Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Сега ще ти обясня.Моите пратки също не са по 10$...някои надвишават твоята стойност,но това да не те притеснява!ДДС си го платил още на китаеца,така че за това няма да се притесняваш.Изтегли си данъчната фактура от поръчката,пътя е "Order details /Download invoice".Вътре е описана данъчно цялата пратка.После ти остава да чакаш."Received by local delivery company"-означава,че пратката е поета от БГ куриер и я влачат до пощенският клон,който си дал в шипинг адреса-тук също чакаш Smile Може да отнеме до 2-3седмици!!Относно митниците-ВСИЧКИ ПРАТКИ минават митница,но само някои задържат,"Анализ на риска" се нарича,нещо ги е усъмнило на скенера!Ако ти я задържат,те уведомяват,че имаш задържана пратка, трябва да я освободиш и ти казват къде да отидеш.Там отиваш със свалената данъчна фактура от поръчката.И вече от там нататък-всичко е решено на местно ниво(кои документи,къде попълваш и т.н.)Изтегли си данъчната фактура и чакай,пратката влезе ли в БГ,вече никой не чука бар-кода от нашите,затова не виждаш пратката да се движи-ама се движи Smile
Цитирай
Аксесоари

(2022-05-09, 17:03:46)vertexe написа:  Сега ще ти обясня.Моите пратки също не са по 10$...някои надвишават твоята стойност,но това да не те притеснява!ДДС си го платил още на китаеца,така че за това няма да се притесняваш.Изтегли си данъчната фактура от поръчката,пътя е "Order details /Download invoice".Вътре е описана данъчно цялата пратка.После ти остава да чакаш."Received by local delivery company"-означава,че пратката е поета от БГ куриер и я влачат до пощенският клон,който си дал в шипинг адреса-тук също чакаш Smile Може да отнеме до 2-3седмици!!Относно митниците-ВСИЧКИ ПРАТКИ минават митница,но само някои задържат,"Анализ на риска" се нарича,нещо ги е усъмнило на скенера!Ако ти я задържат,те уведомяват,че имаш задържана пратка, трябва да я освободиш и ти казват къде да отидеш.Там отиваш със свалената данъчна фактура от поръчката.И вече от там нататък-всичко е решено на местно ниво(кои документи,къде попълваш и т.н.)Изтегли си данъчната фактура и чакай,пратката влезе ли в БГ,вече никой не чука бар-кода от нашите,затова не виждаш пратката да се движи-ама се движи Smile

Благодаря, това, което аз разбрах е следното: Заради драмата с пощите и крашването на системата им пратки не пристигали по пощенските клонове. В момента всички пратки се събирали на едно място - явно в главната поща или знам ли. Не ги разпределяли, защото нямало как без система и всичко се описвало на ръка като в доброто старо време. Ако моята пратка е в митница (съдейки по информацията на митническо обслужване в бг пощи) то моята пратка няма как да бъде разпределена към шипинг адреса, а ще чака да им се оправи системата, за да може да я преразпределят електронно. След това трябва да чакам вероятно бележка, която на хартия да получа в пощенската си кутия, а такива в нашия квартал не са пращали от години. Говорих с пощите и те казаха, че не знаят кога ще им се оправи системата и да чакаме, като бе описано,ч е уж системите им са възстановени, но пратки няма по пощенските клонове.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Реших да пиша отново, защото все още пратката не е при мен. В митница е. За десетина дни пратката ми от Китай пристигна в БГ. И от там се започна голямото забатачване.
Пратката е в митници. След като предварително изпратих необходимите документи в началото на май на мейла на митници, изчаках една седмица , но нямах никаква повиквателна от тях. Обадих се на единствения телефон за връзка с тях, на който е голяма рядкост да ти вдигнат. Вдигна ми служителка, която услужливо ми каза, че документите са ми наред и чакаме правене на митническа декларация, с която пратката трябва да стигне пощенския клон, за да си я заплатя и получа.

До ден днешен когато се обадя при тях те все още правят въпросната митническа декларация без да кажат точен срок за това, кога може да очаквам своята пратка. По проследяване на пратката в сайта на бгпощи тя е входирана на митници на 26 май, като от тогава имам две изменения по нея -

Митнически склад БРСК - Record item customs information (Inb)
Retention reason : Insufficient/incomplete/incorrect documentation; awaiting additi

SOFIA CP Record item customs information (Inb)
Retention reason : Hight-value goods - Official Customs declaration required

Според служителката на телефона съм имал всички необходими документи и не трябвало да се притеснявам от известията в системата, а да съм си чакал известие от бг пои да си взема пратката, което не се случва поредна седмица.

Нямам нищо против да изчакам стига все пак да има някакви граници или някакъв адекватен срок за това да се случи.

Предвид това, че плащаме за въпросното обслужване, в което за да има някакво движение звъня ежедневно, то мисля, че повече никога не бих си позволил да взема нещо за повече от 30 лв от Али Експрес.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

kstavrev, аз имам същия проблем. При мен поръчан телефон от алиекспрес е от 28.03.2022 на митница. Пратени са всички документи до бг пощи.
Ти на кой телефон успя да се свържеш с тях, на мен не ми вдигат.
Отворих кейс в алито и загубих, отсъдиха че телефона е на митница и аз да се оправям. [Изображение: 96a248445c136b04547c262e424a46b3.jpg]

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Цитирай

Колеги, някой да е поръчвал нещо от Али с доставка тук с M&BM Express? Мнения? Моята пратка я загубиха тук в кварталния офис. Вече мина цял месец, не могат да я намерят.

 
Цитирай

Те автоматично отиват при M&BM Express поне при мен. Когато поръчам 4-5 дреболии, макар че съм ги поръчал по отделно ги пращат заедно и пристигат по-бързо, и ми ги носят до къщи тези от M&BM Express. А когато е само 1 нещо дребно ми отива в пощата. А като се загуби пак нямаш друг избор освен оспорване в алито.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

При диспут няма как и с какво да докажа, че пратката е загубена от некадърните служители на M&BM Express, система на Али отчита, че пакетът е пристигнал тук и само трябва да отида и да си го получа.

 
Цитирай

(2022-06-07, 14:04:40)drakkar написа:  kstavrev, аз имам същия проблем. При мен поръчан телефон от алиекспрес е от 28.03.2022 на митница. Пратени са всички документи до бг пощи.
Ти на кой телефон успя да се свържеш с тях, на мен не ми вдигат.
Отворих кейс в алито и загубих, отсъдиха че телефона е на митница и аз да се оправям. [Изображение: 96a248445c136b04547c262e424a46b3.jpg]

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Всекидневно звънене на телефона 028922666. Всекидневно. Вдигат най-често след 10 и 13 ч. След 15 ч. забрави да ти вдигнат. Менюто е автоматично и веднага казва, че всички линии са заети и да се изчака. Чакай прилежно и се зареди с търпение. Всеки път вдига различна служителка. Искат номера на пратката и задължително да проверят дали ти имат необхопдимите документи, които си изпратил на мейла им. При мен ме помолиха да ги препращам 4ри пъти, докато накрая не й казах да ми потвърди по телефона и да ги пусне за митническа декларация. Моята пратка вече е при мен след два месеца правене на митническа декларация . Накрая в един слънчев ден отново се обадих и ми казаха, че пратката БИЛА НА централните ПОЩИ НА Гурко. Ходих до там естествено и ме препратиха към клона в когото пратката била изпратена сутринта. Там ми търсиха пратката половин час, защото била от новите. Накрая се оказа, че нямали пост терминал за да може да си платя митническото обслужване на цена 140 лв. Никога повече няма да си позволя да пазарувам така - единствено и само ако има възможност с DHL.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

По случай ноемврийската разпродажба в AliExpress ще получите следните купони до 12 ноември включително, с които можете да спестите до $31:

11S6- 6$ от покупната стойност на 50$
11S12- 12$ от покупната стойност на 100$
11S18- 18$ от покупната стойност на 150$
11S24- 24$ от покупната стойност на 200$
11S31- 31$ от покупната стойност на 260$

11DSale3- 3$ от покупната стойност на 40$
11D60Sale6 - 6$ от покупната стойност на 60$
11DSale7- 7$ от покупната стойност на 80$
11D90Sale10 - 10$ от покупната стойност на 90$
11DSale12- 12$ от покупната стойност на 120$
11DSale17- 17$ от покупната стойност на 170$
11DSale23 - 23$ от покупната стойност на 230$

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

И при DHL има издънки, от 22.10 в немско ми стои пратката и няма никаква тенденция да отлепи нанякъде... Самият търговец ми предложи да си пусна спор от утре, защото и той е безпомощен...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Благодаря за кодовете.


Гризнах топ модел китайско нави за бричката от 890 на 470лв. От бая време го дебна и под 750 не беше падало.

Дано я изпрати в европа да ми се размине митото, но дори и да го платя, пак е оферта.
Цитирай

Онзи ден останах изненадан , когато куриер на Еконт ми позвъни и достави пратка от Алиекспрес.Каза ми че от известно време и те освен български пощи извършват доставките.

Smile
Цитирай

И аз бях говорил с познат от Еконт и той каз,че пристигали пратки при тях.Така че не се изненадвайте.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Интересното е дали БГ пощи решава кой да ги достави или куриерските фирми имат договори.

Спиди са част от DPD примерно.
Цитирай

Не мисля,че Бг пощи решава кой да ги доставя.Макар,че Ембиемекспрес препредават писма на Бг пощи за носене.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Само моите пратки ли идват за макс 3 седмици вече?

locke on
Цитирай

(2022-11-24, 09:28:23)locke написа:  Само моите пратки ли идват за макс 3 седмици вече?

И аз приятно се учудих на бързината на доставката тези дни!

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай

Някой ако е наясно, да ми поясни , моля Smile

Имам пратка от Китай, която за 3 дни стига до Холандия (Нидерландия).
От там едно мотане и за 17 дни пристигна до България.

От вчера е със следния статус:

2022-11-29 11:26 BULGARIA,SOFIA LC/AO, Record item customs information (Inb), Retention reason : Awaiting presentation to customs commissioner
2022-11-29 11:18 BULGARIA,SOFIA LC/AO, Send item to customs (Inb)
2022-11-29 03:45 BULGARIA,SOFIA LC/AO, Receive item at office of exchange (Inb)
Днес сутринта получавам съобщение от приложението Алиекспрес:

[Изображение: Screenshot-20221130-101242-Ali-Express.jpg]

Aко я задържат на митница, как се процедира ?
Цитирай

(2022-11-30, 10:35:09)emzo написа:  Някой ако е наясно, да ми поясни , моля Smile

Имам пратка от Китай, която за 3 дни стига до Холандия (Нидерландия).
От там едно мотане и за 17 дни пристигна до България.

От вчера е със следния статус:

    2022-11-29 11:26 BULGARIA,SOFIA LC/AO, Record item customs information (Inb), Retention reason : Awaiting presentation to customs commissioner
    2022-11-29 11:18 BULGARIA,SOFIA LC/AO, Send item to customs (Inb)
    2022-11-29 03:45 BULGARIA,SOFIA LC/AO, Receive item at office of exchange (Inb)
Днес сутринта получавам съобщение от приложението Алиекспрес:

[Изображение: Screenshot-20221130-101242-Ali-Express.jpg]

Aко я задържат на митница, как се процедира ?

Всекидневно звънене на телефона 028922666 - при мен беше това, изготвяне на митническа декларация, изпращане на документите няколко пъти и всекидневно проверяване, защото иначе  те забатачват в митницата и до там може да си я чакаш много време без никакво известие.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

БГ пощи ми пратиха смс с инструкции.
Да попълня и изпратя декларация и фактура за покупката.
Цитирай

Имам проблеми с един продавач, който ми изпрати счупена стока. Отворих диспут и му я върнах, обаче тракинг номера не се обновява и не показва,че е в Китай. Искам от него да прати разходите за връшането, но се прави на ударен и нишо. Кажете какво да правя за да спечеля диспута
Цитирай

Здравейте, по погрешка натиснах бутона, че съм получил стоката, но реално имам още 10 дни от посочения период!
Сега, какво следва? Изгорях ли?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Просто изчакваш да си получиш заявената стока.

 
Цитирай

Ако не дойде/или пристигне объркана или не работеща/ си изгорял...не можеш да отвориш спор.Как пък мина и трите нива на приемане..по грешка?!Потвърди 3 пъти,по грешка?
Цитирай

(2023-04-03, 17:04:10)vertexe написа:  Ако не дойде/или пристигне объркана или не работеща/ си изгорял...не можеш да отвориш спор.Как пък мина и трите нива на приемане..по грешка?!Потвърди 3 пъти,по грешка?

Незнам!? Ама хич не му разбирам!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)