Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупен дисплей
#1

Моля за помощ, телефончето се счупи :wall: дисплят е пукнат през средата и тъчат не работи в горната част ...та да попитам някой сблъсквал ли се е с такова нещо ии ако е да помага, къде да го дам да го оправят(от Варна съм ) и горе-доло какви средства ще са ми нужни....ии възможно ли е да се смени само тъч дигитайзера понеже самият дисплей си е ок >>> БЛАГОДАРЯ !!! Smile Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, може ли някой да ми препоръча сервиз за смяна на дисплей? И да ми каже ако има представа какви са цените и колко време отнема?
Цитирай
#3

Здравейте, да не пускам нова тема... аз също си счупих стъклото и има проблем с работата на тъча Sad гледах клипчета в ютуб и ми се струва че стъклото върви заедно с дисплея, така ли е или бъркам (надявам се ама надали...) ако върви задължително с дисплея то има ли някакви китайски заместители в смисъл да не се прецакам нещо с покупката на дисплея или пък ако има читави по евтини варианти да не се набутам Sad и последно тук ли да търся БГ или нещо към ибеи да се ориентирам?! благодаря
Цитирай
#4

(2015-01-15, 21:48:16)bobbi написа:  Здравейте, да не пускам нова тема... аз също си счупих стъклото и има проблем с работата на тъча Sad гледах клипчета в ютуб и ми се струва че стъклото върви заедно с дисплея, така ли е или бъркам (надявам се ама надали...) ако върви задължително с дисплея то има ли някакви китайски заместители в смисъл да не се прецакам нещо с покупката на дисплея или пък ако има читави по евтини варианти да не се набутам Sad и последно тук ли да търся БГ или нещо към ибеи да се ориентирам?! благодаря

Стъклото е заедно с дисплея. В Ибей ще са по - евтини, но доставката е около един месец. Ти си преценяваш кое ти е по - важно, да спестиш някой лев или да си имаш дисплей за 2 дена.
Цитирай
#5

ясно Sad гадна работа, значи около 120-140 частите а тука в бг утре ще питам, иначе колега в ютуб има клипчета как става смяната и ако ти се занимава може сам иначе във варна предполагам в повечето магазини за гсм ще ти го сменят, но за колко и дали ги бива не знам........
Цитирай
#6

За съжаление и на мен ми се случи "случката"... вчера ми се появиха две пукнатини в горната част на дисплея и съответно горната част на тъча не работи. Оставих го в мтел, пък ще видим какво ще стане...

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#7

Колеги добри новини. Оказа се, че не поправяли нашите телефони и от мтел ми го смениха с чисто нов, доволен съм Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#8

Преди 1-2 седмици звънях на сервизите в България, които ремонтират телефоните на Сони и ми казаха, че все още не предлагали части за тях, понеже не ги и ремонтирали.
Цитирай
#9

Здравейте! 
Успях някак си да счупя дисплея по диагонала, което резултира в неговата почти пълна нефункционалност. В сервиза на Булграм, логично, не ми признаха гаранцията (1г. оставаща), отказаха да ми сменят дисплея, (въпреки обясненията ми, че се е получило от само себе си). Вместо това ми предложиха срещу 216 лв. да заменят апарата с чисто нов. Искам-не искам приех, в противен случай трябваше да го изхвърлям. Дадоха ми новия, но в старата кутия, което породи известни съмнения в мен. Увериха ме, все пак, че е чисто нов (какъвто и изглеждаше) и вече 1 месец го ползвам. Батерията дотук се държи по-добре от на предния. 
Някой да е имал подобна случка със сервизното обслужване? 

Sony Xperia™ Z1 Compact / Lollipop 5.1.1
Цитирай
#10

По принцип има 2 варианта, които са се случили.

1. Не е лоша оферта 216 и нов телефон, ако наистина е нямало как да ти признаят гаранцията

2. Този вариант е по-лош, за теб. Могли са да ти признаят гаранцията, но са ти взели пари, защото не си се заяждал. А те по служебен път ще си изпратят в Сони счупения, ще им го пишат гаранционно заменен, от Сони ще си им дадат нов работещ апарат и те са 216 лв горница от сделката.

Иначе да, обикновено като заменят телефоните ги дават без кутия, без аксесоари. Старите си остават за теб, само слушалката подменят.
Цитирай
#11

Значи, дали си с фабричния протектор с надпис SONY, или си го махнал и си сложил някой друг - явно е важно да не си чупиш дисплея. Big Grin Защото както се вижда или няма да ти признаят гаранция, или ще го направят ако започнеш да правиш панаири, да плашиш с КЗП и не знам още какво...българска му работа.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#12

Смениха ми го без да давам нито стотинка, като нито съм се заяждал нито нищо просто го приеха... е разбира се ме предопредиха, че най вероятно няма да ми приемат гаранцията, но за мой късмет всичко мина благоприятно за мен Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#13

(2015-03-13, 17:09:59)GH0STFACE написа:  2. Този вариант е по-лош, за теб. Могли са да ти признаят гаранцията, но са ти взели пари, защото не си се заяждал. А те по служебен път ще си изпратят в Сони счупения, ще им го пишат гаранционно заменен, от Сони ще си им дадат нов работещ апарат и те са 216 лв горница от сделката.
(2015-03-13, 17:47:52)MapTo_D написа:  Значи, дали си с фабричния протектор с надпис SONY, или си го махнал и си сложил някой друг - явно е важно да не си чупиш дисплея. Big Grin Защото както се вижда или няма да ти признаят гаранция, или ще го направят ако започнеш да правиш панаири, да плашиш с КЗП и не знам още какво...българска му работа.

@GH0STFACE, това ми беше и на мен първата мисъл. В `двата листа, които получих от сервиза, единият от които констативния протокол, е подробно описано всичко: какво са установили, съответно, че не подлежи на гаранция, че са ми изпратили ценова оферта, която мога да приема или откажа в 15-дневен срок и т.н. Така че всичко ми изглежда тип-топ. Може би наистина има такава опция при пукнат дисплей? Или пък си прибраха за тях чисти 216 лева, не знам...

@MapTo_D мислех да вмъкна някъде и КЗП, ама викам да не вземат да оттеглят офертата, че оставах на сухо тогава. 
@radeonpro В кой сервиз го даде за поправка?
@@

Sony Xperia™ Z1 Compact / Lollipop 5.1.1
Цитирай
#14

Здравейте,
И на мен ми се счупи дигитайзера само без дисплея но тъча изобщо не работи...от ментел казаха че гаранцията пада и могат само да го отремонтират за 500 лв Sad В ebay.co.uk виждам че продават отделно дигитайзери и се вижда че тъча и дигитаизера са с различни конектори за платката. Някой знае ли от къде в БГ могат да ми сменят само дигитайзера?
Също искам да попитам човека на който са му го заменили към кой търговец му е била гаранцията защото на мен категорично ми отказаха.
Цитирай
#15

Аз моя си го смених за 300лв оригинален дисплей с тъч и работата + дават гаранция Smile

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#16

(2015-04-15, 19:06:12)amadeus3 написа:  Аз моя си го смених за 300лв оригинален дисплей с тъч и работата + дават гаранция Smile

Оригинален китайски...добре са те излъгали...при положение че "оригиналните" струват по 40$ 
Цитирай
#17

(2015-04-15, 18:37:01)iasend написа:  ...
Също искам да попитам човека на който са му го заменили към кой търговец му е била гаранцията защото на мен категорично ми отказаха.

Колега гаранцията си ми е към мтел, но просто в магазина убедих служителите да ми приемат телефона да го пратят в сервиз и след 4 дни ми го бяха сменили с нов.

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#18

В гаранцията изрично пише че при счупване на дисплея гаранцията пада....говорих с няколко магазина, кол център, служители и директори в мтел и казаха че няма как това да стане? Продължавам да не доумявам как са ти го сменили и то за 4 дни... дай акъл какво си ги лъгал? Как счупи дисплея...Би ли дал IMEI на телефона да проверя с какъв дефект за го записали в системата за да пробвам същото нещо?
Цитирай
#19

Нали на някой модели сонита сами се чупели дисплеите, загрвяват ли не ги знам. Според мен, ако няма причина за счупването - изпускане най-вече, и ако нямаш забележки по апарата можеш да ги натискаш, да ги съдиш ако трябва. Там има разни комисии, пускай жалби и каквото се сетиш. Но, ако апарата ти има следи от изпускане на земята - тогава могат да ти откажат съвсем спокойно гаранцията, казват че ти си причинил повредата и така...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#20

Точно така, телефона ми нямаше никакви следи от употреба, а и най-странното не дигитайзера, а дисплея отдолу ми беше спукан. Как беше станало това незнам...

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#21

Здравейте! И аз стигнах до пукнат дисплей, без причина. Докато си играех с тел-а, забелязах в горния десен ъгъл някаква ивица. Направо се изумих, оглеждайки я, тя продължи към надписа "сони" и след няколко минути стигна до ръба! Телефонът е в гаранция, четох тук във форума и направо ми става лошо. Дайте ми съвет какво да правя, тъй като и темата е малко стара, може да има развитие в по-добра насока. Телефонът е сони експерия зет 1 компакт.
Цитирай
#22

Има ли гаранция - подлежи на сервиз или със смяна с друг такъв.

 
Цитирай
#23

(2015-08-27, 21:22:49)6kpeka написа:  Здравейте! И аз стигнах до пукнат дисплей, без причина. Докато си играех с тел-а, забелязах в горния десен ъгъл някаква ивица. Направо се изумих, оглеждайки я, тя продължи към надписа "сони" и след няколко минути стигна до ръба! Телефонът е в гаранция, четох тук във форума и направо ми става лошо. Дайте ми съвет какво да правя, тъй като и темата е малко стара, може да има развитие в по-добра насока. Телефонът е сони експерия зет 1 компакт.

Здравейте, отново! Ходих в сервиз на сони и ми признаха гаранцията, т.е. за сега трябва да го отремонтират или ако не успеят в "законов" срок, да го заменят с нов. Когато нещата станат ясни ще пиша.
Цитирай
#24

Здравейте, отново! Днес след един месец чакане по гаранция за спукания дисплей, се сдобих с нов телефон! Местя се в подфорум зет 3 компакт.Нямали части за зет 1 компакт.
Цитирай
#25

Хайде и ти намаза. Честито, добро развитие на ситуацията. Аз скоро мисля, че ще сменя марката, телефона ми е за продан, днес поръчах друг, нещо много бързо ми писна. А Z3C и Z5C изобщо не ги гледам, че то все едно ще съм със същия телефон, с някой леки подобрения в някой компоненти - не мерси.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)