Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем след ъпдейт на Lenovo S939
#1

Здравейте! Взех си Lenovo S939. Даде ми, че иска system update на Android до 4.4.2. Просто качи новата версия на Андроид, но тя е изцяло на китайски.Няма и Google Play .Нищичко не разбирам от телефони.Моля, ако може да ми помогнете.Какво трябва да направя, за да се нормализират отново нещата?

Предварително Ви благодаря за отговора!

Lenovo A 850+
Samsung Galaxy S5 
Цитирай
Аксесоари
#2

Намерих РОМ, но е за флаштул, ако не разбираш какво правиш по-добре не се занимавай. Намери някой който разбира да ти направи префлашването. Този РОМ изглежда добре, предпоследния линк е по-новата версия.
http://www.needrom.com/download/lenovo-s...multilang/
Цитирай
#3

Много Ви благодаря за отговора!Ще се възползвам от линка.Все още мисля по въпроса и наистина може да го дам на някой по вещ човек, за да го оправи.

Искам да попитам и още нещо.При всички китайски телефони ли се стига до този неприятен момент?А ако не бях дала ъпдейт какво щеше да се случи?Така излиза напрактика, че или си ползваш това, което е зададено фабрично без да ъпдейтваш и човъркаш нищо, или си руутваш телефона и се оправяш сам, ако искаш нещо по-различно Huh Как може да се избегнат случки като тази? Планирам покупката на още едно Леново и ако стане същото незнам как да подходя :unknw:

Lenovo A 850+
Samsung Galaxy S5 
Цитирай
#4

Китайските телефони все още нямат официален РОМ с български (възможно е да са пуснали сега за S860). Българският и другите езици се добавят от самите китайски магазини които ги продават, Ако Андроида се ъпдейтне добавените езици изчезват, защото липсват в ъпдейта.
Цитирай
#5

Тоест не бива да се ъпдейтва,ако излезе подобно искане?А ако все пак някой иска по-нова версия на Андроид трябва да руутне телефона и да си качи каквото иска.Но Бг език няма да има, може би руски от мултиланг РОМ-а.
Правилно ли съм разбрала?

Lenovo A 850+
Samsung Galaxy S5 
Цитирай
#6

Един приятел вчера си го е ъпдейтнал към 4.4.2 и хоп без Gaps хахаха Току що му флашнал ром-а от по-горе S939_S915_VIBEUI_V1.5 и ся си хапя дупето защото си изгуби IMEI-ловете и бих помолил някой който знае какво да правим да сподели, че ме е много яд Sad Няма бакъп на IMEI ! Sad
Цитирай
#7

Ако са ти се затрили само ИМЕИ-те можеш да си ги сложиш с MTK Ddrid Tools - ще стоят до фабричен ресет. Обаче най-вероятно си затрил NVRAM. Най лесно възстановяването става с донорски NVRAM, но тогава телефона ти става с IMEI-те от донора. Другия начин е този: http://lenovo-forums.ru/topic/2771-guide...%BC%D0%B0/ - възстановявал съм NVRAM на телефони по този гайд. Ако имаш проблеми и с Wi-Fi значи ти трябва нов NVRAM.
Цитирай
#8

Здравей, и аз се интересувам от конкретния телефон, но китайските продавачи казват, че сами трябва да се оправяме с custom ROM-овете и руутването Smile
Цитирай
#9

Да, няма проблеми с тях. Може да напиша тема, ако има интерес за това. Няма да се плашиш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Аз проявявам интерес, тъй като в българските форуми няма почти никаква информация за конкретния телефон, а както вече казах - китайците ти го пращат с китайски приложения, ужасявам се, че дори може да е на китайски език :rofl: и ти казват "оправяй се" Smile

това го твърдя тъй като правих запитване към 3-4 продавача и всичките отказват да ти инсталират къстъм ром, идва с техния. Та взех, че го поръчах от един на случаен принцип.
Цитирай
#11

Здравейте! Имам следния проблем с този телефон. Когато го взех някой му беше сложил някакъв къстъм ром Android 4.4.2 с български език и работеше почти добре. Но след време нещо се скапа и започна да дава необясними грешки и да се саморестарира. Дадох го на сервиз за да му сменя дисплея и ROM-а с български, но му сложили някакъв ROM с Android 4.2.2 с полубългарски. Позволих му да се ъпдейтва и сега вече съм изцяло на китайски и нямам Google Play приложението. Цял ден си играя с него и не успях нищо да подобря освен да премахна или замразя някои от китайските приложения. Тегля Google Play, но ми излиза на китайски и нищо не разбирам. В настройките има само английски и два вида китайски. Помня че поиска да си направел някакъв бекъп преди да се ъпдейтва, вероятно на SD картата. Мога ли да си върна предишната версия на Андроида или да си оправя по някакъв начин този за да стане използваем?   Bu
Цитирай
#12

Не.Нов флаш е изхода-или сервиз или четеш здраво в форума.
Цитирай
#13

(2016-09-16, 06:34:38)vertexe написа:  Не.Нов флаш е изхода-или сервиз или четеш здраво в форума.
Варианта със сервиза доведе до нов ROM с Android 4.4.2 на полубългарски, доста бъгове и счупен дисплей. Сега пак започвам отначало, но вече с доста по скапан апарат. Затова искам да се науча сам да си оправям телефоните за да не се сърдя на другите. Някой може ли да даде идея как да изтрия историята на инсталациите на Cool Reader, защото сега когато го инсталирам приема настойките за времето на подсветка на системата, а не потребителските които аз му задавам. Няколко пъти го преинсталирам, но щом го пусна той вече е придобил грешките на предишната инсталация. Искам да забрави, че някога е имал това приложение на системата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)