Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство[Kitkat 4.4.4] и фикс на малкото памет!
#26

След като инсталирах новото CWM направих wipe dalvik cache , след това пуснах да инсталирам 4.4.4. (в момента версията е 4.4.4.071314 на сайта) и при инсталацията ми даде грешка още сам в рецожеръ какво да напрявя грешката е:

Settings Permissions...
set_metadata_recursive: some changes failed
E:Error in /external_sd/vanir_skomer_4.4.4.071314.zip
(Status 7)
Installation aborted


Моля Ви помагайте не искам да го бриквам Sad

Сега го оправих работата е там че не видях че след като сменя с новия CWM трябва да рестна.

1.Записвате новото CWM, 4.4.4 ROM, GAAPS на SD card
2.От inatall.zip инсталирате новият CWM
3.Рестарт
4.Влизате пак в recovery mode version 6.0. абе завършва на 47
5.Wipe dalvik cache
6.Install new ROM
7.Restart phone
и готово трябва да boot-ne в КитКат 4.4.4
Цитирай
Аксесоари
#27

Scripta за активиране на мрежата може да се въведе директно на телефона чрез Terminal Emulator който се тегли от Андроид маркета,като на всеки един ред който напишете натискате Enter
Цитирай
#28

Здравейте. Имам проблем,не знам къде бъркам. Телефона го рутнах по метода от тази тема и същия ром.Разделих картата на два дяла fat 32 и ext4,както пише. Стартирам mount2sd ,давам install startup script.Телефона се рестартира и дава грешка- EConfusedignature verifivation filed. Къде бъркам?
Цитирай
#29

След кратко боричкане телефона стартира с Vanir, до тук добре но не може да си намери мрежата и оператора.
Инсталирал съм ADB влизам в телефона и поставям това-

adb shell
su
find /efs/|while read s; do chown radioConfusedystem $s; done;
find /modemfs/|while read s; do chown radioConfusedystem $s; done;
chmod -R 777 /efs/
chmod -R 777 /modemfs/
reboot


В този ред find /efs/ | while read s; do chown radioConfusedystem $s; done; отделения елемент дали се възприема като : или друг синтаксис.

Телефона рестартира и нищо Sad пак не си намира оператора.Ако някой се е сблъскал с това и има решение моля, споделете.
Цитирай
#30

Едно по едно го копираш и пействаш. Като напишеш su изчакай да ти зареди super usera(администраторските права), ако не стане пак напиши su и тогава трябва да ти излезне нещо подобно на `root~` или `su~` а не `android~` пробвай и ще стане. Тези неща означават, че трябва да правиш промените като администратор иначе няма да сработят командите, само reboot ще сработи, защото за рестарт не се иска администраторски права. Аз лично на 3 телефона съм го направил и действа безотказно! Успех!
Цитирай
#31

Тази седмица ще редактирам ръководството и ще го разширя. Ще се опитам да го направя по просто да е.
Цитирай
#32

Ok ще се изчака, иначе да всичко го правя като админ.Сега забелязах в този ром че няма GPS или аз не мога да го намеря.Я кажете от къде да сваля стоковия ром за хковера и да си го метна през один.На няколко места в търсачката вади дивотии.
Цитирай
#33

GPS има, кръстен е като Location Off/On. Пуска се от падащото меню или настройките. Сега се сещам защо не иска да ти оправи обхвата, ти сигурен ли си че го руутна с kingo? Пробвай с някой root checker, стоковият ром се сваля от първата тема която съм направил (събрана и подредена информация).
Ти не си ли направи backup с програмата която съм посочил в първите точки? Успех.
Цитирай
#34

toni92 написа:GPS има, кръстен е като Location Off/On. Пуска се от падащото меню или настройките. Сега се сещам защо не иска да ти оправи обхвата, ти сигурен ли си че го руутна с kingo? Пробвай с някой root checker, стоковият ром се сваля от първата тема която съм направил (събрана и подредена информация).
Ти не си ли направи backup с програмата която съм посочил в първите точки? Успех.


Рутнат е точно с кинго.Но не се вижда инсталиран SU има го в менюто и като стартирам ADB ми изписва че е разрешен.
Възможно ли е да не мога да инстална рома заради това, че преди това раздялях картата с Link 2sd. За GPS ok значи ще се дерзае да подкарам рома.Или това, че влизам в профила си gmail, дали оказва влияние.Как да форматна всичко, сега през CWM като задам инстал и ми дава стари директории примерно на go launcsera, а преди това съм дал формар на всичко.
Цитирай
#35

Да споделя и моите впечатления:
При мен веднага след флашване на рома и гапс си намери сам обхват - Виваком, без да се налага да се прави процедурата с АДБ.
Давам му да работи само на 2Г, но при рестарт не се запаметява тази настроика и се връща на ЛТЕ.
Рестартира се без причина по няколко пъти на ден.
Като цяло добър ром с някои дребни бъгове, странно ми е че при мен си намери обхват без моя намеса, а при други не става и не става, но така е с Android Tooth

Също така забелязах, че в рома няма ФМ радио. Ако няко е инсталирал, моля да каже коя програма!

Google NEXUS S (23) 4.3.1 JB - CM 10.2 / SE X8 (W) E15i 2.1
Win XP;7 / Mac OS lion
Цитирай
#36

Единствената възможност да ти се рестартира е да има дупка в новите версии на на рома. Аз ползвам една версия от средата на август.
Друг вариант е да не си направил wipe на dalvik, cache, data.
Случвало ми се е да се рестартира веднага щом го включа, на първата секунда, но след това никога не съм имал проблеми. Ползвам го почти половин година.
Версията на gapps също оказва влияние, ако си инсталирал най-новата версия и ти прави този проблем, пробвай някоя от средата на август. Успех
Цитирай
#37

Колеги, направил съм ръководството по-разбираемо, по-подредено и съм добавил повечко информация за по-трудните стъпки, където хората се затрудняват повече.
Цитирай
#38

Защо като дам " install startup script" на mount2sd и дава грешка?
Цитирай
#39

Може ли да пратиш какво изписва или най-добре направи ми print screen. Прави се като от настройките на power бутона добавиш тази функция. Даваш тикче на "printscreen" след това натискаш powera и ще го видиш
Цитирай
#40

Свали си от маркета superSu и дай Grant на програмата. За друго не се сещам.
Цитирай
#41

А "supersu" и "mount2sd" трябва ли да са от платените или и безплатните стават?
Цитирай
#42

стават и безплатните.

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#43

Благодаря за отговорите. Сега виждам,че като форматирам картата като "ext4"и телефона не я вижда.Ако я направя на fat 32 я вижда. Утре ще кача снимки ако може да дадете съвет.
Цитирай
#44

toni92 написа:Единствената възможност да ти се рестартира е да има дупка в новите версии на на рома. Аз ползвам една версия от средата на август.
Друг вариант е да не си направил wipe на dalvik, cache, data.
Случвало ми се е да се рестартира веднага щом го включа, на първата секунда, но след това никога не съм имал проблеми. Ползвам го почти половин година.
Версията на gapps също оказва влияние, ако си инсталирал най-новата версия и ти прави този проблем, пробвай някоя от средата на август. Успех

Wipe -нал съм всичко пробвах с две версии на рома от 14 и от 17 октомври, сега ще пробвам и августовски. Не е невероятно и проблема да е в моя телевизор/апарат/

Google NEXUS S (23) 4.3.1 JB - CM 10.2 / SE X8 (W) E15i 2.1
Win XP;7 / Mac OS lion
Цитирай
#45

Hege написа:
toni92 написа:Единствената възможност да ти се рестартира е да има дупка в новите версии на на рома. Аз ползвам една версия от средата на август.
Друг вариант е да не си направил wipe на dalvik, cache, data.
Случвало ми се е да се рестартира веднага щом го включа, на първата секунда, но след това никога не съм имал проблеми. Ползвам го почти половин година.
Версията на gapps също оказва влияние, ако си инсталирал най-новата версия и ти прави този проблем, пробвай някоя от средата на август. Успех

Wipe -нал съм всичко пробвах с две версии на рома от 14 и от 17 октомври, сега ще пробвам и августовски. Не е невероятно и проблема да е в моя телевизор/апарат/

Колега дали е стабилен рома.Интересно е да кажеш, коя е версията с която телефончето е стартирало без проблем.
Лека вечер на всички.
Цитирай
#46

Аз използвам версия 4.4.4.081914. Обмислям тази седмица да ъпдейтна до последната версия.
Доволен съм от рома. Ще бъда много радостен, ако има и ъпдейт с Андроид 5.
Цитирай
#47

Здравейте.

Запънах още на EFS Professional, казва ми че устройството не е свързано. Весията е 2.1.73 и се опитвам да backup-на през windows 8.1. Моля за помощ.

Благодаря предварително !

HTC One M7
Цитирай
#48

инсталирал ли си kies? Ако да коя версия? Не трябва да е kies 3 а само kies.
Цитирай
#49

2.6.3.14074_11 е версията на kies Huh ех как се надявах това да е проблема Big Grin

HTC One M7
Цитирай
#50

usb debugging пуснат ли ти е?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)