Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

подмяна на touch screen на alcatel one touch idol 2 6037
#1

някои можели да ми каже дали на alcatel one touch idol 2 6037 може да се подмени само touch screen-а. при изпускане на телефона се счупи touch screen , но дисплея продължава да си работи. отидох в глобул да проверя колко ще ми струва ремонта и от там ми казаха 180лв. обясниха ми че на този модел не можело да се смени само стъклото а трябвало да се смени и дисплея.
Цитирай
Аксесоари
#2

За да са казали така е напълно вероятно наистина да е така. Поразрови се малко и погледни дали няма възможност за смяна само на стъклото, но и аз мисля, че няма да може, защото той нито се отваря нито нищо. Успех все пак и внимателно следващия път.
Цитирай
#3

В характеристиките на телефона си пише, че е напълно ламиниран панел ( тъч панел + дисплей) - Full lamination (OGS), Това OGS означава,че използват технологията One Glass Solution за да постигнат тънък телефон
Повече информация тук
http://www.alcatelonetouch.com/global-en...CgDshbG7sc
и тук
http://en.wikipedia.org/wiki/One_Glass_Solution

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#4

Сашо намери ли решение на проблема си защото и аз се сблъсках с същия .При мен ако искате вярвайте тел. алкател он тъч 2 закупен 2седмици по рано от МТЕЛ се спука тъча в ръката ми само от докосване на дисплея.От скапания оператор не признаха гаранцията въпреки че тел. е без забележка още с лепенките дори само тъча е пукнат и работи само часта на тел. до спуканото не знам дали да го ремонтирам защото цената е колкото нов телефон.Ако си поправил твоя дай съвет :-)
Цитирай
#5

Не си струва поправката .. да попитам вие продавате ли телефончетата ако да тъчовече работят ли ? ,че моя отказа напълно и хваща когато си пожелае ?
Цитирай
#6

Ами моя тел. е с пукнат тъч едва ли ще ти влеза в употреба.Звънах днес в сервиза на Мтел и казаха че ремонта ще струва 270 лв. но нямали части сега за това не са ми изпратили цена иначе при ремонта оставало да се ползва от стария тел само батерията и задния капак.Ако е вярно значи съм си взел за 240 лв. заден капак за тел и батерия
Цитирай
#7

:wall: :wall: :wall: :wall:
Цитирай
#8

И аз се присъединявам към каръците. Пръснах качествено дисплея и сега чакам отговор от Глобул. Ако някой намери по добър вариант нека пише. :wall: Ама при тия цени - на трупчета.
Цитирай
#9

Вчера получих обаждане от глобул. Цена за дисплей + тъч - 188 лв. Ах честито Tooth . Значи, батерия и капак на този тел. струват около 150 лв. Dance
:wall: :wall: :wall:
Цитирай
#10

На дъщерята също падна,дисплея оцеля но забива и не тръгва.Отвориха го в сервиз без да констатират нещо и сега е паметник в будна кома.Ако на някой му се занимава да ремонтира или за части да драсне,телефона е в гаранция/беше/ на 2 месеца.
Едит: Бързо замина за части!

SG Ace 5830i - stock 2.3.6
S III Mini - stock 4.1.2
Цитирай
#11

Здравейте,за този модел не се предлага само тъч скрийн. Ако някой го устройва 155 лева за смяна на дисплей и тъч пешете Smile
Цитирай
#12

и при мен се счупи нещо "САМ" тоя умрял дисплей и ми съобщават че ми искат 190 лева от глобул за ремонт при положение че го взех за 119 лева с програмата....ужас...

HTC One
Цитирай
#13

(2015-02-11, 20:51:27)shadowtaker написа:  и при мен се счупи нещо "САМ" тоя умрял дисплей и ми съобщават че ми искат 190 лева от глобул за ремонт при положение че го взех за 119 лева с програмата....ужас...
С протектор ли беше като се счупи, че взе да ме хваща параноята и мен.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#14

(2014-09-22, 22:29:42)sasho7512 написа:  някои можели да ми каже дали на alcatel one touch idol 2 6037 може да се подмени само touch screen-а. при изпускане на телефона се счупи touch screen , но дисплея продължава да си работи. отидох в глобул да проверя колко ще ми струва ремонта и от там ми казаха 180лв. обясниха ми че на този модел не можело да се смени само стъклото а трябвало да се смени и дисплея.

http://www.ebay.com/itm/OEM-White-Touch-...1494677806

ADATA microSDHC UHS-1 class10 8GB
Цитирай
#15

(2014-09-28, 14:51:52)MusicMAN написа:  В характеристиките на телефона си пише, че е напълно ламиниран панел ( тъч панел + дисплей)  - Full lamination (OGS),   Това OGS означава,че използват технологията One Glass Solution за да постигнат тънък телефон
Повече информация тук
http://www.alcatelonetouch.com/global-en...CgDshbG7sc
и тук
http://en.wikipedia.org/wiki/One_Glass_Solution

Цитат:4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници". Използвайте препинателни знаци и спазвайте правилата за писане. Ако ли не, такива мнения ще бъдат изтривани, а авторите наказвани. 
Цитирай
#16

И аз имам същия проблем с тъч скрина.И тъй като в глобул не ми признават гаранцията и ми искат 200 лв.за ремонт реших сама да се пробвам.Поръчах си нов тъч скрин и понеже ми доиде с подарък инструменти ще го разглобя сама и ще ви пиша дали съм успяля дя се справя.Нямя начин да несе смена щом продават само тъч скрин.
Цитирай
#17

Здравейте! Аз вече го играх този филм със смяната на дисплей и тач. Само че сега след смяната влезнах в другия филм за постоянния рестарт. Ако някой има идеи приемам всякакви Smile
Цитирай
#18

В крайна сметка сменя ли се само тъча???
Цитирай
#19

Смених онзи ден тъча на сони аква който е със същия тип тъч като наще значи и на наще ще стане естествено вече не е аква но е със здрав тъч

NOKIA with Фенерче Dance :bow:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)