Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Привет на всички.Имам следния проблем:поръчах уред от aliexpess но обърках модела.Та въпроса ми е дали мога да го върна и ми го разменят с правилния?Да дооточня  че пратката я получих и тогава установих разликата.
Цитирай
Аксесоари

Ако още не щипнат, пиши лс на търговеца да направи промяната по ордера.

 
Цитирай

Здравейте,направих поръчка на една стока по алито на стойност 52 евро ,чрез приятел.Обади ми се,че е на митница и ще трябва да ходим да я освобождаваме.Мисля,че той досега не е освобождавал
,защото е поръчвал за малко суми.Та мисълта ми е какви документи ще са нужни за да се освободи и става ли в рамките на деня.Ясно ми е,че ще се плаща ддс.Поръчката е с безплатна доставка.И за документите,как се вадят.Благодаря предварително.
Цитирай

Трябва да са му пратили писмо, в което да пише какво точно да носи, пък той да пита тебе, пък ти тука..
Предполагам е пощенска пратка щом е с фри доставка
В пощата трябва да има митница или фирма, която ги освобождава срещу запалщане...поне така е в Ст. Загора

Платежно - банковата транзакция, а не там колкото ви го е писал китаеца, че няма да ви го признаят. Или да разпечата ордера от алиекспрес. Ако има проследяващ номер на поръчката и пакета е най-добре

И по-добре на човека дето те прествлява пред митницата, който взима 12-15лв за услугата. Иначе ще се разкарваш 2 дена.
А така на следващият ден ще ти е на гишето във вашият клон
Цитирай

(2018-11-08, 19:02:17)rumo написа:  Трябва да са му пратили писмо, в което да пише какво точно да носи, пък той да пита тебе, пък ти тука..
Предполагам е пощенска пратка щом е с фри доставка
В пощата трябва  да има  митница или фирма, която ги освобождава срещу запалщане...поне така е в Ст. Загора

Платежно - банковата транзакция, а не там колкото ви го е писал китаеца, че няма да ви го признаят. Или да разпечата ордера от алиекспрес. Ако има проследяващ номер на поръчката и пакета е най-добре

И по-добре на човека дето те прествлява пред митницата, който взима 12-15лв за услугата. Иначе ще се разкарваш 2 дена.
А така на следващият ден ще ти е на гишето във вашият клон
Благодаря, не са му писали какви документи да носи. И аз питам от мое име, да знам, той не ме е карал. На кого се дават тези 12-15лв.И значи няма да стане  получаването на деня.
Цитирай

Или Български Пощи да те представляват пред митница.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Ако не е получил писмо, то може и да мине метър..Всички пратки минават през customs clearance. После някои ги освобождават, други не и тогава пращат писмо. То днес вече трябва да е ясно какво е- гледай трак номера в бг. пощи http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_typ...tination=1.
ама може и просто да не ви носят писмото щото те за никъде не бързат.
Цитирай

(2018-11-09, 07:51:17)rumo написа:  Ако не е получил писмо, то може и да мине метър..Всички пратки минават през customs clearance. После някои ги освобождават, други не и тогава пращат писмо. То днес вече трябва да е ясно какво е- гледай трак номера в бг. пощи http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_typ...tination=1.
ама може и просто да не ви носят писмото щото те за никъде не бързат.

Благодаря за мненията. Вчера преди обед
 го освободихме и си взех пратката. Стана за около час и половина, но имаше доста документи да се вадят, а те и пари си струват. Ходене от гише на гише, от една институция до друга, а това е време. В крайна сметка резултата е с положителен край.
Цитирай

знам че е писано, но да изчета всичко...! Дано някой отговори. Имам две пратки с писмо от пощите че са спрени от митницата, но тъй като са поръчани от приятел на мое име и съответно парите са взети от неговата сметка.... Ако дам на пощите да ме представляват какви документи трябват и дали аз ще мога да ги взема, имайки предвид че е плащано от второ лице... но пратките са на мое име... благодаря предварително!

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай

(2018-11-15, 09:10:20)Smakl написа:  знам че е писано, но да изчета всичко...! Дано някой отговори. Имам две пратки с писмо от пощите че са спрени от митницата, но тъй като са поръчани от приятел на мое име и съответно парите са взети от неговата сметка.... Ако дам на пощите да ме представляват какви документи трябват и дали аз ще мога да ги взема, имайки предвид че е плащано от второ лице... но пратките са на мое име... благодаря предварително!

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

Моя случай беше такъв. Поръчах чрез приятел, който пазарува от там. Всичко на негово име, само аз му платих сумата, която струваше поръчката. Като се обадиха от пощата, че е задържана на митницата отидохме двамата и там ни казаха какви документи ще трябват, за да се освободи. Предложиха ни да ни представляват, но ние решихме сами да си я освободим. С другия вариант става по-бавно, няколко дни. Отне ни около час и половина-два. Ще трябва разпечатам от плащането на стоката, еури номер и митническа декларация. Това се вади ня място по нужните инстанции. Това е в общи линии.
Цитирай

(2018-11-15, 09:10:20)Smakl написа:  знам че е писано, но да изчета всичко...! Дано някой отговори. Имам две пратки с писмо от пощите че са спрени от митницата, но тъй като са поръчани от приятел на мое име и съответно парите са взети от неговата сметка.... Ако дам на пощите да ме представляват какви документи трябват и дали аз ще мога да ги взема, имайки предвид че е плащано от второ лице... но пратките са на мое име... благодаря предварително!

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
http://aliexpressbg.blogspot.com/2016/08...7.html?m=1

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Здравейте кога мога да отворя диспут? [Изображение: d3add7948a7b3c4aa531eb57e46d3bd8.jpg][Изображение: f80d935605d51eff63a14a64d78cd181.jpg]

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Можеш по всяко време! Аз лично отварям като влезе протекцията в последния ден!

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Не трябва ли да бъде след 4.12 ?
Или вече мога днес е 1ви.
Цитирай

Някой може ли да отговори защо се получава така :

При закупуването на дадена стока пише че ще се достави от 17-28дена ,след като се закупи изписва оставащо време близо 60 дена ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2018-12-01, 07:10:56)Compare написа:  Някой може ли да отговори защо се получава така :

При закупуването на дадена стока пише че ще се достави от 17-28дена ,след като се закупи изписва оставащо време близо 60 дена ?
Едното е срок за доставка, другото срок, в който сумата за поръчката е защитена, не е преведена към търговеца. Има случаи, в които пратките не пристигат в указания срок, но те са редки. Когато получиш пратката, аз те съветвам да не я потвърждаваш веднага, а след като си убеден, че всичко с нея е наред. Този 60 дневен срок е в твоя полза.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-01, 05:33:54)ostava123 написа:  Не трябва ли да бъде след 4.12 ?
Или вече мога днес е 1ви.

За непристигнала пратка ли?
Ако е затова, изчакай крайния срок на доставката т.е. 04.12

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

Да неспристигнала пратка 04.12

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-01, 08:27:16)Гeoрги написа:  Едното е срок за доставка, другото срок, в който сумата за поръчката е защитена, не е преведена към търговеца. Има случаи, в които пратките не пристигат в указания срок, но те са редки. Когато получиш пратката, аз те съветвам да не я потвърждаваш веднага, а след като си убеден, че всичко с нея е наред. Този 60 дневен срок е в твоя полза.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

е да но пратката пристига малко преди да изтече 60 дневният срок!?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Случват се и такива понякога, има на някой пише доставка до 60 дни, а идват за 15. Wink

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

(2018-12-01, 14:34:15)Compare написа:  е да но пратката пристига малко преди да изтече 60 дневният срок!?
Можеш да повдигнеш диспут няколко дни преди изтичането на срока. Дори може и по-рано, ако Алиекспрес отхвърлят с оглед факта, че има още няколко дни за доставка, продължаваш да чакаш с отворения диспут, обикновено дават срок за преразглеждане от 10 дни.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-01, 22:05:36)Гeoрги написа:  Можеш да повдигнеш диспут няколко дни преди изтичането на срока. Дори може и по-рано, ако Алиекспрес отхвърлят с оглед факта, че има още няколко дни за доставка, продължаваш да чакаш с отворения диспут, обикновено дават срок за преразглеждане от 10 дни.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Струва ми се че не ме разбра !?

Някой може ли да отговори защо се получава така :

При закупуването на дадена стока пише че ще се достави от 17-28дена ,след като се закупи изписва оставащо време близо 60 дена ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2018-12-02, 00:03:44)Compare написа:  Струва ми се че не ме разбра !?

Някой може ли да отговори защо се получава така :

При закупуването на дадена стока пише че ще се достави от 17-28дена ,след като се закупи изписва оставащо време близо 60 дена ?


Явно ти не си разбрал . Казаха ти , че това е добре за тебе . Това ти е защитата . След този срок от 60 дена +15 можеш да повдигнеш диспут за връщане на парите ако не си получил стоката . Също и ти казаха , че стоката може да дойде и за 15 дена , за 35 , 45 както на мене се е случвало след 6 месеца . Това 17-28 дена е ориентировъчно .

Storstark
Цитирай

(2018-12-02, 00:03:44)Compare написа:  Струва ми се че не ме разбра !?

Някой може ли да отговори защо се получава така :

При закупуването на дадена стока пише че ще се достави от 17-28дена ,след като се закупи изписва оставащо време близо 60 дена ?
В повечето случаи, стоката пристига в указания срок за доставка в обявата, но има варианти нещо по пътя да забави транспорта, особено ако е около празници/намаления... За това е тази защита, често има и транспортни инциденти с пратките. Стандартният срок за защита на парите е 60 дни за всички поръчки, реално тя може да дойде и след 3 дни, ако е с DHL например.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Българчетата почнаха да се излагат и по Китай.
   

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)