Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на телефона ми пада рекордно бързо!
#1

Здравейте. Преди няколко дни си купих Samsung Galaxy Core 2. Отначало, използвах го докато му падне батерията на 0% и го зареждах 6 часа. След това отново я изхарчих цялата и го зареждах 12 часа. От тогава насам батерията ми пада удивително бързо, а ето за какво говоря - зареждам го на 100% преди да си легна, изключвам го от зарядното, оставям го и сутринта, какво да видя, от 100% батерията пада на 50% :huh2: Не мога да повярвам направо, миналият ми телефон цялата вечер харчеше само 2-5%, а този цели 50%. Не съм пускал нито мобилен интернет, нито Wi-Fi. Не знам дали проблема е в телефона, или заради това, че не съм го заредил достатъчно, но до колкото знам, първия път се зарежда батерията за около 8 часа и след това се изключва, колкото да се "събуди" батерията. Също така, докато играя някоя игра(например Subway Surfers), телефона загрява до 50-55 градуса за 20-30 минути... А специално в тази игра, която споменах, ФПС-то(кадрите в секунда) ми пада доста, а това не би трябвало да е така, тъй като телефона е четириядрен х 1.2 гХц.РАМ паметта на телефона е около 700 мб, половината от нея е заета от нещо.. А, и, забравих да спомена, когато сложа телефона ми да се зарежда, се зарежда цели 3 часа, което мисля, че не е нормално...
Цитирай
Аксесоари
#2

1-во... До колкото знам не е много полезно да оставяш батерията да падне на 0%(то дефакто и да ти показва 0%- пак има някакъв заряд, обаче все пак мисля че не е полезно..)
2-ро... Виж, кои програми, сервиси и т.н. работят през времето през което телефонът ти е в покой(докато спиш примерно) и съответно изключи ненужните работи да не харчат без смисъл...
3-то... Виж, батерията ти колко mАh(милеампера-час) е и от какво зарядно се нуждае, защото до колкото гледам е 2000mAh и е двусимов апарат. А зарядното ти оригинално ли е ??? :confused:

И още нещо.. не съм го пробвал, но попаднах на тази тема и ми се стори интересна.., а на тебе може би и полезна.. :thumbup:
Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!
Цитирай
#3

Имам същия телефон от около 6 м. и не мога да се оплача от батерията - при сърфиране и ръчкане кара около 2 дни, ако го ползвам само за ало-ало е изкарвал и 4 денонощия - при подходящите настройки и изключени ненужни приложения.
Колегата по-горе ти е дал добра насока с линка към статията.

При мен процесора е двуядрен с 1 Gb RAM?

http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/...-Core-Duos
Цитирай
#4

Brannik написа:1-во... До колкото знам не е много полезно да оставяш батерията да падне на 0%(то дефакто и да ти показва 0%- пак има някакъв заряд, обаче все пак мисля че не е полезно..)
2-ро... Виж, кои програми, сервиси и т.н. работят през времето през което телефонът ти е в покой(докато спиш примерно) и съответно изключи ненужните работи да не харчат без смисъл...
3-то... Виж, батерията ти колко mАh(милеампера-час) е и от какво зарядно се нуждае, защото до колкото гледам е 2000mAh и е двусимов апарат. А зарядното ти оригинално ли е ??? :confused:

И още нещо.. не съм го пробвал, но попаднах на тази тема и ми се стори интересна.., а на тебе може би и полезна.. :thumbup:
Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!
Батерията на телефона е 2100mAh. Ще гледам да зареждам батерията когато падне до около 10%. Спрях и двете игри които имам от диспечера на задачите в настройките, а зарядното е това от кутията на телефона (предполагам, че е оригинално).
Ако още създава проблеми не знам...
Цитирай
#5

Според мен телефонът ти харчи батерията.
Инсталирай GSam battery от маркета и виж кое ти цица батерията.
Друг вариант е с тия падания до нула да си я съсипал, но това е наистина нищожна вероятност.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

GSam е програмчето, настрой го да следи харча след пълно зареждане на батерията за по-добра ориентация.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Ако не са минали 7 дни, имате право да го върнете без обяснение защо. Ако започнат да ви правят въртели, подайте жалба до КЗП. Едната жалба да е, че не са ви уважили желанието за връщане, а другата, че характеристиките на модела не отговарят на описаните в спецификациите. Не е нормално батерия от 2100mAh да издържа по-малко от ден. Не е нормално и това загряване. Пишете, ако трябва и до Самсунг. ВИЖТЕ моя Huawei, със същата батерия, 4 ядра, 5 инча, 2 сим, всичко включено (3G, WiFi, синхронизация), колко издържа и сами си направете сметката дали е нормално. Успех с борбата!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#8

driver_sl написа:Ако не са минали 7 дни, имате право да го върнете без обяснение защо.
Това са глупости, вероятно видяни в някой форум...
Цитирай
#9

vladdark написа:Това са глупости, вероятно видяни в някой форум...
ЦЪК
Колега, не ме бъркай с 14-15 годините си потребители! Важна за мен информация в никакъв случай не я събирам из форумите.

ПС: Може да видиш и ТУК. Най-добре е да се обърнеш към КЗП, и без това са емнали операторите, ще ти е от полза. В никакъв случай обаче не се бави.

Трите мобилни оператора отиват на съд.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#10

Аз, пак предлагам да разгледате какво работи и какво не на тези телефони.. и да се си дадете равносметка как ги използвате, колко време е включено WI/FI-то, Мобилния и т.н. Моето Lenovo е с 4000mAh батерия, но ако го подложа на такива тежки режими с WI-FI, Мобилен, Екрана светнат на Макс, и ред други дреболии(водещи до въпросният проблем), сигурно и той може за ден- ден и нещо да се предаде...
Между другото, сега за пръв път от както имам този телефон макар, че батерията му е голяма, се стремя да я пестя и покрай това, си създадох навици, които явно се оказват ефективни, а пък и не пречат на функционалността на апарата.
А и в момента наизлязоха много приложения от тип Smart(интуитивни- енергоспестяващи и т.н.), които например се грижат да ти изключат WI-Fi-то при загуба на връзка за повече от 5 мин и т.н.
И още нещо... [СПОРЕД МЕНЕ] - Автоматичната подсветка на дисплея, никак не е икономична и енергоспестяваща...
Нормално е, като си купиш телефон да искаш всичко да му работи и да не се лишаваш от нито една функция, която предлага.. но все пак и това иска жертви...Анимации, подстветки, автоматично завъртане на екрана... и така..

А относно отговора на служителите в офиса, че всичките такива апарати давали същите проблеми... направо си представям напудрената кифличка, как ми обяснява, като на бавно- развиващ се нещо, което и тя не разбира..

НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОГО!!! Просто споделям картинката, която ми изникна в съзнанието.. :coffee: .

+ това... не мисля, че голяма фирма би изпуснала, чак толкова несполучлив модел, и то точно с такава слаба точка, като батерия... ...Ако, пък се окаже така... гледам, че се продават допълнителни батерии с по- голям заряд.. но не знам полезно ли е за останалите чаркове употребата на такъв Аксесоар :unknw: Smile Smile
Цитирай
#11

Драйвър не се шашкай просто шефовете тук обичат да се заяждат и да прав си, че до 7 дена може да върнеш купен продукт, но например техномаркет изискват някакво заявление, защо го връщаш, от какво не си доволен и т.н. Важното е, че можеш :thumbup:

Enduro
Цитирай
#12

Ace написа:Здравейте. Преди няколко дни си купих Samsung Galaxy Core 2. Отначало, използвах го докато му падне батерията на 0% и го зареждах 6 часа. След това отново я изхарчих цялата и го зареждах 12 часа. От тогава насам батерията ми пада удивително бързо, а ето за какво говоря - зареждам го на 100% преди да си легна, изключвам го от зарядното, оставям го и сутринта, какво да видя, от 100% батерията пада на 50%

Ако си сложил карта памет, то това ти е проблема.
Samsung от няколко модела насам препоръчват да се слагат само клас 10 карти. С тях проблема се решава или без карта. Ако си без карта памет... Сервиз.

HTC Desire X - бял -->HTC one M8 -->Xiaomi Redmi 6A --> Xiaomi Redmi Note 8 pro
Цитирай
#13

rdlegy написа:Драйвър не се шашкай просто шефовете тук обичат да се заяждат и да прав си, че до 7 дена може да върнеш купен продукт, но например техномаркет изискват някакво заявление, защо го връщаш, от какво не си доволен и т.н. Важното е, че можеш :thumbup:
Можеш да върнеш в 14-дневен(ако не се лъжа вече е 14, не 7) срок само неща, закупени от интернет, защото договорът в такъв случай се води "Договор от разстояние" или нещо подобно и може да бъде прекратен без никакво обяснение(то си е и логично, защото все пак в нета виждаш само на картинка и ако се окаже различно става кофти, докато при взимане от физически магазин можеш да си го разцъкаш дори..).
То и в горната тема, която е цитирана, се пита точно за ОНЛАЙН магазин, не за физически...
пс: Извинявам се за оффтопик-а.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#14

Относно за връщането до 7-дневен срок и аз го имам описано в гаранцията. А то гласи:
Закупен апарат може да се върне обратно в магазина в срок от 7 дни след закупуването,само ако не е нарушена опаковката,не е отлепена фабричната лепенка на телефона,не е активиран телефона и не са му въвеждани акаунти.
Цитирай
#15

(2014-09-13, 09:18:34)Ace написа:  Здравейте. Преди няколко дни си купих Samsung Galaxy Core 2. Отначало, използвах го докато му падне батерията на 0% и го зареждах 6 часа. След това отново я изхарчих цялата и го зареждах 12 часа. От тогава насам батерията ми пада удивително бързо, а ето за какво говоря - зареждам го на 100% преди да си легна, изключвам го от зарядното, оставям го и сутринта, какво да видя, от 100% батерията пада на 50%  :huh2: Не мога да повярвам направо, миналият ми телефон цялата вечер харчеше само 2-5%, а този цели 50%. Не съм пускал нито мобилен интернет, нито Wi-Fi. Не знам дали проблема е в телефона, или заради това, че не съм го заредил достатъчно, но до колкото знам, първия път се зарежда батерията за около 8 часа и след това се изключва, колкото да се "събуди" батерията. Също така, докато играя някоя игра(например Subway Surfers), телефона загрява до 50-55 градуса за 20-30 минути... А специално в тази игра, която споменах, ФПС-то(кадрите в секунда) ми пада доста, а това не би трябвало да е така, тъй като телефона е четириядрен х 1.2 гХц.РАМ паметта на телефона е около 700 мб, половината от нея е заета от нещо.. А, и, забравих да спомена, когато сложа телефона ми да се зарежда, се зарежда цели 3 часа, което мисля, че не е нормално.
Ползвам същия телефон вече от една година,батерията падаше само  когато ползвам телефона и то падаше бавно,а сега дори като не го ползвам пада хипер бързото и не знам какво да правя
Цитирай
#16

Виж в стаистиката за батерията,кое колко ти харчи.Може и самата батерия да ти е за смяна.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#17

Здравейте.
По темата не е писано доста отдавна ,но това мисля не е проблем.
Моят телефон е CAT-S60 и имам периодичен проблем с батерията.
Зареждам го на 100% до 23ч - изключвам мобилните данни и си лягам ,а на сутринта батерията е изтощена с по 5% на час Bu 
През деня всичко е наред до около 23ч ,като съм си ползвал интернет и телефония нормално.
В мрежата на А1 съм и нямам представа какви клизми правят със сигнала нощем ?
Това ми се случва средно през около 6месеца за по около 10нощи.
Каква им е идеята да ми унищожават батерията когато не ползвам телефона Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)