Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство[Kitkat 4.4.4] и фикс на малкото памет!
#76

Имам въпрос. Моя телефон GTS 7710 го рутнах преди около месец с рома от тази тема и по описания начин.Не съм качвал kitkat 4.4.4, От скоро има проблем със звука- изчезва от само себе си , а е включен.Оправя се с рестартиране.Някакъв съвет може ли?
Цитирай
Аксесоари
#77

Освен да върнеш фабричните настройки, за друго не се сещам.
Задай му " factory reset " от настройките, ако не стане, трябва да флашнеш рома наново.
Цитирай
#78

Зададох му "factory reset", но пак изчезва звука. Май го прави само като падне батерията под 30% ,не съм сигурен . Благодаря за отговора.
Цитирай
#79

Значи флашни рома на ново. В раздела за xcover 2 има тема "Събрана и подредена информация", там има работещи линкове към оригиналният ром и обяснения.
Цитирай
#80

Здравейте колеги ,бихте ли ми помогнали с допълнителна информация относно всичките стъпки за ъпдейт на ВАНИР ром,благодаря предварително .
Цитирай
#81

Здравейте! Прочетох цялата тема и много се замислям дали да не мина и аз на Kitkat. Преди да започна обаче бих искал да попитам дали с новия Kitkat ROM ще работи функцията на фенерчето при заключен телефон? Уникална функция :bow: , която ползвам постоянно и не бих искал да се лишавам от нея. Търсих из маркета такова допълнително приложение което да може да се ползва на всеки телефон но не намерих.
Цитирай
#82

Твърдо да. към xposed има такъв плъгин. Прочети точка 10 от ръководството.
Аз също го използвам много често.
Цитирай
#83

(2014-11-13, 08:08:54)toni92 написа:  Колеги, вече има и Android 5 lollipop за нашият модел. Очаквам също така "Vanir" да пуснат също ъпдейт доверсия 5.  След като го тествам ще кача ръководство и за него.

Пробвах последните два рома от тук: http://www.emccann.net/nuclearmistake/Va...es/skomer/ , но за съжаление дава грешка, че не можело да се монтира нещо си. :-(
Цитирай
#84

И аз пробвах днес, стигнах малко по далеч от теб - до буутлуп. В ХДА пише, че за сега е това, Лолипоп за сега не работи и не знам защо изобщо го публикуват.

Google NEXUS S (23) 4.3.1 JB - CM 10.2 / SE X8 (W) E15i 2.1
Win XP;7 / Mac OS lion
Цитирай
#85

Следете темата http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2689519


Когато започне да работи, веднага ще го изпробвам и ще споделя.
Цитирай
#86

Здравейте, правя всичко по описания начин. Андроида тръгва, но проблема с мрежата остава. Опитах варианта даден тук, но не сработва при мен.
Изтеглил съм последния 4.4.4 от тук http://www.emccann.net/nuclearmistake/Va...es/skomer/. Инсталирах и GAPPS всичко си върви без мрежата.
Дайте някакви идей какво да правя. Или ако е възможно някой да прати направо backup и да го сложа да видя дали щевърви при мен.
Цитирай
#87

(2015-01-16, 16:55:52)stanyo_tr написа:  Здравейте, правя всичко по описания начин. Андроида тръгва, но проблема с мрежата остава. Опитах варианта даден тук, но не сработва при мен.
Изтеглил съм последния 4.4.4 от тук http://www.emccann.net/nuclearmistake/Va...es/skomer/. Инсталирах и GAPPS всичко си върви без мрежата.
Дайте някакви идей какво да правя. Или ако е възможно някой да прати направо backup и да го сложа да видя дали щевърви при мен.

Здрасти, първо руутни телефона с Kingo и след това пробвай пак със стъпката за обхвата.
Копирай скрипта на ново, защото част от него го разпознаваше като емотикони но сега съм го коригирал.
Цитирай
#88

(2015-01-16, 17:07:05)toni92 написа:  
(2015-01-16, 16:55:52)stanyo_tr написа:  Здравейте, правя всичко по описания начин. Андроида тръгва, но проблема с мрежата остава. Опитах варианта даден тук, но не сработва при мен.
Изтеглил съм последния 4.4.4 от тук http://www.emccann.net/nuclearmistake/Va...es/skomer/. Инсталирах и GAPPS всичко си върви без мрежата.
Дайте някакви идей какво да правя. Или ако е възможно някой да прати направо backup и да го сложа да видя дали щевърви при мен.

Здрасти, първо руутни телефона с Kingo и след това пробвай пак със стъпката за обхвата.
Копирай скрипта на ново, защото част от него го разпознаваше като емотикони но сега съм го коригирал.

Проблема не е в това, отбелязах го Wink.Беше руутнат, сега го руутнах отново с Kingo. Повторих всичко, но резултата е същият Sad
Цитирай
#89

Здравейте колеги както се подразбира имах неуспех при инсталирането на киткат на телефона ми  направих всичко

  както бе описано в тази тема, но стигнах до 5.7та точка и не успях да инсталирам gapps от там като си включа тела ми излиза някво лого на VANIR и до там се стига. Както се подразбира аз просто се видях в чудо казвайте какво да правя от сега. Благодаря предварително.
Поздрави    [Изображение: storstark.gif]
Цитирай
#90

(2015-01-17, 08:30:54)freedenair написа:  Здравейте колеги както се подразбира имах неуспех при инсталирането на киткат на телефона ми  направих всичко

  както бе описано в тази тема, но стигнах до 5.7та точка и не успях да инсталирам gapps от там като си включа тела ми излиза някво лого на VANIR и до там се стига. Както се подразбира аз просто се видях в чудо казвайте какво да правя от сега. Благодаря предварително.
Поздрави    [Изображение: storstark.gif]

И аз имах същия проблем. Това се получаваше от версията на CMW.  6.0.4.7 не може да инсталира GAPPS по някаква причина. Сложи по ниска и ще станат нещата. Дано не стане като при мен с обхвата че сега се чудя какво да го правя телефончето Wink

ето едно допълнение от мен или как се получиха нещата, малко е по-различно.Та ето го пак през ADB :

su

rm -rf /efs/*
rm -rf /modemfs/*
cp -r /sdcard/backup/efs/* /efs/
cp -r /sdcard/backup/modemfs/* /modemfs/
find /efs/|while read s; do chown radioConfusedystem $s; done; 
find /modemfs/|while read s; do chown radioConfusedystem $s; done; 
chmod -R 777 /efs/                                    
chmod -R 777 /modemfs/
reboot
Цитирай
#91

върнах оригиналния андроид както бе описано тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...0%B8%D0%B4 и всичко е наред обаче когато го включа започва да изписва всичките ми приложения че били спрели .
Цитирай
#92

И аз ще връщам оригиналния, защото се получи друг проблем. Появи се мобилната мрежа но изчезна WIFI-то/просто не може да се вързва към WIFI - мрежи/. Ще мъча пак докато не стане ще тествам.
Цитирай
#93

(2015-01-18, 12:59:18)stanyo_tr написа:  И аз ще връщам оригиналния, защото се получи друг проблем. Появи се мобилната мрежа но изчезна WIFI-то/просто не може да се вързва към WIFI - мрежи/. Ще мъча пак докато не стане ще тествам.

При мен всичко се оправи след 1 връщане на фабричните настройки
Поздрави
Цитирай
#94

И сложи ли 4.4... ?
Цитирай
#95

Не не неправилно се изразих върнах си оригиналния андроид но всичко крашваше когато го включих и му върнах заводските настройки.Сега всичко върви точно даже е по-бърз от преди
Цитирай
#96

(2015-01-18, 21:19:34)freedenair написа:  Не не неправилно се изразих върнах си оригиналния андроид но всичко крашваше когато го включих и му върнах заводските настройки.Сега всичко върви точно даже е по-бърз от преди

То и аз така направих но нещо не сработка както трябва оригиналния ром. Излизат ми едни жълти надписии липсва отново мобилната мрежа. За жалост още човъркам и търся начин да го оправя.
Цитирай
#97

Да споделя как се справих с проблема с обхвата.
От руските форуми попаднах на следният метод, който проработи при мен:
1. от стария ром си копирах директориите efs и  modemfs   
2. след флашването на 4.4. рутнах телефона и изтрих съответните директории, копирах тези от стария ром, зададох им права 777 и на поддиректориите
3. рестарт

За пълно възстановяване на системата ползвайте метода на трифайловото флашване: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry35911109
Цитирай
#98

(2015-01-19, 21:00:06)aleyan написа:  Да споделя как се справих с проблема с обхвата.
От руските форуми попаднах на следният метод, който проработи при мен:
1. от стария ром си копирах директориите efs и  modemfs   
2. след флашването на 4.4. рутнах телефона и изтрих съответните директории, копирах тези от стария ром, зададох им права 777 и на поддиректориите
3. рестарт

За пълно възстановяване на системата ползвайте метода на трифайловото флашване: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry35911109

Здравейте пак,

а можеш ли да качиш тези директорий някъде, че при мен отново нищо не се получава.
Цитирай
#99

(2015-01-20, 19:05:17)stanyo_tr написа:  Здравейте пак,

а можеш ли да качиш тези директорий някъде, че при мен отново нищо не се получава.

Свършиха ли ти работа?
Иначе аз се върнах на стоковият ром защото ванирата ми даде доста ядове напоследък. Започна се със скайпа, който крашваше. После изчезнаха гапсс след рестарт и така няколко пъти и ми писна да се боря. :-(
Цитирай

Здравейте,
Дали можете да качите оригиналните efs и modemfs, защото аз затрих оригиналния ROM? Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)