Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !
#26

Повдигнах "диспут" имах известни спорове с продавача и в момента на поръчката ми пише "Abandon product and Refund "  в буквален превод е възстановяване? Затова и ми беше чудно какво става, никъде не се пише да я връщам. Ще почакам пък ще видим какво ще стане! Smile 
Цитирай
Аксесоари
#27

@valentyno, докъде стигна с поръчката? Има ли развитие? Пуснал съм 13 поръчки, другия месец си ги чакам и сега гадая коя ли ще се затрие по пътя?

 
Цитирай
#28

Добър ден на всички.Така с извинение че се натрапвам в темата но бих искал да попитам , каква е долу горе нормалната цена за доствка с DHL от Китай до България ? Тъй като съм решил да взема един таблет от Aliexpress , става въпрос за този тук :
http://www.aliexpress.com/store/product/...77252.html
тези 9$ реални ли са ? Защото съм виждал в други подобни сайтове доставката е над 20$.

HTC Wildfire - rooted s-off . ROM -  CyanogenMod.  7.1 .0.1 - buzz 2.3.7
HTC Desire X White - Rooted myONEdx+ RC1.0  4.1.1
Asus Memopad HD7 - Rooted Stock JB 4.2.2
Samsung Galaxy S5 SM-G900F - 5.0 Lolipop Stock Unrooted (still )
Цитирай
#29

Ashen, привет. Ами реално е, просто зависи от коя е част на Китай се доставя. Надявам се, че си сметнал и 20% ддс тук?

 
Цитирай
#30

(2015-06-27, 13:06:25)NoMaD написа:  Ashen, привет. Ами реално е, просто зависи от коя е част на Китай се доставя. Надявам се, че си сметнал и 20% ддс тук?

Да за ДДС-то ми е ясно , просто много се учудих за доствката.Благодаря за бързия отговор все повече и повече се навивам да го взема , защото следя какво става с този таблет от обявяването му преди седмица и нещо.За момента чакам някое по-подробно ревю.Ако някой тук имал Chuwi таблет да сподели какви са ви впечетленията  и мнението за тях.

HTC Wildfire - rooted s-off . ROM -  CyanogenMod.  7.1 .0.1 - buzz 2.3.7
HTC Desire X White - Rooted myONEdx+ RC1.0  4.1.1
Asus Memopad HD7 - Rooted Stock JB 4.2.2
Samsung Galaxy S5 SM-G900F - 5.0 Lolipop Stock Unrooted (still )
Цитирай
#31

Не е зле да се изчака за мнения, все пак няма да имаш и гаранция за него.

 
Цитирай
#32

Aliexpress Escrow Service
Колега tonkata07 ,писал си за горната система за плащане. Трябва ли да регистрирам някъде карта или други стъпки за да не ми превеждат парите на продавача. Мисля че като плащам нещо до сега парите отиват директно в търговеца, а при рекламация ми ги връща обратно в картата.
Цитирай
#33

Здравейте колеги и аз за първи път поръчвам от Алито ,разбрал съм се с продавача да ми пише фактурата на телефона който поръчах за 27$ ,с DHL го поръчах, та въпроса ми е дали ще иде на митница и ще плащам ли мито.

(2015-02-01, 12:38:59)gelermo написа:  Продукт на стойност над 200лв.задължително мито и ДДС.
Ти си ги сметни,и да със сигурност ще ти го задържат,най-малкото заради DHL

Ок де ама ако си се разбрал с китаеца да ти го пише по малко, какво става тук в БГ като дойде, пак ли плащаме ддс и мито. Например телефон за 140$ съм поръчал с DHL и съм се разбрал да го пише 27$ какво става в този случей.

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай
#34

Колега, при евентуална проверка има ли как да докажеш, че въпросната пратка е наистина на тази стойност, която е посочена върху нея?

 
Цитирай
#35

Митничарят изисква копие на хартиен носител от трансферираната сума,за този продукт който искате да освободите.Може да се разберете с продавача да пише каквото си искате,но не това ги интересува.Интересува ги сумата която сте превели,като това се изважда от личния акаунт на купувача.А там вече как може да се манипулира ,акъла ми не го побира......

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#36

Колеги, в Алито вече има опция за изтриване на преключени сделки от акаунта си.

 
Цитирай
#37

Мито на стоката, която например с 3-4 лева надвишава необлагаемия минимум като стойност, къде се плаща, някой да знае? На пощата при получаване ли?

 
Цитирай
#38

Тези стоки, за които се дължи мито, се взимат от митницата, не от пощата. В пощата получаваш само митническо известие.
Цитирай
#39

@vladdark, грешката е моя, ставаше въпрос за ддс къде се плаща, а не за мито в случая.Smile

 
Цитирай
#40

Зависи. Ако идва пратката с Български пощи в пощата. Ако е с някой друг превозвач в митницата.
Цитирай
#41

Здравейте,не знам темата дали се следи още ,но имам въпрос-дано някой ми отговори.
За първи път правя поръчка в Aliexpress.Поръчах таблет с операционна система Android и Windows8 с 2GB RAM-32GB ROM.Но когато таблета пристигна видях,че в андроида имам 7гб а в уиндоуса 19гб памет.Не отворих диспут,а се свързах с човека който ми следи пратката,за да разбера защо е така ,и му казах че този таблет не е това което поръчах.Изпратих му снимки ,за да види че обявената памет в тяхната реклама не е това което виждам аз в таблета.Сега ми предлагат аз да поема разноските по връщането.
1)Какво мога да направя в този случай?
2)Права ли съм изобщо?
3)Какво ще се случи ,ако не освободя плащането?
4)Грешка ли е,че не отворих,,диспут,, ,а му писах на лс?

Дано все още се следи темата и получа отговор,благодаря!
Цитирай
#42

Отваряш диспут, ако опцията все още е в сила, да ти върне част от сумата със забележка: Не отговаря на описанието! И да няма подтвърждение, че поръчката е пристигнала!

 
Цитирай
#43

Това,че не си отворила диспут,е основна грешка при пазарене от Али! Описано е от колегата подробно при откриване на темата,а и от собствен опит го казвам! Личното съобщение може да го изтрие(въпреки че сигурно поддържат архив) но диспута не може да го пипа,там може само да отговаря и да моли да го закриеш! Smile Което НЕ ТРЯБВА да правиш,ако не си доволна от пратката,защото закриеш ли го,не можеш да го откриеш пак! На 2 пъти съм откривал диспут и реакцията е незабавна,още повече,ако търговеца е с висок рейтинг! Потвърди ли получаването на стоката (и изтече ли ти предпазния срок на стоката в раздел Orders)? Ако отговорът е "НЕ",има шанс да си върнеш парите.Прочети внимателно откриването на темата,много добре е написано.
Цитирай
#44

Споко, диспут може да бъде отворен и след като си подтвърдил получаване на стоката.

 
Цитирай
#45

Диспут може да се отвори и след затваряне споко Smile) Не е проблем да върнеш стоката - но ще е за твоя сметка (въпреки че повечето търговци при възтановяване на парите връщата и таксата която си платила за транспорт) !!! Просто отвори диспут (ако все още е възможно ) опиши проблема пак и така...
1 . Можеш да оставиш стоката за теб и да ти върнат част от парите
2.Да ти заменят стоката
3.Да ти върнат парите
Цитирай
#46

                       
Благодаря за бързите отговори.Все още ми позволява да отворя диспут.Пише ми ,че стоката ми е защитена още 34 дни ,но на първото поле още искат да отметна дали съм получила стоката(дори е с червена звездичка,за задължителен отговор).Следващия е дали искам да ми се възстановят парите и накрая дали искам да я върна.След като отбележа ,че искам да я върна ме предупреждава,че ще заплатя таксата за доставка,а аз не съм плащала такава.Таблета беше с безплатна доставка,мито също не съм плащала.
Явно трябва да впиша ,че съм го получила и ,че искам да превозят стоката обратно.
(2015-06-27, 14:03:23)Azhen написа:  
(2015-06-27, 13:06:25)NoMaD написа:  Ashen, привет. Ами реално е, просто зависи от коя е част на Китай се доставя. Надявам се, че си сметнал и 20% ддс тук?

Да за ДДС-то ми е ясно , просто много се учудих за доствката.Благодаря за бързия отговор все повече и повече се навивам да го взема , защото следя какво става с този таблет от обявяването му преди седмица и нещо.За момента чакам някое по-подробно ревю.Ако някой тук имал Chuwi таблет да сподели какви са ви впечетленията  и мнението за тях.

Сега забелязах,че таблета който поръчах е като този на Azhen,но моя е с windows 8.
Azhen ако все още следиш темата пиши как стоят нещата при теб,поръча ли го и има ли описаната памет в таблета?
Цитирай
#47

Пиши че си я получила - пиши и др въпроси които те питат и накрая има описание на проблема - описваш какъв е , прилагаш снимки и видео за доказателство и отваряш диспута
Цитирай
#48

ОК,мерси!Ще пиша какво се е случило и ще ви следя.Благодаря ви!
Цитирай
#49

" След като отбележа ,че искам да я върна ме предупреждава,че ще заплатя таксата за доставка,а аз не съм плащала такава..."
Не си плащала,при идване на стоката,защото си избрала търговец,който предлага "безплатна доставка",но ако решиш да я върнеш,пътя на обратно го плащаш вече ти! Провери колко ще струва,да не се изненадаш неприятно-възможно е (макар и рядко) пътят обратно да е по-скъп от стоката,макар че това е по-възможно за по-евтини стоки.
Цитирай
#50

Къде трябва да проверя ,колко ще ми коства обратната доставка,а и оня ден така му се ядосах на тоя китаец,че му написах,че няма да платя обратна доставка след като грешката не е в мен Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)