Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A850+How to /Root/инстлиране на Recovery и Custom ROM
#1

Тема на английски
Тема на английски 2

Не мисля да правя професионален наръчни как да рутнете,флашнете къстъм ром и рекавъри, а просто да споделя накратко моя опит,след като прочетох това онова по сайтовете.По-горе съм приложил и оригиналните места на английски от където съм чел и вземал файловете които ми трябват.

Необходими файлове

1 Да започнем с Root на устройството:
След като сте изтеглили и разархивирали архива който съм приложил ще намерите вътре папка Lenovo_ALL_Driver . Инсталирайте драйвърите на компютъра си и рестартирайте.
След което от папка Root Genius Aplication инсталирайте на компютъра RootGenius.exe .След което от настройките на телефона активирайте USB Debugging Mode . Стартирате вече инсталираната RootGenius и свързвате телефона с компютъра. Изчаквата програмата да разпознае телефона и натискате бутона Root It. Изчаквате да завърши процеса и в телефона ви ще се появи икона KingUser. Ако искате да проверите дали сте рутнали правилно си изтеглете от маркета RootChecker. Това е.
2 Сега с флашването на ром,гапс и рекавъри:
След като вече сте разархивирали архива отивате в папка SP_Flash_Tool_v5.1352.01 и стартирате Flash tool (отивате в options/options/download и чекирате DA DL All With Checksum) . После цъкате на Scatter-Loading и навигирате до файла MT6592_Android_scatter. След това цъкате на бутона Download . Сега идва интересното Smile изключвате телефона-махате батерията и го свързвате с компютъра. Изчаквате около 2,5-3 минути докато не излезе зелено тикче че всичко е ок. Слагате батерията и включвате телефона. Честито вече си имате ром с всички езици и възможност за инсталиране на приложения в SD картата.
Инсталиране на рекавъри : Инсталирайте на телефона програмката MobileUncle. Прехвърлете на SD картата имиджа от папка CWM 6.0.4.4 . Стартирайте приложението и натиснете UpdateRecovery. Ще намери автоматично имиджа и го изберете изчакайте и телефона ще ви пита дали да се рестартира в рекавъри мод. По ваша преценка го направете.
И последно инсталиране на Gapps: Прехвърлете си зип файла gapps-jb4.2-20130301-minimal_edited_20131218
в картата памет, рестартатирайте в рекавъри мод и от там си го флашнете пре опцията Install zip.
Честито, вече имате напълно функционално устройство.
Не нося отговорност ако някой си брикне телефона, просто аз така го направих и накратко описах метода.Не задължавам никой да пробва-дал съм линкове от където съм чел ползвайте ги за сверка.
Ако модераторите имат забележки или допълнения са добре дошли Wink

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
Аксесоари
#2

Странното е при мен, че с нито една програма за root не сработи. До тук изпозлвах:

- RootGenius
- Framaroot
- Vroot
- KingoRoot
- BaiduRoot

Странна работа...


Инсталирах този ROM и всичко заспа - Lenovo-A850p_ImaSoft_MOD_v01.01_BS#S118_140226

На български е и си има Google Play.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Be6i4 написа:Инсталирах този ROM и всичко заспа - Lenovo-A850p_ImaSoft_MOD_v01.01_BS#S118_140226

На български е и си има Google Play.

Be6i4, при мен слушалката си дойде с този си ром: S118_140226
А тези допълнения кой е слагал?: Lenovo-A850p_ImaSoft_MOD_v01.01_BS# .. и знае ли се какво значат?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#4

http://www.needrom.com/category/lenovo/s.../a850-seri
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=556247al-a/
Линк към Needrom.com където има няколко рома за телефона и към 4Pda.ru където руснаците обсъждат всичко.

Xiaomi Pocophone F1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)