Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

След 3 месеца и 1 ден вчера си получих пратката от края на март (с 60 дни срок за доставка).
Така си имам подарък чисто ново телефонче (+ подарък калъф).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-02, 04:38:22)georgekodinov написа:  Истината е че времето на доставка значително се увеличи и няма изгледи да спадне скоро. Защо да чакам 3 месеца за разни дреболии и да ходя да се разправям с бг пощите като за някой лев повече мога да ги взема от днес за утре от бг ? Имам около 200 поръчки в алито ама не мисля че ще правя нови скоро. Не си струва вече според мен. Да не говорим че там от край време е с много риск цялата работа. Аз затова не пазарувам нищо от там което няма да мога да прежаля ако не дойде или не работи.

То това всеки трябваше да го направи още март месец. Манията дай да си поръчвам всичко от алито- не го разбирам. Доста неща съм си поръчвал от amazon.co.uk с малка разлика в цената, но са ми пристигали за 3-4 дни. Дори на някои пратки съм плащал с 3-4 паунда за премиум доставка, понеже не ми се е чалото 7-8 дни със стандартната. Преди короньо и аз съм поръчвал от китайците ама тва да дебнеш с месеци ще дойде ли няма ли да дойде, пък срока да не изтече за да отвориш диспут. Да някои неща там нямат алтернатива, но пък тези продукти не ги купувам всеки ден та да се циганя за 2-ната цена примерно, но все пак всеки сам си решава да чака или не и после да псува що му е на митницата или що въобще не е дошла пратката.
Цитирай

Точно след като загубих около 5 часа на митницата да освобождавам пратка, спрях да пазарувам от Али. Предпочитам да плащам малко повече на Амазон или Ибей (често намирам и на подобни цени с минимални надценки), отколкото да преживея същия ад на митницата. В краен случай от Али само от скалд в Европа.
Цитирай

Нямаш гаранция, дискутирано е тук! Аз затова не пазарувам от там. Цена малка, после проблеми много и доплащаш, пък и чакаш - не във всички случаи,но .... Всеки сам си решава. Смея да твърдя, че от щатите, където е по-далече, пристига по-бързо отколкото от чайна! Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

И цената на доставките е?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Всеки мрънка ама и цената си е цена. Аз не се оплаквам от алиекспрес. Доволен съм, има забавяне заради пандемията , но винаги са ми признавали диспут.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

Аз съм на същото мнение!И си направих току-що малка справка-платнен калъф за телефона:Али-3,50$/Бей-18$ !!?! Идвал по-бързо?! Мога да чакам Smile И всъщност темата не е "Харесвам ли Али Експрес"!!
Цитирай

Дай линк да го видим. Такава разлика за такъв тип дребни неща не съм виждал
Цитирай

(2020-07-03, 05:37:19)vertexe написа:  Аз съм на същото мнение!И си направих току-що малка справка-платнен калъф за телефона:Али-3,50$/Бей-18$ !!?! Идвал по-бързо?! Мога да чакам Smile И всъщност темата не е "Харесвам ли Али Експрес"!!

Ми тя не е и "Харесвате ли АлиЕкспрес?".
Цитирай

Аз имах забавяне от 1 месец на няколко пратки (всички с free shiping, без номер за проследяване и стойности под $1 на артикул). Дори спечелих диспут за 2 от тях и ми бяха върнати средствата. Но в крайна сметка всичко дойде наведнъж, общо 7 тъпотии. Отделно неща, които си бяха с платена доставка и номер на пратката имаха закъснение с до 30 дни, но всичко е тук. А пратки закупени от евпорейски складове си идват в срок (разбира се срещу 15-20лв. за доставка). Така една сравнително хубава механична клавиатура ми излезе 51 лв. с доставка от Полша и 6 дни чакане... Тук, сравнимо качество е минимум 80лв...

Ако почнат да прецакват диспутите и връщането на парите стане "на късмет" - няма да е рентабилно с този шипинг. Но в момента е ОК за "домашни потреби".

Митницата ми спря компютърна мишка за $16 и се запънаха за мито, но пък телефон за $300 си дойде с българските пощи без проблеми и мито...
Много зависи метода за изпращане, който е избран от китайчето. Ако може им пишете винаги да пускат с обявена стойност под $15 и различно име на покупката, което да не прави впечатление при прочит.
Цитирай

@cinizam
Цитат:Ако може им пишете винаги да пускат с обявена стойност под $15 и различно име на покупката, което да не прави впечатление при прочит.
Ако си мислиш че митничарите са тъпи жестоко се лъжеш. А ако пише друго на плика пък в пакета е друго винаги може да ти изчезне пакета.
Цитирай

Здравейте, банда,
Поръчах си дъно за стар Nexus 5X от AliExpress. Да попитам техничарите от форума как да разбера дали ROM-ът е оригинален и дали някой китаец не се е мазал вътре нещо. Аз ще му дам един хард ресет, разбира се, но да не попадна на някое дъно с вируси... Прикачвам снимка.[Изображение: 97a1a31ba6ae4b851fb6f10025c5198d.jpg]

П.С. Забравете, флашнах му за всеки случай последния официален фърмуер от сайта на Гугъл и край със съмненията.
Цитирай

Аз си поръчах едни батерии за часовник с икономична доставка, без проследяване в начало на май. Дойдоха за месец и половина. Поръчах един кейс от ибей на nillkin на 15 април, още не е дошъл... Върнаха ми парите.
Сега поръпах пак от али слушалки, зарядни кейсове... Когато дойдат. Направи ми впечатление, че на следващия ден ги пускат и виждам проследяващия номер...
Разликата с цената на слушалките в емаг е 100 кинта.
.jpg Screenshot_20200708-233735_eMAG.jpg Размер: 27.74 KB  Сваляния: 522
Цитирай

След четири месеца чакане, дойде китайската щайга - телефон . Дори без митница. Big Grin Не че вече ми трябват боклуците с Муй и Ху........

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2020-07-10, 11:43:27)airbus написа:  След четири месеца чакане, дойде китайската щайга - телефон  . Дори без митница. Big Grin Не че вече ми трябват боклуците с Муй и Ху........

Четири месеца?! А в такива случай "refund" при диспут има ли? Не става дума за стока за някаква малка сума.
Цитирай

Помните ли миришещите листчета от 90-те г? Който е бил дете по онова време няма как да не се заребил, бяха много интересни, разменяхме си ги постоянно. Опитвам се да намеря такива в AliExpress, пробвах как ли не "sniff stickers"/ "fragrance stickers"/ "aromatised stickers" но не намирам, 100 % съм сигурен, че ще ги има.
Цитирай

(2020-07-12, 10:47:27)donscot написа:  Помните ли миришещите листчета от 90-те г? Който е бил дете по онова време няма как да не се заребил, бяха много интересни, разменяхме си ги постоянно. Опитвам се да намеря такива в AliExpress, пробвах как ли не "sniff stickers"/ "fragrance stickers"/ "aromatised stickers" но не намирам, 100 % съм сигурен, че ще ги има.

Използвай papers или notepad memos, някакъв смътен спомен имам за това, за което говориш.
Цитирай

(2020-07-12, 10:47:27)donscot написа:  Помните ли миришещите листчета от 90-те г? Който е бил дете по онова време няма как да не се заребил, бяха много интересни, разменяхме си ги постоянно. Опитвам се да намеря такива в AliExpress, пробвах как ли не "sniff stickers"/ "fragrance stickers"/ "aromatised stickers" но не намирам, 100 % съм сигурен, че ще ги има.

Най-запалените носиха цели албуми, пръскащи се по шевовете, с листчета. Въртеше се и яка търговия. Аз давах почти всичките си пари за футболните албуми на Панини. Манията с листчетата беше доста специфична за нашите ширини, доколкото си спомням, едва ли ще намериш нещо подобно в чужбина, още повече в Алиекспрес.

Има сходни продукти, но точно като листчетата с картинки на поп-групи, кечисти и анимационни герои, едва ли (авторски/интелектуални/имиджови права).

Опитай търсене със "scented". "Scratch and sniff" е другото, за което се сещам.
Цитирай

(2020-07-10, 12:08:20)fifth_root написа:  Четири месеца?! А в такива случай "refund" при диспут има ли? Не става дума за стока за някаква малка сума.

Удължиха защитата. Направих оспорване на плащането с картата. След няколко дни им изтича времето от два месеца за отговор на Али. Ако не отговоря, парите ми се връщат

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Имам стока поръчана на 14 април. Малко преди да минат 60 дена удължиха срока на доставка на 90 дни. Сега пробвам да отворя диспут и отново срока е удължен. Тия вечно ли могат да си удължават сроковете едностранно, мен никой не ме пита, даже и нещата, които чакам не са ми нужни вече?
[Изображение: 2202bb5c59ec231d91d950907157a3cc.jpg]

Ето до тук спира процеса по отваряне на диспут. Може ли по друг път да си взема парите, плащането е с кредитна карта Виза от българска банка.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай

Revolut се издъниха в оспорването на плащането към Алиекпрес. Не съм очаквал друго от виртуалната банка. Китайците нямали контрол над доставката и тези взели че се вързали на китайските ченгели дето им пратили.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Аз също използвам Ali express. Имам въпрос. Както знаете, можем да събираме монети, като посещаваме приложението ежедневно. Можем ли да използваме тези монети, за да извършим пълно плащане за артикул, който купуваме, когато балансът на монетата е висок.
Цитирай

Не. Могат да се купуват купони за отстъпка от определени магазини.
Цитирай

Понякога изскачат сделки, в които се приспада малък процент от тях, вижда се при плащането. А има и дневни оферти, но се изчерпват за в миг.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-08-06, 08:09:41)meto1 написа:  Не. Могат да се купуват купони за отстъпка от определени магазини.

Благодаря, че споделихте знанията си .. Дълго време събирах монети, без да купувам талон, чаках шанс да купя скъп артикул наведнъж безплатно ..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)