отиваш, взимаш си пратката, не се занимаваш с пощи и глупости.
Цитирай

Аз не виждам принципна разлика, освен че Изитата са ми по-наблизо... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Проблема с тези изита и така нататък е че няма начин да се разбере къде се очаква пратката. Аз получавам някаква комбинация от експресуан, бг пощи и понякога други куриери.
Всеки път се чудя къде ще дойде!
Цитирай

Няма какво да се чудиш, аз получавам или смс за пощата или вайбър за експреса и знам къде да отида. Случва се и еконта да ми звъннат за доставка.
Цитирай

(2024-03-13, 12:48:03)georgekodinov написа:  ..Всеки път се чудя къде ще дойде!
Винаги си идва на посочен от тебе адрес за доставката, поне при мен е така...

 
Цитирай

Откакто минаха трайно към тях, първоначално получих мейл, в който да си избера офис за доставка. Един път го объркаха, но после пренасочиха и пак в избрания офис.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2024-03-13, 12:48:03)georgekodinov написа:  Проблема с тези изита и така нататък е че няма начин да се разбере къде се очаква пратката. Аз получавам някаква комбинация от експресуан, бг пощи и понякога други куриери.
Всеки път се чудя къде ще дойде!

При мен са:

БГ пощи - повечето пъти изпращат съобщение, но вече няколко пъти идваха и техни куриери да ми доставят на адрес.
M&BM Express - разбираме се с куриера кога и къде да достави пратката.
Express One - от края на миналата година почнах да получавам някои пратки там, а те са ми най-далеч от адреса по местоживеене в целия град.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Здравей те!
От скоро започнах да поръчвам неща от али експрес и съм си харесал и доста скъпи продукти като
Предна задна броня и прагове за автомобила ми,
Които са на стойност 3000лв, видях че пише включено ддс(vat) дали ще има и мито и ако да според вас в размер на каква сума ще бъде то.
Благодаря предварително


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Аз лично не бих рискувал с толкова скъпи, обемни и чупливи неща. Ще има и митници и разправии със сигурност
Тука много повече ли струват?
Цитирай

(2024-03-26, 13:39:26)vaso22 написа:  Аз лично не бих рискувал с толкова скъпи, обемни и чупливи неща. Ще има и митници и разправии със сигурност
Тука много повече ли струват?

Няма изобщо. Има подобни в англия и полша но са двойно по скъпи
Цитирай

Ясно. Виж тука дали ще ти стане ясно нещо. Явно зависи от много неща митото

https://customs.bg/wps/portal/agency/hom..._shipments
Цитирай

Благодаря, погледнах го ако някой колега е поръчвал нещо от страни извън ес със стойност над 1000лв нека сподели колко мито е платил
Цитирай

Здравейте!Бих искал да попитам при поръчка на Таблет от алито на стойност 250 долара, продавачът е написал, че е с включено ДДС.Товс добре.Понеже стоката е над 150 евро дължи ли се МИТО и пратката че бъде ли задържана на митницата?Поздрави!
Цитирай

Довърши поръчката до последната стъпка за плащането и вероятно ще ти махне ДДС-то ако доставката е от Китай. Ако го махне - тук си на митница и ще платиш такса за митническо обслужване + ДДС (ще трябва да осигуриш малко документи за стоката). Мито няма за такива електронни у-ва.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2024-03-26, 12:14:04)IvalinDragozov написа:  Здравей те!
От скоро започнах да поръчвам неща от али експрес и съм си харесал и доста скъпи продукти като
Предна задна броня и прагове за автомобила ми,
Които са на стойност 3000лв, видях че пише включено ддс(vat) дали ще има и мито и ако да според вас в размер на каква сума ще бъде то.
Благодаря предварително

Мито-то е 3 или 4,5%
Не съм сигурен за точната номенклатура. Кодът е 8708101090 или 8708109090
Може да ги потърсиш в ИТМС портала - https://ecustoms.bg/tariccm/tariccm/main_BG

За подобен тип продукти, бих пробвал Алибаба вместо Алиекспрес. При директно закупуване от производителя (дори и с посредник) би трябвало да е по-евтино.
https://www.alibaba.com/product-detail/M...90604.html

Обаче не бих рискувал да потроша толкова много пари за нещо, което изглежда доста нискокачествено. Доста луфтове и ръбове се виждат на снимките на тия брони, а и изглеждат доста боклучаво. Изглежда послъгват за материала, в обявата в Алиекспрес пише полипропилен, в друга пише ABS, в трета полиуретан.

-----

@danielbonev електрониката не се облага с мито (в т.ч. смартфони, таблети, лаптопи, компютри и тн.)
Цитирай

(2024-03-27, 11:06:43)totto написа:  Мито-то е 3 или 4,5%
Не съм сигурен за точната номенклатура. Кодът е 8708101090 или 8708109090
Може да ги потърсиш в ИТМС портала - https://ecustoms.bg/tariccm/tariccm/main_BG

За подобен тип продукти, бих пробвал Алибаба вместо Алиекспрес. При директно закупуване от производителя (дори и с посредник) би трябвало да е по-евтино.
https://www.alibaba.com/product-detail/M...90604.html

Обаче не бих рискувал да потроша толкова много пари за нещо, което изглежда доста нискокачествено. Доста луфтове и ръбове се виждат на снимките на тия брони, а и изглеждат доста боклучаво. Изглежда послъгват за материала, в обявата в Алиекспрес пише полипропилен, в друга пише ABS, в трета полиуретан.

-----

@danielbonev електрониката не се облага с мито (в т.ч. смартфони, таблети, лаптопи, компютри и тн.)

Благодаря много за отговора, така е изглеждат не качествени ,но съм купувал такъв тип брони от българия бяха производство китай и бях доволен

(2024-03-27, 11:06:43)totto написа:  Мито-то е 3 или 4,5%
Не съм сигурен за точната номенклатура. Кодът е 8708101090 или 8708109090
Може да ги потърсиш в ИТМС портала - https://ecustoms.bg/tariccm/tariccm/main_BG

За подобен тип продукти, бих пробвал Алибаба вместо Алиекспрес. При директно закупуване от производителя (дори и с посредник) би трябвало да е по-евтино.
https://www.alibaba.com/product-detail/M...90604.html

Обаче не бих рискувал да потроша толкова много пари за нещо, което изглежда доста нискокачествено. Доста луфтове и ръбове се виждат на снимките на тия брони, а и изглеждат доста боклучаво. Изглежда послъгват за материала, в обявата в Алиекспрес пише полипропилен, в друга пише ABS, в трета полиуретан.

-----

@danielbonev електрониката не се облага с мито (в т.ч. смартфони, таблети, лаптопи, компютри и тн.)

Не съм работил с алибаба не знам колко са надежни, ппц със ebay съм работил там също видях че има такива пак от китай
Пък и ме бяха наплашили някакви страшни мита един приятел беше поръчвал амортисьори от англия в англия струваше 70 паунда и му начислиха мито още толкова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)