Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Здравейте група.Харесал съм OnePlus 8Т.Намерих обява в алито за версията 12рам и 256 вътрешна на подозрително ниската цена от 370$(долара) с безплатна доставка от Франция до 10 дни.Възможно ли е да е измама?
При нужда мога да добавя линк към конкретната обява.
Цитирай
Аксесоари

(2021-02-01, 14:26:16)Ivan_GT написа:  Здравейте група.Харесал съм OnePlus 8Т.Намерих обява в алито за версията 12рам и 256 вътрешна на подозрително ниската цена от 370$(долара) с безплатна доставка от Франция до 10 дни.Възможно ли е да е измама?
При нужда мога да добавя линк към конкретната обява.

Провери продавача,виж отзивите от клиентите,колко бройки е продал,рейтинг.Също така използвам приложението AliHelper,показва рейтинг,коментари от клиенти,подобни продукти и др.Можеш и да поснеш линк на продавача,да го видим,така само гадаем.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
Цитирай

https://m.aliexpress.com/item/1005002084...2084671057



Значи е възможно да попаднем на измамник/измама в алито?
Цитирай

Еми,винаги трябва да имаш едно на ум с китайски търговци.Аз лично,не бих си купил от тоя продавач,магазина е от само два месеца в Алито,няма никакъв рейтинг,съмнително ниски цени.Ако търговеца е имал нисък рейтинг,нормално е хората да го избягват и не му остава нищо друго,освен да си отвори нов магазин с ново име,да започне отначало.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
Цитирай

От 7 февруари до 17 февруари в Китай ще има Нова година. Да се има предвид, които решат да поръчват през тези дни.

 
Цитирай

Ако е от Европа доставката пак ли ще има забавяне заради празниците им или не?
Цитирай

Не, при тях забавяне поради празника не се очаква да има.

 
Цитирай

От вчера сутринта пратката ми от Али експрес при проследяването на Български пощи е със статус BURGAS-MITNIZA/Send item to customs. Трябва ли да чакам да се свържат с мен или да ходя на място да си търся пратката и да и плащам ДДС или мито.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Изчакай да я обработят, може да я препратят в пощата само с такса за обработкта. При мен така стана последния път, също в Бургас, взех я от пощата и платих 4,80 "митнически сборове".
Цитирай

Някой поръчвал ли е от магазин в алито през франция чрез DHL? Поръчах си един рутер, който беше наличен в склад във Франция и пише, че трябва да дойде за 2-7 дни. В пощата ли трябва да го очаквам или ще ми го доставят с куриер до вратата?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

ДХЛ ще го пратят на Спииди най-вероятно и чакаш на адрес или променяш.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Спийди ще ти пратят вайбър съобщение и оттам ще се ориентираш!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Ясно. Благодаря за отговорите! Значи остава да чакам. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2021-02-17, 17:27:24)tsvetan24 написа:  Изчакай да я обработят, може да я препратят в пощата само с такса за обработкта. При мен така стана последния път, също в Бургас, взех я от пощата и платих 4,80 "митнически сборове".

Няма да стане дойде ми известие с необходимите документи, които трябва да представя пред митницата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Здравейте, как стоят нещата в момента с доставката от Али-то ? Искам да поръчам нещо на стойност около 60-70лв. Ще го поръчам ако е наличен от европейски склад,ако не от китай. Ще се ходи ли на митница в двата случая или само ако дойде от Китай ?

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай

Само от Китай, но ако е оттам гледай доставката да е проследима.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Мисля да замразя поръчките от Али поне до 1.07. или докато не стане ясно как точно ще се плаща ДДС. Който мисли да поръчва, съветвам да го направи в близкия месец, за да не трепери дали ще му дойде пратката преди 1.07. Няма да се изненадам, ако след тази дата всичко почне да минава през митница без значение кога е поръчано.
Аз лично се надявам на нещо като UK-варианта. ДДС-то да се плаща направо в сайта при поръчка, но ми звучи прекалено елементарно, за да се случи.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-03-04, 08:52:28)DaGa написа:  Здравейте, как стоят нещата в момента с доставката от Али-то ? Искам да поръчам нещо на стойност около 60-70лв. Ще го поръчам ако е наличен от европейски склад,ако не от китай. Ще се ходи ли на митница в двата случая или само ако дойде от Китай ?

Sent from my M2007J17G using Tapatalk


Ще ходиш и в двата случая. Пресен пример от миналата седмица. Часовник на Xiaomi дойде от Холандия, обаче на пакета си пише произход Китай. За да не ходиш в митница пакета трябва да се препакетира.
Цитирай

От европейски склад ти го носят от спийди до вратата, то затова и цената е малкомпо скъпа...! Всичките ми над 10 поръчки от европейски склад дойдоха по тоз начин.

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Еми при мен от европейски склад но дойде в пощата. Иначе да - ако мине през Спиди - няма проблем.
Цитирай

(2021-03-05, 17:11:25)hgeorgiev написа:  Еми при мен от европейски склад но дойде в пощата. Иначе да - ако мине през Спиди - няма проблем.
Ако е "пътувала" повече от 7 дни, значи е дошла от китай... Има тарикати, които нарочно пишат че е европейски склад...

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Не знам какво става с тези пратки, които минават през Нидерландия с postnl, но вече втора такава ми се бави повече от месец, въпреки че е с aliexpress standard shipping. Тези от postnl са супер бавни, като гледам тракинга при тях седи поне 1 седмица без да се случва нищо. Преди като идваха директно от Китай ставаше по-бързо.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

И при мен са така. Ама то от пандемията всичко се обърка.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

При мен няма объркване. Поръчах си стока на 1.02. Днес ми дойде съобщение, че пратката благополучно пристигна в България.

 
Цитирай

Има забавяне, объркване няма. И като ти пише , че е кацнала, може и след 1 месец да я получиш. Пък и чакам 20 броя в момента. Та на тоя хал са.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)