Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2018-12-21, 07:39:37)Гeoрги написа:  Ясно, но съм получавал много пратки от Алиекспрес, които все са минавали митницата без проблем, някои от тях и по-скъпи. А за електрониката не би трябвало да има мито, но пък това е компонент, а не изделие... Озадачих се защо 100% трябва да отиде на митницата.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

От Алиекспрес си се разминавал с митница, защото там са дребни търговци или физически лица. Те обичайно пишат стойност под 15 долара за каквато и да е пратка (дори и такава за 500§) и за това се разминаваш с митница.

В Алибаба са фирми продаващи на едро. Те не могат да си позволят да декларират по-ниска стойност от реалната. Съответно твоята стоност е над 15 долара и ето защо колегата ти казва, че задължително ще мине митница.

Не си разбрал, това че ще мине митница не означава, че ще платиш мито. Точно така, митото на всяка техника е 0%, но на митница също така се плаща и ДДС, което както знаеш е 20% и него задължително се дължи за всяка внасяна стока над 30 лв.

Така че в твоя случай ще платиш 20% върху стойноста на пратката + такси за митнически услуги от агент.
Цитирай
Аксесоари

(2018-12-20, 19:42:32)NoMaD написа:  Искаш ЛС ли да пишеш на търговеца или да оцениш покупката във вид на звезди?

Искам да оценя  покупката  много съм доволен и много  бързо ми пристигна  за разлика от останалите .
Цитирай

(2018-12-21, 10:03:22)maxx271 написа:  Искам да оценя  покупката  много съм доволен и много  бързо ми пристигна  за разлика от останалите .

При потвърждаване на доставката (Confirm Goods Recieved) имаш възможност да оцениш стоката и доставката, както и да напишеш коментар.

.png Screenshot_2018-12-24 My AliExpress Manage Orders.png Размер: 12.53 KB  Сваляния: 90

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

поръчка за 33 долара, задържа ли се на митница?...
Цитирай

@li4o69, малко вероятно търговеца да е декларирал пратката на реалната й стойност, така че - не.

 
Цитирай

Или ако нямаш късмет - да.
Цитирай

благодаря!
Цитирай

Над 30лв подлежи на ДДС събиране, някои неща и на мито. Сигурно е писано 100 пъти. А това какава стойност е обявена на пакета няма никакъв ефект, или почти никакъв.
Винаги съм казвал, че всичко зависи от това колко го мързи митничаря и колко работа/ пратки има в момента.
Имал съм ден, в който ми носят на врата една пратка и писмо за друга, като и 2-те са подлежали на ддс.

Вчера ми дойде един часовник, като на пакета с големи болднати букви си пишеше Хонк Конг и след трак номера стоеше едно HK.
Съответно и обявена стойност от 35$ с немалък шрифт. Всичко говореше, че трябва да го спрат. Ама не го спряха. Но затова и го поръчвах без кутия в джоб, да не хваща много око.
Сега гледам в пощенското гише ( което ще рече, че е прескочило митница) имам един телефон от алито, пък той трябва да си е с кутия, съответно немалък пакет....ама имала баба късмет.
Цитирай

Колеги, последния ден от защитения период за една поръчка се пада през китайската нова година. Ако нещо стане дали ще мога тогава да отворя диспут? Имам някакви спомени, че тогава Алиекспрес не работи. Сайта се отваря, но нищо не може да се прави.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Кога бе тяхната нова година? Дано има някое ваучерче като за платимум мембър.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Цитирай

От 5 февруари и продължава 1 седмица.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

(2019-01-23, 16:10:35)Luke Netwalker написа:  Колеги, последния ден от защитения период за една поръчка се пада през китайската нова година. Ако нещо стане дали ще мога тогава да отворя диспут? Имам някакви спомени, че тогава Алиекспрес  не работи. Сайта се отваря, но нищо не може да се прави.
Можеш да си удължиш протекцията - ако искаш.

 
Цитирай

А може и по-рано диспут да се повдигне. Не пречи.
Цитирай

Здеавейте колеги, мисля да си взема телефон от Aliexpress, понеже до сега не съм поръчвал от там, да ми дадете някакви мнения? Надеждно ли е, за колко време идва г/д, плащането как става, на място на пристигане на пратката или? И има ли вероятност за реплики или дефектни работи?
Цитирай

@Slackwere12:
1. Надежно е, ако е от търговец с висок рейтинг
2. Точно време за получаване на пратката ти няма - между 15 и 60 дни.
3. Плащането се осъществява чрез собствена разплащателна система на Али - Alipay, чрез карта и предварително, но търговецът получава въпросната сума, чак след като получиш стоката си
4. Винаги има вероятност от реплики или дефектна стока, но за това си има и защита на потребителя.

 
Цитирай

(2019-01-24, 17:20:45)Slackwere12 написа:  Здеавейте колеги, мисля да си взема телефон от Aliexpress, понеже до сега не съм поръчвал от там, да ми дадете някакви мнения? Надеждно ли е, за колко време идва г/д, плащането как става, на място на пристигане на пратката или? И има ли вероятност за реплики или дефектни работи?

Телефон не съм купувал, но съм пазарувал всякакви други джаджи. Плащането става предварително, но парите са при администрацията на Алиекспрес и се освобождават когато потвърдиш получаването на поръчката. Като начин на доставка използвай Aliexpress standard shipping, иначе ще ти се изчака чакалото. Доставката с Aliexpress standard shipping е за не повече от две седмици. Когато става дума за телефон тук се е обсъждало, че има смисъл да се ползва куриерска фирма. Ще ти донесат телефона в къщи и така ще избегнеш митницата.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

@Slackwere12 на твое място бих си купил телефон някъде от където ще ми дадат гаранция 1-2 Години и няма да си имам главоболия .Подобре 50лв повече да се плати от колкото да си продаваш счупеният телефон минус 130еврака .Точно за един телефон писахме видеочатове и какво ли не 3-4месеца накрая се оказа че е еподобре да се продаде счупен и да се забрави за случая.
@NoMaD извинявай за различието в мненията ни,но много сме си патили от алито по едни или други причини .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2019-01-24, 19:38:08)Compare написа:  @Slackwere12 на твое място бих си купил телефон някъде от където ще ми дадат гаранция 1-2 Години и няма да си имам главоболия .Подобре 50лв повече да се плати от колкото да си продаваш счупеният телефон минус 130еврака .Точно за един телефон писахме видеочатове и какво ли не 3-4месеца накрая се оказа че е еподобре да се продаде счупен и да се забрави за случая.
@NoMaD извинявай за различието в мненията ни,но много сме си патили от алито по едни или други причини .
Мога да се обзаложа, че това ти мнение е изградено от единичен случай с негативен опит от пазаруване в Алиекспрес. Категорично не съм съгласен с теб, поради следните причини:
1. Почти никога разликата между някакъв Xiaomi апарат в Алиекспрес и нашите магазини не е малка, особено ако моделът е актуален. У нас, магазините плащат ДДС, осигуряват гаранция, макар и понякога съмнителна, а и все пак трябва да излязат на печалба. Понякога разликата е фрапираща, достига дори двойно.
2. Алиекспрес не е магазин, а платформа. Това какво качество продукт, логистика и обслужване ще получите зависи от магазина, който избирате да използвате.
3. Сумите се задържат от платформата, която при неудовлетвореност от страна на клиента, сумите обикновено се възстановяват, ако се докаже правотата му.
Закупил съм над 10 апарата от Алиекспрес вече, последният от които Pocophone. Разликата в цената беше над 200 лева.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-25, 18:22:24)Гeoрги написа:  Мога да се обзаложа, че това ти мнение е изградено от единичен случай с негативен опит от пазаруване в Алиекспрес. Категорично не съм съгласен с теб, поради следните причини:
1. Почти никога разликата между някакъв Xiaomi апарат в Алиекспрес и нашите магазини не е малка, особено ако моделът е актуален. У нас, магазините плащат ДДС, осигуряват гаранция, макар и понякога съмнителна,  а и все пак трябва да излязат на печалба. Понякога разликата е фрапираща, достига дори двойно.
2. Алиекспрес не е магазин, а платформа. Това какво качество продукт, логистика и обслужване ще получите зависи от магазина, който избирате да използвате.
3. Сумите се задържат от платформата, която при неудовлетвореност от страна на клиента, сумите обикновено се възстановяват, ако се докаже правотата му.
Закупил съм над 10 апарата от Алиекспрес вече, последният от които Pocophone. Разликата в цената беше над 200 лева.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Аз затова искам да взема някакъв телефон от там. Цените както казваш са сравнително по малки. Друго което е, че гледам че повечето телефони идват не с европейски firmware.
Цитирай

Ами както си решите в крайна сметка !Не задължавам никого само написах какво сме преживели ,лично аз съм се обидил да не пазарувам стоки повече от 20 еврака това е .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2019-01-25, 18:54:48)Slackwere12 написа:  Аз затова искам да взема някакъв телефон от там. Цените както казваш са сравнително по малки. Друго което е, че гледам че повечето телефони идват не с европейски firmware.
 Пусни линк за да се види за какво става въпрос и за да не гадаем излишно.

 
Цитирай

(2019-01-25, 19:43:36)NoMaD написа:   Пусни линк за да се види за какво става въпрос и за да не гадаем излишно.

Става въпрос за huawei honor 10, не мога да дам линк защото ги гледах през приложението. Гледах всички, уж пише official firmware а като гледам в коментарите са с китайски firmware. Трябва ми европейския. Като цяло не съм хукнал още днеска да вземам.
Цитирай

Ако му платиш таксите, ще излезе почти същото ако си го вземеш оттук, но поне ще имаш гаранция.

 
Цитирай

Цитат:Можеш да си удължиш протекцията - ако искаш.
А може и по-рано диспут да се повдигне. Не пречи.



@NoMaD
Благодаря. Ще искам търговеца да удължи протекцията. Все пак целта е да си получа поръчката. Ако не го направи, стартирам диспут. Максималния срок за доставка беше 45 дни и той изтече вчера. А края на защитения период (60 дни) е на 11.02 – през китайската нова година. Ако не отворя диспут (или не мога), счита се че съм получил поръчката, парите се превеждат на търговеца и сделката приключва.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Колеги, от утре (29.01) започва китайската нова година. Магазините ще работят онлайн, но всички поръчки през периода ще бъдат шипнати след 11.02.  Оглеждайте се за намаления през този период, само тогава си заслужава чакането Smile


[Изображение: 15187366.png]


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)