Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Имаш още 13 дена след потвърждението,за допълнителни фийд-бек...ако е някакво утешение.
Цитирай
Аксесоари

(2023-04-03, 13:44:24)dragodraganov написа:  Здравейте, по погрешка натиснах бутона, че съм получил стоката, но реално имам още 10 дни от посочения период!
Сега, какво следва? Изгорях ли?
Преди време и аз направих същия гаф, но имах 3-4 дни до края. Даде ми да пусна диспут и писах, че не съм получил продукта и по грешка съм натиснал, че съм го получил. Върнаха  ми, че срока не е изтекъл и трябва да изчакам. Когато изтече ми върнаха парите.

Android Huawei P30
Цитирай

Ще изчакам още 4 дни и ако няма доставка и аз ще им пиша!
Благодаря ви за отговорите!
Има надежда!🙂🙂🙂
П. С. Пристигна!🙂🙂🙂

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Някой получавал ли е пратка тази седмица от Али през фирма Express One BG? Последните ми няколко пратки минават през тях, много са зле. Много малко офиси и са много груби и арогантни служителите им. Сърдят ти се, че ги караш да работят. Имам една пратка, за която в смс-а пишеше, че е до днес. Но офиса им в Младост е затворен тази седмица, на телефони никой не отговаря, нито офиси, нито главния им телефон. В тракинга им пише, че е имало неуспешен опит за доставка, а такъв не е имало изобщо. Някой да ги е намирал тази седмица?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Нашия район случи на много добър и свестен техен посредник, направо ми е кеф, като видя, че ще мине през тях. Преди година ходех на майната си и беше, както го описваш.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-05-04, 14:20:20)pavelcheto написа:  Някой получавал ли е пратка тази седмица от Али през фирма Express One BG? Последните ми няколко пратки минават през тях, много са зле. Много малко офиси и са много груби и арогантни служителите им. Сърдят ти се, че ги караш да работят. Имам една пратка, за която в смс-а пишеше, че е до днес. Но офиса им в Младост е затворен тази седмица, на телефони никой не отговаря, нито офиси, нито главния им телефон. В тракинга им пише, че е имало неуспешен опит за доставка, а такъв не е имало изобщо. Някой да ги е намирал тази седмица?

Аз получих пратка миналата седмица. Получих СМС, че имам пратка при тях (в случая беше на каса на ИзиПей в София, Младост 2, бл. 246 мисля). Бях приятно изненадан, защото очаквах че ще пристигне по пощата, ще има разправии с митница и т.н.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай

Аз в младост1 съм взимал, нормално отношение, ама то като ги карат със сто неща да се занимават....
Цитирай

Някой друг чака ли пратка чрез Express One? Пише, че още на 11-ти е взета от куриер за доставка.. вече е 23-ти и нищо...
Цитирай

Аз чаках 2 пратки, на едната пишеше неуспешен опит за доставка, а такъв въобще не е имало и получих смс седмица по-късно. Другата пишеше, че е куриера я носи в момента 3 седмици и след това получих смс да отида да си я взема от офиса.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Здравейте,
имам проблем с един диспут и исках да попитам дали някой от вас се е сблъсквал с подобна ситуация.
Според мен става въпрос за чиста измама.
Поръчвам един аудио усилвателс за 30$. След 2 дни го шипват и получавам тракинг номер.
След 5 дни проверявам тракинга - получен. Гледам час по час се е случвало нещо 20-тина стъпки един град в Китай, втори град в Китай след няколко часа в Лайпциг след няколко часа в София след няколко минути минава митница след няколко минути предаден на куриер за доставка и след 3 часа доставен в София а крайния адрес е във Варна.
Пиша на продавача - чакам 48 часа съобщението стои непрочетено. Проверявам дали магазина в алито още съществува и вече го няма.
Пускам диспут като от падащите менюта съм избрал че според тракинг е доставено а реално не е и описвам ситуацията, че дори и да е имало такава невероятно бърза доставка в крайна сметка стоката е доставена в гр. София а не в гр. Варна и че продавача не отговаря на съобщения и магазина вече не съществува. В диспута искам пълен рефънд от 30$.
След 48 часа получавам известие, продавача е предложил решение. Влизам си в app-а на телефона гледам предложението рефънд за исканата сума и месидж "ок". И два бутона accept и reject.
Цъкам на аксепт и о изненада на следващата стъпка искат да им пратя стоката обратно. Е от къде да я взема че да им я върна нали не съм я получил?
Смотаната система позволява въпреки, че съм избрал изрично в диспупа от падащи менюта причина - не получена стока да позволи на продавача да поиска връщане на стоката и наглеца дал адрес в друг град не този от който уж е шипната оригиналната поръчка.
От там се въртя в някакъв омагьосан кръг да се свържа със съпорт на алиекспрес но не мога. Само си чатя с бота Eva.
Системата очаква от мен да пратя обратно стокота до втори юни и да приложа тракинг номер. Ся и аз да изфабрикувам фалшив тракинг ли?
Имам една опция да се откажа от диспута но не знам дали ще мога да пусна нов след това.
Някой сблъсквал ли се е с подобен скам?
Цитирай

Ако има, пусни линк към магазина на продавача, откъдето си закупил артикула си.

 
Цитирай

Това е една от причините да не поръчвам от алито, сега ще кажета 1000 човека, че никога не Ви се е случвало. И това е един процент от случаите. Но ако Ви се случи на Вас са си 100 %. Това в амазон вяма как да се случи, защото има правила и наказания за външни търговци ползващи платформата. В нашия емаг е статнало като в алито. Ако имаш проблем с външен търговец, емаг не ги интересува - просто гориш!
Веднъж купих така една клавиетура за лаптоп от ибей, само че вместо в София отишла във Варна/по тракинг номер/, след двудневена кореспонденция с търговеца, парите ни бяха върнати. Това, че е пристигнала уж във Варна 3 седмици след обявения срок по поръчка от месец, за който писах на търговеца, не се стигна до диспут в ибей.
Дано си решиш проблема, и си вземеш парите колега!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2023-05-04, 14:20:20)pavelcheto написа:  Някой получавал ли е пратка тази седмица от Али през фирма Express One BG? Последните ми няколко пратки минават през тях, много са зле. Много малко офиси и са много груби и арогантни служителите им. Сърдят ти се, че ги караш да работят. Имам една пратка, за която в смс-а пишеше, че е до днес. Но офиса им в Младост е затворен тази седмица, на телефони никой не отговаря, нито офиси, нито главния им телефон. В тракинга им пише, че е имало неуспешен опит за доставка, а такъв не е имало изобщо. Някой да ги е намирал тази седмица?
През последните две седмици получих два есемеса точно от тази фирма, че имам някаква пратка, но с непълни данни. Но като цъкна на линка, пък ми пишеше, че въпросната пратка не съществува в системата им. Накрая всичко отиде в спам и оттогава повече съобщения от този измислен "куриер" не съм получавал.

 
Цитирай

Магазина вече не съществува. Като цъкна на името на магазина от поръчките ми и излиза Error404 - not found.
Иначе са го били кръстили Shop1102664764
Уникалното в случая е че симулират истинска доставка, която може да бъде проследена както през тракинга на алито така и през външен global.cainiao.com
Отделно сега проверих за още една пратка, която чакам - не може да пуснеш диспут за неполучена стока която според тракинг наистина все още пътува.
Т.е. системата проверява и ако статуса от тракинга е delivered в диспута се появява нова опция - "Status delivered but not received" и въпреки това пак са намерили вратичка предложението на магазина да е "върни ни стоката за наша сметка и ще ти върнем парите", което не ставаше ясно от app-а на телефона с двата бутона accept и reject. Няма второ потвърждение какво точно ще направиш като цъкнеш на бутона - ако ти трепне пръста и си готов.
И върха на сладоледа, е че няма съпорт нито мейл нито телефон.
Въртя се в затворен кръг да си чатя с някакъв бот и не мога да намеря начин за връзка с човек, който да се заеме със случая.
Преди години съм имал диспути и ги решаваха истински хора. Сега са го автоматизирали и работата е зле.
Цитирай

(2023-05-24, 19:45:09)flatmo написа:  Здравейте,
имам проблем с един диспут и исках да попитам дали някой от вас се е сблъсквал с подобна ситуация.
Според мен става въпрос за чиста измама.
Поръчвам един аудио усилвателс за 30$. След 2 дни го шипват и получавам тракинг номер.
След 5 дни проверявам тракинга - получен. Гледам час по час се е случвало нещо 20-тина стъпки един град в Китай, втори град в Китай след няколко часа в Лайпциг след няколко часа в София след няколко минути минава митница след няколко минути предаден на куриер за доставка и след 3 часа доставен в София а крайния адрес е във Варна.
Пиша на продавача - чакам 48 часа съобщението стои непрочетено. Проверявам дали магазина в алито още съществува и вече го няма.
Пускам диспут като от падащите менюта съм избрал че според тракинг е доставено а реално не е и описвам ситуацията, че дори и да е имало такава невероятно бърза доставка в крайна сметка стоката е доставена в гр. София а не в гр. Варна и че продавача не отговаря на съобщения и магазина вече не съществува. В диспута искам пълен рефънд от 30$.
След 48 часа получавам известие, продавача е предложил решение. Влизам си в app-а на телефона гледам предложението рефънд за исканата сума и месидж "ок". И два бутона accept и reject.
Цъкам на аксепт и о изненада на следващата стъпка искат да им пратя стоката обратно. Е от къде да я взема че да им я върна нали не съм я получил?
Смотаната система позволява въпреки, че съм избрал изрично в диспупа от падащи менюта причина - не получена стока да позволи на продавача да поиска връщане на стоката и наглеца дал адрес в друг град не този от който уж е шипната оригиналната поръчка.
От там се въртя в някакъв омагьосан кръг да се свържа със съпорт на алиекспрес но не мога. Само си чатя с бота Eva.
Системата очаква от мен да пратя обратно стокота до втори юни и да приложа тракинг номер. Ся и аз да изфабрикувам фалшив тракинг ли?
Имам една опция да се откажа от диспута но не знам дали ще мога да пусна нов след това.
Някой сблъсквал ли се е с подобен скам?
Измама е, изгорял си и нищо не можеш да докажеш. Виновен си, че си се вързал на ниската цена. 5 дни означава DHL или DHL експрес, само стойността на шипинга е минимум 20$...
Преглътни ги, няма как да спечелиш в този диспут - продавачът е спазил правилата на Али. Ако ти не можеш да му върнеш стоката диспутът ще бъде затворен и той ще си получи парите след време като ги освободят. Аз бих пробвал през банката също ако си платил с кредитна карта.
Като цяло това са подготвени хора в този род измами и са измислили схемата доста отдавна. Разчитат на клиентската лакомия и печелят.
Никога не се поръчва от магазини на по 1-2-3 месеца. Магазинът трябва да има поне 2-годишна история и доста положителен фийдбек - това е важно. Има добавки за браузъра, които ти показват колко е надежден магазина - ползвай ги.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

С всички чат боти е така, защото те отговарят на въпроси от "въпроси и отговори". Тези чат боти са за тези, които ги мързи да ги четат тези работи, просто бота ти ги намира веднага. Най малко, ако не те разбира би било добре да те свързва с истински човек, ама ... А за бота на а1 например .... Е как да върне стоката, като тя не е в града за който е предназначена. Тоест не си я получил за да я върнеш. Пък и как вече няма магазин? Освен да блокира парите от банката ако все още е възможно. Чрез грешния град от тракинга и поръчката, ще им докаже че не е получил нищо и съответно няма да плати. Опитай, но виж какви са условията за това на банката ти.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2023-05-24, 22:04:28)flatmo написа:  Магазина вече не съществува. Като цъкна на името на магазина от поръчките ми и излиза Error404 - not found.
Нали си обменяте съобщения с продавача на ЛС, оттам някакви координати не излизат ли?

 
Цитирай

При мен имаше подобен случай миналия месец и не искаха да ми върнат парите, защото пратката била пристигнала в страната:

[Изображение: 02.jpg]

3 - 4 дни след това получих SMS, че пратката е пристигнала ... ходих до пощата да си я взема и понеже получих "пратката" (празен плик) им направих кличпе как го разпечатвам и вътре няма нищо...

[Изображение: 04.jpg]


След което ми върнаха парите обратно по банков път.


Но винаги гледам като поръчвам да е с висок рейтинг, чета отзиви за покупките и едва тогава предприемам поръчка. Никога не се хващам за цената (в началото докато опознавах платформата се бях подлъгал няколко пъти).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2023-05-24, 19:45:09)flatmo написа:  От там се въртя в някакъв омагьосан кръг да се свържа със съпорт на алиекспрес но не мога. Само си чатя с бота Eva.

Преди време в чата се пишеше нещо от рода на liveagent или livesupport и се появяваше човек, с който да си пишеш. Но трябваше бързо да пишеш, защото при малко по-дълга неактивност и затваряха сесията.

Android Huawei P30
Цитирай

Връщат пари, ама ако натиснеш че си получил край.
Цитирай

Имах същия случай с една камера - пише че е изпратено и доставено, но реално те слагат шипинг номер на други пратки, които са си доставени и системата мисли, че и твоята е, е заведох диспут и го спечелих, в моя случай търговеца си беше изтрил акаунта и не е изисквал да му връщам стоката.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

За момента измислих елементарно решение - Отказах диспута.
Сега отново текат 75 дни до автоматично приемане на поръчката и премина в статус - очакване на потвърждение за получаване.
Мисля след 20 дни пак да пусна диспута защото системата в момента ми дава тази възможност.
Следващия път ще работя изцяло от компютъра и няма да потвъждавам предложението на търговеца през мобилното приложение.
Цитирай

Добро решение-от години не ползвам апа!Дори в режим "декстоп" има елементи ,които не се показват коректно/или изобщо не се показват/.Или браузер или на компа.Над 600 поръчки имам и нямам изгубен диспут.Просто спазвайте правилата и сроковете на платформата.
Цитирай

В началото на година изгърмях с едни 50 лв от Али-то. Бях поръчал една флашка с пръстов отпечатък, която така и не дойде. Пуснах диспут, но от Али-то ме отрязаха, че тракинга сочел, че е пристигнала (аз в пощата проверявах три пъти и трънки) и ми пишат - докажете, че не е пристигнала. И на такова искане какво да отговориш - и изгорях. Ако бях знаЯл, че можело до 3 месеца от датата на поръчката да я оспориш пред банката и да ти върнат парите, щех да го направя. Ама късно го разбрах това.
Цитирай

Сменяш си адреса и съответно вече ще е друг екип за доставката. И при мен бяха загубили така 2-3 пъти на кварталната пощата, както и една пратка, която трsбваше да ми бъде доставeна от MBM Express. Аз също не можах да докажа, че не съм я получил, защото системата отчиташе, че е пристигнала в България. Сега вече си ги получавам по месторабота и ми ги носят на бюрото със служебната поща.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)