Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2021-04-18, 21:34:30)Andon0v написа:  Криза е..

Демек трябва да се хранят гладни чаавета... Бе уж мина Коледа.

Една моя прясна случка сравнително. Идва ми с проследяващ номер стока за около 29 лв, влиза в местния клон и гледам - хоп - получена... Търговецът доволен, всички доволни, само аз - не. Пуснах диспут и им обяснявам, че не съм си получил стоката и не съм такъв да се циганя за 30 лв. Там ми казаха да взема документ от доставчика, че наистина стоката не ми е предадена. пуснах жалба от сайта на БГ пощи, обясних ситуацията, направиха си едно вътрешно разследване със становище, приложих го към диспута и ми уважиха спора. получих си парите, тоест. Но стоката беше дошла с Али експрес стандарт и се виждаше всяка нейна крачка.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

Отворих диспут за неполучена пратка след изтичане на защитата и срока за доставка. От Алиекспрес сега да решават.

 
Цитирай

Да питам има ли някой идея каква е таксата след връщане на парите от неполучена пратка...? Просто пратката е за 1.20 $... и дали си заслужава да се занимавам с диспут!?

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Няма такса, колко си платил, толкова ще ти бъде върната сумата обратно на картата според курса на долара за деня.

 
Цитирай

Такса си има и още как. Последната сума която трябваше да ми възстановят след диспут защото един стъклен протектор пристигна напукан от 5.33 лева стана на 3.65 лв.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Е кажи ги в долари де, така в лева....
Цитирай

(2021-05-05, 16:36:37)tonus написа:  Такса си има и още как. Последната сума която трябваше да ми възстановят след диспут защото един стъклен протектор пристигна напукан от 5.33 лева стана на 3.65 лв.
При диспут в моя полза, колкото съм си платил за недоставена стока, толкова винаги са ми връщали обратно на картата. Може и да е имало някаква минимална разлика между двете суми, но това най-вероятно се дължи на превалутиране на сумата спрямо курса на банката за деня.

 
Цитирай

Трудно ми е да се ориентирам в долари защото си гледам хронологията на транзакциите в лева на дебитната карта.


Сега видях на диспута в профила ми че съм платил 2.29$ и са ми възстановили същата сума обаче реално в картата ми в лева се възстановява по-малка сума от колкото съм платил.

При друг случай поръчвам дистанционно за 14.38$, при което от картата ми се удържат 24.38 лева. След няколко часа отказах поръчката и ми писаха че ми възстановяват 14.38$. След три дни в картата ми бяха възстановени 23.48 лева.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

А дали самата банка/твоята/ не ти взима за транзакцията? Защото ти плащаш на виртуален пос терминал, където не се тегли такса, но превод от  чужда държава има някаква комисионна. Само предполагам, може би зависи и от картата/виза, мастеркарт, маестро.../

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Значи за 1.20 $ няма сми да се занимавам...!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

(2021-05-05, 17:40:00)pepy1 написа:  А дали самата банка/твоята/ не ти взима за транзакцията? Защото ти плащаш на виртуален пос терминал, където не се тегли такса, но превод от  чужда държава има някаква комисионна. Само предполагам, може би зависи и от картата/виза, мастеркарт, маестро.../

Банката ми Райфайзен дори и да си удържа нещо то не е регламентирано по никакъв начин и не е видно.
До миналото лято бях с карта на ФиБанк и положението беше същото.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Не искам да влизам в спорове с теб, но при банките няма нерегламентирано.  А за райфайзен ще питам, поне си мисля че имам кого.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Пример: Плащаш 10 долара от карта в лева. Банката ти взема колкото лева струва да купиш 10 долара, например курс продава на банката е 1.65 лв за долар. От картата ти излизат 16.50 лв.
От али ти връщат 10 долара, когато пристигнат в твоята карта, в сметката ти влизат колкото да продадеш 10 долара на банката, т.е курс купува на банката е 1.58 лв за долар и в картата ти влизат 15.80 лв.
Естествено, това става по курсовете им за деня и е нормално да са различни.
Цитирай

Нормално, разлики от превалутиране. Ако има съмнение за допълнителни такси е добре да се пита самата банка.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Имам следното питане за една пратка. Когато пише, че пратката е поставена във вътрешен чувал значи ли е ,че е вече няма да я спрът на митница.

Изпратено от моят M2010J19CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не, може пак да отиде на митница.
Цитирай

Сега, ясно ми е, че темата е за али-то, ама все пак да питам нещо за един друг магазин - Banggood. Имам си акаунт там от много години и го ползвам редовно. Тръгвам преди малко да се логвам през браузъра и греда - Your Account has been locked. А на телефона съм логнат и мога да оперирам. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да има идея как може да се оправи (или най-малкото - на какво се дължи)?
Цитирай

Здравейте, от доста време не съм пазарил от АЛИ-то. Направи ми впечатление, че вече е налично разплащане с PayPal. В UK ползвам основно PayPal, когато пазарувам онлайн и където е възможно ( amazon не е наличен). Изненадах се, че вече алиекспрес е наличен този метод, ползвал ли е някой досега има ли допълнително такси да речем от (visa). Та пейпъла е удобен, защото избрали сте си примерно скъпичък тел, но не искате да товарите бюджета. Може да платите на 3 равни вноски без оскъпяване или до 24 месеца лизинг, но там оскъпяването (19,9%) APR. Има и лизнгов калкулатор приложението, да проверите конкретно колко ще е горницата. Най изгодно е купуваш, после плащаш следващите три месеца..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай

Не знам дали митницата не са се договорили нещо с Български пощи, защото вече две-три неща от алито, които са за дребни суми, минават през митница, не ми ги облагат, но трябва да платя 4.80 за пощенски такси. Последно е един кабел за 3$, който незнайно защо преминава през митницата. Разбирам да е някой обемист пакет, който буди подозрение, но някакво нищо и никакво кабелче... Но пък в пощата си капят по 4.80лв... Май вече ще приключа с покупките от Китай!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2021-05-11, 01:35:13)nistel_87 написа:  Здравейте, от доста време не съм пазарил от АЛИ-то. Направи ми впечатление, че вече е налично разплащане с PayPal.

Аз не виждам такава опция ?!?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2021-05-13, 11:35:18)karloson написа:  Не знам дали митницата не са се договорили нещо с Български пощи, защото вече две-три неща от алито, които са за дребни суми, минават през митница, не ми ги облагат, но трябва да платя 4.80 за пощенски такси. Последно е един кабел за 3$, който незнайно защо преминава през митницата. Разбирам да е някой обемист пакет, който буди подозрение, но някакво нищо и никакво кабелче... Но пък в пощата си капят по 4.80лв... Май вече ще приключа с покупките от Китай!

Носят се слухове, че лятото ще започнат да спират всички пратки. Не знам точна дата. И няма да има значение стойността. Дано не е това и да са започнали вече, иначе и аз ще спра да поръчвам от там.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

(2021-05-13, 13:02:46)dgrozev1 написа:  Носят се слухове, че лятото ще започнат да спират всички пратки. Не знам точна дата. И няма да има значение стойността. Дано не е това и да са започнали вече, иначе и аз ще спра да поръчвам от там.
Засега се знае, че това е запланувано да почне от 1.07, но може и да са изтеглили датата по-рано.

 
Цитирай

(2021-05-13, 12:55:21)achodemo написа:  Аз не виждам такава опция ?!?
Може би защото съм в UK, затова..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай

(2021-04-19, 19:09:14)pepy1 написа:  В цялото ЕС ще е така, вкл и тук

https://aliexpressbg.blogspot.com/2020/12/1-2021.html

на предната страница съм писал, не се спират пратките, просто ще е по-скъпо

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Здравейте, имам проблем с първата си покупка от Алиекспрес. Досега съм ползвал само Ebay и от дълго време се въздържах да купувам от Китай, но преди няколко дни си поръчах една мултимедия за колата. Гледах търговеца де е със сравнително висок рейтинг, марката е известна- Erisin, и понеже предлагаха и доставка от европейски склад - в случая Чехия, направих покупката. След няколко дни влязох във връзка с търговеца и му поисках тракинг номер. Последва неприятна изненада - прати ми съобщение, че поради проблеми с доставките от Европа ми е изпратил стоката от Китай - 

Dear friend, We need to apologize to you first[Complacent] sorry, because the goods in the European warehouse are delayed and will not arrive until the beginning of next month. So we sent it to you from China and shipped it through tariff-free logistics

Бих преглътнал срока на доставка, който от една седмица стана един месец, но силно пододзирам, че ако пристигне, ще трябва да се освобождава от митница и да се плаща ДДС и мито, а сумата е около 500 лева. Нямам опит с Aliexpress и не знам как да постъпя. Има ли смисъл да подавам някакви възражения или да откажа поръчката?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)