Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Power Bank оригинална ли е?
#1

Здравейте,

Някой дали си е взимал това устройство от този продвавач?
http://olx.bg/xiaomi-power-bank-10400mah...-i53967796

Интересува ме дали е оригинална батерията.

Поздрави

Xiaomi Mi2S 32GBAndroid 4.1.1MIUI 3.7.19
Цитирай
Аксесоари
#2

Мога да ти намеря човек който ги доставя от Китай.
Цитирай
#3

mistarlupo написа:Здравейте,

Някой дали си е взимал това устройство от този продвавач?
http://olx.bg/xiaomi-power-bank-10400mah...-i53967796

Интересува ме дали е оригинална батерията.

Поздрави
Изглежда на оригинална.
Що не си вземеш от Китай. Хем ще си сигурен, хем ще ти излезе 10 лева по евтино.
Цитирай
#4

Има твърде много реплики, така че и аз не ти препоръчвам да рискуваш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Както каза Бешич, НЕ рискувай!
На всичкото отгоре, аз лично никога не съм виждал "слатиста" ориг. батерия, като изключим половинките от 5200mAh, които и без това трудно се намират в цветова гама! Smile

И ако на кабелчето има надпис MI, директно забравяш и му теглиш на този една цветуща, дето я продава тази батерия!

Дори и тези с пластмасовата прозрачна кутийка, вече имат скрач код!
Това означава, че тази колкото и да е истинска, аз по нея скрач не виждам, и да ти казва, че е от старите модели, пак имай едно наум, просто защото тогава въобще нямаше цветни!!!
Цитирай
#6

s01o написа:Както каза Бешич, НЕ рискувай!
На всичкото отгоре, аз лично никога не съм виждал "слатиста" ориг. батерия, като изключим половинките от 5200mAh, които и без това трудно се намират в цветова гама! Smile

И ако на кабелчето има надпис MI, директно забравяш и му теглиш на този една цветуща, дето я продава тази батерия!

Дори и тези с пластмасовата прозрачна кутийка, вече имат скрач код!
Това означава, че тази колкото и да е истинска, аз по нея скрач не виждам, и да ти казва, че е от старите модели, пак имай едно наум, просто защото тогава въобще нямаше цветни!!!
Не че няма и червена и златиста :whistle:, но те са от скоро:
http://www.mi.com/item/1141300027

OnePlus 3T
Цитирай
#7

Във форума има хора, които са купували оттук и са им били оригинални.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#8

krassiy написа:Във форума има хора, които са купували оттук и са им били оригинални.
Потвърждавам! Човака продава оригинални батерии със скрач лепенка!
http://olx.bg/originalen-power-bank-xiao...-i50442351
Цитирай
#9

s01o написа:
krassiy написа:Във форума има хора, които са купували оттук и са им били оригинални.
Потвърждавам! Човака продава оригинални батерии със скрач лепенка!
http://olx.bg/originalen-power-bank-xiao...-i50442351

Вече три батерии имам купени от него - точен е и са оригинални Wink

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#10

Това нещо когато го "напълниш" и не го ползваш да заредиш друго устройство с него, колко време държи заряда му?
Ден, два, три, седмица?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#11

bobyn написа:Това нещо когато го "напълниш" и не го ползваш да заредиш друго устройство с него, колко време държи заряда му?
Ден, два, три, седмица?
Месеци!

Аз имам 2, едната не съм я ползвал поне 3 месеца, и индикацията и е 4 светещи, което ще рече на макс!...
Цитирай
#12

Е то като е изключена кое да и падне. Телефонтие дето ги продават в магаазините как стоят с месеци понякога години по щандовете и скалдовете и кат му пъхнеш батерията си има половината заряд с който си идва.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#13

s01o написа:
bobyn написа:Това нещо когато го "напълниш" и не го ползваш да заредиш друго устройство с него, колко време държи заряда му?
Ден, два, три, седмица?
Месеци!

Аз имам 2, едната не съм я ползвал поне 3 месеца, и индикацията и е 4 светещи, което ще рече на макс!...

Това като индикация е добре, но я включи нещо в нея да се зарежда да видим как е, защото подозирам, че ще се срине за 5-6 минути батерията и ще изключи.
Или поне така си мисля, разбира се.
Цитирай
#14

algor написа:
s01o написа:
bobyn написа:Това нещо когато го "напълниш" и не го ползваш да заредиш друго устройство с него, колко време държи заряда му?
Ден, два, три, седмица?
Месеци!

Аз имам 2, едната не съм я ползвал поне 3 месеца, и индикацията и е 4 светещи, което ще рече на макс!...

Това като индикация е добре, но я включи нещо в нея да се зарежда да видим как е, защото подозирам, че ще се срине за 5-6 минути батерията и ще изключи.
Или поне така си мисля, разбира се.
Само така си мислиш!
Играя вече почти 3-та година Ingress, (ако не знаеш, играта е най-големия унищожител на батерия на телефона от всичко известно)!
Ако не е тази батерия, около 100-тина реално играещи я всеки божи ден в София, сме загинали тотално. Давам ти пример
За да се играе цял ден играта като се движиш пеша и с кола в София, ти е нужна заредена на MAX MiPower bank, като същата държи телефона цял ден от 10:00-00:00ч + инцидентно плъгване на 2-ри телефон за дозареждане + Samsung Galaxy Tab 10, като последния стои на положението в което си плъгнал батерията без да му я зарежда но и на таблета батерията НЕ пада, при включен екран и цъкане поне 2 часа. MiPower bank при това положение пада за 2 часа с 1 деление.

Мойта Mi3-ка тази батерия я държи цял ден на пуснат екран в 50% от времето на макс осветеност, заради слънцето като в 00:00ч-02:00ч, се прибирам например и батерията на телефона е на 70% заряд а MiPower bank е на последното деление и има мегдан за поне още 2 часа игра.

Същия (аналогичен по параметри) модел ANKER, батерия за 100-и кусур кинта умира някъде късния следобед!!!

Сам си направи сметката каква е батерията! - не случайно от последната поръчка която направихме, за батерии, за съиграчите от София и страната + противниковия отбор, 60 броя батерии с пристигането заминаха за точно 1 час по предназначение! Smile

А поръчката, която чакаме са има няма 100-тина нови! :coffee:
Цитирай
#15

s01o ..., Как не те домързя да си толкова изчерпателен. Тия от Китай ако следят раздела ни щяха да ти плащат без да се замислят и изобщо не съм саркастичен,дори обратното..., :thumbup: радвам се че има такива като теб.
Цитирай
#16

Щом цял ден играе на телефона, това което написа си е направо колкото една цигарка между игрите. Хахахаха. Евала наистина обяснява момчето, предполагам работи в някой Call Center. Smile
Цитирай
#17

Другари, дайте съвет откъде да поръчам и за мен такава чудна батерия? Дали от горепосочения сайт на човека? Или да помоля s01o за една бройчица от новата поръчка?

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#18

Откъдето си избереш.
Цитирай
#19

s01o написа:Само така си мислиш!

Явно грешно се изразих по-горе.
Не оспорвам качеството на батерията, още повече не съм се докосвал до нея и няма как да изразя мнение за този модел.
Имах предвид следното: каза, че не е ползвана 3 месеца, а заряда показва да е на макс.
Когато не е ползван заряда толкова дълго е нормално светлинния индикатор да показва максимално количество ток, но в същото време като се включи консуматор в нея след много кратък период батерията да изписка за зареждане.
Поне при мен често се е получавало (не с такава марка, разбира се) и това имах предвид с горното мнение.

Иначе се радвам за качествата, описани от теб.
Цитирай
#20

algor написа:
s01o написа:Само така си мислиш!

Явно грешно се изразих по-горе.
Не оспорвам качеството на батерията, още повече не съм се докосвал до нея и няма как да изразя мнение за този модел.
Имах предвид следното: каза, че не е ползвана 3 месеца, а заряда показва да е на макс.
Когато не е ползван заряда толкова дълго е нормално светлинния индикатор да показва максимално количество ток, но в същото време като се включи консуматор в нея след много кратък период батерията да изписка за зареждане.
Поне при мен често се е получавало (не с такава марка, разбира се) и това имах предвид с горното мнение.

Иначе се радвам за качествата, описани от теб.

Всъщност всяка батерия си има време на само-разряд,при някои по-дълъг период ,при други по-кратък. Зависи много от вида на материала и качеството на материала (никел,магнезий,йонни, полимерни и т.н.) При всички статуса на батерията(индикацията) пада заедно със заряда на батерията. Ако ти се е случило нещо подобно на описаното от теб,явно се отнася за неоригинална или много стара батерия.
Цитирай
#21

Здравейте,

Купих си Power bank Xiaomi 10400 на добра цена от Aliexpress. Заредих PB с оригиналното ми захранване на LG G3 и вечерта при лягане си сложих телефона да се зарежда- беше на 10%. Някъде през нощта ми беше интересно да видя какво става и за мое съжаление PB беше изтощена , а телефона беше зареден на 95%. На другия ден пак заредих PB, може би 4-5ч. и вечерта отново оставих телефона да се зарежда. Резултата беше същия, само че вече зареден телефон на 85%.
Имате ли идея къде е проблема или батерията е фалшива.
Цитирай
#22

deepere написа:Здравейте,
Купих си Power bank Xiaomi 10400 на добра цена от Aliexpress ... --> ... или батерията е фалшива.

Сам си си отговорил, аз с тази батерия си зареждам телефона няколко пъти, да не говорим че и таблета зарежда без грижи. Фалшива е на 100%.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#23

А от къде си купи твоята?
След като се зареди телефона изваждаш ли го веднага от PB или седи цяла нощ като моя?
Цитирай
#24

Дори и цяла нощ да седи няма проблем, след като се зареди , спира да зарежда и заряда се държи в батерията. Оригиналната зарежда до 3-4 пъти MI3 и redmi note . Сам си направи извод какво си купил и какво спести от цялата "далавера"
Моята я купих от тук:
xiaomi 10400 powerbank
Цитирай
#25

Ами купувал съм от МиЦентъра няколко, от ibuygou и няколко от един колега от Стара Загора, който има профил в OLX - всичките оригинални.
Иначе наистина като се зареди телефона - зареждането приключва.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)