Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Прати го по камила. Със същия успех ще е.
Цитирай
Аксесоари

Имате ли проблем със забавени/неполучени пратки последните 3-4 месеца ? Поръчал съм няколко неща от али и ибей и съм получил само 2 от тях ... От Германия не идват, от Китай не идват. Само от Англия сполучих.


Цитирай

Определено има забавяне със сингапурски пощи. 3 пратки чакам с тези пощи от алиекспрес и 3 те се бавят, не знам защо. Пратките са с проследяване и 3 те висят изпратени в чужбина от доста време.
Цитирай

С памет 8 ГБ Самсунг  за лаптоп, чаках 6 месеца и продавача се оправдава, че била в Германия. Да, ама арбитъра пей пал отчете моите аргументи за по убедителни от тези на китаеца! И до днес не съм го получил нищо.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Според мен проблемът не е в Продавачите, а в нашата страна и обслужване.
Звънят ми един ден, че имам пратка - отивам и изведнъж нямам пратка.


Цитирай

Е то и това е вярно, но при моите пратки не ги отразява да кацнали в БГ , а трябваше до сега да са кацнали...
Цитирай

Последната пратка я чаках поне 2 месеца, изтече времето, пуснах дипут, китаеца ми каза, че е в бг, само трябва да изчакам. 2 седмици след това я получих, стойността й беше около 5 лв, и не ми беше много зор дали е прав китайчо. Като цяло нямам проблем с бг пощи, ок ми е, но много от вас имат. Вероятно извършват преструкториране и актуализиране на някои системи за работа, и се случват неприятни неща.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Има ли развитие със Сингапурските пратки? Имам две пратки от 5.09 висят на изпратени в чужбина.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-09-17, 12:25:11)tivanov96 написа:  Според мен проблемът не е в Продавачите, а в нашата страна и обслужване.
Звънят ми един ден, че имам пратка - отивам и изведнъж нямам пратка.
И на мен ми се случи миналата седмица. Обадиха ми се, имал съм 2 пратки. Отидох днес и се оказа че нямам. Обадили са ми се за стари. А тези сингапурски или каквито се водят LVS си се бавят и нещо не ми идват пратките. Ще пускам диспути и така....

Sent from my LM-G710
Цитирай

Сингапурските не са Lvs те са RB......SG.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

И от тия имам които се бавят и не идват. Няма значение май, ако дойде дойде.....
Цитирай

В някои пощи вече не звънят. Пращат смс с техен си номер
Цитирай

Принципно винаги гледам да поръчвам с Ali express standart shipping и всичко идва навреме (между 2и3 седмици), последния път обаче взех нещо с free shipping и имаше tracking, след около 25 дни от изпращането ми пишеше че пратката е в България, а в пощата я пратиха след още 40 дни. В разпределителния център за тия пратки с free shipping имам чувството, че работи един човек за цяла България.. Баси...
Та вече го избягвам още повече.. По добре да дам 2-5лв. Отколкото да чакам 3-4 месеца.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Здравейте! Решил съм да пазарувам от али-то за първи път и имам няколко въпроса. Начи, искам да поръчам 10 броя "х" стока на обща стойност 170лв. Въпроса ми е, дали ддс-то и мито се плащат за общата цена или за цената на една бройка. Съответно над 30лв ддс и над 150лв мито, доколкото съм прочел из нета. Незнам дали съм бил изчерпателен относно питането ми, но Ви благодаря за вниманието!
Цитирай

Ако са в една пратка трябва да е за общата цена
Цитирай

Тогава, ако се разбера с продавача да ги изпрати отделно, едно по едно(незнам дали ще се съгласи) ще може ли да заобиколя доп. плащания. Друг въпрос, ако поръчам до 150лв ддс-то къде се плаща. Трябва ли да се освободи пратка или директно в пощата се плаща? Благодаря!
Цитирай

Предполагам че няма да ги прати отделно. Рискуваш с митницата. Ако те хванат хванат.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Ако си поръчал цял "ордер"(поръчка,в която си цъкал с плюса за количество),ще ги получиш заедно.Трябвало е да ги пускаш като отделни поръчки.И за да не се разкарваш,си направи извлечение на плащанието по картата от банката за съответната поръчка.Ако извлечението е вече в теб,всичко се урежда в пощата.Ако ти задържат пратката в митницата и извлечението е в теб,всичко се урежда там.
Цитирай

Вече митниците на пощите работят само с мейл. Скоро ми спряха зарядно и пратих поръчката с тракинга и две бланки на word и го освободиха. 16 лева близо са такси, другото е ддс. Ако е над 150 лева но не съм сигурен за точната сума има и мито. Всичко е до късмет до голяма степен дали ще го спрат.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Имам казус. Купих нещо от Китай, беше счупено, търговецът каза да не отварям диспут и ще ми върне парите по ПейПал, казах му че не ползвам ПейПал, после поиска сметка на MasterCard (картовата ми сметка) за да върне парите там. Ок, дадох му IBAN на съответната сметка но той каза че искал някакъв 16 цифрен код. Кой е този 16 цифрен код който ми иска и трябва ли му въобще нещо повече от IBAN?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Според мен си пусни диспут, защо ще му даваш номера на картата си. Не е редно.
Цитирай

Нищо на никой не трябва да пращаш,системата не работи така!Няма значение дали ползваш ПейПал или не!Отваряй диспут,изчакай решението на съдията от Али и парите ще ти бъдат върнати по сметката,от която са пратени!Ако не отвориш диспут,сделката се смята за приключена и на търговецът му освобождават парите,които си платил за стоката.
Цитирай

(2019-10-11, 08:53:39)dgrozev1 написа:  Според мен си пусни диспут, защо ще му даваш номера на картата си. Не е редно.
Един вид да му направя услуга защото продукта може да е счупен при транспорта.

(2019-10-11, 09:03:28)vertexe написа:  Нищо на никой не трябва да пращаш,системата не работи така!Няма значение дали ползваш ПейПал или не!Отваряй диспут,изчакай решението на съдията от Али и парите ще ти бъдат върнати по сметката,от която са пратени!Ако не отвориш диспут,сделката се смята за приключена и на търговецът му освобождават парите,които си платил за стоката.
Аз знам че системата не работи така, ама дефакто той ме уговори да ми върне парите без да отварям диспут и съответно ако искам да му оставя звезди, защото диспута май им сваля рейтинга.

Но щом не сте правили такива неща ще си отварям диспут и това е. Иначе аз мислех че за да полуа пари от някой трябва да му дам само IBAN-a

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Той се опитва да те преметне, докато теб те е страх да не му смъкнеш рейтина с 0.0001. Това е с две думи.
Цитирай

Щом сте водили кореспонденция, аз лично не виждам причина да не му направиш услуга. Щом имаш черно на бяло молба от него, значи ако нещо стане имаш какво да покажеш на съпорта им!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)