Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забиване на XPERIA Z1
#1

Имам нужда от малко помощ.Включих програмата TalkBack за незрящи хора на телефона и сега няма излизане.Пробвах всички способи за изключване и рестарт на телефона но не става.Не мога да вляза и да я изключа,екрана не се отключва.Моля помогнете.
Цитирай
Аксесоари
#2

Този гаден номер и аз съм си го правил на Самсунг-а.Варианта е да достигнеш до менюто и да го деактивираш Talk-a.Номера ставаше като бързо се натиска по два пъти по дисплея за да работи тъча нормално и да се достигне до менюто.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Опитай да влезеш в настройките и от там приложения и да деактивирааш и аз си направих този номер
Цитирай
#4

Здравейте, да ме извини колегата че ползвам неговата тема, но и при мен стана този номер. Телефона е сони експериа z1. Пробвах по начина описан по-горе, стигам до настройки но не мога да плъзна до управление на приложенията. Пробвах да вляза в рекавъри конзолата с копчето за пускане и намаляне на звука. От там искам да направя хард резет. Уви не мога да вляза. Моля дайте някакъв съвет !

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай
#5

@dimi_54, Каква е причината, за да не можеш да стигнеш до менюто с Настройките?
Блокира телефона или какво?
Темата е "Забиване на XPERIA Z1", но автора е коментирал проблем с изключване на опцията за незрящи.
Не можеш да я изкшючиш ли или какъв точно е проблема?
По въпроса с рекавъри, Сони устройствата нямат такова фабрично, което веднага прави опитите ти за влизане в него, излишни.
Обикнови се за софтуерното състояние в момента на телефона, за да се предложат и варианти за ресет, ако това е желанието ти все още.
Иначе най-лесния е, свързване с компютър и програмата Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

(2016-06-16, 17:41:36)Monipeev написа:  @dimi_54, Каква е причината,  за да не можеш да стигнеш до менюто с Настройките?
Блокира телефона или какво?
Темата е "Забиване на XPERIA Z1", но автора е коментирал проблем с изключване на опцията за незрящи.
Не можеш да я изкшючиш ли или какъв точно е проблема?
По въпроса с рекавъри,  Сони устройствата нямат такова фабрично, което веднага прави опитите ти за влизане в него, излишни.
Обикнови се за софтуерното състояние в момента на телефона, за да се предложат и варианти за ресет, ако това е желанието ти все още.
Иначе най-лесния е, свързване с компютър и програмата Pc Companion.

Значи както е писал колегата по-горе с почукване много трудно стигам в меню настройки. Трябва ми подменю управление на приложенията. Трябва да плъзна надолу, но не може. Мога да влизам в позициите които се показват. Обясни ми подробно как се работи с Pc Companion. Не мога да изключа talkback понеже не стигам  до приложението.

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай
#7

Влез в настройките, и с два пръста хващаш и даваш надолу, щото с един не става.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Ако всяко плъзгане се прави с два пръста, реакциите на телефона из менютата, са по нормален начин както обикновено.
По този начин най-лесно може да се премине към настройки или падащото меню, а после Настройки / Достъпност и услугата да бъде преустановена със задържане върху плъзгача и последващо двойно кликване върху него.
След това ще бъдете подканени за потвърждение, където отново ще трябва да потвърдите с двойно почукване върху потвърди или ОК.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Здравейте, благодаря на всички за отговорите. Успях да стигна до приложението и да го изключа. Плъзгането стана с два пръста. Това не го знаех. Поздрави на всички Storstark

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай
#10

Само за съвет. В настройки може да се влезне и през app drawer-a, приложение Settings/Настройки. Не е задължително това да става през нотификейшън панела.
Цитирай
#11

(2016-06-17, 07:41:26)GH0STFACE написа:  Само за съвет. В настройки може да се влезне и през app drawer-a, приложение Settings/Настройки. Не е задължително това да става през нотификейшън панела.

Благодаря за съвета Storstark
ПС: Колкото до рекавъри конзолата потърсих в гугъла и намерих следното:
http://www.android.gs/enter-recovery-mode-xperia-z1/ и
http://developer.sonymobile.com/2015/05/...ces-video/
Следвах стъпките дадени там, но не се получи !

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай
#12

@dimi_54, Това което си дал като линк към информация за рекавъри, касае устройства с отключен буутлоудър, каквото предполагам твоето не е.
Във стоков / фабричен вид, устройствата Xperia нямат такова рекавъри.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Сигурно е така, ето научих и още нещо Smile))))

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)