Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Мда. Поръчах нещо дребно за проба. Да видим като дойде ще ме занимават ли с допълнителни такси, щом съм платил ддс.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

И аз също поръчах дреболии за 3,70$, а ДДС-то ми беше 0,74$ пък да видим дали ще си дойде нормално по пощата...

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

и аз поръчах дреболии, и всички са с номера BG........................ а те не се следят
гледам че кат ги взимам. пощите ги отразяват на компютър, значи си имат някаква вътрешна система за следене
има ли начин да влезем и ние от вън, в тази вътрешна система, за да си проверяваме номерата
Цитирай

Моите са UH5....
Статус:

Arrival at export hub
2021-07-07 13:00:00

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

и коя логистична компания пише че са
Цитирай

(2021-07-10, 17:37:38)delta_line написа:  и коя логистична компания пише че са


Cainiao Super Economy

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2021-07-10, 18:42:44)centur написа:  Cainiao Super Economy

[Изображение: sshot-23dae5371c36c6a48.png] [Изображение: sshot-3.png]
Цитирай

(2021-07-08, 22:29:28)eksoldier написа:  Аз като вземах моите пратки преди седмица казаха, че за сега са си по старите правила... Всъщност и те не знаят кво точно ще стане и кога. Както винаги българска работа!

Sent from my Note10+ using Tapatalk

Ново от 01.07.2021 г. в Облагане на пратки


С приемане на Пакета за ДДС в областта на електронната търговия от Съвета (Директива (ЕС) 2017/2455 през декември 2017 г. и с Директива (ЕС) 2019/1995 през ноември 2019 г.), считано от 1 юли 2021 г. се премахва прагът за освобождаване от ДДС (който за България е 30 лв.). По този начин всички стоки, внасяни в ЕС от трети страни, ще се облагат с ДДС, независимо от тяхната стойност  и подлежат на митнически формалности (деклариране с митническа декларация за допускане за свободно обращение).


Честито.
В Китай плащаме ДДС, тук - и мито и на пратката , и на доставката и на ДДС-то.
Цените стават x2. Отделно разправиите.

А някой знае как да разберем дали китаеца е регистриран по IOSS ?
Цитирай

Алито плиключи за Европа. Само за чарколяци. Дори в някой групи спряха да публикуват купони.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Приключи? Визирате за телефони и друга електроника ли?
За друболии ми се струва, че пак ще е ок, просто някои неща са доста завишени в БГ.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

Телефони и подобни абсурд, освен ако няма кодовехс 200 долара. Big Grin Кейсове и други играчки има и тук. Дори пробваш, което ти хареса.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2021-07-14, 11:40:56)aladin написа:  Ново от 01.07.2021 г. в Облагане на пратки


По този начин всички стоки, внасяни в ЕС от трети страни, ще се облагат с ДДС, независимо от тяхната стойност  и подлежат на митнически формалности (деклариране с митническа декларация за допускане за свободно обращение).


Честито.
В Китай плащаме ДДС, тук - и мито и на пратката , и на доставката и на ДДС-то.
Цените стават x2. Отделно разправиите.

А някой знае как да разберем дали китаеца е регистриран по IOSS ?

Ще се плаща мито на акцизните стоки и тея над 150 евро.
Алиекспрес са регистрирани по IOSS. Надявам се да си получа 5 левовата поръчка, на която съм платил ддс, без проблем.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Днес получих пратка от Алиекспрес, която бях закупил за 60 долара и си дойде в пощенският клон, без да ми искат нито един лев мито/ддс.
Хватката е, че първо я пратиха до Холандия и от там я препратиха за насам...

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Колеги.. харесах си една мишка на Logitech за 70 долара.. сега освен ДДС-то което ще платя по време на поръчката ще ми искат ли някакви други пари? Нали вече за такива суми не задържат пратките по митниците? Бях чел и в пощата че ще се плащат по 4 лева.. как седят реално нещата в момента?
Цитирай

(2021-07-20, 22:14:29)Kn0cK3r написа:  Днес получих пратка от Алиекспрес, която бях закупил за 60 долара и си дойде в пощенският клон, без да ми искат нито един лев мито/ддс.
Хватката е, че първо я пратиха до Холандия и от там я препратиха за насам...
А кога си я поръчал тоя месец или преди юли?

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-07-23, 17:40:06)eksoldier написа:  А кога си я поръчал тоя месец или преди юли?

Sent from my Note10+ using Tapatalk

Поръчал съм я на 30ти Юни

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Не я лови щом е на 30.06.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тея Български пощи дълбаят дъното.
Пратката е минала митница и от 10 дни стои на "Parcel at destination office for final delivery" а те не могат да ми я намерят.
Цитирай

Това е идеята на “Кой”. Нали закриха лавка, а сега като не стават ще ги купи за безпари, и почва големия бизнес Smile. По цял свят пощите са N1 куриер, ние сме изключение от правилото. Синът ми е разказвал за Щатите, пък аз съм виждал с очите си в цяла Европа.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2021-07-27, 11:09:46)aladin написа:  Тея Български пощи дълбаят дъното.
Пратката е минала митница и от 10 дни стои на  "Parcel at destination office for final delivery" а те не могат да ми я намерят.

Бях поръчал калъф за телефон на един приятел:

[Изображение: 02.jpg]

Така и не дойде, отворих dispute и си върнах парите, но ден днешен (вече минаха почти 2 месеца след срока за получаване) все още не е пристигнало известие, че имам пратка, а дори наскоро бях ходил до пощата за друга пратка, но нямах "безплатната".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Някои пратки точно при забавянето тази година идваха с mbm-express , може да си потърсиш при тях пратката имат телефони на сайта. 
И аз имам 1 , който си взех парите след диспут, все още има шанс да пристигне.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

B Алито тези рингове са 2-3 пъти по-евтини от ибей.ук /които пак са през китай/...
Има ли някакви съществени промени или да поръчвам спокойно (под 30лв нали беше лимита)? И къде ще ги очаквам?
Другото е - кой метод на доставка да избера? месец и половина надявам се е макса или да отговарят.  Rolleyes  
[Изображение: alidosy.jpg]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Гледай да са проследими, че иначе потъват. ДДСто си го вземат при плащането. Други особености няма. Аз бих предпочел АЛИ Стандарт.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-07-29, 20:46:31)alexbg67 написа:  Гледай да са проследими, че иначе потъват. ДДСто си го вземат при плащането. Други особености няма. Аз бих предпочел АЛИ Стандарт.
Т.е. мога да поръчвам и над 30 лВ? Иначе по пощите идва?
Предварително се вижда дали са проследими?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

https://m.24chasa.bg/novini/article/10034668

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)