Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Някой наскоро да е комуникирал с Mi Global Store и дали е получил отговор? От миналата седмица имам пуснато запитвате към тях, но засега все още не са ми отговорили.

 
Цитирай
Аксесоари

Колеги, към днешна дата има ли смисъл да доплащам за Ali Express Standard shipping или безплатната доставка върши същата работа ? Искам да поръчам няколко калъфчета и стъкла, но всичко е на ниска стойност и се чудя, дали има смисъл да си удвоявам цената така ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2020-08-13, 08:45:15)valkov2 написа:  Колеги, към днешна дата има ли смисъл да доплащам за Ali Express Standard shipping или безплатната доставка върши същата работа ? Искам да поръчам няколко калъфчета и стъкла, но всичко е на ниска стойност и се чудя, дали има смисъл да си удвоявам цената така ?

Ами само ако си на зор и ако срокът за доставка е около два пъти по-кратък. Хубаво е вече ако ти предлага и прследяване, защото са станали тотални мизерници с доставките и съответно и връщането на пари.
Цитирай

Идват си нормално вече. От края на юни (по-точно 26-ти) бях поръчал 2 зарядни за запалка за автомобил - дойдоха точно преди седмица (на 6-ти август).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-08-13, 12:26:48)centur написа:  Идват си нормално вече. От края на юни (по-точно 26-ти) бях поръчал 2 зарядни за запалка за автомобил - дойдоха точно преди седмица (на 6-ти август).

Това с безплатна доставка или с Ali Express Standard shipping ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2020-08-13, 16:59:50)valkov2 написа:  Това с безплатна доставка или с Ali Express Standard shipping ?

Cainiao Super Economy Global

Free Shipping

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Да с безплатната си поръчай.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

(2020-08-13, 18:02:56)centur написа:  Cainiao Super Economy Global

Free Shipping

С тези съм имал една от 5-6 поръчки и само една, която е дошла навреме и то в последния момент. За всички други си взех парите обратно, а едната така и не пристигна. Това е някакъв керван от куци камили, но не и доставчик (или каквото там се води). А едната ми поръчка беше обиколила половината Азия преди да дойде тук.
Цитирай

По случай голямата лятна разпродажба в Алиекспрес има и някаква игра  през тяхното приложение за смартфони. Може да се спечелят  20 долара. Сваляте приложението, влизате с акаунта си, цъкате на главният екран вляво- има купон с надпис 20 долара.  Печелите веднага 16.80 долара и трябва да ги направите 20, за да се изплатят. Това става, като шервате линка с приятели. За всеки приятел и двамата получавате по 0.18 долара. Ето моят линк, цъкнете  го от телефона си и като ви пита с какво да го отвори- дайте приложението на Алиекспрес:

https://a.aliexpress.com/_dWp5IRq

Споделяйте своят линк, за да вземем всички бонуса от 20 долара.


Цитирай

2ст. на глас, трудно става.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен идват между 0.12 и 0.18 долара на глас.


Цитирай

После стават 2ст.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай

^ Нямам представа защо се получава така при вас. Ето скрииншот при мен, всичко си е нормално:

[Изображение: 31433302.jpg]


Цитирай

Последните две пратки от алито ми ги доставиха спиди, а не български пощи !
Изрично питах селъра какъв шипинг ползват. каза алиекспрес стандарт.
До колкото видях на тракинга пристигат от китай в германия и след това идват до бг с dpd.

Само при мен ли е така ?
Цитирай

Зависи какво сте поръчали и на каква стойност. В последно време магазините масово използват складове в Ес, например в Полша, откъдето се доставят телефони до България. Аз лично получих батерия, която беше с обикновена доставка от Китай- с куриер Спиди.


Цитирай

Здравейте, имам един въпрос защото се омотах с Алиекспрес, не е нещо кой знае какво, но не мога да поръчам нищо тях, картата като, че ли ми е спряна.
Случаят е следният, пазарувам от Али много години, направо с виза от банковата си сметка, един хубав ден получавам смс от кредитната фирма, че визата ми е открадната от хакер и имам яки покупки на стойност 20хил лв от Farfetch, превода не е минал и тн защото са се усетили, че не съм аз.
Но малки суми от по няколко стотин лева са си минали и ще си получа парите обратно, но визата трябва да бъде спряна и унищожена на момента и ще получа нова, няма значение, получвам си парите обратно както и нова виза с нови цифри естествено.
НО сега не мога да пазарувам с новата виза, Алиекспрес иска да кача документи като снимка на паспорт и новата виза, качвам ги, но моментално получвам писмо на отказ, че уж нещо не е както трябва.

С кой да говоря и как да процедирам, знам че е пълно с хакери там, но визата ми има застраховка, и от компанията при случаи на кражба си връщат парите, преди години пак бяха ми разбили визата и бяха откраднали 2-3 долара, но пак ги върнаха.
Утре ще говоря с фирмата на визата, ама все пак ми го разяснете, ако някой е бил в тоя филм.

Това е писмото което получавам:
Dear Sir/Madam,
Thank you for uploading your documents.
We find there was fraud report/Chargeback  in your Aliexpress account, which means the card holder filed the fraud report/Chargeback  to card issuer and card issuer reported the fraud report/Chargeback  to us.
Please cancel the fraud report/chargeback to be sure that you could make order successfully in future.
It's recommended that you get in touch with your card issuer and proceed the issue.
After the cancelation is done, you can click 'Want to Claim' to upload the relevant certification paper for our further check in the order details page.
This means that, unfortunately, the payment method that was used for this order cannot be accepted untill the fraud report/Chargeback  cancelled.
However, you can still continue shopping on AliExpress.com, you will only be asked to use a different payment method.
Again, we would like to apologize for any inconvenience this has caused.
Thank you for your patience and understanding.

Благодаря ви колеги.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Понеже не пазарувам от алито и не съм наясно , но от отговора който си копирал се вижда, че има и друг начин на плащане! Пробвай с него ако не представлява трудност за теб. Преди няма и седмица имах подобен случай. Не мога да преведа пари за да си платя облака, а там имам доста неща. Плащането го правех по банка, и то не за първи път. Направих необходимите снимки на екрана и се свързах със съпорта. След 3 минути(буквално) имах отговор. Пак правих опити( общо 12)и не ставаше нищо. Звънях и на банката, казаха ми  че даже не е правен опит за плащане. Но пък получавах 12 пъти 3д кода чрез СМС, който въвеждах. Накрая реших да опитам да платя с пей пал( имаше такава опция) и плащането стана на мигновено. В последствие ми казаха, че има вероятност точно в този момент да има проблеми със сървърите през които минава транфера. Все пак става думата банка, и когато усетят някакъв проблем блокират всичко за известно време.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

И тъй като и на мен БГ онлайн магазинтие ми изглеждат като големи измамници по добре да спестя едни пари. И моята връзка за играта за 20$ купон.
https://a.aliexpress.com/_mLxIrSP отваря се само с аппа който може да помага, мерси на всички Smile
Цитирай

И мен ме огря най после митницата. Да видим какво ще ми струва.
Цитирай

20% върху сумата + 16 лв пощенски разходи.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Я някакви други такси, еорита нещо си имаше...
Цитирай

Ако пощите те представлявят, само им пращаш документи и скрийншотове по мейла. После като си взимаш поръчката плащаш всичко на тях, на бележката пише кое колко струва! Аз поне така направих, улесних си живота. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Какви такси ти взеха освен 20-те процента ддс? Една колонка на анкер съм поръчал аз. 80 долара е цената която съм платил. Китайците са писали под 10 долара сигурно.
Цитирай

Колегата centur ти го написа вече. 20 % ДДС + 16 лева за пощите. Това е. Правиш скриншот на поръчката от алиекспрес + извлечение от банката или скрийншот от интернет банкиране, но не знам дали ще ти го признаят като официален документ.
Цитирай

Оок. Чакам да дадат индикация и кажат какво трябва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)