Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !
#76

Здравейте,понеже имам много въпроси отностно Алиекспрес възможно ли да се свържа с някои от по разбиращите да ме светне за някой работи и ако да , да ми остави лично съобщение.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

@insol3n7, ами форума е за това : един пита, другите, който знаят, ти отговарят.Smile

 
Цитирай
#78

Такаа... Благодарение на доста подробната руска статия( много благодаря за линка) и коментарите след нея, разбрах, че съм се заблудил и всъщност Alipay wallet е последното нещо, от което имам нужда. Днес направих първата си поръчка, съответно и плащане с дебитната ми Visa. Прикрепих я към моя акаунт, ще видим дали ще има толкова писане и следващия път. Сега да видим колко бързо ще дойде дреболийката, че напоследък половината неща се бавят над месец. Storstark
Цитирай
#79

Здравейте,
Разгледах обявите за Меизу м2 мини
И се спрях на тази. На 11.11 телефона ще струва 91-2$ и доставка още 9,74$.
Няма опция за доставка с DHL, а само някаква си обикновена 15-45дни. Срока не ме притеснява, а реших да се допитам до Вас, дали след като е под 100$ и не е с DHL, ще бъде спрян на митницата и ще подлежи ли на други такси.
Цитирай
#80

@koko_kostov, прочети Feedback. Телефонът има проблем с инсталирания Play Market. Бих си потърсил друга оферта в случая.Smile

 
Цитирай
#81

Колеги,поръчах си телефон от алито.Доставката ще бъде с dhl.Разбрахме се с продавача да декларира артикул с ниска стойност.Въпроса ми е при всички случай ли отива пратката на митницата или е до късмет?И какво трябва да си приготвя ако отиде на митница?Мерси предварително.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#82

@boboe, щом доставката е с DHL - задължително.

 
Цитирай
#83

Щом пратката е с DHL си приготви пари за ДДС+ 20лв. за митнически посредник.Ако си от провинцията и искаш DHL да прехвърлят пратката от митница София до местното митническо бюро още 12лв.
Също така си вземи извлечение от банката за плащането защото вече не се връзват на това че пратката е обявена на мин.стойност.Така че си пресметни ДДС върху реалната стойност на смарфона.

Smile
Цитирай
#84

Колеги, за купоните за отстъпка става въпрос. Един купон важи само за 1 поръчка, или можеш да поръчаш една стока и да доплатиш с 2-3 купона стига да ги имаш ?

 
Цитирай
#85

(2015-11-06, 13:45:21)NoMaD написа:  @koko_kostov, прочети Feedback. Телефонът има проблем с инсталирания Play Market. Бих си потърсил друга оферта в случая.Smile
Има проблем заради некадърна инсталация,а не заради друго...... Smile
Цитирай
#86

Добре, дори и друга обява да избера (то не се знае, дали ще успея да купя), и избера бавния начин (без DHL, 15-45дни), каква е вероятността да се размина с митническите хамалогии. Двуумя се, парите не са много, но разправиите и губенето на време с митници много ме смущават.
Цитирай
#87

Преди около месец си получих телефона......Не съм плащал нито мита,нито данъци,нито такси....Не знам защо в България митниците са толкова "строги" ?  Smile

[Изображение: 8452585A.jpg]
Цитирай
#88

@koko_kostov, тогава просто си го поръчай с доставка от европейски склад и няма да имаш никакви проблеми с тях.Smile

 
Цитирай
#89

(2015-11-08, 09:36:37)koko_kostov написа:  Добре, дори и друга обява да избера (то не се знае, дали ще успея да купя), и избера бавния начин (без DHL, 15-45дни), каква е вероятността  да се размина с митническите хамалогии. Двуумя се, парите не са много, но разправиите и губенето на време с митници много ме смущават.

И без DHL,шанса да отиде на Митница е голям.
Никой не може да каже с точност,какъв е критерият за определяне на коя пратка да се спре.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#90

Здравейте, искам да си поръчам кожено палто за 200 $, правилно ли съм разбрала,че може да помоля продавача да ми напише фактура за по малка стойност и тогава не се плаща мито , а и по малко ддс? Също искам да питам може ли да се поръчват няколко стоки от различни продавачи? СЕГА НА 11.11 ще има голяма разпродажба. Мерси.
Цитирай
#91

@nativp, разбрала си правилно, стойността ще я има обозначена на пратката ти, но няма никаква гаранция, че няма да бъде спряна за проверка и допълнителни такси.Такъв вид стока ще е голяма по обем и няма как да не се набие на очи. По-малките пакети по-лесно минават. Няма да имаш и документ, с който да докажеш стойността, обозначена върху пратката ти, при евентуална проверка, но риска си е само твой. Може да поръчваш стоки без ограничения от различни продавачи, само не си писала за какъв тип стока става въпрос. При поръчка на няколко стоки от един търговец, даже може и отстъпка да имаш от него за поръчката си.Smile

 
Цитирай
#92
Smile 

Здравейте, искам да попитам, ако направя няколко поръчки на един ден , дали те се обединяват на края като една? По точно, ако направя 3 поръчки до 30 лв в един и същи ден, те ще ги обединят в една пратка и така ще трябва да се плаща ДДС? Дано ме разбрахте!
Цитирай
#93

@nativp, за поръчки от един търговец ли става дума?

 
Цитирай
#94

Не, от различни. Понеже още не съм поръчвала, незнам дали сайта дава възможност за няколко артикула от различни търговци в една поръчка.
Цитирай
#95

Здравейте,обещах да пиша как се развиват нещата при мен.
В петък върнах таблета обратно към Китай-платих 27лв.Казаха ми ,че може да е по-евтина доставката ако го изпратим с марки не с проследяващ номер.Но така не ми дават гаранция за нищо,дори не мога да докажа ,че съм изпратила пратка в случай ,че нещо се обърка и не ми пристигне таблета.В рамките на 10 дни е възможно да пристигне при тях,и след това ще чакам да ми възстановят парите.Силно се надявам да приключи всичко успешно.
(Доставката ми беше безплатна,но сега платих 27лв,малко стана като наем за ползването Big Grin )
Благодаря на всички тук ,които ми помагаха.
Цитирай
#96

(2015-11-09, 15:47:20)nativp написа:  Не, от различни. Понеже още не съм поръчвала, незнам дали сайта дава възможност за няколко артикула от различни търговци в една поръчка.
Не, няма как да стане това - всяка поръчка върви с отделен ордер, единствено заедно може да стане, ако поръчката е от един търговец, но и тогава в някои случаи поръчките могат да бъдат изпратени в различни пакети и по различно време според преценката на търговеца. Имай впредвид, че пратките на малка стойност нямат тракинг номер и не могат да бъдат проследени след като вече са напуснали територията на Китай.

 
Цитирай
#97

Здравейте!Искам да попитам при заплащането на дадена поръчка плаща ли се допълнителен данък или както се нарича (fee) за самото испращане на парите?
Цитирай
#98

@insol3n7 , банката си взема такса за транзакцията.

Smile
Цитирай
#99

И аз има нужда от спешна консултация, тъй като за пръв път минавам през процедурата с диспута. Поръчах на 15 септември разни калъфи за телефони, от девет пакета от различни продавачи дойдоха само 5 до до към 30тия ден дойде и последният от тези 5 и другите 4 ги няма и вече стават 60 дни и протеккшъна изтича и отворих диспут за едната пратка и писах, че да ми пратят наново артикулите, тъй като държа да ги получа. Обаче китайчето което отговори ме моли да затворя диспута и че като удължи времето и ако не дойдат до 80тия ден щял да ми върне парите и, че съм можеш пак да отворя диспут ако не пристигнат и не е изтекло времето на протекция. Но на първата страница в темата прочетох, никога да не се затваря отворен диспут. Сега аз не знам какво да правя, вие какво ще ме посъветвате, да не отстъпва или ?
И като слагах отметките за уточнение на диспута и сложих на "Няма тракинг информация", но в писмото съм описал, че не съм получил пратката.

Oтговора:

Dear friend
The tracking number is correct
you can track it on this webiste
http://www.starpost.cn/commom/track/detail/index.htm
generally delivery time is about 35-60 business days
And when the parcel enter to your country,we cannot track it anymore,the post will change another tracking number in your country and we don't know,it is on the normal way to you and will arrive you soon
so could you please help me to cancel this dispute at first?
I promise that if you not receive it beyond 80 business days,I will refund to you
and you can open dispute at anytime before the delivery time end,there is no limit to the number of times with open dispute.
please trust me
Best regards
Цитирай

@bipbip, значи така. Да ти пратят артикулите отново на този етап няма как да стане. Ако защитата на потребителя още не е изтекла, в този период няма ограничения колко пъти ще бъде отворен диспута. Затваряш диспута и пишеш на продавача, че ще изчакаш още една седмица и ако няма резултат ще го отвориш отново - просто му влизаш в положението. Но щом не си получил поръчката в рамките на 40-45 дни, просто е безсмисленно да чакаш повече, а пък продавача, ако иска, нека си удължава протеккшъна. При отваряне на диспута не посочвай т. 3, а т. 1., иначе ще получиш стандартен отговор в случая, че пратката просто няма номер за проследяване. За пратки с малка стойност, продавача няма как да ти даде тракинг номер - все пак той си го плаща. Следващия път като отвориш диспут, просто напиши : "Стоката не е получена. Моля да ми бъдат върнати парите". В общи черти това е. Дано съм помогнал. Успех!Smile

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)