Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Не е изтекло защитеното време за доставка. Затова я няма тази опция.
Цитирай
Аксесоари

(2020-06-02, 13:34:50)airbus написа:  Продавачът преди 60те дни удължи времето на 90 дни. Видял, че няма да си вземе парите, и решил да ме блокира с още 30 дни. Коректност.

При мен също беше удължил с 30 дни, но минат ли 60 дни (по него време като е правена поръчката все още беше 60 дни) аз съм си в пълното право да отворя dispute, ако ще търговеца да увеличи срока с още 100 дни той не играе роля във вземането на решение от AliExpress. То затова е и тази опция purchase protection, за да не те разиграват търговците както искат.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Може и да не е бил продавачът, а от АЛИ, както в момента всичко е 90.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-06-02, 18:04:14)alexbg67 написа:  Може и да не е бил продавачът, а от АЛИ, както в момента всичко е 90.


Продавачът е. Правилата стават плаващи, независимо какви условия си приел при покупката.
Намерих едно писмо, в което две седмици преди изтичането на 60 дни, продавачът черпи с още 30 дни. Скоро може и с още 30 да изненада.

.jpg ddddd.JPG Размер: 156.37 KB  Сваляния: 287

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Eй затова не пазарувам от алито!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз пък ядове нямам и си пазарувам!
Цитирай

(2020-06-02, 18:29:33)airbus написа:  Продавачът е. 

Погледни на коя дата е тръгнала поръчката при теб. Ето този ред е важен (ограден с червено):

[Изображение: 02.jpg]

От нея дата ти текат въпросните 60 дни, а не веднага щом си пуснал поръчката да броиш 60 дни. Търговецът може да се забави с няколко дни (седмица, ако ще да е) докато ти изпрати пратката - именно от нея дата почват да ти текат въпросните 60 дни чакане, а не в деня на пускане на поръчката от теб.
Понеже в твоя си избързал с отварянето на dispute - затова ти липсва опцията "Purchase Protection is running out, but package is still in transit" и съответно AliExpress нищо не могат да направят в случая, докато не изтекат въпросните 60 дни, а през време търговеца, ако иска и 100 дни да ти сложи отгоре - както писах по-назад в темата той не играе роля при dispute, ако е основателен (както в моя случай).

(2020-06-02, 21:06:52)pepy1 написа:  Eй затова не пазарувам от алито!

Някой да не ти опрял пистолет в челото да те кара от там да пазаруваш насила?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

   
Не знам какво съм и какво не съм направил. Факт е незачитането на правилото от 60 дни и невъзможността да върнат парите. Разиграват ни. Този търговец е нелоялен в комбина с Али. Дори и чат нямат, освен чакането на цели 10 дни за отговор.

Дори поръчката излиза като завършена. Lol

   

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Получавал съм пратки и след надписа delivered. Тъкмо съм отварял диспут и са ми кацали в пощата.
Цитирай

Хм,в момента не може да я има при теб Smile Системата не ти позволява да отвориш спор,то ти го пише!Не ти е минал срока за доставка(или удълженото време от продавача).Според сайта,стоката ти още пътува и всичко е точно.Виж си сроковете.
Цитирай

Здравейте, наскоро и аз реших да поръчам от Али няколко неща, но все още нямам получена пратка. Имам 2 въпроса:

1. На едната пратка в Tracking (пратката в free shipping и нямам подробна информация как се движи, в момента е "shipment at local distribution center") ми пише, че ако до 4 юни не пристигне, да се свържа с Али. А в детайлите на пратката пише "You will receive the order within 33 days...". Ще мога ли на 4 юни да отговоря диспут за връщане на парите, въпреки че не са изтекли тези 33 дни и дали заради това, че е "shipment at local distribution center", няма да спечеля диспута?

2. Знам, че има забавяне на пратките в нашите пощи заради вируса. Но горепосочената пратка е "shipment at local distribution center" от 21 май и няма развитие. А самият статус беше актуализиран на 27 май със задна дата 21. Нормално ли е чак такова забавяне и колко дни горе-долу отнема пратката да пристигне в пощата, за да си я взема?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не знам колко пъти още трябва да го пиша, но покрай тиаравирус19 Всички пратки имат защита 90 дни Съвсем официално. Това са има-няма 3 месеца, просто си ги изчакайте спокойно, ако ще и със СпейсЕкс да са ви обещали доставката!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Да, щом съм поръчал неща от Китай, значи не са ми спешни Big Grin Тоест няма смисъл да отварям диспут на 4 юни, щом не са изтекли тези 33 дни?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-06-03, 06:42:24)bobi_1217 написа:  1. На едната пратка в Tracking (пратката в free shipping и нямам подробна информация как се движи, в момента  е "shipment at local distribution center") ми пише, че ако до 4 юни не пристигне, да се свържа с Али. А в детайлите на пратката пише "You will receive the order within 33 days...". Ще мога ли на 4 юни да отговоря диспут за връщане на парите, въпреки че не са изтекли тези 33 дни и дали заради това, че е "shipment at local distribution center", няма да спечеля диспута?

Зависи кога е правена поръчката и дали има:

[Изображение: 03.jpg]

Ако е от "по-новите" вече "камиончето" посочва 90 дни Big Grin
Предполагам, че си я поръчал на 3-ти или 4-ти април и ако е с 60 дни срок за доставка - на 5-ти юни можеш да отвориш dispute по този начин:

[Изображение: 8-ACDFD6-E-B90-E-47-A1-93-B7-5-E89101-A1-F3-A.png]

Решението след dispute, когато стоката имаше 60 дни срок за доставка (+30 дни добавени от търговеца):

[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Поръчана е на 5 април, като първоначално беше с 60 дни защита, но на 20 май продавачът я удължи с още 30 дни. И затова се обърквам малко, понеже в Tracking ми казва да отворя диспут след 4 юни (60 дни защита), а защитата е удължена с още 30 дни и съответно не знам дали има смисъл да отварям диспут.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-06-03, 11:26:17)bobi_1217 написа:  Поръчана е на 5 април, като първоначално беше с 60 дни защита, но на 20 май продавачът я удължи с още 30 дни. И затова се обърквам малко, понеже в Tracking ми казва да отворя диспут след 4 юни (60 дни защита), а защитата е удължена с още 30 дни и съответно не знам дали има смисъл да отварям диспут.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Щом е на 5-ти април, то на 6-ти юни ще можеш да отвориш dispute, ако пратката не е пристигнала при теб до тогава.
Продавачът, ако иска и 130 дни да удължава срока - със сигурност ще имаш успех с dispute. Прилагаш като доказателство и един скрийншот до къде е стигнала поръчката.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-06-03, 11:38:36)centur написа:  Щом е на 5-ти април, то на 6-ти юни ще можеш да отвориш dispute, ако пратката не е пристигнала при теб до тогава.
Продавачът, ако иска и 130 дни да удължава срока - със сигурност ще имаш успех с dispute. Прилагаш като доказателство и един скрийншот до къде е стигнала поръчката.
Много благодаря за информацията. Сега вече ми се разясниха нещата и знам как да процедирам

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

В момента може и над 2 месеца да минат докато дойде.
Цитирай

В момента идват пратки. Всичко се връща по нормално му.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Прочетох за ограничения при доставка до САЩ заради бунтовете. И Мексико го отнасят.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Подадох сигнал към плащането с картата Револут. Оказва се доста бавна процедура по възстановяването на пари. 10 дни им отне да изпратят запитване до Али. То ме разпитваха какво, как,къде, за митници и тн. Сега предстои чакането от 50 дни за резултат.  This process may take up to 50 days as we are obliged to give the merchant time to respond.   Ако чакат отговор по пощата и 90 дни няма да им стигнат. Lol

Смешна работа е тази виртуална банка. Само някакви стинки по-добри курсове.  За 5 лв по-изгодно, сега ни стока, ни пари. Big Grin Обслужване им е гола вода. Друго е кредитна карта и частно банкиране.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

И накрая ще се окаже, че е трябвало да изчакаш времето за защита да изтече, да си отвориш диспут и да ти върнат парите за няколко дни без разправии.
Цитирай

Е как да го изчакам, като продавачът го е удължил с месец преди да е изтекъл. Сега остават 19 дни и очаквам отново да го удължи. Шантава работа. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Еър, повече от 90 няма и да иска... Тези 90 му ги дава системата, 100 пъти го писах. Smile
Дано си получиш парите!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Винаги изчаквам времето за защита. Чакал съм даже и удълженото време. В повечето случаи, нещата са пристигали, а в случаите, в които не пристигнат, си отварям диспут и са ми връщали парите без проблем. А не е като да нямам поръчки от там. Просто когато решиш да поръчваш от Китай си поемаш и риска за дълга доставка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)