Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Преди 10 тиня години поръчвах часовник от Сащ.
След ддс и мито определено имаше смисъл и ми излезе с около 400лв по-малко.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
Аксесоари

(2021-09-20, 10:42:12)hkastelov написа:  Не е тайна, Айфон ще поръчвам или 12 или ще изчакам да пуснат 13 ка та в продажба, благодаря на включилите се, ако е само ДДС като добавка 20% лесно ще се сметне колко излиза и дали има смисъл, ако някой е поръчвал, ще помоля да потвърди дали само ДДС е платил допълнително!

За електроника няма мито, само ДДС е. От Ebay пазарувам от 2008 г., от компютърни части до телефони. 

В зависимост от търговеца, обявата и начина на доставка митническите такси и обслужване може да са включени в стойността на доставката. 

В повечето случаи изглежда така.


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 6.08 KB  Сваляния: 659
Цитирай

Днес си получих пратка от Алиекспрес по новите наредби. Чакането беше само 20 дни. Получих си SMS, че тя е вече в местния пощески клон. На гишето не платих никаква такса за доставката.

 
Цитирай

Също получих пратка на стойност 9$ - за 20 дни от поръчката до получаването в местната поща. Не са ми искали такси.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

ДДС-то (VAT) се начислява при самата поръчка. В минимален брой случаи това не е така и искат тук да се заплатят таксите.
Цитирай

Не ставаше въпрос за ДДС, преди се говореше, че и от пощите ще събират някаква такса за услугата, това имах предвид.

 
Цитирай

На мен ми взеха 3.90 за освобождаването. При доставката, човека ми каза, че мога директно да отида в митницата (София) и да си освободя пратката, без да се занимавам с пощи. Моята пратка дойде за 6 дни от Лос Анджелис до София и след това месец пощите да я освободят.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Последните 2 месеца пратките ми пристигат с малки изключения за около 30 дни. Някои в пощата, други - в офис на куриер. Дали е с безплатна или Aliexpress Standard Shipping при мен се оказва, че няма никакво значение. Странното е, че ѝ отнема повече време да стигне до мен от влизането ѝ в Европа, отколко ѝ отнема да стигне от Китай до Европа.

Наясно съм с проблема във веригата на доставките в цял свят, но е отвратително да чакаш месец резервна част за смартфон, която я няма никъде другаде (в моя случай).

Не знам дали си заслужава да платиш 60 долара DHL доставка в случая Big Grin
Цитирай

Последната мода на Алито - поръчвам няколко неща за по 4-5$, плащам отделни доставки за всяко и накрая всичките пристигат групирани в голям пакет.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Тази опция се предлага отдавна.

 
Цитирай

Пристигайки тъй в голям пакет и обединени, няма ли опасност пратката да премине заветната сума за пред митницата?

Sony Z5 Compact.
Цитирай

(2021-10-30, 13:07:27)b0bb0 написа:  Пристигайки тъй в голям пакет и обединени, няма ли опасност пратката да премине заветната сума за пред митницата?

Нещата в последната групова пратка бяха на обща стойност 37.6$ или около 64 лева. Заветната сума е 150€.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Да де, ама ако поръчаш поотделно 5-6 неща по 30-40 евра и си мислиш, че ще минат отделно, а дойдат като една пратка... туй ми е мисълта Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Ами нали на стоката плащаш данък при поръчката, защо им е да минават митницата?

 
Цитирай

Плащаш си данък добавена стойност при поръчката. Мито е друга такса, която се налага на вносни стоки над определена стойност. Идеята на таксата е била да се стимулира родното производство. Не помня кой министър председател я въвежда за първи път в България.

пп.
Всъщност май и митото се начислява при покупката!? Не знам. От друга страна може да декларираш по-малко, например, и затова да минава през митническа проверка пратката.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пратките се проверяват избирателно, ако има измама от страна на купувача - яко му дупе! 99% от неполучените пратки са ги харесали митничарите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

На мен са ми спирали само една пратка за проверка. Попълних декларация и пощата ми я освободи срещу такса за услугата. Все си мисля, че попадне ли в митницата пратката се води някаква регистратура. Аз мисля, че потъват по време на транспорта. Друг е въпроса ако имаш известие, а не си потърсиш поръчката! 
Нищо чудно и да е магически микс от всичко по малко Big Grin
Цитирай

Здравейте, две от пратките ми от 5 дни са със следния статус, който нищо не ми говори:

"Pre-declaration of the item has been received by customs"

Някакво предварително деклариране на продукта е получено от митниците...

Документи ли някакви искат (пратките са евтини; под 10 лв.) или си е някакъв нормален статус и остава само чакането, докато пристигне?
Цитирай

Чакаш търпеливо...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз не разбрах, ако поръчам нещо по-скъпо ми махат ДДС-то и си го плащам тук, дотук добре, ама процедурата по освобождаване, като преди ли е? Т.е. пращам им на БГ Пощи всички документи и те се оправят с митниците и после си взимам пратката от пощенския клон, като плащам ДДС и таксата на БГ Пощи?
Цитирай

Здравейте, на 11.11 поръчах от Али Xiaomi Poco X3 NFC за $89 с доставка от Франция, през La Poste, но след толкова дни...никаква информация за пратката
Дали изобщо ще пристигне нещо? Или ще дойде от Китай, след месец и ще трябва да плащам и митнически такси и сборове?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2021-11-26, 08:45:49)Severna написа:  Здравейте, на 11.11 поръчах от Али Xiaomi Poco X3 NFC за $89 с доставка от Франция, през La Poste, но след толкова дни...никаква информация за пратката
Дали изобщо ще пристигне нещо? Или ще дойде от Китай, след месец и ще трябва да плащам и митнически такси и сборове?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Може ли линка. За тия пари се съмнявам да е реплика даже.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това са фейк магазини.

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-11-26, 08:47:48)BlackBone написа:  Може ли линка. За тия пари се съмнявам да е реплика даже.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Линка към телефона не се отваря, но пускам снимка. Предполагам и аз, че е фейк магазин, защото продавача не чете съобщения, магазина няма нито един продукт за продажба в момента...Пуснах дело и парите ще ми се възстановят до дни, но пък все имам очакването, че нещо ще пристигне Нали все чакаме да "ударим кьоравото"


Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[Изображение: f71e7c87fc46ab4e9c289e810aa44911.jpg]

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

Как може да си помислите дори за Поко на 89 долара и Ми 11 за 200 такива?!

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)