Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][I9505][Knox 0x0]Как да руутнем фирмуер GNG8 или по - нов без увеличаване
#26

Тъй като гледам, че линка за towelroot не работи... ето нещо което работи Smile

http://towelroot.org/

SE Xperia x10i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S IV
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги, сложих рековерито и ден по-късно телефона започна да се рестартира от време на време. Какъв може да е проблема, възможно ли е да е от него, или ако не какъв може да е?
Цитирай
#28

Какво рековери човек? Това е тема за руут. С рековери си прецакваш кнокса.
Цитирай
#29

Последно тоя Towelroot само до GNF1 ли рутва без проблеми?

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#30

Май да. Ти да не сложи новия буутлоудър?
Цитирай
#31

Извинявам се ,грешка.Но за рестартирането някакъв съвет? А като се прецака кнокса какво става?До какъв проблем води?
Цитирай
#32

degman написа:Май да. Ти да не сложи новия буутлоудър?
Не съм още.Но пратих телефона в Самсунг-София възстановен софтуерно с MGA за да важи гаранцията и предполагам, че ще ми го върнат ъпдейтнат.Та сега се поготвям психически Big Grin Другия вариант е и аз да сменям марката като го върнат...

stoianmitkov написа:Извинявам се ,грешка.Но за рестартирането някакъв съвет? А като се прецака кнокса какво става?До какъв проблем води?
Единствения проблем е ,че ти отпада гаранцията Wink

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#33

За какво го прати?

Иначе може да руутнеш и да сложиш къстъм ром ама само с игричка с кернелите и мобиле один. Пак е нещо Smile Или минаваш на Z3/G2/3 :whistle:
Цитирай
#34

До колкото разбрах от четене по други форуми, а и тук в разделите на NOTE е споменавано, проблема се нарича ШИМ (Широко-импулсна модулация) или по просто - трептене на екрана при минимална осветеност.Не е кой знае какъв проблем, но ако ми го подменят гаранционно ще е добре - може и да си остана с него.Иначе съм се спрял на G3 или NOTE4 за сега.

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#35

Аз не съм забелязвал на моя, при теб ясно изразен ли е тоз проблем? Защо не Sony Z3?
Цитирай
#36

Ами при намалена осветеност докрай се вижда много добре как си мига.Съвсем леко да бутна плъзгача на дясно и се оправя.Като е на автоматично нощно време пак си премигва и ме дразни.

Сега за избор на телефон ако говорим много дълга ще стане темата и ще разводним тази за руута.С две думи нещо не обичам Сони, а и те са малко епълска история - плащаш за марка само и пускат със закъснение технологиите нещо.LG минаха на 4К дисплей още лятото ,а тия пускат флагман с Full HD преди 2 месеца Confusedtupid: А каквото и да си говорим за мен Super AMOLED-а си е уникален дисплей и не мисля ,че ще ме очарова какъвто и да е IPS LCD Big Grin

И сега по темата - гледам официалните фирмуери ,че той последния си е GNG8 (за ментел даже е и по-стар).Така че дори и да го ъпдейтнат ще си го руутна по този метод в първия пост :thumbup: .Мен ми омръзна нещо да се занимавам с къстъм ромове и ще разцъквам всичко сток + руут .Само, че горе линковете само в дроп-а бачкат - другите ги няма :unknw:

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#37

fidy написа:И сега по темата - гледам официалните фирмуери ,че той последния си е GNG8 (за ментел даже е и по-стар).

Бъркаш се! Даже е по-нов: GNH7

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#38

@fidy не знам дали си видял това - https://www.androidbg.com/forum/post1277...l#p1277436

А за линковете - има ги но трябва от темата в XDA да си ги вземеш Smile
Цитирай
#39

centur написа:
fidy написа:И сега по темата - гледам официалните фирмуери ,че той последния си е GNG8 (за ментел даже е и по-стар).

Бъркаш се! Даже е по-нов: GNH7

Да прав си.Видях в сами-то ,че ментелския е пуснат октомври , а другите декември и не съм задълбочавал Big Grin


degman написа:@fidy не знам дали си видял това - https://www.androidbg.com/forum/post1277...l#p1277436

А за линковете - има ги но трябва от темата в XDA да си ги вземеш Smile

Да - следя форума, особено този раздел Big Grin
Колкото и да чета накрая като отида в магазина той сам ще си каже кой е.А и все пак говорим за топ модели и който и да е ще върши перфектна работа, така че няма какво да дълбаем повече Rock Christmas

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#40

Стана,дажр махнах системните на кнокс както е описано в темата на xda.Само не знам,дали наистина е толкоз фатален този брояч,понеже преди 10ина дни връщах тела в гаранционен сервиз,че ми даваше за извадена сим картата веднъж на ден два и кнокс брояча ми беше на 0х1.Смениха ми за седмица(даже нямаше и толкоз) време в сервиза дъното с ново,естествено гаранционно и сега пак съм на 0х0.Та за това си го рутнах по този начин,а и честно да ви кажа никъде в гаранционните уаловия не пише за този кнокс брояч.Само трябва да си с официален софт.
Цитирай
#41

Ами има хора на които е отказвана гаранция заради брояча. Но по - принцип от това което съм чел в Европейските страни заради това не би трябвало да отпада гаранцията. Като цяло по - добре без него ама който е с новия буутлоудър по - добре да го запази 0х0 Wink
Цитирай
#42

Само да питам,че се присетих.Сега по този метод като съм рутнал тела,ако му върна фабричните настройки от оригиналното рекавъри меню,ще изчезне ли и рута на тела или не?Смисъл,ако искам да махна рута,достатъчно ли е да го ресетна или трябва и флаш през один с официалният фирмуеър?
Цитирай
#43

Трябва флаш.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#44

Трябва да направиш пълен ънруут от супер юзър приложение и за всеки случай флаш на същия стоков с който си. И един хард ресет от настройките.
Цитирай
#45

Такааа... вчера сработи прекрасно с моя сток киткат андроид, но флашнах нов ром... е те тоя ужас, който се оказа, че няма руут и полудях! http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...2-t2943934

Ще сработи ли упътването с тоя ром и еднакво ли е? Благодаря предварително!

Домашен телефон с шайба и 2 метра шнур
Цитирай
#46

(2015-02-08, 21:51:20)titanium написа:  Такааа... вчера сработи прекрасно с моя сток киткат андроид, но флашнах нов ром... е те тоя ужас, който се оказа, че няма руут и полудях! http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...2-t2943934

Ще сработи ли упътването с тоя ром и еднакво ли е? Благодаря предварително!
Това цъкна ли го? [Изображение: 504b981cecad48a1f1e5bc18c79a67b8.jpg]

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#47

Не... ама моя е на английски и ще е чудо да го открия така Smile

Домашен телефон с шайба и 2 метра шнур
Цитирай
#48

Да се похваля....убих го от всякъде!Трябва ми бърз адвайз к'во да правя,че нямам телефон вече.Пробвах да го руутна и както винаги нещо се обърка.Та сега е на буут скрийн и стои от 10 мин. така.Само логото на Самсунг премигва.Зарежда ми Downloading screen-a.Най горе с червен надпис пише ODIN MODE.Незнам каква още информация ще трябва на някой да установи какво му направих и как да го ристорна.
Цитирай
#49

Не си го убил щом влиза в Download. Виж важната тема за флаш на официален фирмуер с Один (една надолу от тази).

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#50

Ако ми кажеш с какъв телефон си и какво му инсталира ще ти кажа как да го оправиш  Smile иначе от Downloading както казваш се излиза със задържане на Power за десетина секунди.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)