Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тема за Mi Router
#26

s01o написа:Излезе DD-WRT за "Xiaomi MiWiFi R1D" ! :bow: :cheers:

Значи, сложих го преди малко - работи перфектно!

Препоръчвам на всички ентусиасти, да го флашнат, като процедурата отнема не повече от 5 мин. заедно със всички "калимации" дето трябва да се направят.

Линк за темата във форума на DD-WRT: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.p...cd47996a09

Линк за темата в miuiandroid.com: http://xiaomi.eu/community/threads/xiaom...ted.26072/ - темата е взета от горния линк - форума на DD-WRT.

Ето и линк за оригиналната тема в китайския форум: http://bbs.xiaomi.cn/thread-10591878-1-2.html

Успех на всички с флаша! - Само да предупредя!!! - за да няма тухли след този ми пост - от сърце и душа ви моля - Четете писаниците в червено!!!

ВАЖНО Е ДА ПРОЧЕТЕТЕ ЧЕРВЕНИТЕ НАДПИСЧЕТА!!!


Ако може малко помощ ? Как точно се осъществява "2. Open an SSH connection with the router. " Тази стъпка ме затруднява.
Цитирай
Аксесоари
#27

ВАЖНО Е ДА ПРОЧЕТЕТЕ ЧЕРВЕНИТЕ НАДПИСЧЕТА!!!

Ако може малко помощ ? Как точно се осъществява "2. Open an SSH connection with the router. " Тази стъпка ме затруднява.
Трябва да си с DEV версия на рутера, за да активираш SSH демон-а! - иначе нищо не правиш!
Цитирай
#28

С нея съм. До точка 2 всичко съм направил. Затруднява ме какво следва след това.
Цитирай
#29

Angel1999 написа:
s01o написа:[spoiler]
Angel1999 написа:Ако може малко помощ ? Как точно се осъществява "2. Open an SSH connection with the router. " Тази стъпка ме затруднява.

Трябва да си с DEV версия на рутера, за да активираш SSH демон-а! - иначе нищо не правиш!


С нея съм. До точка 2 всичко съм направил. Затруднява ме какво следва след това.

Махаш всякакви LAN-кабели на рутера и оставяш само един от неговия LAN-порт (не WAN) към компа/лаптопа си!
Сетваш си твърдо IP на компа/лаптопа = 192.168.1.100 / 255.255.255.0 например.
Сетваш LAN IP на рутера 192.168.1.1
Отваряш едно Putty
Връзваш се с него на: 192.168.1.1
пускаш ping -t 192.168.1.1 в CMD
Изпълняваш тези команди в отворилия се шелл "джам" на putty

nvram set boot_wait=on
nvram set wait_time=10
nvram commit
reboot

после кат се появи пинга отваряш http://192.168.1.1 и действаш по точка 5 от тази тема: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.p...cd47996a09

Това е!
Цитирай
#30

s01o написа:
texasvalden написа:Здравейте, има ли някой да конфигурира рутера ако го поръчам? София център срещу заплащане естественоSmile
Големия или малкия?! Smile
Големият.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#31

texasvalden написа:
s01o написа:
texasvalden написа:Здравейте, има ли някой да конфигурира рутера ако го поръчам? София център срещу заплащане естественоSmile
Големия или малкия?! Smile
Големият.
Принципно, - ДА! - но за виси от много неща! Smile
Цитирай
#32

s01o написа:
texasvalden написа:
s01o написа:Големия или малкия?! Smile
Големият.
Принципно, - ДА! - но за виси от много неща! Smile
Ще го поръчам и след това ще ви тормозя Smile

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#33

Здравейте.
Притежатели на големия рутер, бихте ли дали малко информация?
Как се справя, като медия сървър? Най-вече ме интересува как е dlna? Свалянето и управлението на торенти добре ли е напревено и добре ли функционира? Също има ли напревен plug на Plex, ако ви е известно?

Предварително благодаря! Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#34

Здравейте, колеги. Имам малкия рутер, и имам проблем с конфигурирането. Изпълних всички стъпки, пуснах му английско меню, настройки на уай-фай. Всичко стана перфектно. Обаче проблем с тоя мак адрес. Ползвам интернет на Булсатком. С предишни рутери съм намирал в настройки на рутера мак адреса и му давам копирай и всичко се оправя. Обаче с този не става. Копирва адреса, изкарва ми, че е такъв. Обаче на Status ми дава друг мак адрес. Когато избера свързани устройства ми изкарва лаптопа и показва коректният мак адрес. Просто на Status ми дава различен адрес. В менюто откъде то се сменя, пак дава коректният адрес. Къде греша и защо не мога да се свържа.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#35

А защо се мъчиш така?звънни на булсата да пускат нет на този мак адрес.непременно ли трябва да сменяш?
Цитирай
#36

Ок. Благодаря. Мисля, че се бави повече , като време. Но както и да е. Ще им звънна и да се приключва.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#37

Без проблеми се променя MAC адреса. Аз съм го сменил, защото и на мен Megalan ми дават интернет само на този на компютъра. (с големият рутер съм, но не би трябвало да има значение).
Освен това със с developer ROM. Може би, може да сложиш и ти него, отколкото стоковият.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#38

От два дни съм с рутерчето със стабилния ROM. Вчера даже се ъпдейтна firmware - 2.6.11. За сега нямам оплакване, но не правя и чудеса с него. Флашка в рутера я виждам с всички устройства с разните му там Mi клиенти, върши работа.
Обаче като далечина на връзката няма разлика с предния ми рутер - WR841ND. Mi-то в настройките силата на сигнала е на максимум. С някой друг ROM може да покаже повече изходна мощност, но за сега не ми се занимава.
[Изображение: Screenshot_2015_10_31_13_10_17.jpg]

[Изображение: image.jpg]

На 5Ghz през две стени работи стабилно, но може още малко да е по-силно нивото на сигнала.

П.П. Не знам как стои въпроса с чувствителността на приемника, но там може би стабилността на връзката ще покаже.
Цитирай
#39

Колеги, препоръчайте за избор на рутер с китайски ROM ли да е или да е с инсталиран OpenWRT (PandoraBox)? Visslar

 
Цитирай
#40

(2015-10-31, 19:38:54)milstan написа:  От два дни съм с рутерчето със стабилния ROM. Вчера даже се ъпдейтна firmware - 2.6.11. За сега нямам оплакване, но не правя и чудеса с него. Флашка в рутера я виждам с всички устройства с разните му там Mi клиенти, върши работа.
Обаче като далечина на връзката няма разлика с предния ми рутер - WR841ND. Mi-то в настройките силата на сигнала е на максимум. С някой друг ROM може да покаже повече изходна мощност, но за сега не ми се занимава.

   
Това е на около 30 метра с прегради и стени. Xiaomi49_CE е мини рутера а Xiaomi repeater e WR841N който работи като repeater и е по средата. Виждате разликите в силата на сигнала. Ми рутера е с Падаван фирмуера, а ТП линка с openwrt. Mi рутера е с 80% сила на излъчване в настройките. Вече се повтарям няколко пъти, но пак ще го кажа -- разкарайте оригиналния фирмуер и ще се родите.
Ето и натоварен рутера с 100мегабита теглене от торенти. Точно тук сгъва най често на 100% CPU с оригиналния фирмуер:
   
Цитирай
#41

@imola, с Пандора рутера няма ли да има същите стойности на излъчване? А и с Падавана става ли за използване у нас? Тук не знам колко го ползват него, но, съдейки по анкетата на 4PDA, по-голям процент си ползват стоковия китайски ром.

 
Цитирай
#42

Като се има предвид и колко ТП линка са продадени , със сигурност една анкета ще определи ,че повечето се ползват със стоковия ром.
Няма проблеми да се ползва и МИ рутера със стоковия, но работи тегаво и се използват на 30-40 % от възможностите му. С Пандората съм нямал възможност да тествам продължително и нямам преки впечатления. А и най-вероятно доста колеги срещат трудност с компилирането на Падавана. Който иска да тества да ми прати меил на лично и ще му го пратя компилиран.
Цитирай
#43

Пандора ми работеше идеално две седмици нищо общо със стоковото лайно.И изведнъж кво стана с тая пандора за нищо не ставаше.Прибрах които се сетих нищо не помогна, сега пак съм със стоковия но първа възможност слагам Падавана
Цитирай
#44

@chitalov, Настройките на Падавана на какъв език са?

 
Цитирай
#45

Английски, има Руски и т. н. какъвто си избереш като го компилираш.
Ето от конфига какви езици има. 

Код:
############################################################
### Userspace configuration
############################################################

### Include WebUI international resources. Increased firmware size
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_BR=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_CZ=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_DA=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_DE=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_ES=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_FI=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_FR=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_NO=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_PL=y
CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_RU=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_SV=y
#CONFIG_FIRMWARE_INCLUDE_LANG_UK=y
Цитирай
#46

@tolostoi, поръчах си го вчера от разпродажбата и вече пътува насам - като пристигне, може и да се пробвам с него.Smile

 
Цитирай
#47

Здравейте! Аз също от около два месеца имам малкия рутер на Xiaomi (mini версията) и имах доста проблеми със стоковия ром, който при теглене на торенти ми спираше нета на всичко друго. От един месец съм с фърмуера на Падаван и нямам никакви проблеми, а рутера няма нищо общо-работи изключително стабилно, не съм го рестартирал от поне две седмици и нямам никакъв спад на връзката, а и друг плюс е, че има и скрипт, който може да се укаже на рутера да зарежда след стартирането и блокира досадните реклами, като вече не е необходимо използването на приставка от браузъра за това, която и без това допълнително товари и забавя браузъра. Препоръчвам на всеки , който има рутера да пробва софта на Падаван. Има доста теми в нета как се инсталира стъпка по стъпка.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
#48

Какво ще кажете за Nano версията? На бюрото ми е мазало от колони, джойстици, т.н. и ми е нужен колкото може по-малък, но мощен рутер. Ще ми свърши ли работа? Имам tplink с 3 антени. По-добре ли ще се справи mi nano От него?
Цитирай
#49

Не мисля, че наното, ще е по-добре от тплинка, не съм я виждал как е на живо, но на хартия е по-слаба от минито и не е АС, от друга страна тия тплинкове с триъе антени са големи кучета и държат.
Цитирай
#50

Вечеря най после намерих време и сложих Падаван , но имам проблем с ftp -то доста често се изпуска връзката, също така скоростта при 5G не е наред. Спях firewall да видим как е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)