Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MiBand - бърз "Unbox"-инг!
#1

https://plus.google.com/1129510468699914...cJhJaogJMo - тук съм постнал едно клипче, което правих преди малко, на току-що пристигналата ми гривничка.

Първично впечатление: Много съм доволен от дизайна, материалите за изработка и прецизноста в детайлите!
Софтуерът се ъпдейтва през OTA като през него се ъпдейтва и Firmware-a на самата гривна!
От както я пуснах и заредих напълно, минаха 2 ъпдейта за половин ден на Софта и Фърмуеъра!

Има още какво да се пипа по екстрите на апликацията, но за момента съм супер доволен... и като се замисля, че ще изкара така с този заряд 30 дена... ухааааа!

За всички, които са си я поръчали, или мислят да се сдобият с нея, препоръчвам, да се запознаят в детайли с тази тема: http://en.miui.com/thread-33114-1-1.html - апликацията е преведена на 99% и при ъпдейт през MiMarket, не се затриват настройките и английския, както беше при апликацията за MiKey!



1. Xiaomi Mi Band hands-on и ревю със снимки
2. Xiaomi Mi Band Често Задавани Въпроси (FAQs)
3. Официалното представяне от Xiaomi на Mi Band
4. Mi Band - какво има вътре?!
5. Xiaomi Mi Band Разпакетиране и колекция от ревюта
6. Гривната работи еднакво добре, и на MI-3, и на MI-4. Няма никакви проблеми или бъгове.

П.С:

Щях да забравя, да благодаря на MiCenter, за бързата доставка! Smile

П.С2:

Виждам, че дори и ако не е сдвоена с телефона, си кешира данните в собствена временна памет и при първо сдвояване след като се доближите на достатъчно разстояние, ги синква и актуализира с app-а! :thumbup: :bow:

П.С3:

Ето и малко скрийншотчета от днес:

http://imgur.com/a/aFHQe/all
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз я ползвам трети ден и съм много доволен, даже заради нея си зех МИ4 Big Grin щото ония от ibuygou ме излъгаха че работи с МИ2С :wall: Иначе гривната е страхотна, лека и много удобна, най ми харесва това че като ти звъни телефона и тя вибрира, щото аз като съм в колата така дъня музиката че и глухите я чуват :rofl: Иначе също и алармата е добре, вместо сутрин да будя жената с алармата на телефона, просто гривната те събужда с вибрация без телефона да звъни, а и вече я изкъпах под душа и още работи Dance И много ме кефи отключването на телефона, жената вече няма шанс да ми го приватизира за да чете съобщенията ми Tooth Tooth Tooth Devil Lock

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#3

inkarnasion написа:Аз я ползвам трети ден и съм много доволен, даже заради нея си зех МИ4 Big Grin щото ония от ibuygou ме излъгаха че работи с МИ2С :wall: Иначе гривната е страхотна, лека и много удобна, най ми харесва това че като ти звъни телефона и тя вибрира, щото аз като съм в колата така дъня музиката че и глухите я чуват :rofl: Иначе също и алармата е добре, вместо сутрин да будя жената с алармата на телефона, просто гривната те събужда с вибрация без телефона да звъни, а и вече я изкъпах под душа и още работи Dance И много ме кефи отключването на телефона, жената вече няма шанс да ми го приватизира за да чете съобщенията ми Tooth Tooth Tooth Devil Lock

+ от мен!
А не бачка на Mi2S, защото той няма поддръжка за Bluetooth BLE 4.0 ! Smile
Има нова версия на APP-a от преди малко (преведена) и нов firmware ! Smile
Цитирай
#4

:confused: Всъщност "бачка" на МИ2С ама трябва да смениш версията на андроида с КитКат, направих вече тая гимнастика и заработи, като единствено не иска да отключва телефона, и ми се бъгваше като звънеше, някой път не искаше да ме уведоми, ама ми писна да се занимавам с глупости, щото една седмица си играх, тя гривната я зех преди 2 седмици,ама накрая след цялата гимнастика и ядове реших направо да сменя телефона :thumbup: И сега няма ядове Dance Dance Dance

ПП: А коя е новата версия, вчера и днес не ми се е ъпдейтвала, седи на версия 1.0.652 и ми казва че е най новата Rolleyes

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#5

Не мога да гледам клипчето Sad
Може би често задаван въпрос, но oтключването работи ли с други телефони?

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#6

Не, изрично са споменали че работи единствено за МИ3 и МИ4 като това се води "уникална" за модела функция, даже и за другите модели Хиаоми, с които можеш да го вържеш като 1С и Ноте и на тях няма да отключва,само другите функций.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#7

Гривната работи пълноценно и с ми3, така ли?
Цитирай
#8

Да, проверено е, един приятел го има и гривната си има всички функции към МИ3.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#9

mitko_9405 написа:Не мога да гледам клипчето Sad
Може би често задаван въпрос, но oтключването работи ли с други телефони?
http://youtu.be/8NR7OV_J6qI

би трябвало да бачка с други телефони, стига да имат поддръжка на BT BLE 4.0, Android KitKat 4.4.2/4.4.3/4.4.4 и естествено инсталиран и сетнат APP + акаунт в MiCloud, просто защото при първоначалния сетъп/Wizard иска акаунт в MiCloud, че синква данните от гривната с него...
Цитирай
#10

Не става за отключване на други телефони иначе си бачка. Ето и китайчетата са си го написали :You can even think of it as a key for your phone, when wearing it, you can unlock your phone without any password. (Currently only supported by MI3 and MI4 using Android Kitkat 4,4. А ето и коментар от съпорта им когато се разправяхме заради грешното описание :

Hi Todor, sorry for trouble you have with ours description.
Miband can fit carry on Android4.4 and above versions of MIUI, and has support for Bluetooth 4.0 Mi 3, Mi 4, redmi 1s 4G, redmi Note 4G. In other non-MIUI phone system (such as HTC, Samsung and other Android phone), you can achieve some basic features, but as "screen unlock" this MIUI unique feature will not be available. For non-MIUI phone tripartite system, the follow-up will be gradual adaptation of the software. (Not supported IOS)
Демек ако имаш Самсунг, ХТЦ или нещо друго слагаш Киткат и трябва да тръгне.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#11

Работи ли добре това отключване. В смисъл на какво разстояние отключва. Предполагам да се ползва с една ръка няма да е удобно, защото ако е в джоба ще отключва постоянно или има някаква защита.
Цитирай
#12

Работи си отлично отключването, при мене е направено така, като отворя калъфчето телефона изписва че се е отключил от блутуут устройство,затвориш ли калъфа заключва се автоматично.Ако се отдалечиш на 3 метра от телефона и някой се опита да го пусне излиза екрана за отключване,но ако не знаеш фигурата няма как да го включиш,в момента в който се доближиш към телефона и ако е още отворен калъфа той се отключва.В смисъл,не е нужно да прекарваш ръка над телефона,просто отвори калъфа и се отключва сам. Ако си със калъфче което няма капак то просто натискаш копчето за отключване на телефона и той се задейства, обаче ако някой друг вземе телефона а ти не си до него като тръгне да го отключва ще му излезне да вкара кода, това е Smile

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#13

Mitio7557 написа:Работи ли добре това отключване. В смисъл на какво разстояние отключва. Предполагам да се ползва с една ръка няма да е удобно, защото ако е в джоба ще отключва постоянно или има някаква защита.
Идеята на отключването НЕ е да отключва и буди телефона автоматично при всеки досег с него!

Когато сложиш PATERN-заключване на телефона - принципно, при MIUI има и локскрийн с слейдване в една, две или 4 посоки, и чак след това стигаш до PATERN-Lock!
Което ще рече, че ако нямаш гривна сдвоена с телефона, би следвало да натиснеш Power buton-а (или ако си настроил отключване с +/-) да събудиш дисплея, да слейднеш "Lock-screen"-а към отключване и ще ти се появи същинското отключване с PATERN-Lock, и докато не "изрисуваш" комбинацията с пръст, за да отключиш телефона - няма да имаш и достъп до файловата система User storage, ако си го вързал и с кабел към компа!

Ако имаш MiBand сдвоена и настроена с телефона, ще ти се появява само Lock-screen, и в 99.999% от случаите дори няма да забелязваш че имаш PATERN-Lock.

Това НЕ означава, че телефона ще ти се буди сам в джоба и прочее митове и легенди!... надявам се да бях ясен?! Smile
Цитирай
#14

За да стане по ясно ето едно клипче което направих току що и най ясно обяснява как точно работи отключването със гривната.Просто е, като е заключен трябва да въведеш код за отключване,доближиш ли гривната на ОТВОРЕН калъф то тя го отключва.[video]http://vbox7.com/play:e318dc4fb2[/video]

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#15

inkarnasion написа:За да стане по ясно ето едно клипче което направих току що и най ясно обяснява как точно работи отключването със гривната.Просто е, като е заключен трябва да въведеш код за отключване,доближиш ли гривната на ОТВОРЕН калъф то тя го отключва.
Точно така! Smile
Цитирай
#16

С две думи за хора които не ползват патерни и пинове няма файда?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#17

zorvalth написа:С две думи за хора които не ползват патерни и пинове няма файда?
...и тия дет не са фитнес-люде, също! Smile
Цитирай
#18

Е то един вид ако имаш гривната, пак няма да ползваш патерн лок. Но друг като го пипне, не може да го отключи. Мен това заключване с кода ме дразни много, в смисъл включваш екрана, слайдваш и после картинка или пин. А така е яко с гривната. Дето се вика и да не съм фитнес маниак пак върши работа + алармата ако се успее да ме събужда това вибриране. Smile
Цитирай
#19

Ами то дори и да не ползваш тези заключвания, пуснеш ли ги с гривната все едно ги нямаш, занимавка е. Иначе вибрацията и е добра, след като на една бутилка вино ме събуди Tooth Tooth Tooth А и в колата от цялото дрънкане на музиката щом разбирам че ме търсят значи бачка. Абе за някой може да е безмислено, обаче мен си ме кефи, не е скъпа, пък и върши работа.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#20

Като първия ахмак не се разрових повече за всички изисквания и сега си имам гривна за украса. Tooth
Хубавото е, че има решения - ми3 или ми4... Та май и аз като колегата ще сменя телефона заради гривната!
Цитирай
#21

Споко не си ти, ,аз бях първият ахмак Tooth Tooth Tooth Tooth Ама пък сега си имам и нов телефон и работеща гривна Dance Dance

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#22

Хаха, луда работа. За сметка на това оризчето вече е в продажба.
Цитирай
#23

Колеги, да ви попитам при Вас алармата зададена от приложението за гривната работи ли ви ? Днес го пробвах на два пъти и двата пъти нищо :unknw:


Цитирай
#24

Работи си без проблем, както написах по нагоре я ползвам за събуждане , без едновременно да събудя Смог който спи до мен Tooth Tooth Щото по принци алармата на телефона е доста силна,а така само гивната вибрира.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#25

При мен на гривната звънна, след като ми звънна първо алармата на телефона. Big Grin Явно чака да мина на лек сън и събуждането от нормалната аларма, определено не е дълбок такъв Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)