Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2019-07-09, 20:32:14)degman написа:  Я му пиши Thanks да видиш дали ще стане. Нищо не е активно и при теб Wink 
Да не спорим сега, мир и любов да има. Модераторът винаги е прав. И при мен нищо не е активно и няма чат за стари съобщения. Грешката е в мен, посипвам си главата с пепел и се извинявам на всички с подвеждащия си пост.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
Аксесоари

Какво общо има това че съм модератор, с това че просто съм проверил дали става това което се пита? За какво намесваш нищо не значеща "титла" специално в тази дискусия не знам, просто няма смисъл. Нищо де, поне ще знам за напред че винаги съм прав Wink
Цитирай

Харесал съм си един часовник от Aliexpress. Има 4 опции за доставка - от Германия, Испания, Полша и Китай. От първите две държави не доставят до България, остават ми опциите за доставка от Полша или Китай.
Сега въпроса ми е: ако поръчам от Полша дали ще има митница? От Китай работата е на късмет. Според мен от Полша не би трябвало да има мито, защото стоката идва от ЕС.

1916 
Цитирай

Няма да имаш митница от Полша.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Благодаря за бързия отговор. Поръчвам.

1916 
Цитирай

Добър вечер,

Малко offtopic, но предполагам и тука няма проблем да попитам.
Та казуса ми е следния. Наскоро си поръчах 2 продукта от Gearbest.
Amazfit Stratos - 272лв
Xiaomi mi band 4 - 70лв

Понеже, за първи път пазарувам, като цяло от онлайн магазин в такава сума, не съм наясно с точност как върви процедурата с митото, и колко горе-долу ще струва при задържане на пратката. В опцията за избиране на пощенски метод избрах "Netherlands Post Registered" , тъй като е от EU предполагам няма да плащам мито, но все пак ако някой има опит с този магазин, нека сподели за да се подготвя психически от сега  Big Grin . 

 Опитах се и да откажа пратката, като се замислих за митническите такси. Попитах двама човечеца от центъра за подпомагане, единият ми каза категорично не, другият ми каза, че бил звъннал и да изчакам ден за отговор(не че съм оптимист). В сайта, се води все още пакетирана(Packed), и хората от центъра подвърдиха, че не е изпратена.

Относно изчисляването на митото, всеки продукт в колета, като самостоятелен ли го гледат, или ги събират всички продукти в него и гледат дали са над 150 евро? 

Ако може и да ми обясните, как се изчислява цената на митническата такса. Наясно съм че за телефоните се плаща само ДДС, но поръчаните от мен джаджи, включват ли се в тази категория?


Благодаря предварително!

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай

Обикновено с Netherlands Post заобикаля митницата, но за тази цена не трябваше да си спестяваш още малко $ отгоре за Bulgaria Via Priority Line.

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай

Малко инфо от мен във връзка освобождаването на пратки от митница. Тези дни освобождавах пратки в София и забелязах, че има немалко въпроси та дано съм полезен. 

Всеки може да се представлява сам пред митниците. Процедурата за съжаление е умишлено усложнена и тези без опит не могат да се справят сами. Не съм минавал по тази процедура, но според указанията на агенцията са нужни EORI регистрация, електронен подпис, регистрация в е-портала за подаване на документи по електронен път. Не на последно място е и митническата декларация, подава се по електронен път. Попълването й е сложно и в случаите, когато ми е трябвала съм използвал фирма за представителство, или куриерската фирма извършваща доставката. Цените варират. На Fedex и DHL съм плащал по 20 лева за декларация (последно преди година и половина). През фирма най-вероятно ще е по-скъпо, цените варират. Допълнително оскъпяване има, когато представляващият ви заплаща задълженията от ваше име.

Другият вариант е Български пощи да освободят пратките ви. Става на място в пощенската станция към митницата за даденото населено място, или с подаване на документи онлайн. Има ограничение за максимална стойност от 1000 евро. Нужна е попълнена декларация за съгласие БГ Пощи да ви представляват пред митниците. Декларацията може да се намери в сайта на Агенция Митници и БГ Пощи. Трябват още максимално голям брой документи, с които да покажете/докажете какво сте купили, от кого сте го купили, как сте го платили и колко ви е струвало (цена на продукта + доставка). 

Ползвах услугата за първи път тези дни. Представих авизо от онлайн банкиране с въпросната транзакция, разпечатка от Paypal транзакцията, разпечатка с поръчката от дадения сайт/търговец. Няма точно определени критерии (по-скоро са обобщителни), но това което представите задължително трябва да показва имената ви, адрес, телефон, тракинг номер за поръчката (ако има такъв), цена (включително и доставка). Може да заявите да получите пратка в местния си пощенски клон. Всичко може да се подаде и онлайн, но не намерих конкретни и надеждни инструкции никъде, та реших да заложа на сигурно и отидох на място в РПСМ клон 1250 на ул. Веслец до Автогара София. 

Като приеха всичките ми документи, служителите ми казаха да чакам СМС, имейл, или обаждане в рамките на "8-10 дни" с информация за това какво дължа и кога мога да получа пратката си. Може да заявите получаване в удобен за вас пощенски клон (попълва се в декларацията). Услугата на пощите струва 12 лева, заплаща се заедно с останалите задължения при получаването на пратката. Всичко ми отне около 10 минути, без разправии и да ме връщат. Служителите бяха вежливи и отзивчиви. Лично предпочитам този вариант пред първия. Основният минус е, че отнема значително повече време.

ВАЖНО пояснение за хората от София. Според служителката, клонът на Веслец ще се премести във Враждебна в края на месеца. Не намирам подобна информация никъде, но думите й бяха "в края на месеца се местим във Враждебна", във връзка с това къде мога да получа пратката си. Ако ви се наложи да посещавате въпросния клон първо проучете с обаждане по телефона къде, как и кога.
Цитирай

От алиекспрес, над каква сума има вероятност продукта, който съм поръчал да остане на митница ?

И кога се плащат ДДС и други такси

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай

Над 15 долара мисля. На всеки му се случва рано или късно, но от повече от 50 пратки над тази стойност досега се разминавам. Така че пиши на китаеца да ти сложи цена под 15 доларес и така. С дхл винаги минават митница освен ако не е схема от Китай - Англия - България.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2019-07-22, 20:08:24)degman написа:  Над 15 долара мисля. На всеки му се случва рано или късно, но от повече от 50 пратки над тази стойност досега се разминавам. Така че пиши на китаеца да ти сложи цена под 15 доларес и така. С дхл винаги минават митница освен ако не е схема от Китай - Англия - България.

Sent from my LM-G710


Благодаря Smile Става въпрос за нещо евтино, което няма да надвиши 15 долара.

Иначе за схемата знам, така ми доставиха к20 про-то (с ups от Китай до Англия и след това от Англия до България с dhl)

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай

Щом е евтино поръчвай на воля Smile Винаги може да стане объркване, доста пратки особено последно време не ми идват ама повдигаш диспут и ти връщат парите.
Цитирай

Здравейте,
имам проблем с продавач в aliexpress.com,някак си не му издържаха нервите и свърши с обида към мен .
Аз не съм го обиждал.
Имали ли сте подобна случка и ако отговора е ''ДА'' какво предприехте ?
За първи път ми се случва може би е често явление но както написах вече на мен не се е случвало и ми е малко странно !
Да му тегля една или да пиша на aliexpress.com какъв съвет бихте дали?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Пиши на aliexpress.com ,да видим какво ще ти отговорят.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай

и аз така мисля .Само де не мога да намеря къде да им пиша !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Отвори dispute: https://report.aliexpress.com/

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2019-07-25, 09:47:28)centur написа:  Отвори dispute: https://report.aliexpress.com/
 В конкретният случай имаше dispute но свърши ,вече е затворен и не мога да пиша.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Затвориш ли веднъж disput връщане назад няма.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Можеш да го цитираш в ревюто на стоката. Дай му отзив подобаващ на поведението му. Ще се види от всички. 1 звезда и т.н. Даже там може да прикачиш и screenshot от кореспонденцията м/у вас и милите думи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хм...странно SmileТам са с железни нерви.Пиши в живия чат(банера в дясно"Трябва ви помощ?").Веднага отговарят и действат светкавично.Ако те е насолил в съобщенията,е свършен!Ако е в мейл,може да се наложи да прикачваш доказателство.В никакъв случай не му отвръщай!Ще си изпатиш и ти.
Цитирай

Написал го е във Feedback .
Ако не се лъжа може да се чете от всички .
Оставям го за момента ,изскочиха други ангажименти Sad

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2019-07-22, 20:08:24)degman написа:  Над 15 долара мисля. На всеки му се случва рано или късно, но от повече от 50 пратки над тази стойност досега се разминавам. Така че пиши на китаеца да ти сложи цена под 15 доларес и така. С дхл винаги минават митница освен ако не е схема от Китай - Англия - България.

Sent from my LM-G710

Не беше ли 30лв? 

А ако пратката е 15$, а доставката е 10-20$ минава ли митница? 
Цената на стоката ли се гледа или крайната сума, т.е. стоката + доставка?
Цитирай

Сумата за доставката никъде не се отразява на пратката, поне аз не съм виждал.

 
Цитирай

На всички пратки които съм получил пише сумата в долари.

1916 
Цитирай

(2019-07-27, 15:45:12)NoMaD написа:  Сумата за доставката никъде не се отразява на пратката, поне аз не съм виждал.
Преди години си поръчах часовник от Amazon USA. Часовника беше около 300$, доставката около 50$. Естествено мина през митница и платих такси и върху сумата за самата стока, и за доставката. Тоест на митница се плаща такса върху цялата крайна сума, за която си купил стоката.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: Compare, 1 гост(и)